trawa

Autor Wątek: Battlefield 3  (Przeczytany 6475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Battlefield 3
« dnia: Październik 25, 2011, 10:16:35 pm »
Jako, że tematu o gierce nie znalazłem, a że w multi bym chciał z kimś na PC pograć, to zakładam w tym dziale.


Polska premiera niby 27 października (chociaż niby 28 - nikt nic nie wie). Ktoś zakupuje lub już zakupił? Przyznam, że multi świetne i aż się prosi o zgrany skład ;) Zainteresowanych proszę o pozostawienie swojego nicka na battlelog lub od razu dodawanie mnie do znajomych: http://battlelog.battlefield.com/bf3/user/Coen/




Do zobaczenia na polu bitwy! ;)

Offline Piekarz

Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2011, 10:34:33 pm »
To ja może podrażnię. Obstawiam, że gra będzie lekkim flopem. Nie sprzeda się tak dobrze jak to wszyscy przewidują. Według mnie nie wyprzedzi Gearsów (odmienny typ fps ale zawsze jakieś porównanie). Z tego co słyszałem Beta zawiodła. Masa bugów, których już nie powinno być na tym etapie, niedopracowana grafika, kiszkowaty gameplay.
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Qraq

Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2011, 10:34:54 pm »
już w sklepach. Sam kupię na ps3 jak tylko znudzę się uncharted 3, które wyjdzie za tydzien

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2011, 10:54:36 pm »
To ja może podrażnię. Obstawiam, że gra będzie lekkim flopem. Nie sprzeda się tak dobrze jak to wszyscy przewidują. Według mnie nie wyprzedzi Gearsów (odmienny typ fps ale zawsze jakieś porównanie). Z tego co słyszałem Beta zawiodła. Masa bugów, których już nie powinno być na tym etapie, niedopracowana grafika, kiszkowaty gameplay.

Jako, że już się zagrywam w wersję PC, to stanę w obronie tytułu.

Beta zawiodła, jak to zazwyczaj mają bety. Po fakcie okazało się, że był to build baaaardzo dawny i nie miał sporej ilości rzeczy, które są w pełnej wersji. Wyliczając:
1. Comm-rose (proste wydawanie komend + tagowanie przeciwników + wzywanie towarzyszy)
2. Squad management (nie ma losowości)
3. Poprawiona grafika (beta działała na DX9 i miała jedynie tekstury w wersji LOW)
4. Gameplay z pojazdami i na zdecydowanie większych mapach niż w becie (dwa dni na testy CB = FAIL!; w pełnej są mapki większe od Caspian Border i z większą ilością pojazdów, jak na przykład Operation Firestorm)
5. Bugi spotkałem jedynie w kampanii (niewidzialne ściany, brak triggerów, problem z alt+tab), ani jednego buga w multi jak na razie
6. Wybór kamuflażu po odblokowaniu (na chwilę obecną 12 sztuk)
7. Bronie, których nie było w becie
8. Menu in-game
9. KAMPANIA!
10. I na koniec: co-op dający dodatkowy sprzęt w multi ;)


Nie ma jednak róży bez kolców/ognia/whatever, więc trochę ponarzekam.
1. Przede wszystkim system rozwoju broni, gdzie trzeba odblokować to samo kilka razy przy zmianie uzbrojenia
2. Nie można wysadzać mostów (Siena Crossing aż się o to prosi) ;(
3. Tylko 24 czy tam 32 graczy na konsolach (mapki typu Operation Firestorm od razu są skazane na porażkę)
4. Baaaaardzo średnio udany battlelog i konieczność odpalania kampanii przez niego
5. Kampania trwająca 5.5h na hardzie ;o







już w sklepach. Sam kupię na ps3 jak tylko znudzę się uncharted 3, które wyjdzie za tydzien




Bierz na PC ;)

Offline Piekarz

Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2011, 10:59:02 pm »
5. Kampania trwająca 5.5h na hardzie ;o
:shock:
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Krova

Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2011, 03:15:56 pm »
Zazdroszczę :<

Coen - ile kosztowałoby złożenie/kupno gotowego PC takiego, żebym pograł sobie w BF3 na ultra settings w 1680x1050? Pomału PCty znowu wychodzą na wierzch i coraz bardziej mnie korci kupno
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2011, 04:25:05 pm »
Zazdroszczę :<

Coen - ile kosztowałoby złożenie/kupno gotowego PC takiego, żebym pograł sobie w BF3 na ultra settings w 1680x1050? Pomału PCty znowu wychodzą na wierzch i coraz bardziej mnie korci kupno

Ostatnio robiłem wycenę i5 2 generacji z 8 GB RAM plus GTX550Ti. Na medium powinno pójść bezproblemowo, chyba nawet w takiej rozdziałce high by weszło. Koszt kompa wynosił jakieś 2.3k netto, czyli około 3k brutto.

A zabawa czołgami tudzież skakanie z klifu w multi na mapce Damavand Peak po prostu jest genialnie ;D

Offline Krova

Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2011, 12:07:44 am »
Czyli i tak bardziej opłaca się przełknąć niemożność pogrania i poczekać na kolejną generację konsol
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2011, 06:40:46 pm »
http://www.gry.gildia.pl/gry/battlefield_3/recenzja

Recka wersji PC ;) Zapraszam do czytania ;)

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 29, 2011, 10:19:58 pm »
Dlaczego aż 9/10?
Czyli bez kiepawej kampanii byłoby 10/10? Bo nie rozumiem czemu niby single player miałby być zupełnie w ocenie pomijany.
Albo jest i jego beznadzieja musi wpływać na końcową ocenę (ujemnie, bo to robota na odwal się), albo go nie ma i wsio w pariadke. Argumentacja polegająca na tym, że 'wszyscy wiedzą, ze to gra do multi a kampania jest tylko rozbudowanym filmem interaktywnym' zupełnie do mnie nie przemawia.

W BF3 nie grałem, o kampanii słyszałem wyłącznie złe rzeczy.
Ja w ogóle w mp-shootery nie gram. Jestem jednak swego rodzaju smakoszem ich kampanii single player - coś na poziomie fascynacji filmami o zombie, które da się podzielić na dobre złe filmy o zombie i złe złe filmy o zombie. Przykładowo najlepszym Modern Warfarem jest dla mnie Black Ops. Bo miał coś na kształt kampanii, w porywach nawet intrygującej. Na metacriticu zbiera baty.

Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest żaden atak na Coena, recenzję czy co tam. To tylko taka refleksja nad generalną inflacją ocen w branży gier - niemalże każdy produkt AAA zasługuje na 9/10 bo jest AAA. Jak wtedy odróżnić te lepsze, ciekawsze od gorszych? W zasadzie można by w ogóle zrezygnować z ocen?

Przykładowo: wszyscy wiedzą, ze żywotność starcrafta2 polega (będzie polegać?) na esporcie, multiplayerze, ladderze czy co tam. A mimo to Sc2 dał nam wyśmienita kampanię single player o głębokiej grywalności i dużym stopniu replayability. Dlaczego nie możemy nagradzać twórców za to, że im się chciało a karać za to, że nie chciało?
Po prostu smuci mnie ogólny stan fpsów w którym bez żadnych problemów godzimy się na to, że jedynym kryterium wartości jest czy chce nam się grindować w multiku, natomiast żadne inne cechy produkcji nie są w ogóle zauważalne w ocenach. I potem dostajemy taki crap jak DN4ever.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2011, 10:24:16 pm wysłana przez Ibrahim_ibn_Erales »
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 29, 2011, 10:54:38 pm »
Już tłumaczę. Kampanię samą bym ocenił na 6, maksymalnie 7 oczek. Ale prócz tego mamy co-op z całkiem sporym replayability i dodatkową punktacją, a do tego danie główne, czyli multi. W tym przypadku oceniłbym multi na 11/10, a co-op na 9.5/10 z nadzieją, że będzie rozbudowany w DLC. Stąd średnia po zaokrągleniu w górę dałaby 9/10.

Kampania pokazuje możliwości silnika i stanowi wprowadzenie do multi. Nic poza tym i tak to należy traktować. BF2 kampanii nie miał w ogóle, tak samo BF1942 i odsłony przed Bad Company.

Musiałbyś zagrać w multi na PC (gdzie silnik umożliwia 256 graczy, ale DICE nałożyło ograniczenie na 64, bo serwery nie wyrabiają), żeby zrozumieć na czym polega fun w tej grze ;)

Offline Piekarz

Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 30, 2011, 11:01:28 am »
To tylko taka refleksja nad generalną inflacją ocen w branży gier - niemalże każdy produkt AAA zasługuje na 9/10 bo jest AAA. Jak wtedy odróżnić te lepsze, ciekawsze od gorszych? W zasadzie można by w ogóle zrezygnować z ocen?
Niestety to ogólne tendencja u recenzentów. Powoduje to, że zacząłem przeglądać gameplay'e na youtube, żeby samemu przekonać się jak dana gra się sprawuje. Poza tym według mnie osobno powinno się oceniać single i multiplayer. W niektórych przypadkach można by zrezygnować z którejś części i napisać wprost "multi nie ma, nie oceniam", "single szczątkowy nie ma sensu oceniać" itp. Wtedy czytelnik wiedziałby czego się po grze spodziewać.
Mniej entuzjastyczna recenzja na Blistered Thumbs. Bez wartości punktowej.
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2011, 11:05:03 pm »
Ostatnio robiłem wycenę i5 2 generacji z 8 GB RAM plus GTX550Ti. Na medium powinno pójść bezproblemowo, chyba nawet w takiej rozdziałce high by weszło. Koszt kompa wynosił jakieś 2.3k netto, czyli około 3k brutto.

A zabawa czołgami tudzież skakanie z klifu w multi na mapce Damavand Peak po prostu jest genialnie ;D

Ja mam i3 540 3,05GhZ 4GB RAM, GF 285GTX i gram na HIGH przy 1920x1080 w multi, więc spokojnie, powyższa konfiguracja wystarczy.

Offline Prezes243

Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2012, 07:03:51 pm »
Ehh ta gra ma ogromne wymagania więc sobie póki co nie pogram ;/




_________________
Gry przeglądarkowe

Offline Targowo.Istore

Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2012, 03:04:10 pm »
W zasadzie racja. Gra ma olbrzymie wymagania sprzętowe i ciężko mówić o tym aby komuś działała na 100% płynnie. A poza tym tryb muliplayer i tak w niewielkim stopniu rózni się od poprzedniej części.