Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline horror

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #510 dnia: Luty 16, 2016, 11:13:20 am »
czy moglbys zdradzic kto bedzie odpowiedzialny za tlumaczenie czy jest to tajemnica?

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #511 dnia: Luty 16, 2016, 11:48:49 am »
Na tym etapie jest to tajemnica wydawcy.

Jeśli chodzi o numer na okładce, to pomyślałem sobie, że skoro dałem komuś słowo, że to wyjdzie jako "Krakers", to ten ktoś ze słowa może mnie zwolnić. Zobaczymy, co odpisze i dam Wam znać.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline koziorozec1979

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #512 dnia: Luty 16, 2016, 03:39:25 pm »
kurcze, z całą szczerością mówię, że mam nadzieję, że komiks się jednak nie ukaże w takiej formie.

bo to byłaby całkowita profanacja.....
Na tym etapie jest to tajemnica wydawcy.

Jeśli chodzi o numer na okładce, to pomyślałem sobie, że skoro dałem komuś słowo, że to wyjdzie jako "Krakers", to ten ktoś ze słowa może mnie zwolnić. Zobaczymy, co odpisze i dam Wam znać.
W sumie rozmiar logo i nr sam w sobie to raczej drobiazg jest niz jakis problem. Nawet gdyby byl to i tak najwazniejsze zeby komiks sie ukazal.

Offline pokia

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #513 dnia: Luty 16, 2016, 04:22:43 pm »
Na tym etapie jest to tajemnica wydawcy.

Jeśli chodzi o numer na okładce, to pomyślałem sobie, że skoro dałem komuś słowo, że to wyjdzie jako "Krakers", to ten ktoś ze słowa może mnie zwolnić. Zobaczymy, co odpisze i dam Wam znać.

Bardzo dobrze. Podziękowania możesz umieścić w stopce. Ja też jestem za tym, żeby wydać to jako Nemo, a nie Krakers. Możesz to potraktować jako wydawnictwo Krakers.

Offline Nawimar

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #514 dnia: Luty 16, 2016, 05:36:47 pm »
Pokia: "Możesz to potraktować jako wydawnictwo Krakers."
 
W sumie tak wyglądało funkcjonowanie "Klubu Świata Komiksu" w latach 1999-2005: albumy komiksowe publikowano niejako pod patronatem magazynu. Stąd nie stałoby się nic złego, gdyby "Mały Nemo" zaistniał nie tyle jako kolejne numery "Krakersa" co w ramach np. "Komiksowej Biblioteki Krakersa" (czy jakkolwiek by się to nazywało). Kto wie Michale jakie kolejne cymelia przytrafią Ci się w przyszłości i tego typu linia wydawnicza mogłaby się okazać przydatna.

Offline koziorozec1979

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #515 dnia: Luty 16, 2016, 07:45:25 pm »
Pokia: "Możesz to potraktować jako wydawnictwo Krakers."
 
W sumie tak wyglądało funkcjonowanie "Klubu Świata Komiksu" w latach 1999-2005: albumy komiksowe publikowano niejako pod patronatem magazynu. Stąd nie stałoby się nic złego, gdyby "Mały Nemo" zaistniał nie tyle jako kolejne numery "Krakersa" co w ramach np. "Komiksowej Biblioteki Krakersa" (czy jakkolwiek by się to nazywało). Kto wie Michale jakie kolejne cymelia przytrafią Ci się w przyszłości i tego typu linia wydawnicza mogłaby się okazać przydatna.
Pelna zgoda. A co do przydatnosci to przeciez skoro Michas rusza z McCayem, to w przypadku sukcesu z Nemo, az prosiloby by sie o pociagniecie tematu dalej w jednolitej szacie: Dream of rarebit fiend,Little Sammy a przeciez bylo chyba jeszcze cos takiego jak Henrietta...(chociaz tu nie jestem pewien czy wystarczyloby materialu na caly album) . Moglaby z tego wyjsc cala Wielka Kolekcja Komiksow Krakersa
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2016, 08:20:57 pm wysłana przez koziorozec1979 »

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #516 dnia: Luty 17, 2016, 07:14:51 am »
Skoro już o tym piszesz, to trafiłeś. Jeśli "Mały Nemo" się uda, to będę chciał potem wydać "Dream of rarebit fiend" (tym bardziej że to na ogół czarno-białe i cena powinna wyjść zdecydowanie niższa). Tak to sobie zaplanowałem.

Ktoś doradził bym poeksperymentował z czarno-białymi grafikami na okładce i kolorowym tłem. Tutaj próbki koncepcyjne do oceny:



Minimalistycznie, ale chyba estetycznie?

A teraz czas na codzienną porcję komiksu:









« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 07:18:10 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline peta18

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #517 dnia: Luty 17, 2016, 07:18:05 am »
Ktoś doradził bym poeksperymentował z czarno-białymi grafikami na okładce i kolorowym tłem. Tutaj próbki koncepcyjne do oceny:


To ja : ) Jest duzo lepiej. Pomysl takze czy zamiast apli nie dac jakiegos przejscia tonalnego i pokombinowac jeszcze troche.

Jeszcze trzeba by w tytule poustawiac jednolite odstepy pomiedzy literkami i na pewno w 2 i 3 brdziej wyrownac do centrum O :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

fragsel

  • Gość
Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #518 dnia: Luty 17, 2016, 08:00:28 am »
ale jest dużo dużo lepiej... to dobry kierunek...

Offline koziorozec1979

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #519 dnia: Luty 17, 2016, 05:16:43 pm »
Faktycznie teraz wyglada to bez porownania lepiej.

Klawo ze chcesz wydac te wszystkie starocie.
Czekam dlugo az ktos sie porwie na to by wydac Nemo w PL i ciesze sie ze znalazl sie ktos odwazny i postanowil sprobowac. Co do detali wydania to kluczowe sa kolor, duzy format i dobre tlumaczenie.
Komiks jest w domenie publicznej, kazde wydawnictwo moglo sie tym wczesniej zainteresowac. Nikt inny nie chcial, zatem super ze bedzie od Krakersa!

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #520 dnia: Luty 17, 2016, 05:29:33 pm »










« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 05:46:16 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline westchnienie

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #521 dnia: Luty 17, 2016, 07:29:43 pm »
ale jest dużo dużo lepiej... to dobry kierunek...


Potwierdzam, zwłaszcza że kolor tła można byłoby poźniej, w zależności od pokolorowania czarno białych ilustracji, plastycznie wycieniować.


No i gdyby się udało z uniknięciem nr 46 - również z tego powodu, że nie trzeba byłoby w ogóle rozważać druku osobnej, a co za tym idzie, zwiększającej koszt całego wydania, niekrakersowej puli.

Offline koziorozec1979

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #522 dnia: Luty 17, 2016, 07:41:29 pm »
Lub zaczac numeracje od 1. Taki maly restart jako Klub Krakersa czy Krakers Now

Offline Death

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #523 dnia: Luty 17, 2016, 09:03:48 pm »
Skoro już o tym piszesz, to trafiłeś. Jeśli "Mały Nemo" się uda, to będę chciał potem wydać "Dream of rarebit fiend" (tym bardziej że to na ogół czarno-białe i cena powinna wyjść zdecydowanie niższa). Tak to sobie zaplanowałem.

Ktoś doradził bym poeksperymentował z czarno-białymi grafikami na okładce i kolorowym tłem. Tutaj próbki koncepcyjne do oceny:


Tylko nie to. Od razu skojarzyło mi się z tym:

Offline koziorozec1979

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #524 dnia: Luty 17, 2016, 09:26:39 pm »
Spokojnie. Krakersy beda zdaje sie wiekszego formatu.