trawa

Autor Wątek: Necrons 2000  (Przeczytany 26933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 07, 2011, 11:43:52 am »
Kelvan ogarnij sie whip to ordnance wiec nie strzelisz i z arcow i z niego, juz ktorys raz trzeba Cie poprawiac - siejesz zamet.

My bad odnośnie Ordnance i Arków. Były dyskusje na innych forach typu warseer, gdzie pisano że można strzelić po deepstrike z zasady Heavy, a naprawdę liczą się PKZ. Uznacie że nie można to nie można.

Arci zmienili na defensive weapon więc może w 6 zmienią zasadę ordnanca.
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 07, 2011, 11:51:56 am »
My bad odnośnie Ordnance i Arków. Były dyskusje na innych forach typu warseer, gdzie pisano że można strzelić po deepstrike z zasady Heavy, a naprawdę liczą się PKZ. Uznacie że nie można to nie można.

PKZ to nie House rule tylko klaryfikacja wynikajaca z zasad znajdujących sie w RB.

A tak serio historia świata pokazuje że na nie ma co słuchac innych forów niż gildia czy ligowa. A na warseerze to same herezje są :P

Offline Vladdi

Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 07, 2011, 05:58:57 pm »
mi jeszcze chodzi po glowie cos takiego:
 
2 x overlord, orb, kosa, scaraby
4 x lord kosa
2 x cruptek lanca solar
4 x 5 warriors
2 x ghost ark
8,8,9 scarab swarms
3,3,3 tomb spiders, kazdy inny
 
ok 2000
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Raca

Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 07, 2011, 06:20:15 pm »
Ja nie kumam tylko po co w armii z imotekiem brac solar pulsa. chyba ze ktos chce miec noc cala gre;p
hmm zeby nie miec night fightu w swoim shootingu :wink:
Chociaz znajac rozmowce zastanawiam sie czy to moze nie jest jakies podchwytliwe pytanie ;)

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 07, 2011, 08:51:17 pm »
mi jeszcze chodzi po glowie cos takiego:
 
2 x overlord, orb, kosa, scaraby
4 x lord kosa
2 x cruptek lanca solar
4 x 5 warriors
2 x ghost ark
8,8,9 scarab swarms
3,3,3 tomb spiders, kazdy inny
 
ok 2000

W 3 tury 8 TS'ów Ci się spłaci. I kitrając się po krzakach miałbyś 52 bazy SS. A jak tym grać?

Mi chodzi po głowie duży skład Warriorów (15-20) z Faraonem i z 2 Barkami.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 08:55:43 pm wysłana przez Kelvan »
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline Vladdi

Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 07, 2011, 09:00:37 pm »
Cytuj
hmm zeby nie miec night fightu w swoim shootingu :wink:
Chociaz znajac rozmowce zastanawiam sie czy to moze nie jest jakies podchwytliwe pytanie

Ale wiesz ze zeby uzyc umijetnosci imotheka musisz miec noc w swojej turze? Nie ma nocy w turze nekronow - nie ma piorunów. Rzucasz za nie w swojej turze strzelania, wiec jak uzyjesz solar pulsa zeby widziec w co strzelasz, to nie bedzie piorunow. Oczywiscie solar moze byc przydatny pozniej, jak ci sie noc imothekowa skonczy.
 
Wogole ta moc imotheka jest przereklamowana. Imo dwa pulsy sa lepsze. Jak masz noc imothekową to na 6 bijesz niezle we wroga, ale nic nie widzisz, wiec twoje strzelanie tez sie marnuje. Jak masz pulsy to odpalasz je w turze wroga, tylko na te ture dzialaja, wiec u ciebie jest jasno i mozna walic we wroga, a w turze przeciwnika noc ciemna. I tak prze dwie kolejne tury jak sie ma 2 solary. A w dodatku przeciwnik moze zrobic psikusa, oddac zaczynanie i pojsc do rezerw wtedy imothekowe 225 kompletnie sie marnuje, bo oprocz piorunow (ok i przejecia inic) gosc jest nedzny na maxa. Nie mowiac juz jak CI inny nekron noc solarem rozproszy - wtedy wogole nici z piorunow
 
Poki co dla mnie traveler jest bardziej bekowy.
 
BTW oczywiscie imothek i dwa solery tez maja wygar. Oddajesz zaczynanie zeby przeciwnik nie uciekl do rezerw, przejmujesz na 4+, jedna, dwie, moze trzy tury siedziez w kącie i patrzysz jak pioruny dziesiatkuja przeciwnika. A jak nocka sie skonczy jedziesz do przodu i odpalasz solar za solarem w turze wroga zeby cie nie zobaczyl. Mozna wyciagnac z 5 tur w nocy dla wroga w tym ze 3 z piorunami samemu nic nie widzac i dwie strzelajac za darmo do wroga:P:P:P Tak fajne, ze az zlosliwe.
 
vladdi
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 09:13:37 pm wysłana przez Vladdi »
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Vladdi

Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 07, 2011, 09:05:19 pm »
W 3 tury 8 TS'ów Ci się spłaci. I kitrając się po krzakach miałbyś 52 bazy SS. A jak tym grać?

Mi chodzi po głowie duży skład Warriorów (15-20) z Faraonem i z 2 Barkami.

To taka funowa armia, idealna na mecha, ale na 2+save, czy takich paladynow raczej byloby slabo. Clue jest takie zeby wykorzystac dwie tury night fighta na dojscie do wroga i zjescgo w kombacie. Hmm przy duzej ilosci mindszokujacych scarabow (6) mozna nawet rzucic sie na nieduze sklady paladynow:P

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Raca

Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 07, 2011, 09:17:13 pm »
Hmm czyli wychodzi ze caly straszny imotek bez sensu ;)
Wiedzialem ze jak ty to piszesz to gdzies musi byc haczyk ;)
 
No nic pobawimy sie kim innym

Offline Vladdi

Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 07, 2011, 09:20:30 pm »
Hehe a ja sie wlasnie sam prawie przekonalem ze moze byc calkiem fajny (patrz fragment po BTW wyzej):P:P
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Raca

Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 07, 2011, 09:29:53 pm »
Ee to juznie to samo, chyba mi sie slot specjala na niedziele zwolnil, pewnie jasiu wedrowniczek wkroczy do akcji ;)
 
BTW. widzieliscie juz nowe pojazdy, ja juz skelilem command barque i sklejam arke, masakra ile to ma czesci, prawdziwe modelarstow sie zaczelo ;)

Offline Vladdi

Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 07, 2011, 09:39:34 pm »
Nie strasz, bo mi sie nie chce kleic tego smiecia nieziemsko, az tylko mysle jak tu zrobic zeby tych nowych pojazxdow do rozpy nie brac;P Niestety aniihatorskie barki sa chyba zbyt fajne zeby je olac:P
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Raca

Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 07, 2011, 09:41:10 pm »
No zeby nie sklamac tak z 60 czesci na taka bareczke ;)
Jak ja pomysle ze ze dwie takie bareczki bym sobie jeszcze skleil to tez mi sie nie chce ;)

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 08, 2011, 10:42:24 am »
Dobra ponieważ nie mam czasu na klejenie figsów do sprawdzenia na turniej (jak i 4 innych armii) to zoptymalizowałem rozpę tak pod wszystko:

HQ [545]
Nemesor Zahndrekh 185
Orikan the Diviner 165

Royal Court 195
HoDn (SP) 55
HoE (Chrn) 40
HoT (SC) 40
2x HoT 60

Elites [240]
C'tan Shard (WW, SoSD) 240

Troops [325]
5x Warriors 65
5x Warriors 65
5x Warriors 65
5x Warriors 65
5x Warriors 65

Fast Attack [390]
4x Scarab Swarm 60
4x Wraiths (WC) 150
3x Heavy Destroyers 180

Heavy Support [500]
Monolith 200
Monolith 200
2x Tomb Spyder 100

W tej rozpisce podoba mi się kontrola ruchu przeciwnika. Pytanie jak to będzie działać:

Temporal Snares (z Orikana):
"All enemy units that move (at first turn) count as moving through difficult terrain"

Tremorstave (z Crypteków):
"All enemy units hits by weapon threat open ground as difficult terain during next movement"

Writhing Worldscape (z sharda):
"All difficult terrain is also dangeorus for enemy"

Teraz pytania:
- czy WW nakłada się na snera i podczas 1 tury przeciwnik rusza sie jak w niebezpiecznym.
- czy WW nakłada się na tremorstawe po hicie i przeciwnik rusza sie jak w niebezpiecznym.

jesli to tak zadziała to jestem ciekawy ile immobili i woundów wbije sobie przeciwnik zanim dojdzie.

Kolejne bonusy:

+ Zabieranie zdolności specjalnych, dawanie zdolności specjalnych z speciala.
+ Ctan ze stealthem, granatami i furious chargem jest chyba ok w kombacie (dopóki nie trafi na coś z wysokim invem)
+ Wizja pt spróbuj assaultować, a na pewno z SC zabraknie Ci 1"- 3" cale i wsadzę Ci z Rapida jest naprawdę spoko.
+ W 3 Tury spłacają się TS'y i skład SS dobija do 10.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2011, 04:50:40 pm wysłana przez Kelvan »
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline Vladdi

Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 08, 2011, 11:29:55 am »
Na moje sie to wszystko combuje:)
 
Jak juz przy specialach to jeszcze mozna tak
 
Nemesor
Com barge
Jego bodyguard
Traveler
5 cryptekow, 2 solary, 1 gaze of flame
10 immortali
3x5 warriors
3 x 3 heavy destroyers
3 x anihil barge
2000
 
24" ruchu nemesora, doteleprtowac immortali, lup z gausow i dwoch lanc, traveler dorzuca tachiona i przejmuje pojazd, nemersor znow 24", teleport na drugha flanke i powtorka. Na chaos dwa solary i 9 lasek/5 lanc. Na hordy barki i troche pestek. Taka zajawka:P
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline krawat

Odp: Necrons 2000
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 08, 2011, 10:19:02 pm »
Na moje sie to wszystko combuje:)
 
Jak juz przy specialach to jeszcze mozna tak
 
Nemesor
Com barge
Jego bodyguard
Traveler

zaraz zaraz... 2ch specjali??
ZAPINAMY