Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kas1

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 13, 2012, 08:55:44 pm »

Cytuj
ostatni post już z żalem usunąłem - a teraz - jak słusznie zauważył Inker - rozmawiamy o Krakersie - x. 



Nie zabijałbym dyskusji. Trochę tu ostatnio czerstwo. Pojawił się ciekawy temat prawa autorskiego, co dla początkujących może być przydatne. Oczywiście szkoda, że na bazie konfliktu ale jednak...


Co do podatku VAT, to wydaje mi się (chociaż zastrzegam, że nie jest to mój konik) że płatnikiem, a co za tym idzie zobowiązanym do odprowadzenia podatku jest wydawca.
Chyba, że chodzi o podatek dochodowy - a to nie jest to samo co VAT.

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 13, 2012, 09:00:17 pm »
(Komentarz usunięty - dezaktualizacja)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 09:07:31 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline ljc

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 14, 2012, 07:43:45 am »
(...)Co do podatku VAT, to wydaje mi się (chociaż zastrzegam, że nie jest to mój konik) że płatnikiem, a co za tym idzie zobowiązanym do odprowadzenia podatku jest wydawca.
Chyba, że chodzi o podatek dochodowy - a to nie jest to samo co VAT.

PIT, PIT, oczywiście
wydawca VAT nie płaci od egz. autorskich

@Michaś P - tak by było, gdyby autor nie uzyskiwał żadnych dochodów (lub do granicy wolnej od podatku), a te się sumuje niezaleznie od źródła

tamtam!

Offline vision2001

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 29, 2012, 09:42:50 am »
Dzwoniłem do drukarni. Rozmawiałem z właścicielem, który jeszcze do końca nie wie jak będzie wyglądała sytuacja odbioru osobistego (chodzi o czas w jakich można się pojawiać indywidualnie po własne egzemplarze komiksu), ale wygląda na to, że są w tym temacie elastyczni. Ogólnie pracują w godzinach 9:00 - 17:00.
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2012, 10:32:01 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 29, 2012, 03:13:46 pm »
(Komentarz usunięty - dezaktualizacja)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 09:07:17 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Kokosz

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 01, 2012, 06:04:34 am »
Jak ktoś nie wie, co to jest "falcowanie", to wyjaśniam - jest to ścinanie 1 mm grzbietu pod późniejsze przyjęcie kleju.

"Falcowanie, złamywanie – jedno- lub wielokrotne składanie arkusza papieru, czystego lub zadrukowanego, na pół (najczęściej) lub w dowolnych innych proporcjach, na różne sposoby (w różnych kierunkach), w celu osiągnięcia docelowego formatu i liczby stron składki. Np. trzykrotne złożenie na pół arkusza daje składkę szesnastostronicową. Każde miejsce zaginania arkusza to falc (złam) i po złożeniu tworzy nową krawędź.

Maszyna do falcowania to: falcerka czyli złamywarka (niepoprawnie falcarka lub falcówka).

W maszynach drukarskich, w których realizowany jest druk nie z arkuszy, tylko z wstęgi odwijanej z rol papieru, na końcu ciągu produkcyjnego ustawiony jest złamywak (tzw. falcaparat) którego rolą jest odcinanie fragmentów zadrukowanej wstęgi i takie ich składanie, aby w efekcie otrzymać pojedyncze egzemplarze gotowego "użytku" – najczęściej gazety.

Terminu falcowanie (i pokrewnych) używa się częściej niż złamywanie. Ten drugi jest terminem oficjalnym."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Falcowanie

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 01, 2012, 07:18:30 am »
zalozyc Wam watek o falcowaniu?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kokosz

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 01, 2012, 07:42:30 am »
zalozyc Wam watek o falcowaniu?


A przewidujesz jakąś burzliwą i długa dyskusję?

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 01, 2012, 09:08:26 am »
Masz rację Kokosz ws. falcowania. Miałem na myśli frezowanie a napisałem "falcowanie".
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2012, 11:05:22 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 14, 2012, 05:38:15 am »
(Komentarz usunięty - dezaktualizacja)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 09:06:30 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline adro

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 14, 2012, 07:41:38 pm »
Będzie drugi krakers?
dzieki za odp
PS1 moze krakers 2 albo krakers kontratakuje :smile:
PS 2 Serio bardzo fajny ten zbiorek, szkoda ze pare komiksow wypadlo 
PS 3 pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 15, 2012, 06:11:15 pm »
(Komentarz usunięty - dezaktualizacja)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 09:06:15 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 16, 2012, 03:26:43 pm »
(Komentarz usunięty - dezaktualizacja)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 09:06:01 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline aguirre

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 16, 2012, 08:50:41 pm »
Krakers dotarł i to jest to na co czekałem. Oby udało się Tobie kontynuować to i choć raz na pół roku wydać taki gruby magazyn.       
       Od zawsze brakowało mi czegoś na miarę Heavy Metalu, no Krakers nie   jest w tym stylu do końca, wiadomo, ale chodzi mi o porządny gruby   magazyn, z którym przyjemnie spędza się wieczory :-)       
       Może być czarno-biały, jak najbardziej mi to odpowiada, ja tam chłonę kreskę jak gąbka wodę :-)       
       Mam nadzieję, że Wielesław będzie kontynuowany właśnie tutaj, bo to   rewelacyjny komiks i mjut na moje serce komiksożercy :-)       
       
       Bardzo mi się podoba kreska Adama Święckiego. Oryginalna a przy tym gęsta , czyli tak, jak lubię :-)
Gach też jest niezły i jego komiksy trochę zmuszają do myślenia, fantazjowania sobie :-)  Paski z Gwidonem na europejskim poziomie. Reszta też jest dobra i wczytuję się właśnie w komiks Birka, a dłuższej jego pracy nie widziałem od czasów Komiksu Forum (może nie jestem do końca zorientowany).
       
       Podsumowując, ja chcę więcej i życzę powodzenia, mam nadzieję, że Krakers w takiej formie będzie kontynuowany.       
       
       

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 17, 2012, 06:02:35 pm »
Oprócz opinii ww. dostałem także kolejną, którą prezentuję za zgodą czytelnika (fragment nie dotyczący zawartości "Krakersa" pominąłem):
Cytuj
Witam!
(...) muszę powiedzieć, że reanimacja wyszła nadzwyczaj dobrze. Mnóstwo czytania, w dodatku świetnej jakości. Trochę brak publicystyki (w porównaniu do "starego" "Krakersa"), ale z chęcią piszę się na kolejne edycje. Moim zdaniem "Krakers" mógłby stać się taką antologią, która raz, dwa razy do roku prezentowałaby świeży materiał, głównie polski, ale "Wielesław" robi również wrażenie. Jeśli projekt nie przyniesie strat, to powinien jakoś istnieć dalej. Trzymam kciuki :smile:
 
Pozdrawiam
Adrian Borucki
Oprócz tego dostałem listy z informacją "Krakers dotarł, dziękuję" oraz kilka mniej zdawkowych (WSZYSTKIE przedstawiam poniżej):
Cytuj
inicjatywa zacna i osobiście liczę na jej kontynuowanie,więc z niecierpliwością wyczekuje następnych Twoich inicjatyw komiksowych
Cytuj
Dotarła dziś do mnie paczka z zamówionymi 3. egzemplarzami Krakersa. Wszyscy odbiorcy są bardzo zadowoleni. Świetna robota!
Cytuj
Mój egzemplarz Krakersa do mnie dotarł. Mam nadzieję, że niedługo znomu Cię poniesie w komkiksy
Cytuj
Krakers wygląda profesjonalnie i chętnie zagląda się do środka, co niniejszym zamierzam właśnie uczynić;)
Cytuj
hej. zawartosc dotarla. nie przekarkowalem jeszcze, ale z zewnatrz wszystko wydaje sie ok. nie wiem czemu od poczatku mylalem, ze magazyn ma byc w kolorze. szkoda ze nie jest, traci na tym szczegolnie praca surzenki. ale ogolnie cieszy oko. czekam na info o kolejnym numerze!!!
Cytuj
srodek zapowiada sie pysznie. Dobra robota, dziekuje!
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh