trawa

Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 18, 2012, 05:36:13 pm »
Po lekturze nowego "Krakersa" dołączam się do co bardziej entuzjastycznie brzmiących opinii. Bardzo liczę na kolejne tomy tego magazynu. Żal byłoby zakończyć na numerze 38, zwłaszcza, że nieodżałowany "Świat Komiksu" dobiegł końca właśnie na tej cyferce. Mam nadzieję, że w przypadku "Krakersa" będzie inaczej i doczekamy się ciągu dalszego.  Znakomita część komiksów na bardzo dobrym poziomie. Rzeczywiście przydałoby się nieco publicystyki. Reasumując: czekam na więcej:)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Będzie antologia "Krakers 39" i to jeszcze w 2012 r.?
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 31, 2012, 12:16:57 am »
Takie antologie lubie najbardziej!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline adro

Odp: Będzie antologia "Krakers 39" i to jeszcze w 2012 r.?
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 31, 2012, 02:00:46 pm »
Ja toze
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline graves

Odp: Będzie antologia "Krakers 39" i to jeszcze w 2012 r.?
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 09, 2012, 09:47:39 am »
Przeczytałem w końcu całość  (ten brak czasu).
Pora na krótkie podsumowanie:
Krótkie historyjki Gacha lub "Gwidon" Kiełbusa - są dobre, ale sa jak najbardziej standardowe. Tego typu komiksy widzieliśmy już w różnych magazynach komiksowych i antologiach. Jest to coś naturalnego. Nie chciałbym każdego z nich z osobna omawiać. Są dobre.
Prawdziwe perełki tej antologii to dłuższe opowiadania i albumy.
Zaskakuje 42 stronicowy pełnometrażowy album Birka - "Kosmiczny kumpel" - przeznaczony raczej dla młodszych czytelników. Opowiada o historii chłopca kosmity, który rozbił sie "w pewnym mieście środkowej Europy, późnym popołudniem na początku tysiaclecia" (na pewno drugiego tysiaclecia :smile: )... Historia zabawna, sprawnie narysowana i opowiedziana. Jak już pisałem - raczej przeznaczona dla młodszych.
Dla starszych - rewelacyjna trzy częściowa historia "Wielesława" narysowana przez  Romana Surżenko.
To po prostu trzeba przeczytać. Świetna kreska połaczona z niebanalnym scenariuszem. Trudno mi to porównać do innych komiksów. Siłą tego komiksu jest pokazanie panteonu bóstw słowiańskich. Występują tutaj wilkołaki, skrzaty,"nieumarli wojownicy", rusałki, wodnik oraz "Morana - Śmierć"... Sam bohater jest jednak zwykłym człowiekiem, wojownikiem podążającym drogą miecza.
Szkoda, że nie powstało więcej opowieści o "Wielesławie". Chętnie zobaczyłbym to w kolorze. Surżenko ma rewelacyjną kreskę o czym możemy się przekonać w "Thorgalu - Louve".
Całości dopełniają jeszcze "Kleks i złota rybka", "Mariana więzienne przypadki", "Istoty niedoskonałe" Święckiego, "Promocja" Turu i "Jaśniejsza strona" Długosza i Jasińskiego.
To bardzo dobry album - ze względu jednak na komiks Agafonow/Surżenko - to rewelacja, którą wszystkim polecam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2012, 09:50:45 am wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: "Krakers 39" i "Krakers 40" już wkrótce!
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 19, 2012, 10:16:51 pm »
Rewelacyjne info!!! Wydaj tylko komiks Surżenki. 117 stron to strasznie dużo, będzie świetny album. Wielesław bardzo mi się podobał i czekam na więcej właśnie tego autora. Niech nie nazywa się Krakers, tylko normalnie wydaj ten album. Ale byłoby pięknie kupić coś takiego :smile:

Masz choć jedną przykładową planszę/linka do planszy tego samurajskiego komiksu?

Offline Nawimar

Odp: "Krakers 39" i "Krakers 40" już wkrótce!
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 19, 2012, 10:35:15 pm »
Czyli "Krakers" nadal żyje :) I oby tak dalej :)

Offline aguirre

Odp: "Krakers 39" i "Krakers 40" już wkrótce!
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 21, 2012, 08:36:12 pm »
Dla mnie bomba :-) Surżenko, samuraje no i do tego Istoty niedoskonałe itd... po prostu czekam !
Mam nadzieję, że jesli to będzie w tym rozdawanym numerze, to będzie go w miarę łatwo można otrzymać.

Offline Death

Odp: "Krakers 39" i "Krakers 40" już wkrótce!
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 10, 2012, 06:03:21 pm »
Za tydzień postaram się Wam zaprezentować plansze przykładowe komiksu Surzenki o samurajach, który ukaże się w "Krakersie 40".

Sie wie:-)

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" nr 38/2012 i 39/2012
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 04, 2013, 05:18:55 pm »
Byłem dzisiaj w Komiksiarni w Katowicach. Z tego co się dowiedziałem, mają ostatnie 2 egz. "Krakersa" nr 40 z tych, które u mnie w grudniu zamówili. Można tam też zdobyć nr 37 z 2004 r. oraz nr 38 i 39 z 2012 r. Jak ktoś jeszcze nie ma, może się załapać, bo u mnie nakłady wyczerpane w 100%. Nr 40 zszedł w ekspresowym tempie.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" w roku 2012
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 05, 2013, 08:08:38 am »
Komiksy "Wielesław" z nr 38 i "Mnich i wojownik" z nr 40 NIGDY NIE UKAZAŁY SIĘ DRUKIEM W ROSJI! Właśnie się o tym dowiedziałem od Romana Surżenki i przyznam, że jestem w szoku, bo te komiksy pod względem rysunków i fabuły stoją na bardzo wysokim, światowym poziomie. Sądziłem, że drukuję coś już opublikowanego za granicą, a tymczasem były to światowe premiery...

Autor napisał mi, że jest szczęśliwy, że w końcu ktoś te komiksy wydał drukiem. "Wielesława" tworzył celowo w stylu "Thorgala" i osobiście podarował jeden egzemplarz Grzegorzowi Rosińskiemu w Warszawie.

Co Wy na to? Ja jestem zaskoczony...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2013, 08:14:37 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline vision2001

Odp: "Krakers" - to były światowe PREMIERY komiksów Surżenki!
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 05, 2013, 11:14:53 am »
Wow! Rzeczywiście ciekawostka! I to nie byle jaka!
Komiks naprawdę miażdży. Ciekawy scenariusz z wykorzystaniem słowiańskich mitów i wierzeń, rewelacyjne zwroty akcji oraz świetne rysunki Surżenki. Cieszę się, że jestem posiadaczem tego Krakersa!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline graves

Odp: "Krakers" - to były światowe PREMIERY komiksów Surżenki!
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 06, 2013, 06:04:18 pm »
Miałem właśnie napisać laurkę przeczytanego 40 Krakersa (super Surżenko), ale jak zobaczyłem ten syf jaki zrobił wydawca w tym temacie - to mnie krew zalała i jakoś mi się odechciało. Po co odnosić się nawet do jego postów, jak je zaraz skasuje?
kiedyś za takie coś dawąłem bana.


Jak mi przejdzie coś napiszę :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

mxztplx

  • Gość
Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 06, 2013, 08:02:00 pm »
napisz, napisz. Nas interesują komiksy, mniej wydawcy.

N.N.

  • Gość
Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 06, 2013, 08:19:01 pm »
Miałem właśnie napisać laurkę przeczytanego 40 Krakersa (super Surżenko), ale jak zobaczyłem ten syf jaki zrobił wydawca w tym temacie - to mnie krew zalała i jakoś mi się odechciało. Po co odnosić się nawet do jego postów, jak je zaraz skasuje?
kiedyś za takie coś dawąłem bana.


Jak mi przejdzie coś napiszę :)
Bana, albo w banię to powinien zarobić moderator za brak nadzoru nad tym, co się na forum dzieje. Piszący tutaj, a zwłaszcza piszący tutaj wydawcy i autorzy mają wiele powodów, by postępować nierozsądnie i po to jest moderator, żeby przywoływał ich do rozsądku. W tym akurat temacie - założyciel wątku wykazał się dużą kulturą. Najpierw apelował o zamknięcie tematu jako nieaktualnego. Wobec braku jakiegokolwiek odzewu - po jakichś 48 godzinach - skasował nieaktualne wypowiedzi i zaczął pisać o tym, o czym jeszcze pisać może i chce. Gdyby ktoś tu sprzątał na bieżąco, syfu by nie było. Sami sprzątać po sobie nie możemy, bo opcja kasowania postów znikła z menu.

Offline Michaś P.

Odp: Magazyn Krakers - wiecznie żywy
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 07, 2013, 06:32:09 am »
Dziękuję N.N. że się za mną ująłeś.


Generalnie skasowałem wpisy typu "już się ukazał", "jutro rozpoczynam wysyłkę", "kto chce ostatni egzemplarz?", itd. które szybko się zdezaktualizowały i zaśmiecają forum. Moderatorzy sami powinni takie komentarze po tygodniu czy dwóch usuwać, by odciążyć bazę danych, a także od ręki powinni kasować komentarze usunięte przez użytkownika - skoro widzą, że nie zawierają treści. Przecież od tego są moderatorzy. Usunąłem też kilka opinii, z którymi przestałem się zgadzać i nie chcę ich dłużej firmować swoim nickiem bo się ich wstydzę i żałuję. Zgadzam się też z tobą, N.N., że w komentarzach najlepiej skupiać się na tym, czego wątek dotyczy, czyli w tym wypadku na "Krakersach" a nie mojej skromnej osobie. Nie jestem ani Dodą ani nie zamierzam powiększać sobie biustu, by być tematem dyskusji. Rozmawiajmy o komiksach...


Zacznę więc zmianę tematu... Komiks "Zielone dzieci" Jindricha Penkerta z "Krakersa 40" miał powstać na bazie konspektu mojego scenariusza. Niestety, autor dosyć daleko odszedł od moich pomysłów i napisał zupełnie inną opowieść, dlatego nie podpisałem się pod nim. Komiks wyszedł Penkertowi całkiem dobry dobrze się go czyta, widać, że ma talent do budowania narracji i akcji, ale z moich pomysłów ocalał wirus i postać księdza-inkwizytora. Reszta to już pomysły Penkerta. Sam konspekt mógłbym samodzielnie przerobić na nowy scenariusz na ok. 24-32 strony, bo fabuła, chociaż oparta na podobnych korzeniach, byłaby zupełnie inna.

Mam też kilka innych scenariuszy pod ręką. Niestety, problemem by powstały są rysownicy - mało który potrafi rysować realistycznie i w dodatku coś dłuższego, a jeszcze mniej miałoby odwagę narysować coś odważniejszego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2013, 02:54:35 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

 

anything