Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 541009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 07, 2013, 08:24:02 pm »
ok.
Przeczytałem wszystkie ostatnio wydane krakersy.
38 i 40 - polecam ze wzgkędu na Surżenko. Fajne historie i świetne rysunki. O "Wielesławie" już gdzieś pisałem na forum. "wojownik i Mnich" jest świetny. Tak jak w "Wielesławie" opowieść przenikają legendy, tym razem nie rosyjskie, ale japońskie, które częściowo już znamy z Usagiego (np. Kitsune - kobieta-lisica w ostatniej opowieści "Cenna szkatułka"). Całość to 6  -20 stronicowych opowieści o życiu wędrownego Ronina, którego krokami kieruje mnich, aby trafił wszędzie tam gdzie jest akurat potrzebny. Ponad 120 stron - naprawdę dobrej i wciągającej lektury.


39 - nie moje klimaty, ale zmęczyłem jakoś :). Cały numer to komiks paskowy. Nie jest zły, ale czytałem po kilka stron z odstępami kilkudniowymi :)


Co jeszcze wartego uwagi?
38: Komiks "Kosmiczny Kumpel" Wojtka Birka.Pełen album - 42 strony - dla młodzieży i Gwidon. Kleksa już wcześniej czytałem. Inne polskie krótkie opowieści - to standard. Sa fajne, ale na tyle krótkie, że szybko uciekają z pamięci.
40 - Poza Surżenko - "Gwidon" oraz dosyć ciekawy "Wywiad z Wampirem" Adama Święckiego. Zabawne fragmenty z życia wampira, który spotyka bardzo wiele sławnych osób. "Pamiętnik Alicji" - był już wcześniej gdzieś zamieszczony. "Zielone dzieci" - 18 stronicowy komiks s-f - ciekawy graficznie (Jindricha Penkerta)... ale skończył się jak zaczął się na dobre rozkręcać :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline vision2001

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 18, 2013, 11:40:54 am »
Dziękuję za mailową wiadomość odnośnie KRAKERSA 41!!!
Już czekam w kolejce na wydanie komiksu!!! :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Michaś P.

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 18, 2013, 03:08:45 pm »
W związku z tym, że Roman Surżenko "napędził mi" autorów komiksów z Rosji, Ukrainy i Kazachstanu, którzy profesjonalnie rysują, postanowiłem zredagować "Krakersa 41". Planuję publikację na 180 stron. Na chwilę obecną mam już materiałów (lub obietnic komiksów) na około 100 stron. Okładkę obiecał narysować Adam Święcki.

W numerze 41 planuję (tytuły rosyjskie na razie w wersji nieprzetłumaczonej):

1. "Gwidon" - zwyczajowe paski Sławomira Kiełbusa (kreska humorystyczna).

2. "Wozwraszczanie Jamada" -  23 strony komiksu science-fiction z samurajami autorstwa Glusy Ilshata (kreska realistyczna). Nie czytałem jeszcze komiksu i nie wiem, czy to opowieść o podróży w czasie do epoki samurajów, czy kosmici pojawili się na Ziemi w ich epoce. Ale w każdym razie sa statki kosmiczne na orbicie i samuraje na Ziemi.

3. "Gorad Militarijsk" - 58 stron polityczno-społecznego komiksu akcji Igora Kolgarowa z 1990 r. w klimatach "Likwidatora" z dużą dawką humoru i brawury. Komiks opowiada o przygodach pacyfisty w zmilitaryzowanym mieście Militaryjsku, w którym wszyscy są żołnierzami - od kołyski po trumnę (kreska humorystyczna).

4. "Bajka dla tajniaków" - 2-planszówka Adama Święckiego do scenariusza Michała Antosiewicza nawiązująca do "Bajek dla dorosłych" Janusza Christy (kreska humorystyczna).

5. "Bajka dla rencistów" - 2-planszówka Adama Święckiego  do scenariusza Michała Antosiewicza (nawiązanie do "Bajek dla dorosłych" Janusza Christy (kreska humorystyczna).

6. "Sjemja" - 5-planszówka o trollu Raszida Janowa. Możliwe, że będzie również kilka jednoplanszówek tego autora (zostaną wykorzystane do wypełnienia "ubytków").

W chwili obecnej czekam na paczkę komiksów grupy autorskiej z Kazachstanu (na razie mam kilka próbek, komiksy historyczne rysowane realistycznie oraz komiksy przygodowe rysowane humorystyczne). Staram się również pozyskać do "Krakersa" komiksy polskich autorów (jeśli któryś to czyta i chciałby wziąć udział w projekcie - proszę o kontakt).

Planowana data wydania: najwcześniej w maju najpóźniej we wrześniu 2013 r.
Objętość planowana: 180 stron A4 (czarno-biały środek, kolorowa, foliowana okładka)
Orientacyjna cena: 50 zł + koszty wysyłki

"Krakers 41" ukaże się dokładnie w nakładzie zgodnym z ilością zamówień i dokonanych wpłat. Podobnie jak w przypadku "Krakersa 40" nie będzie nadwyżek i nakład zostanie wyczerpany w chwili wydania. Zamówienia można już składać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2013, 03:22:30 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Gilbaert

  • Gość
Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 18, 2013, 08:21:42 pm »
Cytuj
a polscy rysownicy nie chcą rysować długich, fabularnych opowieści, bo nie chcą lub nie mają na to czasu.
ilość wydanych albumów polskich autorów w przeciągu ostatnich 2 lat nieco przeczy temu co napisałeś

Offline Michaś P.

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 19, 2013, 06:21:15 am »
Wyrwałeś moją wypowiedź z kontekstu i tym samym zmieniła sens. Możliwe, że wyraziłem się niewystarczająco precyzyjnie i dlatego zrozumiałeś to inaczej niż chciałem. Moja wypowiedź brzmiała:

"krótkie komiksy mnie nie interesują, długich nie ma skąd brać, a jak już są scenariusze, nikt nie chce ich rysować bo "za długie", "za odważne",""

Nie powiedziałem, że nikt nie chce rysować dłuższych komiksów, ale że nie mam skąd ich brać albo nikt nie chce rysować komiksów odważnych, ambitnych i nieprzeciętnych. Autorzy potrafią rysować dłuższe historie, ale jak zauważyłeś, wydają je w albumach bo taka forma bardziej im odpowiada (jest bardziej prestiżowa) niż publikacja w fanzinie typu "Krakers".

Jeśli są tu rysownicy, którzy chcieliby narysować dłuższą opowieść do "Krakersa" powyżej 20 stron, proszę o kontakt. Scenariusze nie są problemem. Mam wiele pomysłów oraz opowiadań nadających się do adaptacji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2013, 05:27:28 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 19, 2013, 02:30:49 pm »
Cytuj
Nie wiem czy mnie pamięć nie myli, ale chyba Gilbaert chciał publikować w Krakersie. Prywatne przepychanki sprawiły, że współpraca nie doszła do skutku. Stąd ta krucjata?


Masz dobrą pamięć. Chciał być w "Krakersie", ale się pożarliśmy. Przypomnę też, że aby zakończyć tamtą kłótnię, z własnej inicjatywy go przeprosiłem, a on te przeprosiny przyjął.

Cytuj
fakt jet taki, że chcą publikować w "Profanum" czy w "Tricepsie" a w "Krakersie" nie - ciekawe czemu?


Bo pewnie:
1. nie czytali ogłoszeń,
2. nie potrafią sprostać wysokim wymaganiom jakościowym,
3. nie lubią mnie,
4. sami sobie wydają,
5. etc.

"Profanum" i "Triceps" - nigdy nie miałem w rękach tych zinów (pierwszy raz słyszę ich nazwy) więc trudno mi się odnieść.


Pisząc wcześniej o autorach miałem na myśli rysowników, których znam, bo publikowali kiedyś w "Krakersie", a nie wszystkich, jacy są w Polsce. Myślę, że moim błędem było rozciągnięcie opinii o wąskiej grupie twórców na całe środowisko komiksowe. Dlatego wycofuję moje zdanie na ten temat, gdyż nie jest kompleksowe.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2013, 06:01:45 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Julek_

Odp: Odp: Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 19, 2013, 02:55:33 pm »
"Profanum" i "Triceps" - nigdy nie miałem w rękach tych zinów (pierwszy raz słyszę ich nazwy) więc trudno mi się odnieść. Zakładam, że większość z autorów tam publikującym to młodzi twórcy, których nazwiska nic by mi nie powiedziały.
Hihihi, sami "młodzi twórcy", co zdebiutowali po 2004. Hihihihi.
Skutnik, Stefaniec, Lachowicz, Rustecki, Niewiadomoski, Janusz, Sienicki...
A tak na serio - Michaś pisze cudowne posty!

Offline gość

Odp: Odp: Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 19, 2013, 03:07:14 pm »
"Moralny rysownik" to taki, który boi się narysować goliznę i nawet Adama i Ewę w Raju rysuje tak, że zawsze jakaś gałązka, zwierzątko czy cokolwiek innego, zasłania narządy płciowe, żeby przypadkiem kogoś nie zgorszyć, albo broń boże nie narazić się na szerzenie "grzechu cudzołóstwa".

Z tego co widzę, sporo rysowników publikowałeś. I wszyscy Ci odmówili z tego samego powodu, wpisując się w Twoją definicję "moralnego rysownika"?
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Michaś P.

Odp: Odp: Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 19, 2013, 03:23:44 pm »
Jak pisałem, nie miałem w rękach tych zinów, więc nie wiem kto tam rysuje.


Cytuj
Skutnik, Stefaniec, Lachowicz, Rustecki, Niewiadomoski, Janusz, Sienicki...


Skutnika znam - miał narysować komiks do "Krakersa 38". Fanem Niewiadomskiego nigdy nie byłem ("Ratmany" są dla mnie zbyt ciężkostrawne). Kojarzę Lachowicza, ale reszty nazwisk - z całym szacunkiem dla twórców - nie kojarzę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2013, 05:39:48 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 19, 2013, 03:28:43 pm »
reszty nazwisk - z całym szacunkiem dla twórców - nie kojarzę.
Czego nie wiesz, google'a spytaj...

Offline Michaś P.

Odp: Odp: Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 19, 2013, 03:33:16 pm »
Wiem, sprawdziłem przed chwilą z ciekawości, jak rysują. Poza jednym autorem, same kreski humorystyczne i abstrakcyjne. Szkoda, że tak mało osób rysuje w Polsce komiksy realistycznie. Nie potrafią, czy co?

Na razie robię pauzę, bo się zmęczyłem... Wkrótce mam operację chirurgiczną i muszę się przygotować psychicznie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2013, 05:56:07 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline graves

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 19, 2013, 04:40:33 pm »
Reszta fascynującej dyskusji w "luźnych gadkach"
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Michaś P.

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 19, 2013, 05:29:15 pm »
Z pewnych osobistych powodów udzielam się tylko w temacie o "Krakersie". Przepraszam tych, na których komentarze skierowane do mnie w innych wątkach nie odpowiem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2013, 06:12:51 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Gilbaert

  • Gość
Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 19, 2013, 06:26:14 pm »
graves - dlaczego? Przecież dotyczyło "Krakersa" i jego rednacza...

N.N.

  • Gość
Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 19, 2013, 08:23:40 pm »
Reszta fascynującej dyskusji w "luźnych gadkach"
Jestem zdziwiony - nie był to offtop ale rozmowa o "Krakersie", jego naczelnbm i metodach doboru materiałów do numeru. W dodatku Michaś P. stwierdza tutaj wyraźnie, że nie będzie odpowiadał na pytania zadane w innych tematach (czyli w luźnych gatkach też nie), tymczaserm tutaj odpowiadał i to odpowiadał ciekawie, zdradzając kulisy pracy nad "Krakersem".