trawa

Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1830 dnia: Lipiec 15, 2018, 08:50:34 am »
Przyszedł mi dziś do głowy pomysł by zrobić film dokumentalny o małym Nemo (by wrzucić potem na YouTube), bazujący np. na gotowym artykule + np. wypowiedzi komiksiarzy. Ale potrzebowałbym pomocy osób, które mają doświadczenie w takich produkcjach. Mógłbym rozplanować wszystko, pozyskać zgody (np. na wykorzystanie fragmentów materiałów wideo powiązanych z komiksem), ale potrzebowałbym lektora z głosem i kogoś kto zna się na efektownym montażu. Produkcja byłaby niekomercyjna, fanowska. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie, ale jakby ktoś chciał pomóc, proszę o kontakt.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1831 dnia: Lipiec 21, 2018, 06:16:26 am »
Kurcze, właśnie znalazłem 23 nowe odcinki "Bustera Browna" w wysokiej rozdzielczości i chyba warto by je dodać do albumu. Wtedy zamiast 160 stron będzie ok. 180 (prawie tyle co jeden tom "Małego nemo"). Ale i cena wzrośnie ze 100 zł do 105 zł, a data wydania wydłuży się o ok. 3 tygodnie.
Jak sądzicie, dodać te plansze do albumu by był grubszy, czy raczej zacząć je odkładać by wydać kiedyś tom 2 (ale to może trwać latami zanim uzbiera się 164 stron)?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2018, 08:14:17 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

mkolek81

  • Gość
Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1832 dnia: Lipiec 21, 2018, 07:39:21 am »
Ja jestem ZA. Ale może lepiej puścić oficjalnego maila do wszystkich zamawiających z zapytaniem. Wydłużenie daty publikacji tylko 3 tygodnie to wg mnie najmniejszy problem.

Offline -gościu-

Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1833 dnia: Lipiec 21, 2018, 07:51:58 am »
Też jestem za.


3 tygodnie, to nic, można zgonic winę na zalana drukarnię  :wink:

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1834 dnia: Lipiec 21, 2018, 08:12:21 am »
Policzyłem, wydłuży się czas wydania o 25 dni. Dałem już te nowe strony tłumaczowi i powinien wyrobić się w 14 dni. Oficjalnego maila wyślę po południu lub jutro.

Właściwie sytuacja jest następująca:

1. Tłumaczenia
- brakuje mi jeszcze 16 stron od tłumacza nr 1
- tłumacz nr 2 skończył pracę dawno- tłumacz nr 3 przyjął tłumaczenie nowych stron (w sumie będzie ich 23) i zacznie dziś pracę nad nimi

2. Skład do druku
- naniosłem już literki do wszystkich stron, jakie miałem przetłumaczone. Wczoraj nanosiłem na ostatnich 2 stronach.- dzisiaj będę składać drugi artykuł - biografię autora.- literki na kolejne strony będę nanosić w miarę otrzymywania reszty tłumaczeń

3. Nowe plansze
- przez 5 dni będę retuszować nowe plansze

4. W przestoju zajmę się korektą "Kłaczków" i ich składem do druku. Jakieś 7 dni pracy.

Wygląda na to, że komiksy zamiast we wrześniu ukażą się w październiku. Czyli będzie ok. miesiąc opóźnienia.
Cena będzie musiała wzrosnąć ze 100 zł do 105 zł z powodu dodatkowych stron (miało być 160 stron, będzie ok. 180), które podrożą koszty wydawnicze i druku.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2018, 08:15:51 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Bartek Gawron

Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1835 dnia: Lipiec 21, 2018, 10:35:47 am »
Myśle, ze osoby zainteresowane kupnem powyzszych tytulow, w tym ja, nie przywiazuja wagi do roznicy rzedu +5zł, a wrecz po podaniu info o tych dodatkowych stronach byłyby zawiedzione, gdybys ich z jakichs powodow teraz nie dołożył. Dlatego wzbogacenie wydania o te dodatkowe strony jest jak najbardziej pożądane.

Zatem ja rowniez jestem jak najbardziej ZA.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Bobo

Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1836 dnia: Lipiec 21, 2018, 11:00:25 am »
Jestem za dodaniem nowych plansz

Offline LucasCorso

Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1837 dnia: Lipiec 21, 2018, 12:49:25 pm »
Jestem za dodaniem nowych stron, chyba że spowoduje to, że przestaniesz szukać kolejnych na drugi tom.
W takim wypadku zostaw je niewydane jak wyrzut sumienia motywujacy Cię do pracy nad tomem 2 ;)
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1838 dnia: Lipiec 21, 2018, 03:15:22 pm »
Nie przestanę szukać. Narysowano chyba ok. 1000 odcinków "Bustera". Problemem jest tylko zdobyć odpowiednio dobre skany. Wydania książeczkowe nie objęły pełnej kolekcji, a zaledwie ok. 250 plansz, z których 170 plansz będzie w moim wydaniu (w tym plansze, których nie było w książeczkach). Przede mną jeszcze sporo pracy "archeologicznej". Właściwie mam chyba wszystkie odcinki, ale w jakości skanów ksero niskiej rozdzielczości (zawsze to jakaś podstawa do poszukiwań).
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline mibartek

Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1839 dnia: Lipiec 21, 2018, 07:41:55 pm »
ja też jako jeden z zamawiających jestem zdecydowanie ZA dodaniem nowych plansz ;)

Offline pawlis

Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1840 dnia: Lipiec 21, 2018, 09:59:04 pm »
Też jestem za dodatkowymi planszami. 5 zł drożej różnicy mi nie zrobi.


A zawsze można w przyszłości zrobić wyd. II rozszerzone, jak wynajdzie się kolejne odcinki Bustera Browna.

Offline bluebeery

Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1841 dnia: Lipiec 21, 2018, 10:22:22 pm »
Więcej plansz- jestem za :)

Offline westchnienie

Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1842 dnia: Lipiec 22, 2018, 12:49:52 pm »
Zdecydowanie najbardziej kompletne wydanie, a te kilka tygodni czekania nie zrobi różnicy  :smile:

Offline Talvi

Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1843 dnia: Lipiec 22, 2018, 12:58:14 pm »
Też jestem za.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1844 dnia: Lipiec 22, 2018, 05:38:51 pm »
jestem za dodatkowymi planszami, mogę poczekać
The darkness will swallow everything

 

anything