trawa

Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 538935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 11, 2012, 01:25:46 pm »
(Komentarz usunięty - dezaktualizacja)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 09:09:40 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 11, 2012, 01:28:16 pm »
Wiecej w tym emocji niz jakiegos sensu, jak to w srodowisku. :sad:

Szkoda, ze w tak prostej sprawie komiksiarze nie moga sie dogadac. Gilbaert - naprawde sadzisz, ze Michas wydaje tego zina dla kasy? Come on? A Ty Michasiu - chcesz dawac lekcje zycia doroslemu czlowiekowi? Troche na to za pozno.

Gdybym ja zrywal kontakty biznesowe czy towarzyskie z takiego powodu, to ani bym nie znalazl klientow ani wspolpracownikow. Ale niestety komiksy to jeszcze nie jest w PL zaden biznes, wiec cala sprawa jest bardziej zasilana nerwami niz spokojna, rzeczowa dyskusja.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline ljc

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 11, 2012, 01:48:44 pm »
świetna historia, dziękuję
tamtam!

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 11, 2012, 01:49:30 pm »
(Komentarz usunięty - dezaktualizacja)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 09:09:51 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Gilbaert

  • Gość
Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 11, 2012, 02:51:17 pm »
Cytuj
Umowa zawarta w listach była inna niż Daniel pisze. Mieli jako tandem do wyboru dwie opcje: 1 gratis lub rabaty 50% dla obydwu. Wybrali 1 gratisa. Później Daniel postanowił zamówić dodatkowy egzemplarz, bo chciał mieć komiks Surżenki, nie wspominając ani słowem, że chce taniej.[/qoute]

Założyłem, że skoro jestem AUTOREM to jest to oczywiste.
Cytuj
A teraz, gdy dostał informację o koncie, przysłał mi niemiły list w którym mi nawymyślał jaką to mu przykrość wyrządziłem, jaki to pazerny i niedobry jestem, żale wylał, pretensje jakieś, itd. zamiast zwyczajnie i po ludzku poprosić o rabat lub dodatkowego gratisa.

Michał zakarbuj to sobie wreszcie. To nie ja jako autor mam prosić, to ty  jako wydawca zinka powinieneś zaproponować. Obudź się, lata 90-te się skończył,y czasy się zmieniły. autorzy nie będą do ciebie przychodzić na kolanach.
Cytuj
Jak ktoś ładnie prosi to co innego... Dodatkowy gratis to dla mnie żaden problem, ale ty uderzyłeś nie z tej strony co trzeba.

Ty to jednak krętacz jesteś. Skoro dodatkowy gratis to dla ciebie żaden problem to czemu na moje pytanie o cenę nie odpowiedziałeś "Ej stary, dodatkowy gratis to dla mnie żaden problem. Wyślę ci" Ja bym się ucieszył i nie było by sprawy. I nie gadaj o postawie roszczeniowej bo najpierw zapytałem ile mam zapłacić i mi podałeś normalną cenę nie zająkując się ani słowem, że masz dodatkowe gratisy.
A mając dodatkowe gratisy jako poważny wydawca pierwsze co powinieneś zrobić to napisać autorom - "Mam tyle i tyle gratisów - kto chce?" Tak się zachowują poważni ludzie.
"Jak ktoś ładnie prosi" - powtarzam nie rozumiem dlaczego mam ładnie prosić o coś co mi się należy i co ty sam powinieneś zaproponować.
[qoute]Nic nie ugrałeś i straciłeś.
No tak, brak publikacji w Krakersie na zbójeckich zasadach to wielka strata. Moja komiksowa kariera właśnie się załamała...
Cytuj
Musisz się w życiu Danielu dużo nauczyć, a przede wszystkim, że jak się czegoś chce to trzeba o to ładnie prosić a nie żądać i przy okazji jeszcze brzydkie rzeczy pisać o osobie, od której czegoś chcesz. Może jesteś dorosłym człowiekiem, ale chyba nie od wewnątrz.
Jezu... Ręce opadają mi coraz niżej.

btw wyciąłeś fragment gdzie twierdzisz że zyski z Krakersa przekazujesz na cele charytatywne? Jednak nie przekazujesz?

Michaś kręcisz i cwaniakujesz. Generalnie wracaj na drzewo.

Patrzcie - oto wydawca magazynu.
Macie jeszcze czas zrezygnować z zakupu



Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 11, 2012, 04:07:14 pm »
(Komentarz usunięty - dezaktualizacja)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 09:10:02 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 11, 2012, 04:19:34 pm »
A ja Wam obu powiem, ze za dwa lata przy piwie, bedziecie sie smiali z tej dzisiejszej dyskusji :)

Oby...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Gilbaert

  • Gość
Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 11, 2012, 04:43:54 pm »
Cytuj
Ty tego nie zrozumiesz, bo masz wielkie ego i myślisz, że jesteś nie   wiadomo kim. Sława ci się marży, a nawet warunków współpracy nie   potrafisz dotrzymać.
Absolutnie nie zrozumiałeś nic z tego co do ciebie napisałem. Nie chodzi o żadne ego ani sławę (SŁAWĘ?? w Krakersie? - Michał obudź się - Krakers nikogo nie obchodzi, twoje pismo nie ma we współczesnym polskim komiksie żadnego znaczenia) ale o szacunek wydawcy do twórcy. Ja dałem ci efekt mojej pracy i nie otrzymałem w zamian nic a do tego jeszcze miałem  dopłacać, czy dopraszać o coś co powinno mi się należeć. Nie chodzi mi o pieniądze tylko o fakt, że potraktowałeś mnie jak kogoś kto chce od ciebie coś wyłudzić.
Zwłaszcza, że jak twierdzisz mogłeś mi bez problemu dać egzemplarz autorski (szkoda tylko, że dopiero teraz o tym mówisz - ani słowem wcześniej się nie zająknąłeś i bez mrugnięcia okiem przyjąłbyś ode mnie pieniądze).
Jako twórca skoro nie dostaję za moją pracę nic, oczekuję przynajmniej elementarnego szacunku.

Nie używaj takich słów jak "profesjonalizm" w twoich ustach brzmią one jak kiepski żart.

Over & out.


ramirez82

  • Gość
Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 11, 2012, 04:58:06 pm »
Dajcie spokój, idiotyczna sytuacja. Wyszło jak wyszło, nie uświadczymy tego komiksu w Krakersie, szkoda. Tym bardziej, kiedy teraz wiadomo o co poszło. Wstyd wałkować publicznie takie pierdoły.
 

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 11, 2012, 05:15:43 pm »
(Komentarz usunięty - dezaktualizacja)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 09:10:15 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Gilbaert

  • Gość
Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 11, 2012, 05:52:15 pm »
nie zgadzam się.

EDIT:
Michaś możesz przestać ciągle zmieniać swoje posty?
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2012, 06:39:48 pm wysłana przez Gilbaert »

Offline Nawimar

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 11, 2012, 08:53:31 pm »
Gilbaert "Michał obudź się - Krakers nikogo nie obchodzi, twoje pismo nie ma we współczesnym polskim komiksie żadnego znaczenia"
 
"Kilka" jednak obchodzi... Zdaje się, że nowego "Krakersa" zamówiło przeszło dwieście osób, co biorąc pod uwagę obecne nakłady nie jest liczbą małą... Ja w każdym razie piszę się także na ewentualne, kolejne odsłony magazynu.

Offline hans

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 11, 2012, 08:57:37 pm »
Załatwcie to między sobą, jak mężczyźni - na privie :wink:

Offline Julek_

Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 11, 2012, 11:10:35 pm »
"Kilka" jednak obchodzi... Zdaje się, że nowego "Krakersa" zamówiło przeszło dwieście osób, co biorąc pod uwagę obecne nakłady nie jest liczbą małą... Ja w każdym razie piszę się także na ewentualne, kolejne odsłony magazynu.
 
Cytat: Michaś P
Równocześnie informuję, że nakład "Krakersa" na dzień dzisiejszy wyniesie 200 egzemplarzy, z czego 160 zostało zamówionych
 


Pogrubienia moje.
Wszystko ładnie pięknie, możemy się nie zgadzać, ale nie bez ordynarnych kłamstw. Umówmy się, 160 egz to liczba nawet jak na warunki polskiego komiksu po prostu biedna i raczej potwierdza tezę Gila.To po prostu poziom zinowy. "Krakers" by nim i nim pozostał (choć miał epizod, kiedy podczas bessy komiksowej sprzedawał się powyżej tysiąca) - nie widzę w tym nic złego.
O jego istotność można się spierać, oczywiście.


Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: "Krakers" 2012 - Surżenko, Birek, Szarlota Pawel i inni - 180 stron A4
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 11, 2012, 11:44:50 pm »
Aktualny nakład to chyba 300 sztuk.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

 

anything