Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaś P.

Odp: Projekt "Krakers 45/2016". Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #450 dnia: Luty 09, 2016, 10:06:02 am »











« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2016, 10:34:22 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: Projekt "Krakers 45/2016". Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #451 dnia: Luty 09, 2016, 10:33:10 am »
11 lutego powinny do mnie dotrzeć materiały do druku z "Małym Nemo w krainie snów". Sądziłem, że uda mi się je zdobyć wcześniej, ale trochę to trwało i sporo nerwów zżarło. Wtedy też wydawnictwo rozpocznie oficjalnie przyjmować zamówienia.

Mam już dogadaną cenę druku W KOLORACH, tłumacza, więc prace ruszą pełną parą. Kto wie, może uda się to wydać na grudzień? Ale zależeć to już będzie tylko od tempa prac tłumaczeniowych. Planowany w 3 albumach po ok. 190-200 stron. Jeśli ktoś nie kojarzy komiksu, wklejam pierwszą z brzegu planszę znalezioną w sieci:



Obecnie znana jest już prawie pełna zawartość "Krakersa" nr 45, którego wydanie zapalnowano na 1 czerwca 2016 r. Pojawi się w środku dodatkowo hiszpański komiks "Kosmos w wojnie" (autor: Jaime Toma) wydany jako album komiksowy w 1936 r.  Poniżej kilka próbek komiksu (będzie drukowany w szarościach lub czarno-białą kreską po odfiltrowaniu kokorów - wybiorę opcję po próbnych wydrukach. Komiks mógłby być też w kolorach, ale wtedy cena musiałaby wzrosnąć, a tego chcę uniknąć):







Więcej informacji o zawartości "Krakersa" tutaj:

http://antosiewicz.ovh.org/zawartosc.htm

"Krakers 45" będzie ostatnim "Krakers" w starej formule (patrz nr 38, 40, 41, 42 i 43). Planuję zmiany - zamiast zbiorów komiksów z różnych stron świata i epok, chcę się skoncentrować na antologiach monotematycznych lub monoautorskich i albumach, jak było w nr 39 ("Fluff"), 44 ("Przygody Juana i Luisa") i będzie w 46-48 ("Mały Nemo w krainie snów"). Mam na oku kilka niezłych i znanych komiksów (tytułów na razie nie zdradzę by nie zapeszyć), ale wsystko zależy od powodzenia "Małego Nemo".
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2016, 02:24:08 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS" wkrótce albumowo z "Małym Nemo w krainie snów" w kolorach
« Odpowiedź #452 dnia: Luty 10, 2016, 11:16:34 am »










Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS" wkrótce albumowo z "Małym Nemo w krainie snów" w kolorach
« Odpowiedź #453 dnia: Luty 11, 2016, 08:13:35 am »










Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Death

Odp: "KRAKERS" wkrótce albumowo z "Małym Nemo w krainie snów" w kolorach
« Odpowiedź #454 dnia: Luty 11, 2016, 09:17:46 am »
11 lutego powinny do mnie dotrzeć materiały do druku z "Małym Nemo w krainie snów". Sądziłem, że uda mi się je zdobyć wcześniej, ale trochę to trwało i sporo nerwów zżarło. Wtedy też wydawnictwo rozpocznie oficjalnie przyjmować zamówienia.

Mam już dogadaną cenę druku W KOLORACH, tłumacza (zastanawiam się, czy nie poszukać dodatowych, by praca szybciej poszła i termin wydania się skrócił), więc prace ruszą pełną parą. Kto wie, może uda się to wydać na grudzień? Ale zależeć to już będzie tylko od tempa prac tłumaczeniowych. Planowany w 3 albumach po ok. 190-200 stron. Jeśli ktoś nie kojarzy komiksu, wklejam pierwszą z brzegu planszę znalezioną w sieci:



Obecnie znana jest już prawie pełna zawartość "Krakersa" nr 45, którego wydanie zapalnowano na 1 czerwca 2016 r. Pojawi się w środku dodatkowo hiszpański komiks "Kosmos w wojnie" (autor: Jaime Toma) wydany jako album komiksowy w 1936 r.  Poniżej kilka próbek komiksu (będzie drukowany w szarościach lub czarno-białą kreską po odfiltrowaniu kokorów - wybiorę opcję po próbnych wydrukach. Komiks mógłby być też w kolorach, ale wtedy cena musiałaby wzrosnąć, a tego chcę uniknąć):







Więcej informacji o zawartości "Krakersa" tutaj:

http://antosiewicz.ovh.org/zawartosc.htm

"Krakers 45" będzie ostatnim "Krakers" w starej formule (patrz nr 38, 40, 41, 42 i 43). Planuję zmiany - zamiast zbiorów komiksów z różnych stron świata i epok, chcę się skoncentrować na antologiach monotematycznych lub monoautorskich i albumach, jak było w nr 39 ("Fluff"), 44 ("Przygody Juana i Luisa") i będzie w 46-48 ("Mały Nemo w krainie snów"). Mam na oku kilka niezłych i znanych komiksów (tytułów na razie nie zdradzę by nie zapeszyć), ale wsystko zależy od powodzenia "Małego Nemo".
Wydaje mi się, że nikt tego nie skomentował, bo nikt nie zauważył, że pojawiło się info o Nicku wśród tych codziennie dodawanych komiksów.  :smile:

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - można już zamawiać
« Odpowiedź #455 dnia: Luty 11, 2016, 06:44:14 pm »
Materiały do druku "Małego Nemo w krainie snów" Winsona McCaya już do mnie dotarły. Oznacza to, że komiks można już oficjalnie zamawiać.

Cena: 99 zł x 3 albumy full color po ok. 188 stron = 297 zł

Koszty wysyłki: 10 zł

UWAGA: Darmowe koszty wysyłki dla osób które zamówią i przedpłacą do końca października 2016 r.

Możliwość wpłat w ratach, np. po 50, 100 lub 150 zł - jak komu pasuje. Cena może ulec zmianie, jeśli koszty druku wzrosną - ale ci, którzy przedpłacą mają gwarancję, że nie będą musieli dopłacać.

Komiks ukaże się najwcześniej w grudniu 2016 r., najpóźniej w grudniu 2017 r. Najprawdopodobniej pierwsza połowa 2017 r. Data wydania zależy od tempa prac tłumaczeniowych. Sporo stron - 549. Zależy mi by wyszedł jak najszybciej. Wszystkie trzy albumy ukażą się równocześnie.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2016, 02:24:26 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline studio_lain

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #456 dnia: Luty 11, 2016, 07:59:50 pm »
piekny komiks :) powodzenia Michal :)

fragsel

  • Gość
Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #457 dnia: Luty 12, 2016, 07:39:55 am »
Doskonała wiadomość!!!!

Na stówę (a raczej trzy stówy ;) ) biorę!!!!

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #458 dnia: Luty 12, 2016, 10:27:46 am »
@ fragsel

No to jeszcze 91 chętnych i będzie komplet minimalnego nakładu.











« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2016, 10:35:42 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #459 dnia: Luty 12, 2016, 02:07:09 pm »
Jak się Wam powiedzie z tym "Małym Nemo"* (czego Wam z całego serca życzę!), to pomyślcie może nad niemniej ambitnym (a może i bardziej?) wyzwaniem, a mianowicie publikacją wyboru "Krazy Kat"...

* Ja niestety prawdopodobnie "Nemo" nie kupię. Mam dostęp do pięknego oryginalnego wydania zbiorczego, więc ze względu na cenę, najpewniej będę odpuszczał.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline absolutnie

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #460 dnia: Luty 12, 2016, 02:40:45 pm »
Jak się Wam powiedzie z tym "Małym Nemo"* (czego Wam z całego serca życzę!), to pomyślcie może nad niemniej ambitnym (a może i bardziej?) wyzwaniem, a mianowicie publikacją wyboru "Krazy Kat"...




"Krazy Kat" to przede wszystkim wyzwanie dla tłumaczy i to tych, którzy znają język na wylot: tam są miejsca, kiedy dialogi trzeba przeczytać sobie na głos, żeby w ogóle się zorientować, jakie słowa wypowiedziali bohaterowie. I chyba dobrze znać dodatkowo niemiecki, bo są naleciałości z tego języka.


Kto czytał tekst Seldesa "Gópi Kocur, co sam chodzi" (zamieszczony w zbiorze esejów "Super-Ameryka"), ten pamięta, jakich łamańców dokonywał tam tłumacz, żeby przełożyć padające w tekście przykłady.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #461 dnia: Luty 12, 2016, 03:02:48 pm »
W pełni zgoda. Dlatego zaznaczyłem, że to by dopiero było wyzwanie.
Pewnie by trzeba było zaangażować do tego jakiegoś Krzysztofa Bartnickiego, czy kogoś tego pokroju (tłumacze od "Alicji w Krainie Czarów"?).
Przy czym wydawało mi się, że tam nie tyle niemieckiego znajomość jest potrzebna, co jidysz (ale mogę się mylić).
W każdym razie zadanie na pewno wymagałoby jakiegoś sensownego dotowania, czy stypendium dla profesjonalnego tłumacza. A przyswojenie tego u nas by się przydało. Próby czytania pojedynczych planszy w moim przypadku okazały się całkowitym fiaskiem.

Ale dzięki za podpowiedź z tą "Super-Ameryką". Nie wiedziałem o tej książce i nie wiedziałem, że są tam jakieś próbki "Kata"!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #462 dnia: Luty 12, 2016, 03:35:00 pm »
ze względu na cenę, najpewniej będę odpuszczał.

Można wpłacać w małych ratach, np. po 25 zł co miesiąc, aż uzbiera się całość, zamawiajacy sam decyduje o formie wpłat. Wiem, że 297 zł zapłacić jednym rzutem jest trudno, a zależy mi by każdego było na ten komiks stać, stąd ta elastyczność. Jeśli komiks się nie ukaże (np. z powodu małego zainteresowania), pieniądze będą oczywiście zwracane.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2016, 03:38:31 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline absolutnie

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #463 dnia: Luty 12, 2016, 03:42:40 pm »


Ale dzięki za podpowiedź z tą "Super-Ameryką". Nie wiedziałem o tej książce i nie wiedziałem, że są tam jakieś próbki "Kata"!


Próbek "Kata" nie ma. Są przekłady dwóch tekstów o komiksach. Jeden to tekst Seldesa o Krazy kacie, drugi Warshowa o komiksach grozy i doktorze Werthamie. "Super-Ameryka" to dwutomowa antologia pod red. W. Górnickiego i Jerzego Kossaka, wydana w 1970 lub 1971 roku.
Tekst Seldesa to "The Krazy Kat That Walks by Himself", przedrukowany w (popularnym dosyć): "Krazy Kat. The Comic Art of George Herriman". Tu można znaleźć informację, że to tekst z 1924 roku (w polskiej publikacji tej informacji nie ma).
Oczywiście, przeczytanie go po polsku, to duża frajda. Zwłaszcza ze względu na przekłady tekstów z komiksów.


Co do niemieckiego, upierać się nie będę. Może być i jidysz
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline pokia

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #464 dnia: Luty 12, 2016, 05:13:33 pm »
Wiem, że 297 zł zapłacić jednym rzutem jest trudno, a zależy mi by każdego było na ten komiks stać, stąd ta elastyczność. Jeśli komiks się nie ukaże (np. z powodu małego zainteresowania), pieniądze będą oczywiście zwracane.

To może akcja na wspieram.to? Zawsze jest szansa na dużo większe grono wspierających.