trawa

Autor Wątek: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)  (Przeczytany 95207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 27, 2016, 05:33:19 pm »
tłumaczenie takie sobie, ale najważniejsze, że sens jest wyławialny bez wysiłku.

mam nadzieję, że egmont kiedyś wyda integral cześci 5-9 (chociaż nie pogardziłbym również pojedynczymi albumami po wznowieniu jedynki).

Offline piotrassss

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 03, 2017, 08:27:52 am »
Ostatni tom Wojny Sambre-ów: Maxime & Constance ma wyjść 5 kwietnia:

Tome 3 : Le Regard de la veuve
https://www.bdphile.info/album/bd/105767-la-guerre-des-sambre-maxime-et-constance-3-le-regard-de-la-veuve

EDIT: albo 4 października:
https://www.amazon.fr/Guerre-Sambre-Maxime-Constance-03/dp/2723499227


Egmont ma w tym roku wznowić pierwszy integral Sambre i wydać właśnie ten trzeci integral Wojny Sambreów.

Na jesień tego roku ma też być podobno gotowy 8 tom serii głównej, a ostatni 9 tom to zima 2018. Widać Yslaire przyspieszył...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2017, 07:10:32 am wysłana przez piotrassss »

Offline perek82

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 04, 2017, 04:45:03 pm »
Po zapowiedziach Egmontu Sambre jest na mojej liście do kupna.
Prośba o opinię - czy warto brać się za Wojny? Warto szukać i się trochę wykosztować na wyprzedany tom?
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline bosssu

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 04, 2017, 04:49:59 pm »

czy warto brać się za Wojny? Warto szukać i się trochę wykosztować na wyprzedany tom?
Warto. A obydwa tomy są jeszcze dostępne
http://allegro.pl/2-x-sambre-wojna-sambre-ow-hugo-i-iris-werner-i-s-i6802094160.html

mgnesium

  • Gość
Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 04, 2017, 04:55:17 pm »
warto i nie warto. malunki piękne, historia "zaledwie" okej.

album "werner i szarlotta" jest jeszcze dostępny.


wartością dodaną jest to, że w listopadzie w ludzi wstąpi żądza i wartość monetarna "hugo i iris" poszybuje w górę (jeśli egmont nie dodrukuje).
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 05:01:00 pm wysłana przez mgnesium »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 04, 2017, 05:06:58 pm »
Dwie wydane u nas wojny sa genialnymi komiksami zarowno pod wzgledem graficznym, jak i fabularnym, o ile rzecz jasna ktos lubi klimiaty a la Lalka czy W strone Swanna dodatkowo zmiksowane z watkami mistycznymi. Powiem wiecej: jak dla mnie Wojny sa lepszym komiksem od "samego" Sambre, ale na podstawie toczynych ongiś dyskusji na forum zdaje sie, ze jestem w tym zdaniu odosobniony.

mgnesium

  • Gość
Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 04, 2017, 05:31:18 pm »
klimiaty a la Lalka czy W strone Swanna dodatkowo zmiksowane z watkami mistycznymi.

w sumie w punkt, chociaż tych wątków metafizycznych prawie nie ma.

 (ale czytałem dawno, może po prostu nie zwróciłem uwagi?)

Offline perek82

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 05, 2017, 10:12:15 pm »
Ostatecznie zamówiłem sobie. Kolega mgnesium pomógł w znalezieniu egzemplarza. dzięki.
To jeszcze zapytam, czy można zacząć czytać od Wojen? Niby to prequel, ale może lepiej jest czytać w kolejności wydawania?
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline Koalar

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 05, 2017, 10:45:15 pm »
Lepiej poczekać na dodruk głównego integrala. Jakkolwiek uważam go za w zbyt dużym stopniu smętne romansidło, tak zaczyna się tam główny wątek mistyczny i w kolejnych integralach można wyłapać pewne smaczki dotyczące jego, jak i różnych rodzinnych konotacji.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline donTomaszek

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 07, 2017, 12:33:38 pm »
uważam go za w zbyt dużym stopniu smętne romansidło
Mam dokladnie tak samo. Strasznie przereklamowany komiks, choc wizualnie prezentuje wysoki poziom.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 07, 2017, 01:00:57 pm »
Ale ktory jest przereklamowany: Wojna Sambre'ow, czy Sambre, czy tez moze wszystkie? Bo jesli chodzi o Wojny Sambre'ow to raczej trudno mowic o "przereklamowaniu" biorac pod uwage fakt, ze te dwie wydane u nas Wojny zalegaly w magazynach latami (co mnie nieco dziwi w kontekscie calego zalewu totalnych shitow, na ktore ludzie sie rzucaja).

Offline bosssu

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 07, 2017, 07:27:18 pm »
Wojny są zdecydowanie lepsze od samego Sambre i to pod względem wizualnym jak i fabularnym. Samo Sambre to taki komiks "symbol" a ludzie nie kupowali Wojny bo się bali, że nie będą mieć całości z braku dostępności powyższego(podobna sytuacja była z Blueberry...dopóki 1-ki nie dodrukowali to 2 i 3 walało się za grosze). Niedawno ludzie płakali za ARQ a on też się walał za grosze.
Co do wartości estetycznych to wystarczy rzucić okiem na przykładowe plansze:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/europa/22

mgnesium

  • Gość
Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 08, 2017, 09:13:01 am »
jakby to coś kogoś

w sklepie egmontu znalazły się ostatnie cztery egzemplarze "hugo i iris". końcówki nakładów mogą posiadać większe lub mniejsze wady oprawy.

poza tym mają garaż hermetyczny (10 sztuk). od 99 zł obowiązuje darmowa wysyłka.

Offline kenji

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 08, 2017, 06:38:08 pm »
Dla mnie genialny tytuł. Wciągająca kreska i fabuła. Będzie płacz o dodruki ( którego zapewne wydawca szybko nie zrobi) tak Wiec niech niezdecydowani szybko podejmują decyzje!
Cieszę sie bardzo na kolejne tomy które zostaną wydane w tym roku. Z chęcią przypomnę sobie wcześniejsze posiadane 2 integrale.

Offline 79ers

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 06, 2017, 06:20:57 pm »
Na jesień tego roku ma też być podobno gotowy 8 tom serii głównej, a ostatni 9 tom to zima 2018...

Zima 2018 to początek roku, czy grudzień?