Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 541888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1065 dnia: Listopad 27, 2016, 07:47:59 am »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1066 dnia: Listopad 28, 2016, 08:56:11 am »
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 09:03:49 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1067 dnia: Listopad 28, 2016, 03:34:15 pm »
Właśnie zszedł ostatni egzemplarz "Krakersa 45". Oficjalnie nakład został wyczerpany, tak jak wszystkich poprzednich "Krakersów" z nowej serii (do której zaliczam numery 38-45).
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1068 dnia: Listopad 29, 2016, 05:46:03 am »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1069 dnia: Listopad 30, 2016, 06:46:18 am »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1070 dnia: Listopad 30, 2016, 04:44:31 pm »
W oczekiwaniu na ukazanie się pierwszego tomu "Małego Nemo" drukarz podesłał mi kilka zdjęć, jak wygląda surowy egzemplarz po samym zszyciu, przed przycięciem marginesów bocznych i przed przyklejeniem kapitałki (paska grubego materiału, przyklejanego do zszytego grzbietu), okładki i oklejki (papier łączący okładkę ze środkiem). Stos takich egzemplarzy wciąż czeka w introligatorni na rozpoczęcie etapu oprawy introligatorskiej (ręczna robota).

Zdjęcia zdradzają, jak wygląda strona tytułowa i strona ze stopką redakcyjną w której umieściłem informacje o numerze "Krakersa".





Te 3 prostokąty na dole stopki to miejsce na numerację egzemplarza, bo każdy egzemplarz będzie numerowany.

Na razie poślizgu wydawniczego nie ma, bo zakładałem ukazanie się komiksu między 1 a 10 grudnia. Maile od drukarza nie brzmią optymistycznie i obawiam się, że może być drobny poślizg, ale miejmy nadzieję, że uda się to szybko oprawić w okładkę i rozesłać do czytelników w końcowym terminie, który sobie założyłem. Gdyby okładka była miękka a środek klejony klejem, komiks dawno by się ukazał, a tak trzeba czekać. Ech...

Z egzemplarzy reklamacyjnych (nadwyżka 10 sztuk na wypadek reklamacji) do rozdysponowania pozostało jeszcze 7 egzemplarzy. Jeśli ktoś chce, może sobie zarezerwować, ale będą wysyłane dopiero pod koniec grudnia, po zakończeniu okresu reklamacyjnego (od 3 do 7 dni od momentu odebrania ostatniego egzemplarza przez zamawiających). Mogą być trochę tańsze w zależności od ilości skaz i defektów (w końcu to egzemplarze, które mogą pochodzić z tzw. "zwrotów").
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2016, 05:06:36 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Cringer

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1071 dnia: Listopad 30, 2016, 05:54:42 pm »
Panie Michaś mam pewną radę. Zostaw sobie te reklamacyjne egzemplarze dłużej. Te 7 dni od ostatniego odebrania komiksu to bardzo mało. Sam mam tak że jak kupie komiksy nie zawsze jest czas je przewertować. I tak może się okazać że ktoś nie zdąży dać ci znać że coś jest nie tak. Ty wyprztykasz się z zapasowych tomów i potem może być problem. A niesmak po takim problemie może rzutować ci na dalsze przedsięwzięcia.

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1072 dnia: Listopad 30, 2016, 07:37:01 pm »
Rada jest OK, ale:

- zawsze odkładam na daleką przyszłość dodatkowe 2 egzemplarze dla siebie i w razie jakiejś późniejszej reklamacji jestem zabezpieczony.

- każdy egzemplarz przed wysyłką przekartkowuję aby wyłapać egzemplarze źle wydrukowane - poziom wyłapywania egzemplarzy ze skazami szacuję na jakie 98-99%, dzięki czemu liczba reklamacji jest znikoma (podejrzewam, że zwykli wydawcy nie mają na to czasu i ochoty).

- od czasu rozpoczęcia wysyłania do czytelników próśb, by obejrzeli egzemplarz zaraz po otrzymaniu, nie miałem ani jednej reklamacji po upływie 3 dni od odebrania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2016, 08:27:45 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

fragsel

  • Gość
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1073 dnia: Listopad 30, 2016, 08:33:36 pm »
Ja mam całkowite zaufanie do Ciebie i jestem pod ogromnym wrażeniem, że to przekartkowujesz, więc tylko z kronikarskiego obowiązku (i od razu z przeprosinami) napiszę, że system próśb do czytelników też nie jest w 100% skuteczny, bo np ja nie będę w stanie spełnić Twojej prośby o sprawdzenie w ciągu 7 dni, bo w miejscu, którego adres Ci podałem bywam raz na dwa miesiące.
I podejrzewam, że nie muszę wcale być sam w takiej sytuacji jeden...

Ale jak już mówiłem jestem pewien,że wszystko będzie OK, ale tak tylko chciałem nadmienić, że przy jakimś okropnym zbiegu okoliczności pewne rzeczy są mało prawdopodobne, ale jednak możliwe...

Offline pokia

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1074 dnia: Listopad 30, 2016, 08:53:52 pm »
Najwięcej uszkodzeń powstaje w trakcie dostawy. Dlatego pakowanie wydaje mi się w tym wypadku najistotniejsze. Przy tak małym marginesie błędu, szkoda stracić na tym elemencie.

Offline Cringer

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1075 dnia: Grudzień 01, 2016, 01:10:23 am »
@Michaś P.
trzymam kciuki aby było ok.

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1076 dnia: Grudzień 01, 2016, 07:11:50 am »
Komiks przy pakowaniu standardowym będzie pakowany w kartonowe opakowania multimail, te pudełka które się składa na krzyż, jak na tym zdjęciu.



Jeśli chodzi o superpakowanie za dodatkową opłatą, to komiks jest dodatkowo osłaniany przed możliwością uderzeń. Dotąd improwizowałem, bo zainteresowanie było małe, a tym razem jest duże, więc zastanawiam się, jak to ustandaryzować. Rozważam opcję zakupu styropianu przyciętego na wymiar o kilka cm większy od komiksu (miękka amortyzacja uderzeń)  lub... przyciętej tak sklejki, dykty czy płyty HDF (twarda sztywna ochrona przypominająca drewno). Zależy, co wyjdzie taniej w sklepie, pewnie styropian, ale dowiem się, jak już wybiorę w sklepie. O ile komiksy w opcji standardowej są tylko zwyczajnie przekartkowywane, o tyle komiksy w opcji superpakowania są dodatkowo starannie przeglądane, strona po stronie i pod światło z każdej strony. Taki dodatkowy bonus za wybranie superopakowania.  :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2016, 07:25:33 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

mgnesium

  • Gość
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1077 dnia: Grudzień 01, 2016, 07:36:58 am »
które sklepy (jeżeli jakieś, chociaż wydaje mi się że kiedyś - dawno - wspominano incal i komiksiarnię) były zainteresowane sprzedażą małego nemo? do tej pory nie miałem parcia na zakupy, ale w związku z niedawnym przypływem gotówki prawdopodobnie nabyłbym komiks, gdyby się jeszcze gdzieś pojawił.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2016, 11:24:54 am wysłana przez mgnesium »

fragsel

  • Gość
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1078 dnia: Grudzień 01, 2016, 08:13:52 am »
O ile komiksy w opcji standardowej są tylko zwyczajnie przekartkowywane, o tyle komiksy w opcji superpakowania są dodatkowo starannie przeglądane, strona po stronie i pod światło z każdej strony.


Mam nadzieję, że z zachowaniem standardów omawianych już kiedyś na tym forum ;)



Offline Leyek

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1079 dnia: Grudzień 01, 2016, 09:31:45 am »
Jeśli chodzi o superpakowanie za dodatkową opłatą, to komiks jest dodatkowo osłaniany przed możliwością uderzeń.


Michaś jak, kiedy i  ile trzeba zapłacić za lepsze zapakowanie komiksu (nie mam chęci bawić się w reklamacje). Bo na stronie Krakersa nie znalazłem takiej informacji.