Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1725 dnia: Luty 20, 2018, 09:13:46 am »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1726 dnia: Luty 23, 2018, 04:26:41 am »


Dla osób, które interesuje komiks "Mały Nemo w Krainie Snów" mam informację, że sklep Komiksiarnia.pl ma jeszcze 2 egz. tomu 2 i 3 egz. tomu 3 i mają teraz 10% rabatu na te komiksy (sprzedają po 108 zł). Według mnie to okazyjna cena, zaledwie o 3 zł drożej niż u wydawcy. Resztki z resztek nakładu można też upolować w sklepie Debeata (na Allegro), w Komikslandii w Warszawie i KiK w Poznaniu. Ale ich cen nie znam. Księgarnie te (oprócz Komiksiarni) mogą mieć resztki tomów 1, więc można jeszcze skompletować cały pakiet.

Przy okazji informuję, że wydawca komiksu robi do 31 marca promocje na tom 3 (w tym jedna promocja jest skierowana do osób, które kupiły tom 3 z pierwszego wydruku. Oferty promocyjne znajdziecie w wątku "promocje i wyprzedaże" na tym forum:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,40125.msg1441252.html#msg1441252

Dlaczego oferta nr 3 może zainteresować osoby, które ten komiks już kupiły? Dlatego, że tom 3 z dodruku reklamacyjnego różni się od pierwszego wydruku DODATKOWĄ KOREKTĄ. W całym zamieszaniu ze zmianą drukarni i pośpiechem, by zdążyć przed świętami, do pierwszego wydruku przez pomyłkę poszła kopia zapasowa pliku z 16 stronami BEZ KOREKTY, co widać na obrazku nr 7 na stronie 94 (czerwone napisy w dymku zamiast czarnych, wychodzące poza dymek). W dodruku reklamacyjnym tego błędu i paru literówek z sąsiednich stron, nie ma. Osoby, które chcą mieć lepsze wydanie, mogą pierwszy wydruk przekazać np. jakiemuś dziecku w prezencie, a sobie sprawić lepszy egzemplarz z dodruku.

Oferty są ważne do 31 marca 2018 r. lub do wyczerpania resztki nakładu (jeśli sprzeda się wcześniej). Kolejnych promocji nie będzie - 1 kwietnia komiks zostanie wycofany ze sprzedaży i zużytkowane w inny sposób.

Chciałem robić dodruk tomów 1 i 2 by sprzedać resztkę nakładu tomu 3, ale cena pakietu z dodrukami (435 zł) sprawia, że nikt nie zamawia. Kilka osób pytało, ale po poznaniu ceny nie potwierdziły zamówienia. Niestety, taniej się nie da, bo dodrukowane egzemplarze zamierzano sprzedać po cenie druku i kosztu transportu do wydawcy (bez zysku). Wygląda więc na to, że dodruku 19 egz. tomów 1 i 2 nie będzie, chyba, że nagle zgłoszą się chętni.



Na koniec informuję, że znane są już ceny orientacyjne dla "Bustera Browna" (które są równocześnie cenami gwarantowane dla osób przedpłacających). Ceny podano na stronie wydawcy:

http://komiks.ovh/sprzedaz.htm
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2018, 08:00:24 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1727 dnia: Luty 23, 2018, 11:08:21 am »
Zgłosiła się do mnie jedna osoba, która chciałaby abym znów spróbował zebrać chętnych na dodruk "Fluffa" czyli "Krakersa 39".



Cóż, spróbujmy... Jeśli uda się zebrać 2 chętnych, cena wyjdzie 200 zł, jeśli 4 chętnych, cena wyjdzie 100 zł, jeśli więcej chętnych, będzie taniej. Zapisy rozpoczęte, koniec próby zebrania chętnych - 31 marca. Wydanie to różniłoby się od wydania pierwszego dodatkową korektą. To dodatkowa zachęta dla kolekcjonerów.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

mkolek81

  • Gość
Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1728 dnia: Luty 23, 2018, 11:23:05 am »
To dodatkowa zachęta dla kolekcjonerów.
To się zapytam o zmianę okładki, aby wyglądała ona tak jak w stylu Nemo i zapowiedzianego Bustera Browna, ale na miękko? Wydawca rozważa taką opcję?
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2018, 01:43:06 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline wasilmw

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1729 dnia: Luty 23, 2018, 11:45:29 am »
Ja się piszę na dodruk Krakersa nr 39 i zachęcam pozostałych - niski nakład tego egzemplarza oraz sposób dystrybucji czyni z tego numeru swoisty unikat i prawie nie pojawia się na aukcjach oraz w drugim obiegu (wiem, bo szukam go od kilku lat :) )

Offline adam and arluk

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1730 dnia: Luty 23, 2018, 12:23:39 pm »
Również jestem chętny na dodruk Fluffa (stosownego maila juz wysłałem). Skłaniałbym się także ku przeprojektowaniu okładki, bez tak wielkiego napisu "Krakers" i z tytułem komiksu, którego na pierwotnej okładce brak, jak np. w publikacjach np. Mały Nemo. Może być na miękko.

Offline Lesiok

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1731 dnia: Luty 23, 2018, 01:30:22 pm »
A czy w tym tomie zebrano całość Fluffa? Czy jest to może wybór pasków?

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1732 dnia: Luty 23, 2018, 03:24:39 pm »
To są wszystkie odcinki. Kompletna seria "Fluffa". Miękka okładka, klej.

Ale gdyby było 50 chętnych, mógłbym wydać to osobno w wyglądzie podobnym do "Nemo" i "Bustera" (nowa okładka, twarda okładka, tasiemka-zakładka, ale papier dla czarno-białego komiksu wystarczyłby offsetowy). Przy nakładzie 50 sztuk cena wyniosłaby nie więcej niż 60 zł. Z miękką okładką 50 zł (ale jak robić nowe wydanie, a nie dodruk, to lepiej zachować podobną wielkość i formę wydania, by dobrze na półce wygladały komiksy obok siebie).

Na razie jest 2 chętnych. Czy uda się zebrać 50 chętnych? Zobaczymy... Zachęcam kolekcjonerów do zgłaszania się. Dodruk mógłby się ukazać równocześnie z "Busterem Brownem", by zamawiający oba komiksy mogli oszczędzić na kosztach wysyłki.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2018, 03:28:10 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

mkolek81

  • Gość
Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1733 dnia: Luty 23, 2018, 03:27:42 pm »
Myślę że starczyłaby zmiana okładki i pewnie byłoby więcej osób chętnych tak jak ja. A tak się cały czas waham.

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1734 dnia: Luty 23, 2018, 03:33:01 pm »
Dodam, że gdyby udało się zebrać nakład dla 100 egz., cena z twardą okładką wyniosłaby 50 zł (wydawca nie ponosi właściwie kosztów produkcji - materiałów do druku, itd., bo wszystko jest gotowe - kilka dni pracy nad korektą i zmianami i może iść do druku).

Podsumowując - druk "Fluffa" jest możliwy:

- z miękką okładką jako dodruk "Krakersa 39" (bez zmiany okładki, loga, itd.)

- z twardą okładką jako nowe wydanie (zupełnie nowe wydanie) i być może z nowym, spolszczonym tytułem "Puch" (byłoby to poddane pod głosowanie).
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2018, 03:37:09 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

mkolek81

  • Gość
Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1735 dnia: Luty 23, 2018, 03:40:47 pm »
@Michaś P.
No te żeś mnie nie przekonał.

Offline adam and arluk

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1736 dnia: Luty 23, 2018, 04:12:41 pm »
@Michaś P.
No te żeś mnie nie przekonał.
Dokładnie. Znajdź rozwiązanie pośrednie. Widziałbym tak, zmieniona okładka, a reszta jak w pierwszym wydaniu.
I nie ma sensu fantazjować o setce chętnych, może 20 się znajdzie.

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1737 dnia: Luty 23, 2018, 06:37:31 pm »
Jeśli byłaby zmieniona okładka dla kilku sztuk, rodzi to problem z egzemplarzami obowiązkowymi dla Bibliotek. Szkoda mi też marnować numer ISBN specjalnie dla kilku sztuk komiksu. Bez ISBN koszt VAT dla druku wzrasta z 5 do 23% VAT, a to przy małym nakładzie mocno zawyża cenę. Na dodatek trzeba wysłać egzemplarze gratisowe dla bibliotek, a to znowu podwyższa cenę, bo z czegoś trzeba je sfinansować. Mi niespecjalnie zależy. Dużo zabawy, niewielkie zyski. Jeśli to ponownie zostanie wydane, a nie jest to wcale takie pewne, to albo jako ukłon w stronę kolekcjonerów, którzy chcą uzupełnić kolekcję "Krakersa" (inna okładka to nie jest uzupełnianie kolekcji, tylko produkowanie białych kruków), albo jako zupełnie nowe wydanie, by dać zarobić wydawcy.

Jeśli chodzi zaś o nr 39 z "Fluffem" - wyjaśnię dlaczego jest to najrzadziej spotykany "Krakers". Bo nakład wyniósł 100 egz. i był rozdawany darczyńcom portalu "Wolne Media". Do komiksiarzy trafiło ok. 50 egz. a reszta nakładu rozmyła się poza środowiskiem komiksowym (wiele egzemplarzy mogło trafić do dzieci, które je zniszczyły, a potem na makulaturę). Więc szansa, że ktoś to upoluje na Allegro jest bliska zeru, a jeśli już to raczej nie za grosze (gdy któryś z kolekcjonerów sprzeda kolekcję).

Na razie są 2 chętne osoby plus jedna, która napisała mi że weźmie 2 sztuki, jeśli zmienię okładkę. Ale z powodu komplikacji z ISBN i bibliotekami nie zmienię okładki dla mikronakładu. Są dwie opcje - albo dodruk nr 39 w śladowej ilości i bez większych zmian (jedynie korekta), albo nowe wydanie z nakładem minimum 50 egz. (obojętnie czy z twardą okładką czy z miękką).
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2018, 06:57:28 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1738 dnia: Luty 23, 2018, 07:16:58 pm »
Zrobiłem dla ciekawości symulację okładki bez winiety Krakersa, ale badziewnie wyszło, bo potencjalny tytuł źle się komponował z rysunkiem (mało miejsca na napis tytułu i autora, na dodatek wchodzący na bąbelki). Dopiero pomniejszenie grafiki by dodać tło dla napisów miałoby sens, ale to wymagałoby już całkowicie nowego wydania, bo okładkę trzeba robię od nowa, a rysunek wyedytować i "domalować" tło i grafikę na margines na spad u dołu. Tutaj wklejam symulację "jak by to wyglądało, gdyby było nowe wydanie" i dla porównania dotychczasową okładkę.



« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2018, 07:26:26 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline roble

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1739 dnia: Luty 23, 2018, 10:10:16 pm »
ja nowe wydanie fluffa na twardo bym wzial chetnie, bustera tez zamowie tylko ogarne program pocztowy bo mi sie posypal. pozdr.