Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #345 dnia: Grudzień 11, 2015, 12:00:44 pm »
Ramirez, czyżbyś uzalezniał zakup od przelicznika na strone, a nie, jak przystalo na prawdziwego konesera, od wartosci artystyczno-merytorycznej dzieła?  :wink:

fragsel

  • Gość
Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #346 dnia: Grudzień 11, 2015, 12:01:26 pm »
Odnośnie wydania - nikt nie pisze, ile jest w stanie maksymalnie zapłacić za taki komiks.

Na pewno nie zapłacę więcej niz za oryginał. A za gorszą jakość nawet mniej.

To co podlinkowałem jest w Internecie na wysoki połysk za 600 zł. Więc cokolwiek wydasz jak mam dać 600 lub więcej to wezmę oryginał. A niższa cena to już zalezy od wydania...

ramirez82

  • Gość
Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #347 dnia: Grudzień 11, 2015, 12:02:54 pm »
Ramirez, czyżbyś uzalezniał zakup od przelicznika na strone, a nie, jak przystalo na prawdziwego konesera, od wartosci artystyczno-merytorycznej dzieła?  :wink:

Tak, odkąd wszystkie moje oszczędności, które zainwestowałem w 40 egzemplarzy Cromwell Stone i 40 egzemplarzy Azylu Arkham poszły się... stwierdziłem, że jedyną słuszną metodą wartościowania komiksów jest ów przelicznik.

Offline absolutnie

Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #348 dnia: Grudzień 11, 2015, 12:30:58 pm »
Mowa o 600 zł za całość? A całość to ile stron? Ile tomów? Bo tu Nemo ma 156 stron, ale to chyba nie całość?


Ja tam nie do konca umiem przeliczyć cale i funty na normalne centymetry i kilogramy, ale pod linkiem jest wydanie, które ma wymiary:
21.7 x 16.8 x 1.4 inchesi 11.4 pounds

  • [/size]Sam miałem w  rękach [/color][/size]to wydanie i szczerze mówiąc, jeśli to polskie nie bedzie wyglądało podobnie, to podziękuję
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Death

Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #349 dnia: Grudzień 11, 2015, 12:45:17 pm »
Nie wiem czy wiesz, ale w USA publikowano ten komiks także samą czarno-białą kreską.
Tak wydaj. Bo jak jest kolorowy komiks i wydrukowany w odcieniach szarości, to jest strasznie słaba sprawa. :)

ramirez82

  • Gość
Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #350 dnia: Grudzień 11, 2015, 12:59:52 pm »
Cal to 2,54 cm, czyli to wydanie to format jakies 55x42 cm, wielkie jak cholera!

Offline adro

Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #351 dnia: Grudzień 11, 2015, 07:24:03 pm »
ja niedawno kupilem Little nemo(ogromne tomisko) takze odpadam :razz:
pzdr
a jest szansa na prince valiant czy terry and the pirates ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2015, 07:27:44 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline raj666

Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #352 dnia: Grudzień 11, 2015, 08:09:36 pm »
Hal Foster i Milton Caniff zmarli stosunkowo niedawno także ich prace nie są w domenie publicznej. Raczej czarno widzę polskie wydania tych komiksów.

Offline Koalar

Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #353 dnia: Grudzień 11, 2015, 08:38:54 pm »
3 komiksy po 200 zł... Może bym wziął, gdybym miał kaskę, której teraz nie mam. Ale jest teraz tyle tego wszystkiego, wręcz przesyt. A jak się zgłosi 100 osób, że kupi, to też bym przyjął, że to będzie 50. Spore przedsięwzięcie wydawnicze, ja bym się w to nie pakował, bo może się to skończyć jak w przypadku Sideki (czyli co najmniej dużymi kłopotami z wydaniem zapowiedzianego komiksu). Takie cegiełki zostawiłbym innym wydawnictwom, wydającym je regularnie (Timof, KG).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #354 dnia: Grudzień 11, 2015, 10:17:56 pm »
A wiecie co, tak mi przyszło do głowy, odnośnie komiksów z domeny publicznej... Które komiksy polecalibyście do wydania w "Krakersie" (oczywiście czarno-białe lub w szarościach, bo kolory nie na tak mały nakład). Ja tak szukam, szukam i coś tam ciekawego wynajduję, jak ten komiks Giovego Toppi (naprawdę świetny scenariusz, miałem problem z korektą bo ciągle się zaczytywałem, ech...), ale może Wy coś fajnego zaproponujecie. Mogą to być polskie komiksy. Jestem generalnie otwarty na życzliwe pomysły czytelników.

Chciałem też wydać np. "Przygody Papilo" (znacie pewnie ze "Świata Młodych"), ale wydawca nie odpowiada na maile z pytaniem o warunki i cenę licencji, a do autora nie mogę znaleźć w sieci emaila (albo go nie ma, albo chroni). Piszę tu ten pomysł, bo ja sobie już odpuściłem, ale może ktoś inny wyda... Chciałbym go zobaczyć po polsku, jest 7 albumów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2015, 10:21:28 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #355 dnia: Grudzień 12, 2015, 06:14:54 am »


CIĄG DALSZY NASTĄPI
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #356 dnia: Grudzień 12, 2015, 06:15:57 am »








Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #357 dnia: Grudzień 12, 2015, 07:06:01 am »
Och, 1 dzień od informacji o planach na nr 45/2016 i już prawie 30 zamówień, czyli 30% minimalnego nakładu.

Ale żeby nie było mi zbyt miło, w rewanżu od "twardej rzeczywistości" dostałem niczym pięścią w twarz mail z ostrą, ale konstruktywną krytyką z pytaniami - część krytyki bardzo słuszna i mądra (dziękuję za nią, jest inspirująca i do kilku uwag na pewno się zastosuję), ale wśród nich pytania kluczowe, wręcz fundamentalne dla "Krakersa, w stylu - "Po co wydawać zagraniczne komiksy nieznanych w Polsce rysowników (prócz znanego już Surżenki i dzieł wybitnych)? Nie lepiej polskich autorów? Po co wydawać archiwalia nieznanych w Polsce rysowników, np. meksykańskiego komiksu powstałego na fali sukcesu Flasha Gordona?", Itd., itp.

Na razie ten meksykański komiks to tylko jedna z rozważanych opcji. Zastanawiam się nad nim, bo jest archaicznie rysowany (widać to po ramkach). Wrzucam poniżej kilka plansz byście zobaczyli. Z listu owego czytelnika domniemywam, że on go nie chce w "Krakersie" widzieć. Ale w końcu fanzin nie jest wydawany dla mnie, ani tylko dla tego jednego nabywcy, ale dla wszystkich czytelników "ciasteczka", więc proszę o ocenę.











Ktoś chciałby ten komiks z Meksyku przeczytać po polsku?

Wadą jest, że jeśli odpowiedzi byłbyby w większości na "tak", to trzeba by drukować go po 1 planszy na stronie wspak, bo część stron ma układ potrójny po ok. 12 obrazków (album 1 i 7),) a część podwójny po ok. 6 obrazków jak widać wyżej (albumy 2-6). Chyba, żeby album 1 i 7 drukować wspak, a środkowe po 2 plansze na 1 stronie w normalny sposób? Nie mam zdania... Jeśli czytelnicy będą chcieli ten komiks przeczytać w "Krakersie", to pewnie zasięgnę ich opinii robiąc głosowanie.

Proszę czytelników "Krakersa" o opinie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2015, 07:43:40 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline absolutnie

Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #358 dnia: Grudzień 12, 2015, 07:48:33 am »

Ktoś chciałby ten komiks z Meksyku przeczytać po polsku?




To jest zrzynka z "Flasha Gordona" tak oczywista, że mozna ją okreslić tylko dwoma słowami: plagiat i kradzież.Jest to w dodatku źle skopiowane z pierwowzoru i najprawdopodobniej źle napisane.
Jestem na nie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers 45/2016" - nowy projekt. Komiksy z "Krakersów" tutaj w odcinkach
« Odpowiedź #359 dnia: Grudzień 12, 2015, 08:43:16 am »
To ty napisałeś do mnie wcześniej emaila, o którym wspomniałem wyżej, że nie chcesz tego komiksu w "Krakersie" bo to na pewno nędzna imitacja? Tak z ciekawości pytam, bo podobne słowa padły.

Czy jesteś na 100% pewien, że to plagiat a nie inspiracja?

Nie czytałem obu komiksów (kiedyś widzialem tylko filmy o Fleshu) więc trudno mi ocenić, czy ten proponowany komiks jest plagiatem czy tylko inspiracją. Możesz mieć rację, albo i nie. Nie wiem. Jednakże o ile można porównywać rysunki i szukać podobieństw narracyjnych (czy są podobne zdarzenia graficzne), to jednoznaczne twierdzenie, że komiks jest "źle napisany" bez zapoznania się z fabułą, jest wg mnie mocno przesadzone. Skoro nie czytałeś oryginału po hiszpańsku, to skąd wiesz, że komiks ma słaby scenariusz?

Porównanie komiksów wymaga uczciwej analizy, a nie szybkich arbitralnych osądów. No, chyba że ktoś na tym forum jest specem od "Flasha Gordona" i od razu dojrzy podobieństwa narracyjne na podstawie obrazków. Jeśli tak, proszę o kontakt, przekażę mu pliki komiksu do analizy porównawczej.

Jeśli to plagiat, to komiksowi pomacham rączką na pożegnanie i nawet łezki nie uronię.

Pytam o komiksy do "Krakersa" przedstawiajac ich propozycje, bo zależy mi na zadowolonych czytelnikach i ich uwagi są dla mnie cenne. Od nr 44 zmienił się sposób tworzenia "Krakersa" - czytelnicy będą częściej pytani o zdanie (np. w nr 44 to czytelnicy decydowali, czy drukować komiks oryginalnym rastrem z 1942 r., czy po modyfikacjach w programie typu PhotoShop, teraz pytni są o "Małego Nemo" i wyżej wspomniany komiks).

Jestem otwarty na krytyke, ale również na rady i pomysły. Dlatego oprócz krytyki (np. "nie chcę", "nie podoba mi się", "nie drukuj tego", etc.) proszę również o sugestie pozytywne i budujące (np. propozycje komiksów wartych publikacji, propozycje zmian w "Krakersie", etc.). Nad każdą z nich się zastanowię.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2015, 09:02:06 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh