Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 541126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bluebeery

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1620 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:43:15 am »
Raczej prosiłbym o informacje mailowe od osób, które dają prezent pod choinkę (by wysłać im pierwszego dnia) i od osób, które wyjeżdżają na święta i obawiają się, że nie będą mogły odebrać w okresie świątecznym (wtedy wyślę im np. 30 grudnia).
Michaś, mnie też się nie spieszy. Możesz spokojnie wysłać mi Nemo po Nowym Roku. Wyślę Ci wiadomość na maila.

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1621 dnia: Grudzień 13, 2017, 02:08:29 pm »
Komiks dotarł. Dziś pakuję wysyłki hurtowe, jutro pojedyncze zamówienia.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1622 dnia: Grudzień 13, 2017, 08:37:04 pm »
Pierwsze paczki w Ruchu już wyszły, kilka paczek kurierskich wyjdzie jutro i kilka poleconych z tych co dziś popakowałem. Jutro ciąg dalszy wysyłek.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2017, 09:00:06 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1623 dnia: Grudzień 15, 2017, 02:35:47 pm »
ZŁE WIEŚCI

Po rozpakowaniu wszystkich paczek z drukarni, w jednej były hurtowo mocno walnięte prawie rogi (odpadło 30 sztuk). Do tego dochodzi kilkanaście egzemplarzy ze szramami i przebiciami (zadrapaniami) punktowymi na okładce, oraz kilkadziesiąt egzemplarzy z rysami (wygląda, jakby jeździły po ziarenkach piasku). Łącznie 78 egzemplarzy nakładu zgłosiłem drukarni do reklamacji.

Drobne ryski - niewielkie, rzędu pół centymetra, zaakceptowałem, ale te które miały 3 cm powierzchni, albo wiele małych rys na okładce układających się w rysunki (płatki śniegu, litery, czy plątaniny rys), zareklamowałem w drukarni. Czekam na decyzję. Zostało mi do rozesłania 40 sztuk jeszcze egzemplarzy uznanych za nieuszkodzone (w tym 20 sztuk jest zarezerwowanych dla Komikslandii). Jutro wyjdzie reszta tego, co mi zostało w dobrym stanie

Zdarzały mi się różne przygody z drukarniami, np. 150 dpi rozdzielczości komiksów w odcieniach szarości przy nr 38 (choć było 300 dpi - zawinił pracownik drukarni, który puścił je do naświetlani w 150 dpi), albo odchodząca folia z okładek nr 42 (który problem rozwiązało żelazko grzejące okładkę przez papier), ale coś takiego widzę po raz pierwszy! Robię zwyczajowo 10% więcej nakładu bo tyle zazwyczaj bywa usterek, ale 33% nakładu to już wydawniczy koszmar.

Teraz mogą się przydarzyć trzy dalsze rozwoje sytuacji:

1. Drukarnia może uznać reklamację i wydrukować te 33% nakładu od nowa, dbając by nie spieprzyć znów introligatorki.

2. Drukarnia może nie uznać reklamacji, bo powiedzą, że rysy i zadrapania na okładkach są naturalnym elementem procesu drukarskiego, a egzemplarze stuknięte to moja wina bo nie zrobiłem protokołu zniszczenia przy kurierze firmy kurierskiej (kurier wyładował paczki i uciekł, nie czekałby pół godziny aż to wszystko rozpakuję).

3. Drukarnia może uznać część reklamacji (egzemplarze ze szramami, stuknięciami i przebiciami folii na okładce) a część nie (np. okładki z zarysowanymi powierzchniami).

Jeśli drukarnia uwzględni reklamację w 100% lub częściowo, wtedy trzeba będzie czekać na dodruk, może nawet do stycznia. Tym bardziej, że będę musiał chyba im zwrócić wcześniej reklamowane egzemplarze by je obejrzeli, a wtedy ich wysyłka do zamawiających stanie w miejscu.

Dla Paczek w Ruchu wystarczy egzemplarzy nieuszkodzonych. Ale dla kolejnych paczek (przesyłki kurierskie i listy polecone Pocztą Polską) już nie starczy i muszą poczekać na komiks dłużej.

Osoby, które zamawiały przesyłki listem poleconym lub firmą kurierską, którym rysy nie przeszkadzają, PROSZĘ O SZYBKI KONTAKT. Do momentu wizyty kuriera mogę wybrać im egzemplarze z najmniejszymi rysami i wysłać. Dostaną wtedy komiks w tym roku.

Nie wiadomo też, w jakim stanie wrócą komiksy z drukarni po reklamacji - nawet dodruk może być spieprzony i uszkodzony.

Obecnie w drukarni rozmawiają na ten temat, co robić, bo straty są wielkie (ok. 4000 zł) i czekam na decyzję.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2017, 02:56:41 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1624 dnia: Grudzień 15, 2017, 02:57:23 pm »
Jak roześlę dzisiejszą porcję paczek w ruchu, wrzucę tu na forum fotki tych defektów, żebyście sami zobaczyli.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1625 dnia: Grudzień 15, 2017, 05:51:37 pm »
Wszystkie przesyłki Paczką w Ruchu wyszły. A teraz obiecane fotki...

Tak wyglądało pierwsze wrażenie po wyjęciu paczek z komiksami z kartonowych pudeł (wyglądało strasznie, ale grzbiety w 6 paczkach na 7 były nieuszkodzone).





A tak wygląda około 30 komiksów po wyjęciu z ostatniej paczki (wygląda na winę firmy kurierskiej, ale niekoniecznie - pudło wyglądało tak jak wszystkie pozostałe - na niektórych ze stukniętych egzemplarzy też są rysy):



A teraz przykładowe rysy na okładkach. Pierwszy raz w życiu widziałem rysy przypominające płatki śniegu, jak na tym zdjęciu:



No, ale grudzień mamy, święta się zbliżają, to i płatki śniegu na komiksach są. A oto szrama i przebicie punktowe (głęboka rysa docierająca przez folię do papieru):







Kolejny egzemplarz z rysą i kłębowiskiem małych rysek w formie gwiazdki śniegu:



Nie wszystkie egzemplarze z rysami wyglądają tak strasznie - niektóre mają pojedyncze rysy, albo wgniecenia. A to sterta komiksów które mają tego typu skazy (1/3 nakładu):



Drukarnia miała mi dzisiaj dać znać, co robimy ws. reklamacji, ale nikt się nie odezwał. Może w poniedziałek będzie wiadomo.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2017, 06:35:08 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Itachi

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1626 dnia: Grudzień 15, 2017, 06:05:35 pm »
Egzemplarze z rysami i szramami drukarnia musi wymienić, bo jak niby takie defekty mogły powstać w transporcie? Skoro Komiksy są ułożone jeden na drugim? Z obiciami ciężko powiedzieć. Trzymam kciuki Michaś za pomyślne rozwiązanie sprawy. I to chyba kolejny argument, żeby zmienić daty wydawania. Natłok zamówień kurierzy szaleją i powstaje z tego sporo problemów... Powodzenia!

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1627 dnia: Grudzień 15, 2017, 06:09:16 pm »
W transporcie powstało tylko to stuknięcie hurtowe w 30 komiksów (po pudle nie było tego widać). 4 lub 5 udało się uratować wygładzeniem nożyczkami - ale tylko te z niewielkimi stuknięciami.

Najbardziej się boję, że powiedzą "Nie wymienimy bo rysy na okładkach to coś normalnego! Jest pan przewrażliwiony! Wariat, cha, cha, cha, jakieś rysy mu przeszkadzają!". Tyle, że w poprzedniej drukarni czegoś takiego nie było. Jakoś potrafili drukować by rys nie było (albo zdarzały się niezmiernie rzadko). Nawet w tej, w której teraz drukowałem, drukowałem kiedyś "Fluffa" ("Krakers" 39/2012) i byłem zadowolony z jakości, dlatego teraz im zleciłem "Nemo 3", a nie temu drukarzowi z Gliwic, który chciał drukować offsetem.

Jakość druku w środku, jest OK, porównywalna z poprzednimi tomami, ale te rysy na okładkach... Według mnie na stole introligatorskim mieli jakieś ziarenka piasku czy czegoś innego i po tym przesuwano komiksy. To wyjaśnia większość rys, ale nie wyjaśnia już punktowych przebić folii na okładce. Chyba, że rzucali komiksami po stole introligatorskim i siłą ciążenia żłobiły się głębsze. Jeśli rzucali partiami po 3 sztuki, to wyjaśnia 30% nakładu, bo dolny komiks się rysował a dwa górne nie. No, ale nie wiem jak to wygląda w drukarni, bo tam nie byłem.

Jeśli ktoś jest w stanie zaakceptować takie "śnieżki" i ryski (mniejsze niż na zdjęciach, bo na wielu egzemplarzach są pojedyncze) to proszę o wiadomość.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2017, 06:47:20 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1628 dnia: Grudzień 15, 2017, 07:59:03 pm »
Przed chwilą rozesłałem mailing do czytelników z informacją o wstrzymaniu części wysyłek.

2 osoby zgodziły się na rysy na okładkach i wyślę im komiksy w poniedziałek.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline niuklik

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1629 dnia: Grudzień 16, 2017, 09:48:55 am »
W transporcie powstało tylko to stuknięcie hurtowe w 30 komiksów (po pudle nie było tego widać). 4 lub 5 udało się uratować wygładzeniem nożyczkami - ale tylko te z niewielkimi stuknięciami.
Zaciekawił mnie ten komentarz...naprawdę udało się te z niewielkimi stuknięciami wygładzić nożyczkami tak, że nie ma śladu po uszkodzeniu? :shock:

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1630 dnia: Grudzień 16, 2017, 11:48:24 am »
Tak, ale tylko niewielkie stuknięcia rzędu 2-3 mm z niewielką krzywizną. Ale te widoczne na zdjęciu to już nie, bo są zbyt poważne.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1631 dnia: Grudzień 18, 2017, 08:01:31 am »
Dzisiaj wyjdą lub zostaną przygotowane dla kuriera (odbierze jutro) ostatnie przesyłki z egzemplarzami nieuszkodzonymi i dla osób, które zaakceptowały egzemplarze z rysami. W sumie 11 przesyłek. Kolejne będę wysyłać gdy dotrą do mnie 4 egz. które zostały w drukarni, a cała reszta gdy zostanie rozpatrzona reklamacja w drukarni.

Jutro najprawdopodobniej wyjdzie paczka do Komikslandii w Warszawie, więc pojutrze lub w czwartek osoby odbierające komiks osobiście w Warszawie będą mogły podejść po egzemplarze do sklepu. Czekam też na kuriera od KiK w Poznaniu.

Komiks jest już dostępny w Komiksiarni i Debeacie (na Allegro).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2017, 08:18:44 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline parsom

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1632 dnia: Grudzień 18, 2017, 10:59:45 pm »
Odebrałem dzisiaj swój komiks. Wyszedł fajnie, jakieś lekkie różnice w odcieniach. Ale sam druk nawet wydaje mi się lepszy.
W każdym razie - na pocieszenie dla tych, którzy cięgle czekają - na moim też są rysy. Takie jak na zdjęciach Michasia. Niezbyt duże i mi nie przeszkadzają, ale z tego wynika, że polecieli po całości.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1633 dnia: Grudzień 19, 2017, 03:55:51 pm »
Widocznie nie zauważyłem... Tyle tego było, że jakieś egzemplarze mogły mi umknąć. Jakość druku oceniam ciut lepiej, bo kreska czarna konturowa jakby bardziej czarna i ostra. Tylko te rysy i zadrapania na okładce. Papier OK, czerwona tasiemka lepsza i zgrzana na końcu, a nie tylko obcięta jak w poprzedniej drukarni. Wyklejka podobny kolor, ale struktura materiałowa, miła w dotyku (przynajmniej wiem, dlaczego podrożyła koszt o ponad 700 zł - bo się już zastanawiałem, dlaczego ten papier był taki drogi). Gorzej wygląda za to kapitałka, czasami widać jakby puch po przycięciu taśmy kapitałki, ale ujdzie. Jakby nie te rysy byłbym zadowolony.

Dzisiaj wysłałem resztkę tego co mi zostało. Jutro powinien przyjść kurier po paczki z egzemplarzami z reklamacyjnymi dla drukarni. Przyszedł też gościu z UPS z protokołem uszkodzenia paczki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 04:01:19 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline parsom

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1634 dnia: Grudzień 19, 2017, 04:11:33 pm »
Tak, wyklejka bardzo fajna, od razu +1 do ekskluzywności.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

 

anything