Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawlis

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1965 dnia: Listopad 08, 2018, 11:45:02 am »
@Michaś P.Zastanawiam się, czy właśnie te grafiki o koszmarach nie nadawałyby się lepiej na okładkę.
Raz, że to tego samego autora i jak mówisz tematyka zbliżona. Dwa, są bogate w szczegół. Trzy, że to jedyna okazja, by mogły się znaleźć w jakimś albumowym wydaniu.
A tego kolesia w "kleju" tak jak mówisz można dać na stronę tytułową.

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1966 dnia: Listopad 08, 2018, 12:21:18 pm »
@pawlis
Też uważam, że to okazja dla publikacji dodatkowych grafik McCaya i dlatego mam ten dylemat. Czuję się jak panienka, co by chciała, ale się boi.

Nie mam zdania, dlatego proponuję zrobić głosowanie do końca tygodnia osób zainteresowanych zakupem komiksu. Podliczam od razu kilka głosów.

Za grafikami z komiksu:
kas1
2rcfrt

Za grafikami nie z komiksu:
LordDisneyland
pawliss

A więc na razie 2:2.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Takesh

Odp: „Krakers” - GŁOSOWANIE nad okładką "Dream of the Rarebit Fiends"
« Odpowiedź #1967 dnia: Listopad 08, 2018, 12:37:24 pm »
Grafiki nie z komiksu.

Przecież normalnie okładki przedstawiają jakieś rysunek/obraz, który nie jest kadrem. W większości wypadków. A patrząc na rajtuzy to nawet nic wspólnego często nie mają z komiksem czy bohaterem (patrz warianty wszelkie).
ajf is brutal, ful of zasadzkas end samtajms daje w doope

Offline LucasCorso

Odp: „Krakers” - GŁOSOWANIE nad okładką "Dream of the Rarebit Fiends"
« Odpowiedź #1968 dnia: Listopad 08, 2018, 07:02:32 pm »
Mnie grafiki spoza komiksu też by nie przeszkadzały...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Deg

  • Gość
Odp: „Krakers” - GŁOSOWANIE nad okładką "Dream of the Rarebit Fiends"
« Odpowiedź #1969 dnia: Listopad 08, 2018, 07:32:29 pm »
Ja za serową, czyli z komiksu.

Offline HaVoK

Odp: „Krakers” - GŁOSOWANIE nad okładką "Dream of the Rarebit Fiends"
« Odpowiedź #1970 dnia: Listopad 08, 2018, 08:11:05 pm »
Zaprezentowane okładki z kadrami z komiksu są po prostu brzydkie, albo inaczej - nieatrakcyjne. Nie żeby okładki do Nemo były jakieś piękne, ale już te grafiki niepochodzące z komisu są świetne. Jestem za tamtymi grafikami. Albo jakimś innym wykadrowaniem ilustracji pochodzących z komiksu. Fajnie wyszły okładki do 3 i 4 tomu Dawnego Komiksu Polskiego.

Offline adam and arluk

Odp: „Krakers” - GŁOSOWANIE nad okładką "Dream of the Rarebit Fiends"
« Odpowiedź #1971 dnia: Listopad 08, 2018, 08:32:55 pm »
Michasiu, wrzucisz jakieś kadry z samego komiksu?

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: „Krakers” - GŁOSOWANIE nad okładką "Dream of the Rarebit Fiends"
« Odpowiedź #1972 dnia: Listopad 08, 2018, 08:34:10 pm »
mój głos za grafiki nie z komiksu
The darkness will swallow everything

Offline Bartek Gawron

Odp: „Krakers” - GŁOSOWANIE nad okładką "Dream of the Rarebit Fiends"
« Odpowiedź #1973 dnia: Listopad 08, 2018, 10:34:02 pm »
Ja tez za "serową", z tym, że dobrze by było, żeby dało się calosc rąk umiescic, tak jak na tej pierwszej okładce zagranicznej, bo przede wszystkim dzieki dłoniom o wiele lepiej czuć dynamikę "naprężeń serowych" i zmagań uwięzionej w serze postaci, a przecież to własnie jest istotą tej ilustracji.

Te grafiki powyżej tez sa swietne, ale moim zdaniem ni przypiał, ni przyłatał wzgledem treści tego komiksu, szczególnie mając na uwadze pojawiające się na nich hasła, które explicite sugerują inne treści niż ta zawarta w komiksie.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - GŁOSOWANIE nad okładką "Dream of the Rarebit Fiends"
« Odpowiedź #1974 dnia: Listopad 09, 2018, 06:31:25 am »
Nie da się umieścić całej grafiki serowej na okładce.  Wielkie napisy nie wchodzą w grę z powodu troski o spójność wizualną okładek. Jedna osoba na maila wysłała głos na "nie z komiksu".

Tak wygląda głosowanie na chwilę obecną:

Za grafikami z komiksu:
1. kas1
2. 2rcfrt
3. Deg
4. Bartek Gawron

Za grafikami nie z komiksu:
1. LordDisneyland
2. pawliss
3. Takesh
4. LucasCorso
5. HaVoK
6. radioblackmetal
7. SO (inicjały z maila)

A więc na razie 4:7.

@adam and arluk
Wrzucam 10 plansz tego komiksu niżej.




















Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - GŁOSOWANIE nad okładką "Dream of the Rarebit Fiends"
« Odpowiedź #1975 dnia: Listopad 09, 2018, 07:12:23 am »
Zrobiłem wizualizacje okładek z tymi grafikami i nie wygląda to dobrze. Ta z kostuchą i dużą ręką ok, ale pozostałe niekoniecznie. Ta z maczugą odpada, bo nawet jakbym wykadrował głowę i maczugę nad napis, to tytuł będzie niewidoczny. Z kotem wyszła słaba rozdzielczość. Muszę poszukać innych grafik McCaya do kompletu lub wrócić do pomysłu z kadrami z komiksu (lub inny pomysł - poprosić jakiegoś rysownika, by narysował okładkę inspirowaną którymś z odcinków komiksu - czasami tak bywa, że okładki do komiksów robi inny rysownik niż autor komiksu).

Sami zobaczcie:
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 07:49:19 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline mibartek

Odp: „Krakers” - GŁOSOWANIE nad okładką "Dream of the Rarebit Fiends"
« Odpowiedź #1976 dnia: Listopad 09, 2018, 07:22:34 am »
dla mnie wszystkie są OK
a może wzorem niektórych książek na okładkę wrzucić grafikę z adaptacji filmowej? taki luźny pomysł - sam nie jestem bardzo przekonany i rzucam tylko do dyskusji







zagraniczne wydanie "Complete Dream of Rarebit Fiend" ma taką okładkę - mix grafik - może w tą stronę? :





Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - GŁOSOWANIE nad okładką "Dream of the Rarebit Fiends"
« Odpowiedź #1977 dnia: Listopad 09, 2018, 08:01:11 am »
Tutaj wizualizacja Twojego pomysłu:



Wpadł mi do głowy jeszcze inny jeszcze pomysł. A może poprosić jakiegoś rysownika, by narysował scenę z filmu "Dreams of the Rarebit Fiend". Np. ten obrazek z diabełkami co wyżej?
Wybrałoby się 4 najlepsze sceny i narysowało. Nie byłby to oryginalny McCay, ale z drugiej strony przerysowanie kadrów z jego filmu, więc pozostałby jego pomysł i duch.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 08:38:51 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline kas1

Odp: „Krakers” - GŁOSOWANIE nad okładką "Dream of the Rarebit Fiends"
« Odpowiedź #1978 dnia: Listopad 09, 2018, 08:20:55 am »
poprosić jakiegoś rysownika, by narysował okładkę inspirowaną którymś z odcinków komiksu - czasami tak bywa, że okładki do komiksów robi inny rysownik niż autor komiksu).

To jest ciekawy pomysł. Mały dodatek z tymi grafikami z których próbujesz zrobić okładkę byłby super.

-----------edit----------Chociaż ta pierwsza po usunięciu tekstu z tafli wygląda całkiem całkiem

Offline mibartek

Odp: „Krakers” - GŁOSOWANIE nad okładką "Dream of the Rarebit Fiends"
« Odpowiedź #1979 dnia: Listopad 09, 2018, 09:34:23 am »
Tutaj wizualizacja Twojego pomysłu:

Wpadł mi do głowy jeszcze inny jeszcze pomysł. A może poprosić jakiegoś rysownika, by narysował scenę z filmu "Dreams of the Rarebit Fiend".


No taka "polska" edycja w której okładki rysowaliby np Śledziu, Adler, Gawronkiewicz i Podolec to byłoby coś  :biggrin:  nawet byłbym skłonny zapłacić parę zł więcej