Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 267624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Gawron

• Czeladnik
Odp: „Krakers” - GŁOSOWANIE nad okładką "Dream of the Rarebit Fiends"
« Odpowiedź #1995 dnia: Listopad 08, 2018, 10:34:02 pm »
Ja tez za "serową", z tym, że dobrze by było, żeby dało się calosc rąk umiescic, tak jak na tej pierwszej okładce zagranicznej, bo przede wszystkim dzieki dłoniom o wiele lepiej czuć dynamikę "naprężeń serowych" i zmagań uwięzionej w serze postaci, a przecież to własnie jest istotą tej ilustracji.

Te grafiki powyżej tez sa swietne, ale moim zdaniem ni przypiał, ni przyłatał wzgledem treści tego komiksu, szczególnie mając na uwadze pojawiające się na nich hasła, które explicite sugerują inne treści niż ta zawarta w komiksie.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
  • Moja strona: Komiks.ovh
    • "Krakers"
« Odpowiedź #1996 dnia: Listopad 09, 2018, 06:31:25 am »
Nie da się umieścić całej grafiki serowej na okładce.  Wielkie napisy nie wchodzą w grę z powodu troski o spójność wizualną okładek. Jedna osoba na maila wysłała głos na "nie z komiksu".

Tak wygląda głosowanie na chwilę obecną:

Za grafikami z komiksu:
1. kas1
2. 2rcfrt
3. Deg
4. Bartek Gawron

Za grafikami nie z komiksu:
1. LordDisneyland
2. pawliss
3. Takesh
4. LucasCorso
5. HaVoK
6. radioblackmetal
7. SO (inicjały z maila)

A więc na razie 4:7.

@adam and arluk
Wrzucam 10 plansz tego komiksu niżej.

Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #1997 dnia: Listopad 09, 2018, 07:12:23 am »
Zrobiłem wizualizacje okładek z tymi grafikami i nie wygląda to dobrze. Ta z kostuchą i dużą ręką ok, ale pozostałe niekoniecznie. Ta z maczugą odpada, bo nawet jakbym wykadrował głowę i maczugę nad napis, to tytuł będzie niewidoczny. Z kotem wyszła słaba rozdzielczość. Muszę poszukać innych grafik McCaya do kompletu lub wrócić do pomysłu z kadrami z komiksu (lub inny pomysł - poprosić jakiegoś rysownika, by narysował okładkę inspirowaną którymś z odcinków komiksu - czasami tak bywa, że okładki do komiksów robi inny rysownik niż autor komiksu).

Sami zobaczcie:
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 07:49:19 am wysłana przez Michaś P. »

Offline mibartek

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #1998 dnia: Listopad 09, 2018, 07:22:34 am »
dla mnie wszystkie są OK
a może wzorem niektórych książek na okładkę wrzucić grafikę z adaptacji filmowej? taki luźny pomysł - sam nie jestem bardzo przekonany i rzucam tylko do dyskusji

zagraniczne wydanie "Complete Dream of Rarebit Fiend" ma taką okładkę - mix grafik - może w tą stronę? :

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #1999 dnia: Listopad 09, 2018, 08:01:11 am »
Tutaj wizualizacja Twojego pomysłu:

Wpadł mi do głowy jeszcze inny jeszcze pomysł. A może poprosić jakiegoś rysownika, by narysował scenę z filmu "Dreams of the Rarebit Fiend". Np. ten obrazek z diabełkami co wyżej?
Wybrałoby się 4 najlepsze sceny i narysowało. Nie byłby to oryginalny McCay, ale z drugiej strony przerysowanie kadrów z jego filmu, więc pozostałby jego pomysł i duch.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 08:38:51 am wysłana przez Michaś P. »

Offline kas1

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2000 dnia: Listopad 09, 2018, 08:20:55 am »
poprosić jakiegoś rysownika, by narysował okładkę inspirowaną którymś z odcinków komiksu - czasami tak bywa, że okładki do komiksów robi inny rysownik niż autor komiksu).

To jest ciekawy pomysł. Mały dodatek z tymi grafikami z których próbujesz zrobić okładkę byłby super.

-----------edit----------Chociaż ta pierwsza po usunięciu tekstu z tafli wygląda całkiem całkiem

Offline mibartek

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #2001 dnia: Listopad 09, 2018, 09:34:23 am »
Tutaj wizualizacja Twojego pomysłu:

Wpadł mi do głowy jeszcze inny jeszcze pomysł. A może poprosić jakiegoś rysownika, by narysował scenę z filmu "Dreams of the Rarebit Fiend".

No taka "polska" edycja w której okładki rysowaliby np Śledziu, Adler, Gawronkiewicz i Podolec to byłoby coś  :biggrin:  nawet byłbym skłonny zapłacić parę zł więcej

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #2002 dnia: Listopad 09, 2018, 11:57:28 am »
W poniedziałek będę rozsyłać mailing ws. cen i opcji zamówień "Sennej zmory głodomora". Wspominam o tym, bo ostatnio dostaję zamówienia tego komiksu, choć oficjalnie wydawca jeszcze nie zaczął ich przyjmować. Powód - trzeba ustalić czy będą 4 tomy czy... 5. Bo niektóre odcinki są poziome, z dwukrotnie większą ilością obrazków (podwójne) i trzeba się zastanowić, czy tych podwójnych odcinków nie rozbić na dwie strony, żeby nie trzeba było pomniejszać literek i przekręcać podczas czytania. Bo zamiast ok. 800 stron może wyjść ok. 940. W grę wchodzą więc albo 4 tomy po ok. 240 stron albo 5 tomów po 188 stron, albo 4 tomy po ok. 200 stron, ale z częściowo przekręcanymi stronami.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 12:06:28 pm wysłana przez Michaś P. »

Offline Lesiok

• Terminator
  • **
« Odpowiedź #2003 dnia: Listopad 09, 2018, 12:57:20 pm »
Grafiki McCaya bardzo zacne, ale co do okładki komiksu to jestem za kadrami komiksowymi.

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
Odp: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya
« Odpowiedź #2004 dnia: Listopad 11, 2018, 08:02:21 pm »
Podjęto już decyzję ws. ilości tomów "Sennej zmory głodomora", ceny itd.

Będą 4 tomy po ok. 240 stron, ale trochę droższe z powodu większej objętości o 40 stron i uśrednienia ceny względem tomu 4, częściowo kolorowego. Ogólny koszt zakupu 4 tomów po 240 stron wyjdzie znacznie mniejszy niż 5 tomów po 188 stron - dlatego decyzja o 4 tomach a nie 5. Plansze podwójne, które da się podzielić na 2 strony będą dzielone, a trudne do podzielenia najprawdopodobniej będą obracane o 90 stopni (zobaczymy co mi się uda wykombinować).

Osoby zamawiające kompletną serię i opłacające ją z góry zapłacą łącznie o 20 zł mniej niż cena finalna całej serii.
Wydawca uśrednia cenę całej serii, by nie było tak, że tomy 1-3 są po 80 zł a tom 3 np. po 100 zł (bo koszt druku egzemplarza z 32 kolorowymi stronami i resztą czarno-białych w drukarni cyfrowej wychodzi drożej niż druk całości w kolorze). Jeśli mimo to wyjdzie jakaś różnica w cenie finalnej z powodu inflacji, to myślę, że rzędu 5 zł.

Osoby przedpłacające mają gwarancję cenową - cena nie wzrośnie jeśli się zmieni (za wyjątkiem sytuacji hipotetycznej hiperinflacji, wtedy wydawca albo zwraca wpłatę, albo podwyższa cenę do surowego kosztu druku, bez kosztów produkcji - ostatnio hiperinflacja była w Polsce na początku lat 1990.).

Ceny szacunkowe:

tomy 1+2+3+4 = 4 x 85 zł = 340 zł (gwarancja cenowa, przedpłata za całą serię, koszt wysyłki można zapłacić przed wydaniem)
tom 1 = 90 zł
tom 2 = 90 zł
tom 3 = 90 zł
tom 4 = 90 zł

Ceny uśredniono - ostatni tom wyjdzie najdrożej, bo druk będzie częściowo kolorowy.

Koszty wysyłki:

Paczka w Ruchu = 10 zł (jeśli usługa zostanie zlikwidowana, bo Ruch ma problemy z wypłacalnością i nie wiadomo czy nie splajtuje, to trzeba będzie dopłacić różnicę do kosztu wysyłki Pocztą Polską lub firmą kurierską)
Poczta Polska = 15 zł dla 1 egz. lub 20 zł dla 2-3 egz.
Firma kurierska = 15 zł

Szacunkowe daty wydania (bezpiecznie ustalono tempo raz na 8 miesięcy, ale wydawca chciałby wydawać raz na 6 miesięcy).

tom 1 - czerwiec 2019
tom 2 - luty 2020
tom 3 - październik 2020
tom 4 - czerwiec 2021

Wydawca będzie unikać wydawania komiksu w grudniu, bo wtedy jest sezon i są problemy z terminami w drukarniach i pośpiechem pracowników, który przekłada się na gorszą jakość wykonania introligatorki.

Uwaga! To są daty ostrożne-szacunkowe. Tempo 8 miesięcy wynika z banalnego faktu, że na 4 tłumaczy znaleziono 2 i resztę sam będę musiał tłumaczyć - z moim tempem tłumaczenie 100 odcinków zajmie mi 2 miesiące. Jest jednak szansa, że uda się czas wydawania przyspieszyć jeśli znajdzie się ktoś do pomocy, lub jeśli dwóch obecnych tłumaczy wezmą dodatkowe 50 stron

Na razie wiem, że udaje mi się czyścić plansze szybciej niż "Nemo" czy "Bustera" i zaoszczędzony czas może pozwolić mi przyspieszyć datę wydania choćby o 1 miesiąc dla tomu 1 (czyli może wyjść maj 2019 zamiast czerwca 2019), a to z kolei może przyspieszyć tom 2 o 2 miesiące, tom 3 o 3 miesiące, a tom 4 o 4 miesiące.

Zamawiając trzeba zdawać sobie sprawę z "widełek" czasowych górnych i dolnych.

To ogromne przedsięwzięcie wydawnicze, dla tak bardzo małego wydawnictwa, ale jak widać po "Małym Nemo" - "Krakers" to projekt hobbistyczno-fanowski, a nie zwykła komercja, dlatego moją ambicją jest by dociągnąć projekt do końca. Nawet jeśli przepisy się zmienią i np. wydawnictwo przestanie istnieć z powodów niekorzystnych rozwiązań podatkowych, możecie wiedzieć, że mam przygotowany "plan awaryjny" (nie wszystko da się przewidzieć, ale trzeba się starać, a nie "huzia na józia i jakoś to będzie").

Okładki - czekam na odpowiedź od rysownika (który kolorował okładki "Nemo" i "Bustera"), czy by się podjął narysowania. Jeśli nie - będziemy kombinować z gotowymi grafikami. Na razie chciałbym mieć własne okładki na podstawie zdjęć z filmu.

Jeśli jest tutaj rysownik, który potrafi realistycznie rysować i chciałby zrobić grafiki na okładki na podstawie zdjęć z filmu "Dream of the Rarebit Fiend", proszę o kontakt.

Rozważam albo 4 okładki 1 autora, albo 4 okładki 4 autorów, ale dla spójności wizualnej lepiej by było aby był 1 rysownik.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2018, 08:23:56 pm wysłana przez Michaś P. »

Offline Szekak

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2005 dnia: Listopad 11, 2018, 08:40:34 pm »
4 okładki jednego autora pasującego stylem do komiksu byłoby super.

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #2006 dnia: Listopad 11, 2018, 10:27:40 pm »
Na razie dostałem odpowiedź od tego rysownika, co koloruje okładki. Napisał, że nie dałby rady z powodu braku czasu (jest zawalony zleceniami). Więc pozostaje czekać aż ktoś się zgłosi, albo Wy zgłoście pomysły rysowników, którzy według Was daliby radę zachować ducha McCaya, a ja wyślę im zapytania i zobaczymy co odpiszą. Sam też będę szukać - raczej należałoby liczyć na rysownika młodszego pokolenia (niestety, nie znam ich dokonań i umiejętności), bo ci ze starszego wszyscy są rozchwytywani i mogą nie mieć czasu.

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #2007 dnia: Listopad 13, 2018, 11:52:08 am »
Wczoraj wieczorem rozesłano mailing do czytelników "Krakersa". Jeśli ktoś nie dostał, proszę sprawdzić w spamie.
Zgłosiły się 2 osoby do tłumaczeń, więc byłby już komplet 4 tłumaczy (czekam jeszcze tylko na ich potwierdzenie).
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2018, 12:39:14 pm wysłana przez Michaś P. »

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #2008 dnia: Listopad 13, 2018, 04:10:46 pm »
Jeden rysownik zgłosił się do narysowania okładek, przesłałem mu projekt jak niżej (zmontowałem dwa ujęcia dla tej sceny, chyba ciekawiej wygląda niż poprzedni projekt wstępny), i decyzja zależy od tego jak mu to wyjdzie finalnie. Nazwiska nie zdradzę, by nie było obciachu jakby mu źle wyszło. Ale trzymam za niego kciuki, by mu się udało!

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #2009 dnia: Listopad 14, 2018, 06:42:10 am »
Stany magazynowe wydawcy:
"Buster Brown" - 6 egz. do wyczerpania nakładu
"Mały Nemo w Krainie Snów - 3" - 10 egz.
Pojawiły się pierwsze zamówienia na "Senną zmorę głodomora". Na chwilę obecną nakład wyniesie 22 egz. Do 100 egz. brakuje jeszcze 78 egz.