trawa

Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #615 dnia: Marzec 14, 2016, 07:30:30 pm »
Bo ja jestem pokręcony - pytam dla dobra publikacji, a nie dla własnego ego. Nawet z ostrej krytyki może coś wyniknąć, a opinie czytelników biorę pod uwagę nawet wtedy, gdy mi się nie podobają. Moje zdanie jest mniej ważne od zdania czytelników, bo dla nich wydaję, a nie dla siebie. Na ogół wydawcy nikogo o zdanie nie pytają, bo wiedzą wszystko najlepiej. Ja działam inaczej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2016, 08:17:12 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Itachi

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #616 dnia: Marzec 14, 2016, 07:35:01 pm »
No i wynikło, bo ta okładka jest już zdecydowanie bardziej atrakcyjniejsza, chociaż pokombinowałbym jeszcze z napisem Nemo i nazwiskiem autora.

Offline graves

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #617 dnia: Marzec 14, 2016, 10:33:06 pm »
Trochę dziwne zatem, że pytasz o opinie, skoro z góry nie chcesz ich brać pod uwagę :)
To teraz jest modne, nawet u rządzących :)
co by nie mówić w porównaniu do pierwotnych projektów okładek - to wszystko idzie w dobrą stronę. Tamte były koszmarne.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline m010ch

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #618 dnia: Marzec 14, 2016, 10:37:23 pm »
Okładka wizualnie bardzo spoko, ale użyty font IMO okropny. Trochę jak pierwszy lepszy 'Arial' odpalony w Wordzie :wink: Zero finezji. Popracowałbym jeszcze nad tym przede wszystkim.

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #619 dnia: Marzec 15, 2016, 05:17:46 am »
@m010ch

Też uważam, że nad fontem trzeba popracować, bo nie podoba mi się, na razie to wersja wstępna. Możesz zaproponować jakiś font? Ważne, by literka O była okrągła a nie owalna, by mogła pomieścić "w krainie snów" (podoba mi się to uniwersalne, bo z jednej strony treść ta sama, ale optycznie jest na okładce mniej napisów i okładka wydaje się schludniejsza, mniej przeładowana). Idealnie byłoby użyć logotypu z "Dream another dream", muszę poszukać kontaktu do wydawcy i zapytać, czy będzie miał coś przeciwko.

@graves

Co kilka głów to nie jedna. W projekcie peta18 podoba mi się tło i pewnie takie będę proponować na wszystkich wzorach okładek do głosowania.

Zrobiłem małe podsumowanie dotychczasowych projektów z uwzględnieniem kolorystyki peta18.















No i to, czego na razie nie mogę wykorzystać z powodu logotypu (prawa autorskie).

« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2016, 06:16:14 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline peta18

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #620 dnia: Marzec 15, 2016, 05:37:42 am »
Ważne, by literka O była okrągła a nie owalna, by mogła pomieścić "w krainie snów"
Przeciez jak literka O w danej czcionce jest owalna, to mozna ja uczynic okragla, a nawet mozna ja zastapic kolem :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #621 dnia: Marzec 15, 2016, 06:18:38 am »
Masz rację, ale nie do wszystkich fontów by to pasowało, choć do wielu pewnie tak.

Tak przy okazji - zauważyłem, że logotyp z ostatniej okładki wyżej (tej z prawami autorskimi), przypomina trochę krój czcionki Serpentine z loga "Krakersa" - tylko niepochyloną. W wolnej chwili zobaczę, jak by to wyglądało.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2016, 06:22:33 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #622 dnia: Marzec 15, 2016, 07:52:22 am »
Druga okładka od góry, to ta:



Zrobiłem ją dzisiaj rano, kierując się sugestią, by szukać czcionki podobnej do stosowanej w winietach w komiksie "Mały Nemo". Nie jest identyczna, ale podobna. Wrzuciłem pomiędzy inne okładki by zobaczyć, czy ktoś ją zauważy.

Czy komuś ten wzór okładki jeszcze się podoba oprócz 2rcfrt?
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2016, 07:57:03 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline peta18

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #623 dnia: Marzec 15, 2016, 10:26:43 am »
I naprawde ostatnie juz moje slowo, krój pisma prosto z winiety jednej planszy :)



A pierwowzor tu:
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline horror

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #624 dnia: Marzec 15, 2016, 10:59:46 am »
I naprawde ostatnie juz moje slowo, krój pisma prosto z winiety jednej planszy :smile:





uklad, kroj i kolorystyka naprawde eleganckie.

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #625 dnia: Marzec 15, 2016, 11:04:41 am »
Teraz wygląda to dużo lepiej, tamten krój liter był koszmarny, jedyne co mnie jeszcze gryzie w oczy to ta cyferka w O gryzie mnie w oczy (co innego gdyby cyfra była kropką litery "o"). Musiałaby być gdzieś indziej, albo być dużą kropką. Czy masz ten napis w krzywych? Mógłbym na jego bazie coś pokombinować.

Okładka z pocałunkiem będzie w pierwszym tomie, bo w środku jest epizod, który do tej sceny nawiązuje.

A teraz codzienna porcja komiksów:











Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #626 dnia: Marzec 15, 2016, 12:23:37 pm »
Tak jak wspominałem, kombinowałem jeszcze z czcionką krakersową Serpentine i wyszło mi takie coś:



I dodatkowo wariacje tej okładki, którą pokazałem dziś rano:



A oto one, zainspirowane ostatnim układem winiety peta18 (czcionka na razie robocza - porozciągana, ale byłaby szeryfowa nawiązująca do używanych przez McCaya):



« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2016, 12:49:23 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Murazor

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #627 dnia: Marzec 15, 2016, 12:39:21 pm »

Nie wypowiadałem się, bo raczej nie kupię, ale ta okładka jest wg. mnie najlepsza z dotychczasowych. Naprawdę zachęcająca do zakupu. Napis stonowany, nie przeszkadza w "zauważeniu" rysunku. Plus okrągła literka "O" z numerem jest dużo lepsza niż podłużna (pokazana w wariacjach). Logo Krakersa wygląda jak logo wydawcy, a numerek na czarno praktycznie nie rzuca się w oczy :smile: Bardzo fajny zabieg z paskiem po lewej, który rozumiem, że będzie od razu kolorem grzbietu? :smile:

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #628 dnia: Marzec 15, 2016, 01:02:19 pm »
Tak, to byłby kolor grzbietu wszystkich trzech części, by spójnie na półce wyglądało. Sam kolor może jednak ulec zmianie, w zależności od tego, jak to w druku próbnym wyjdzie - może być np. jaśniejszy odcień).

Myślę, że więcej bajerów i fikuśności nie zawsze znaczy lepiej. Jak na razie ten konkretny projekt podoba się 4 osobom (przynajmniej o tylu wiem).
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

fragsel

  • Gość
Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #629 dnia: Marzec 15, 2016, 01:10:47 pm »
no to pięciu...

 

anything