trawa

Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 541098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gilbaert

  • Gość
Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 19, 2013, 08:32:53 pm »
pogroziłeś moderowi palcem to jest teraz nadgorliwy

N.N.

  • Gość
Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 19, 2013, 08:49:20 pm »
pogroziłeś moderowi palcem to jest teraz nadgorliwy
Przepraszam, nie chciałem.


Faktycznie za dużo wyciąłem. Chciałem się pozbyć z tego wątku dyskusji o moralności w komiksie i tego co wolno pokazać. Coś co było moim zdaniem całkowicie off-topik.
Przywróciłem kilka postów, które przy tej okazji poleciały do tamtego wątku.
graves
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2013, 09:53:46 am wysłana przez graves »

Offline Julek_

Odp: Odp: Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 19, 2013, 11:04:13 pm »
Nie wiem czy "realistycznie rysujący Polacy" są i czy w ogóle potrafią. Oleksicki, Sambor, Kowalski, Kudrański - sprawdź ich. Pooglądaj, napisz, może uznają publikację swoich prac w "Krakersi" za dobrą promocję dla ich twórczości, która pomoże im w dalszej karierze!

Offline Michaś P.

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 20, 2013, 05:47:14 am »
Cytat: Julek_
Nie wiem czy "realistycznie rysujący Polacy" są i czy w ogóle potrafią. Oleksicki, Sambor, Kowalski, Kudrański - sprawdź ich. Pooglądaj, napisz, może uznają publikację swoich prac w "Krakersie" za dobrą promocję dla ich twórczości, która pomoże im w dalszej karierze!


Dzięki za informację. Zerknąłem co potrafią i kilka zapytań wysłałem. Z Kowalskim chciałem się skontaktować przy okazji numeru 38, ale jakoś nie mogę emaila do niego znaleźć. Podobnie do Sławomira Jezierskiego. Czy ktoś z Was dysponuje e-mailami do niżej wymienionych autorów? Chciałbym zapytać ich o współpracę (zapytać zawsze można, nawet jeśli się nie zgodzą), ale nie wiem, jak się z nimi skontaktować. W Google szukałem, ale nie znalazłem ich stron autorskich, czy danych pozwalających na skomunikowanie się.
- Marek Oleksicki
- Sławomir Jezierski
- Jacek Kowalski
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline oligator1975

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 20, 2013, 10:08:30 am »
Marek Oleksicki ma adres na swoim bloggu http://rrrrysss.blogspot.com/2012/09/blog-post_18.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2013, 10:12:58 am wysłana przez oligator1975 »

Offline Michaś P.

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 20, 2013, 11:58:38 am »
Dzięki...


A tymczasem mam już tylko 42 wolne strony w "Krakersie" na 180 planowanych.
Dodatkowo będą komiksy:
- "Układ" Wojciecha Birka (wiem, był w "Krakersie" nr 7 i 8, ale wtedy 8 stron drukowałem ze skanów kser kiepskiej jakości. Tym razem jakość będzie taka, jak trzeba i w jednym kawałku, wszystkie 14 stron).
- "Wyżiwszyj" - komiks Ilszara Walinurowa na 16 stron (historia wojenna z czasów II wojny światowej)
- "Stringery"- Denisa Samowola (satyra na postrzeganie ZSRR przez USA - żołnierze USA jako zombie)
Dostałem już paczkę komiksów z Kazachstanu, ale rozczarował mnie napis "ciąg dalszy nastąpi" na 2 z 3 komiksów. Poprosiłem o pełne komiksy, bo ja komiksów w odcinkach nie publikuję, żeby czytelnicy byli zadowoleni i mieli "full wypas".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2013, 12:05:31 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Koalar

Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 20, 2013, 12:50:08 pm »
Z tego co widzę, sporo rysowników publikowałeś. I wszyscy Ci odmówili z tego samego powodu, wpisując się w Twoją definicję "moralnego rysownika"?

Z tego, co pamiętam, a przez chwilę było to w którymś wczorajszym poście Michasia napisane (a niestety, ma on dziwną tendencję do usuwania swoich własnych słów z postów), w większości przypadków autorzy odmawiali, tłumacząc się nawałem pracy i czymś jeszcze. Z tym że było to zwykle po pierwszym mejlu, w którym był opis komiksu (golizna i dużo stron do narysowania). Stąd Michaś chyba wywnioskował, że autorzy tak naprawdę bali się tych nagich pośladków. Ktoś, kto nie lubi Michasia, wywnioskuje z kolei, że historia jest słaba, a tłumaczenie się brakiem terminów było wymówką.

PS Przed wysłaniem wiadomości, przeczytaj ją. Potem kliknij podgląd i przeczytaj jeszcze raz. Dla pewności przeczytaj raz jeszcze. Jak będziesz pewien tego, że to jest to - wyślij wiadomość. Nie edytuj.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Julek_

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 20, 2013, 02:55:30 pm »
Michasiu! Chodziło mi co prawda o Piotra Kowalskiego, a nie o Maciej, bo on bardziej do reszty czwórki pasował, ale spoko - może Jacek również zgodzi się na współpracę? A jak już Jacek - to może spróbuj namówić Krzyśka Wyrzykowskiego?Mam nadzieję, że Kundrański, Sambor i Oleksiscki zgodzą Ci coś przesyłać.

BTW - a rozważałeś napisanie do któregoś z klasyków? Rosiński obecnie nic konkretnego chyba nie rysuje - może on da rad?

Offline Michaś P.

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 20, 2013, 06:19:09 pm »
Paweł Sambor odpisał - podziękował za zaproszenie do współpracy, ale z powodu małej ilości wolnego czasu nie jest w stanie niczego się podjąć. Tak to wygląda i nie ma się co dziwić. To normalne, że ludzie, którzy potrafią dobrze rysować są na ogół zawaleni zleceniami.


Dziękuję za przypomnienie kolejnych nazwisk. Faktycznie, jest dwóch Kowalskich w komiksie. Piotr też nieźle rysuje. Może uda mi się z nim skontaktować.


Z Rosińskim nie mam kontaktu - ma ktoś jego emaila? Zapytać zawsze można... Tym bardziej, że wierzę w cuda...


Na razie numer powoli wchodzi w fazę finalną, czyli zamykania (zostało 40 stron do zapełnienia). Mam jeszcze kilka pomysłów (przypomniało mi się o różnych komiksach publikowanych w gazetach, których nikt w zwartej postaci jeszcze nie wydał, ale na razie ich nie zdradzę).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2013, 06:44:36 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline raj666

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 20, 2013, 06:23:01 pm »
BTW - a rozważałeś napisanie do któregoś z klasyków? Rosiński obecnie nic konkretnego chyba nie rysuje - może on da rad?

Testujesz czyjeś poczucie ironii czy tak na serio?

Offline turucorp

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 20, 2013, 06:50:23 pm »
Testujesz czyjeś poczucie ironii czy tak na serio?

W "Krakersie" publikowali min. Polch, Papcio Chmiel i Szarlota Pawel, obecnie publikuje min. Surżenko, co jest "ironicznego" w pomysle, zeby pojawil sie w nim Rosinski? Szczegolnie, ze komiksy Rosinskiego pojawialy sie juz w innych polskich zinach.

Offline Michaś P.

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 20, 2013, 07:12:33 pm »
Myślę, że pora zacząć odsłaniać próbki komiksów z nowego "Krakersa". Poniżej pierwsza plansza komiksu wojennego Ilszata Walinurowa pt. "Wyżiwszyj" (pol. tytuł: "Przeżył" lub "Przetrwał" - jeszcze nie zdecydowałem).

« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2013, 07:19:48 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline pioma10

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 20, 2013, 07:31:29 pm »
Michasiu! Chodziło mi co prawda o Piotra Kowalskiego, a nie o Maciej, bo on bardziej do reszty czwórki pasował...

A czy czasami w marcu Image nie wyda 1 zeszytu on-goingu Piotra Kowalskiego pt. "Sex"? Wychodzi, że akurat on może być troszkę zajęty.

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=43162

Offline Julek_

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 20, 2013, 08:50:02 pm »
Może i jest zajęty, ale przecież nie pogardzi promocją, jaką może mieć w "Krakersie! Publikacja w "Krakersie" to nie w kij dmuchał sprawa!

Offline Michaś P.

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 21, 2013, 04:54:55 am »
Nigdy nic nie wiadomo. Zdarzały się już w "Krakersie" cuda.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2013, 06:53:06 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

 

anything