Autor Wątek: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"  (Przeczytany 243776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
  • Moja strona: Komiks.ovh
    • "Krakers"
Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1185 dnia: Grudzień 17, 2016, 12:51:16 pm »
Właśnie wróciłem z Katowic, gdzie zawiozłem "Nemo". Z całego nakładu jaki zamówili od razu zeszło prawie wszystko (zbierała zamówienia), prócz 1-2 egz., i pani Jola żałuje, że nie zamówiła dwa razy więcej. Sprzedają po 109 zł.

Wczoraj wysłałem kilkadziesiąt maili z numerami przesyłek, a wysyłałem z domeny o2.pl, bo drugi mail gmail blokuje, a mimo to aż 10 wiadomości nie dotarło do adresatów. Doradzam wszystkim dopisanie moich obu maili do białej listy w skrzynce emailowej, bo procent wiadomości, który nie dociera jest przerażający. Może wysyłać z obu skrzynek równocześnie?
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

mgnesium

• Gość
« Odpowiedź #1186 dnia: Grudzień 17, 2016, 01:50:51 pm »
Właśnie wróciłem z Katowic, gdzie zawiozłem "Nemo". Z całego nakładu jaki zamówili od razu zeszło prawie wszystko (zbierała zamówienia), prócz 1-2 egz., i pani Jola żałuje, że nie zamówiła dwa razy więcej. Sprzedają po 109 zł.

komiksiarnię polecam - ładnie pakują i jeżeli w komentarzu napisze się prośbę o absolutny ideał, to zawsze się kontaktują jeżeli coś jest nie tak.

edycja: serio, czternaście minut po tym jak w tym wątku pojawiła się nazwa księgarni, ktoś od razu za jednym zamachem kupił wszystkie pozostałe egzemplarze? strach wrzucać tutaj jakiekolwiek informacje  :doubt:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2016, 02:06:15 pm wysłana przez mgnesium »

Online Ty_draniu

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #1187 dnia: Grudzień 17, 2016, 02:19:49 pm »
Ciekawe po ile będzie w Kik-u (jeśli w ogóle będzie), bo debeata sprzedaje po 150.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline wujekmaciej

• Stolnik bracki
  • City of Smoke...
« Odpowiedź #1188 dnia: Grudzień 17, 2016, 02:42:49 pm »
Ciekawe po ile będzie w Kik-u (jeśli w ogóle będzie), bo debeata sprzedaje po 150.

pewnie 99 zł. Paweł nie przycina :smile:

acha, mój Nemo na pierwszy rzut oka w stanie idealnym :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2016, 02:45:50 pm wysłana przez wujekmaciej »

Offline nori

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
    • 8studs
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #1190 dnia: Grudzień 17, 2016, 05:14:52 pm »
Zanim wyszedłem z Komiksiarni pomagałem wprowadzić tytuł na stronę. A teraz nie ma. Zeszło... Może dlatego, że wprowadzono też na stronę Komiksiarni na Facebooku z linkiem do artykułu o komiksie.

Tutaj znalazłem link - ktoś już napisał, że się ukazał:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4127214/maly-nemo-w-krainie-snow---tom-1

Dziwi mnie, że Komikslandia.pl i KiK z Poznania jeszcze nie wrzucili komiksu na swoje witryny.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2016, 05:24:01 pm wysłana przez Michaś P. »

Offline starcek

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #1191 dnia: Grudzień 17, 2016, 05:29:44 pm »
Nie mogą się zdecydować na narzut.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Online Ty_draniu

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #1192 dnia: Grudzień 17, 2016, 05:55:32 pm »
Kik ma jakąś stronę prócz facebooka?
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline wujekmaciej

• Stolnik bracki
  • City of Smoke...
« Odpowiedź #1193 dnia: Grudzień 17, 2016, 06:03:53 pm »
tylko facebook.

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #1194 dnia: Grudzień 17, 2016, 06:25:30 pm »
Taki mail dostałem z Komiksiarni:

"wszystkie egzemplarze zostały już sprzedane :)"

Czyli potwierdziły się przypuszczenia.

Offline vision2001

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #1195 dnia: Grudzień 17, 2016, 07:20:54 pm »
Mam i ja :)

Tak zablokujesz wyświetlanie postów jednego takiego:
Profil > Modyfikuj Profil > Lista znajomych/ignorowanych > Edytuj listę ignorowanych

Offline hans

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #1196 dnia: Grudzień 18, 2016, 08:00:25 am »
Wczoraj kupiłem w Komiksiarni przy okazji kupowania prezentu dla bratanka. Nie śledziłem tego wątku i nie zdawałem sobie sprawy z tego, że nakład skończył się jeszcze przed wydrukowaniem, ale bardzo miła pani sprzedająca komiksy pomogła mi w decyzji :) Będzie jeszcze można zamawiać kolejne tomy? Do kiedy?

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #1197 dnia: Grudzień 18, 2016, 08:55:43 am »
Dostałem informację od szefa Komikslandii w Warszawie, że sprzedaje komiks po 199,99 zł (prawie 200 zł) i zeszło mu już 23% zamówienia (a sporo wzięli, ale nie napiszę ile), ale to w końcu Warszawa a tam wszystko bywa droższe. Spora marża, aż mnie zszokowało, ale na ceny powyżej 99 zł nie wpływam, nie może być tylko taniej niż u mnie.

W Debeacie komiks jest po 149,99 zł na Allegro. Zostały im już tylko 3 sztuki.

Ile kosztuje w KiK w Poznaniu jeszcze nie wiem. Jeśli się dowiecie - dajcie znać.

Kolejne tomy 2 i 3 można spokojnie u mnie zamawiać. Cena na pewno będzie wyższa niż 99 zł, bo wydawca do każdej przesyłki dopłacił (oprócz Paczek w Ruchu i tych z superpakowaniem), bo komiks ważył więcej niż wyliczyłem wg kalkulatorów wagi papieru. Najprawdopdoobniej będzie 102-109 zł za komiks i dwie opcje wysyłki, 10 zł za Paczkę w Ruchu (do 5 kg) i 15 zł za Pocztę Polską do 1 kg i 20 zł za powyżej 2 kg (to dla osób zamawiających np. 2-3 sztuki). Ale ceny ostateczne podam później, jak już wydawca zrobi bilans zysków i strat. Ci, co zapłacili z góry - nie muszą dopłacać, mają gwarancję ceny (która nie dotyczy tylko sytuacji hiperinflacji).

Jak wyczerpią się nakłady w księgarniach będę zbierać zamówienia na dodruk. Zastanawiam się też nad wersją ekonomiczną, zwykły papier, klej, byłoby taniej o jakieś 20% (dla tych, dla których komiks w twardej oprawie był za drogi, a których zadowoli mniej wypasiona wersja.

Offline pokia

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #1198 dnia: Grudzień 18, 2016, 09:16:17 am »
Michaś, zrób 2x większy nakład, to nie będzie konieczności podnoszenia ceny, a i ty więcej zarobisz. Tylko tutaj może być kłopot z pierwszym tomem, a dokładnie brakiem jego dostępności (wiadomo, że brak jedynki odstraszy od zakupu 2 i 3).

Offline 2rcfrt

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #1199 dnia: Grudzień 18, 2016, 10:42:13 am »
Dostałem informację od szefa Komikslandii w Warszawie, że sprzedaje komiks po 199,99 zł (prawie 200 zł) i zeszło mu już 23% zamówienia (a sporo wzięli, ale nie napiszę ile), ale to w końcu Warszawa a tam wszystko bywa droższe. Spora marża, aż mnie zszokowało, ale na ceny powyżej 99 zł nie wpływam, nie może być tylko taniej niż u mnie.
Nie bardzo rozumiem Twoją politykę sprzedaży.

Nie pozwoliłeś Gildii sprzedawać poniżej ceny okładkowej, a na sprzedaż za dwukrotność ceny okładkowej "nie wpływasz"? A gdzie w tym wszystkim my kupujący? Dobrze byś zrobił nadrukowując cenę, kupujący powinien wiedzieć ile więcej płaci. Chyba że jest wydrukowana, na swój jeszcze czekam.