Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1095 dnia: Grudzień 03, 2016, 01:10:23 pm »
W komunikatach rozsyłanych zbiorczo do wszystkich zamawiających (nowych i starych) informacja ta była podana kilka razy. Nie poradzę jednak nic na to, jeśli serwer pocztowy blokuje moje maile albo wrzuca je do spamu. Niemniej masz rację ws. braku informacji o superpakowaniu na stronie "Krakersa" i dlatego przed chwilą poprawiłem informacje. Dziękuję za zwrócenie na to uwagi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2016, 01:49:52 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1096 dnia: Grudzień 03, 2016, 02:03:08 pm »
Posprawdzałem maile, które od Ciebie otrzymałem z adresu


i rzeczywiście była informacje o superpakowaniu, data tego maila to 17.10;


data mojego przelewu za całość 28.07 , 


nadal uważam to za nie fair tym bardziej, że napisałeś, że taka opcja funkcjonowała wcześniej (Krakers) więc można założyć że planowałeś ją też zastosować w przypadku "Małego Nemo" :doubt:  no chyba, że jednak nie miałeś takiego zamiaru i dlatego na początku nie było o tym informacji  :razz: 




i na koniec treść z maila potwierdzającego zamówienie (data 13.07):


Ceny: Jeden tom: 99 zł (za 3 tomy 297 zł) Osoby wpłacające do 31 sierpnia - darmowe koszty wysyłki na części opłacone do 31 sierpnia Po 31 sierpnia koszt wysyłki to 10 zł za wysyłkę 1 części (30 zł za wysyłkę wszystkich 3 części po wydaniu)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2016, 05:07:53 pm wysłana przez radioblackmetal »
The darkness will swallow everything

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1097 dnia: Grudzień 03, 2016, 03:38:43 pm »
Przepraszam, ale w nawale pracy po prostu zapomniałem o tym napisać w wiadomości wzorcowej, którą potem kopiowałem i wysłałem ze sto razy. Trochę czasu na dopłatę jeszcze jest, jeśli ktoś naprawdę chce superpakowania.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2016, 05:43:51 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1098 dnia: Grudzień 10, 2016, 11:52:40 am »














Pierwszy tom "Małego Nemo w Krainie Snów" powinien dotrzeć do mnie w ciągu najbliższych kilku dni. 13 grudnia będą go w introligatorni oprawiać i od razu do mnie wyślą kurierem. Oby tak się stało, bo nie mogę się już doczekać... Czytelnicy pewnie też...

"Stanowisko bojowe" do wysyłek jest już przygotowane. Faktury wypisane i posortowane wg zamówień, kartony do składania pooklejane napisami, styropian do pakowania niestandardowego pocięty, taśma samoprzylepna do pakowania gotowa - nic, tylko pakować i wysyłać. Ale na razie czekamy...

Osoby, które chcą zmienić wysyłkę pocztą (list polecony) na wysyłkę Paczką w Ruchu, mogą to jeszcze zmienić. Zachęcam do tej opcji wysyłki.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Death

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1099 dnia: Grudzień 10, 2016, 12:31:47 pm »
Spokojnie, nie ma co się spieszyć. Wolę później, ale wszystko idealnie. Niech introligator sobie powoli to składa, jeśli o mnie chodzi. :)

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1100 dnia: Grudzień 10, 2016, 01:10:32 pm »
Tak wygląda obecna sytuacja z wysyłką u mnie w domu:



Przed chwilą wysłałem do zamawiających zbiorczego maila z informacjami nt. reklamacji. Jeśli ktoś nie dostał - to niech sprawdzi spam, ewentualnie prześlę jeszcze raz.

Generalnie, jeśli w pudełku nie będzie komiksu, należy sporządzić z pocztowcem protokół zawartości pudełka i wagi przesyłki. To ważne, bo zdarzyła się ostatnio kradzież "Krakersa" - zamawiający dostał same tekturki z rozciętą taśmą (pisałem o tym na forum). Uwzględniłem mu reklamację, ale wydawca nie mógł domagać się odszkodowania od Poczty, bo nie miał dowodu że opakowanie przesyłki było pusta i był "w plecy" o 60 zł. Teraz komiks jest cenniejszy i może kusić złodziei, dlatego tym razem podstawą reklamacji ws. braku komiksu będzie protokół - zgodnie z Art. 76 Prawa pocztowego. Mam nadzieję, że komiks do wszystkich dotrze i przykra historia więcej się nie powtórzy.

Zachęcam wszystkich do lektury tego artykułu:

http://di.com.pl/paczka-od-sprzedawcy-byla-pusta-sad-moze-uznac-ze-to-problem-kupujacego-wyrok-56015

Jeśli chodzi o egzemplarze źle wydrukowane, wymiana będzie możliwa do 7 dni od chwili odebrania przesyłki przez wszystkich zamawiających i tylko dla 10 osób, bo jest tylko 10 egzemplarzy nadwyżki na wypadek reklamacji. Dlatego proszę wszystkich, by od razu przekartkowali i sprawdzili komiks. Gdy zabraknie egzemplarzy do wymiany, reklamacja będzie możliwa w zakresie zwrotu egzemplarza i zwrotu pieniędzy. Egzemplarze z nadwyżki będą sprzedawane - można jeszcze zarezerwować 5 ostatnich egzemplarzy.

Certyfikaty imienne, na które załapało się 36 osób, nie będą naklejkami, bo moja kolorowa drukarka laserowa nie daje sobie rady z wgrzaniem toneru w papier samoprzylepny (toner ścierał się łatwo przy dotyku palca), dlatego certyfikaty wydrukowałem na papierze kredowym. Wyszły nieźle i są już przeze mnie podpisane. Będą dołączane luzem, by zamawiający sprawdził czy nie ma literówki w nazwisku i by samodzielnie zdecydował, czy chce certyfikat nakleić na komiks czy nie. Certyfikaty to te ciemno żółte karteczki, które widać na zdjęciu obok stosu faktur. Jak ktoś chce nakleić, to sugeruję klej w sztyfcie - nie marszczy papieru i szybko wysycha.

No, a na razie czekamy, aż drukarz przyśle mi komiksy do wysyłki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2016, 01:45:12 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline bluebeery

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1101 dnia: Grudzień 11, 2016, 10:27:57 am »
Spokojnie, nie ma co się spieszyć. Wolę później, ale wszystko idealnie. Niech introligator sobie powoli to składa, jeśli o mnie chodzi. :)
Zgadzam się. Grunt to żeby komiks był solidnie zrobiony, a termin jest kwestią drugorzędną.

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1102 dnia: Grudzień 11, 2016, 11:13:06 am »
Ale nie dla wydawcy, który musi się ze wszystkim uwinąć w grudniu (także z reklamacjami), i nie dla tych, co zamawiali komiks w prezencie pod choinkę (są tacy). O jakość druku jestem spokojny, bo miałem w rękach egzemplarz zszyty nićmi do akceptacji (czy szycie nićmi jest OK) przed przyklejeniem okładek. A jeśli introligatornia spieprzy okładki - to tom 2 trafi do innej drukarni. Ale miejmy nadzieję, że wszystko będzie OK.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2016, 11:20:59 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1103 dnia: Grudzień 12, 2016, 07:10:23 am »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1104 dnia: Grudzień 12, 2016, 11:13:46 am »
Dostałem informację od drukarza, że gotowych jest już 60 sztuk komiksu. O 14.00 ma wysłać je kurierem do mnie, więc możliwe, że jutro zacznie się pakowanie i wysyłka pierwszej partii "Nemo".

W pierwszej kolejności będę realizowane nietypowe zamówienia (typowe to 1 komiks + standardowe pakowanie).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2016, 11:22:55 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1105 dnia: Grudzień 12, 2016, 11:18:59 am »
jeśli to nie tajemnica, to ile finalnie egzemplarzy Małego Nemo zostało zamówionych ?

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1106 dnia: Grudzień 12, 2016, 11:27:38 am »
To tajemnica wydawcy, ale zainteresowanie komiksem jest większe niż oczekiwano i możliwe, że będą zbierane zamówienia na dodruk (trzeba zebrać 50 zamówień, by miało to sens). Najpierw jednak tym, co nie zamówili a chcą kupić, polecam zakup w 4 księgarniach, które wymieniłem wcześniej. Nie ma sensu robić dodruku, jeśli towar będzie im leżeć na półkach.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2016, 03:51:06 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Damian xyz

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1107 dnia: Grudzień 12, 2016, 01:08:57 pm »
W pierwszej kolejności będę realizowane nietypowe zamówienia (typowe to 1 komiks + standardowe pakowanie).
Chyba powinno być realizowane zgodne z kolejnością zamówień.

mgnesium

  • Gość
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1108 dnia: Grudzień 12, 2016, 01:44:39 pm »
ale nie jest. deal with it.

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1109 dnia: Grudzień 12, 2016, 03:39:18 pm »
Nigdy nie wysyłałem komiksów wg kolejności zamówień - jak dotąd zawsze według kolejności wpłat bo tak jest najwygodniej (wystarczy wydruk wyciągu z konta i długopis do odhaczania).

Ale aby przyspieszyć proces wysyłek, posegregowałem zamówienia wg stopnia komplikacji i sposobu wysyłania, bo człowiek na samym początku jest najbardziej skoncentrowany i uważny, a potem mniej i dzięki temu będzie mniej chaosu i mniej błędów (np. że ktoś zamawiał 2 sztuki a dostanie 1).

Mój plan wysyłek jest taki:

1. Przesyłki wysyłane Paczką w Ruchu
2. Przesyłki z nietypowymi kombinacjami zamówień
3. Przesyłki z superpakowaniem
4. Przesyłki 1 egz. ze standardowym pakowaniem
5. Księgarnie i biblioteki

Pierwszy raz tak robię, ale myślę, że eksperyment wykaże zalety tego rozwiązania, bo chodzi o to by pakować szybko, dobrze i z jak najmniejszą liczbą błędów.

Dostałem sygnał od drukarza, że pierwsza partia komiksów już do mnie jedzie, jutro wyślą resztę. Nie mogę się już doczekać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2016, 03:49:49 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh