trawa

Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 541065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1140 dnia: Grudzień 16, 2016, 09:17:07 am »
Coś się chyba w RUCHu (nie)dzieje, bo ja dostałem nr listu przewozowego i jedyne info jakie widzę w trackingu, to że paczka jest przekazana do odpowiedniego magazynu (Paczka jest w drodze do magazynu centralnego). Kiedy stamtąd wyjdzie? Nie wiadomo...Mega!

Ja właśnie idę do Ruchu po odbiór dwóch innych przesyłek z różnych źródeł. Wysłane 14 grudnia, status przez cały czas był podobny ("w drodze"), aż tu dzisiaj o 6.36 obudziły mnie smsy.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline jsm

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1141 dnia: Grudzień 16, 2016, 09:47:32 am »
Ja właśnie otrzymałem SMSa iż paczka czeka na mnie w kiosku Ruchu! Hurrra!
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

Offline vision2001

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1142 dnia: Grudzień 16, 2016, 09:54:49 am »

Ja właśnie idę do Ruchu po odbiór dwóch innych przesyłek z różnych źródeł. Wysłane 14 grudnia, status przez cały czas był podobny ("w drodze"), aż tu dzisiaj o 6.36 obudziły mnie smsy.

Ja właśnie otrzymałem SMSa iż paczka czeka na mnie w kiosku Ruchu! Hurrra!
Szczęściarze! :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kosmoski

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1143 dnia: Grudzień 16, 2016, 10:32:12 am »
Mam - i wygląda pięknie  :biggrin:

Offline Death

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1144 dnia: Grudzień 16, 2016, 10:50:37 am »
Dzięki za wysyłkę pocztą, choć prosiłem o Ruch.





« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 06:13:30 pm wysłana przez Death »

Offline nori

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1145 dnia: Grudzień 16, 2016, 11:01:14 am »
Do mnie paczka dotarła - na dwa egzemplarze jeden ma niestety pozaginane rogi. Warto by było jednak komiksy zabezpieczyć choć kawałkiem folii bąbelkowej - nie są to duże koszty, a metoda skuteczna. W drugim egzemplarzu mam zagięte parę stron - najprawdopodobniej ślad palca po przekartkowywaniu. Póki co sam tylko też przekartkowałem, wrażenie jak najbardziej pozytywne. A jak patrzy się na datę oryginalnej publikacji to wzbudza to tym bardziej podziw! Ogólnie, wrażenia jak najbardziej pozytywne, jednak przy kolejnych egzemplarzach bardzo proszę o folie, to koszt dosłownie parunastu groszy za m2, przy zakupie całej rolki, a warto jednak uniknąć uszkodzenia narożników. Sam jak czasem wietrzę półki, to zawsze jednak owijam komiksy do wysyłki w strecz i dodatkowo w papier lub właśnie ostatnio folie (szybsze i lepiej zabezpiecza).

Jutro wrzucę notkę ze zdjęciami na bloga.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Damian xyz

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1146 dnia: Grudzień 16, 2016, 11:56:04 am »
To jakieś nieporozumienie. Wiadomo skąd "nagle" wzięły się zamówienia. Nie wiedzieć może tylko wydawca, który nie ogarnął przedsięwzięcia. Gdyby nie Death wiele osób nie zrobiło by zamówienia, bo albo nie wiedzieli, albo zapomnieli.
Wydawco, powinieneś wysłać Krzyśkowi (sorry, że imiennie) darmowy komiks bo zrobił Ci świetną reklamę. Ok, egzemplarze miałeś policzone (jak się okazało tu też się popisałeś) więc na darmowy nie było opcji. To powinieneś chociaż zrobić wszystko, żeby dostał komiks w doskonałym stanie.

Ja na swój egzemplarz czekam, ale już bez entuzjazmu...

Offline silent.bob

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1147 dnia: Grudzień 16, 2016, 12:04:31 pm »

Następnym razem można się zaopatrzyć w coś takiego:
http://i-kartony.pl/62-multimail-310x220x60
http://i-kartony.pl/63-folia-babelkowa


Też czekam z niepokojem na przesyłkę.



Offline vision2001

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1148 dnia: Grudzień 16, 2016, 12:05:57 pm »
Następnym razem można się zaopatrzyć w coś takiego:
http://i-kartony.pl/62-multimail-310x220x60
http://i-kartony.pl/63-folia-babelkowa


Też czekam z niepokojem na przesyłkę.
A kupowałem kiedyś od nich m.in. kartony na przeprowadzkę. Tanie a dobre mają rozwiązania.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1149 dnia: Grudzień 16, 2016, 12:12:56 pm »
@ Death

Chciałem wysłać ci Paczką w Ruchu, ale nie podałeś numeru telefonu i nie odpisałeś na maila z zapytaniem o niego. Bez numeru telefonu wysyłka Paczką w Ruchu nie była możliwa.

Przykro mi, że Poczta Polska tak potraktowała egzemplarz w kartonowym pudełku. Co z tym zrobić dalej napiszę Ci na PW.

Te same kartony są już kupione dla tomu 2, ale przy następnym tomie będzie folia bąbelkowa by zapobiec podobnym rzeczom. Sądziłem, że kartonowe pudełko z grzbietami na 2-3 cm pustej przestrzeni na zgniot wystarczy. Zachęcam też w przypadku tomu 2 do dopłacenia do superpakowania. 10 zł to niewiele, a styropian jest lepszym zabezpieczeniem od folii bąbelkowej

 Nie wiem, co oni na tej poczcie robią z przesyłkami, ale kiedyś dostałem zwrot przesyłki z "Krakersem", bo zły adres wpisałem, odpakowałem i folia była płaska jak normalna folia bezbąbelkowa. Komiks uszkodzony mimo owinięcia bąbelkami, a powietrze uszło po jakimś mocnym sprasowaniu. Byłem mocno zdziwiony.

W podobnych przypadkach, gdy widać zgniecenia zewnętrzne dobrze odpakować przesyłkę przed odbiorem i sporządzić w razie uszkodzeń protokół z listonoszem. Będzie można od Poczty domagać się odszkodowania.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 12:34:56 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline nori

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1150 dnia: Grudzień 16, 2016, 12:56:08 pm »
Cytat: Michaś P.
W podobnych przypadkach, gdy widać zgniecenia zewnętrzne dobrze odpakować przesyłkę przed odbiorem i sporządzić w razie uszkodzeń protokół z listonoszem. Będzie można od Poczty domagać się odszkodowania.

U mnie paczka była bez najmniejszych uszkodzeń zewnętrznych, a w środku na dwa egzemplarze tylko jeden miał poobijane rogi. Tak więc ciekawostka. Może ktoś wstrząsał pudełkiem na tej poczcie? ;)
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Death

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1151 dnia: Grudzień 16, 2016, 01:00:48 pm »
Nie pisałeś o numerze telefonu.
Napisałeś w jednej linii "kiosk ruchu, numer". No to podałem numer kiosku. Nic już potem nie odpisałeś, tylko poszło pocztą, bez napisania mi, że brakuje numeru telefonu. Zresztą na fakturze dodanej do paczki sam napisałeś adres kiosku i wszystkie dane, o które prosiłeś, a poszło pocztą. W całym 2016 roku praktycznie wszystko zamawiałem do Ruchu. Dziesiątki książek i komiksów. I wszystkie doszły w super stanie. Raz poszło pocztą i wróciły stare czasy rozwalonych przesyłek. Jakbym wiedział, że nagle pójdzie pocztą, to już bym zrobił ten dodatkowy przelew 10 zł za to superpakowanie, choć wysyłka za w sumie 21 zł, to sporo. Tak to się potem kończy, bo na poczcie nadal panuje komunizm. Oni myślą, że nadal są jedyną opcją na rynku i mogą lecieć w kulki. Unikam ich jak ognia.
Pewnie były jakieś maile, wysyłane do wszystkich, ale ja już wszystko miałem z Tobą załatwione, że kiosk, podałem dane, wszystko zapłacone, no to ich nie czytałem, bo w tych mailach jest to samo co wrzucasz na forum (zresztą już miałem wszystko załatwione i w życiu bym nie pomyślał, że czegoś tam jeszcze brakuje). Na liście maili z naszej rozmowy mailowej żadnej odpowiedzi nie było.
A wkleję fragmenty maili, żeby wszystko było jasne.

Szkoda, że nie masz żadnych egzemplarzy na wymianę. Już kilka dni temu chciałem pisać, że to strasznie dziwne pozbyć się wszystkich egzemplarzy reklamacyjnych jeszcze zanim egzemplarze poszły do ludzi. Trzeba było napisać, że czegoś brakuje do wysyłki ruchem, to bym od razu odpisał. A nie wysłać pocztą bez słowa.  :sad:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1152 dnia: Grudzień 16, 2016, 01:32:08 pm »
Bardzo to wszystko jest dziwne, że nie powiem - przykre, ponieważ zgodnie z treścią maila z dnia 10 grudnia br., zatytułowanego "Mały Nemo - ważne informacje ws. reklamacji" i którego nadawcą jest pan wydawca Krakers:
Cytuj
[...]
INNE REKLAMACJE

Jak już informowałem, wydawca posiadać będzie 10 egz. nadwyżki komiksu
na wypadek reklamacji. Nadwyżka ta będzie sprzedawana po 7 dniach od
daty odbioru ostatniej przesyłki przez zamawiających.
Wymiana
egzemplarza z powodu wad drukarskich (np. braku stron, stron do góry
nogami, itp.) będzie możliwa przez te 7 dni. Gdy egzemplarze z nadwyżki
się sprzedadzą, w ramach późniejszej reklamacji będzie możliwy tylko
zwrot egzemplarza i zwrot pieniędzy, lub inna forma rekomensaty do
uzgodnienia.

Dlatego proszę wszystkich, by po otrzymaniu przesyłki nie czekali nie
wiadomo na co tygodniami, tylko od razu rozpakowali paczkę i
przekartkowali komiks, strona po stronie.

Przed wysyłką będę przekartkowywać na szybko wszystkie egzemplarze, by
wyłapać egzemplarze wadliwe, ale nie będę miał czasu na dokładne ich
sprawdzanie strona po stronie.

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1153 dnia: Grudzień 16, 2016, 01:41:13 pm »
Pisałem o konieczności podania numeru telefonu w mailu zbiorczym do kilku osób zamawiających Paczką w Ruchu, które nie podały telefonu. Mail wyszedł 8 Grudnia 2016 o 20:47. Jego treść była taka:

Cytuj
Witaj!
 Komiks wciąż w introligatorni, ale wystawiono już faktury i segreguję je według ilości i rodzaju wysyłki, żeby potem szybko popakować  wysłać.

Zauważyłem, że zapomniałeś podać numeru telefonu, co będzie niezbędne w opcji paczki w ruchu.
Pozdrawiam:

Myślę, że korespondencja na linii czytelnik-wydawca powinna odbywać się drogą mailową, bo robi się z tego jakiś tok show. Odpisałem Ci wcześniej na PW.

Pojawiają się pierwsze maile od czytelników. Oto one. Dwa, ale może będa kolejne. Imion i nazwisk nie upubliczniam.

Cytuj
Witam! Z wielką przyjemnością donoszę, że paczkę odebrałam, a egzemplarz nr 034 jest idealny i wspaniały! Tak bardzo dziękuję Państwu za cały trud włożony w wydanie tego bajecznego dzieła sztuki. Jestem przekonana, że tom II i III będę równie piękne. Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam,

Cytuj
odebralem rano komiks i wlasnie sobie przejrzalem, wygląda bardzo zacnie :slightly_smiling_face: dzięki! nie wiem czy wytrzymam do gwiazdki bez pokazywania go dziecku

Miała być nadwyżka, ale podczas pakowania okazało się, że wyłapałem egzemplarze uszkodzone ze stukniętymi rogami albo ucięte tępą gilotyną (miały poszarpane brzegi kartki). Dlatego nadwyżka została sprzedana, bo na wymianę się nie nadawała. Jeśli ktoś dostał uszkodzony egzemplarz - może odesłać a pieniądze zostaną zwrócone przez wydawcę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 02:02:39 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Death

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1154 dnia: Grudzień 16, 2016, 01:43:39 pm »
Jest jeszcze zabawniej, niż myślałem, bo pomijając to co zrobiła poczta (co od biedy oczywiście pod reklamację nie pochodzi), to mój egzemplarz ma rozciętą pierwszą kartkę, która jest przyklejona do wyklejki, co trzyma w oprawie całą książkę. Jak pójdzie dalej, to książka się rozpadnie.



Nie dostałem tego maila. Serio.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 01:47:19 pm wysłana przez Death »

 

anything