trawa

Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline westchnienie

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #660 dnia: Marzec 17, 2016, 05:27:21 pm »
Do czerwca jeszcze trochę czasu, niemniej nurtuje mnie a propos okładek, czy i kiedy będzie wiadomo odnośnie ostatecznej decyzji zeszpecenia Nemo numerami 46, 47 i 48?

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #661 dnia: Marzec 17, 2016, 07:33:37 pm »
Mail dotarł, ale nie otrzymałem odpowiedzi, więc na razie robię tak, jakby numery miały być. Nie wiem, czy to "wymowne dyplomatyczne milczenie" czy "rób co chcesz, nie mam czasu". W sumie odszedłem od wyjściowego planu bardzo daleko, więc pewnie i tak mam przerąbane.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2016, 09:38:35 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #662 dnia: Marzec 18, 2016, 05:36:57 am »
@westchnienie

Przespałem się z Twoim pytaniem i biorąc pod uwagę brak odzewu na moje zapytanie z wiadomej strony, skład sędziowski w osobie Michaś P. sztuk 1, orzekł co następuje:

Ws. numeru na okładce "Małego Nemo w Krainie Snów" w dniach 1-10 listopada odbędzie się głosowanie wśród czytelników, którzy zamówią i dokonają wpłat najpóźniej do 10 listopada (ważna data dotarcia środków na konto wydawcy). Głosowanie będzie półjawne, ale transparentne - każdy uprawniony do oddania głosu otrzyma numer identyfikacyjny, po którym się rozpozna, a dane zostaną upublicznione 11 listopada. Osoba, która zamówi więcej egzemplarzy, będzie miała więcej głosów (1 egzemplarz = 1 głos, 2 egzemplarze = 2 głosy, itd.). Jeśli wygra opcja braku numeru na okładce, trafi on do stopki redakcyjnej na stronie 2. Jeśli wygra numer na okładce - pozostanie na okładce. Osoby, które nie oddadzą głosu zostaną oznaczone kreseczką. Wynik głosowania będzie wiążący i uprawomocni się w dniu ogłoszenia wyników przez PKW, eee... Michasia P.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2016, 05:56:01 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline horror

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #663 dnia: Marzec 18, 2016, 05:55:25 am »
Mi osobiscie Michas nie podoba sie to w jaki sposob podszedles do projektu Peta. Za kazdym praktycznie razem gdy raconalizowales swoje wybory, robile to kosztem projektu Pety, starales sie w jakis sposob wskazac bledy, niedorobki Pety tak jakby on byl w jakims sporze z toba, a z tego co zrozumialem to jest to po prostu zatroskany czytelnik, dysponujacy calkiem niezlym warsztatem moze nawet lepszym od ciebie (patrzac na ilosc pochlebnych opinii dotyczacych jego prac), ktory chcial pomoc wydawcy zrobic najlepsza z mozliwych okladek. Natomiast ta cala wymiana zdan pokazuje troche, ze ty jako wydawca potraktowales to jako konkurencje czy rywalizacje, a nie jako pomoc. Nie bardzo to rozumiem. Moze zle to odebralem ale tak to wyglada dla kogos kto obserwuje to z boku.

Offline starcek

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #664 dnia: Marzec 18, 2016, 06:34:06 am »
To się nazywa zazdrość o lepszy warsztat. Najlepszym rozwiązaniem jest nie podrzucanie żadnych propozycji - niech robi tak jak umie, nie będzie rozczarowań. Od lat wydawca ciasteczka reprezentuje określony poziom i nie ma co się napinać.
Kupować jeśli się smakuje te wypieki lub obserwować z boku. Każdy orze jak może - bo o zegarku to już nie dodam przysłowia...
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #665 dnia: Marzec 18, 2016, 06:37:11 am »
@horror

Źle to odebrałeś. Rozpocząłem dyskusję o okładkach by zainspirowała mnie do zmian. Peta18 przedstawił projekt licząc, że przyjmę go od ręki, jak jest, ale nie przewidział, że nie spodoba mi się w 100% i będę chciał poprawek. Nie potrafiliśmy się dogadać z powodu różnicy gustów, i tyle.

Sprawa wyboru okładki jest zamknięta, ale jeśli znajdę lepsze fonty, mogą nastąpić drobne zmiany. Znalazłem też maila do wydawcy "Little Nemo - Dream Another Dream" i wyślę zapytanie ws. zgody na użycie polskiej wersji logotypu (nie wierzę, by się zgodził, ale warto spróbować, bo cuda czasami się zdarzają).

@starcek

Mylisz się, nie jestem zazdrosny o warsztat peta18. Gdyby jego projekt podobał mi się w 100%, zostałby od razu przyjęty bez poprawek i nie kombinowałbym. Niby dlaczego miałbym coś co mi się podoba w 100% odrzucać i męczyć się z tworzeniem własnych? To nielogiczne. Jego pierwszy projekt podobał mi się w 55%, drugi w 80%, trzeciego nie przedstawił, bo nie potrafiliśmy się dogadać.

A teraz na rozładowanie atmosfery, bo dalsza dyskusja naprawdę o tym nie ma już sensu, porcja komiksów w odcinkach. Więcej "Fluffa" niż zazwyczaj - do zakończenia epizodu z Arką Warcabego.

























« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2016, 08:08:09 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Kris1982

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #666 dnia: Marzec 18, 2016, 05:49:06 pm »
Czyli jakiej okładki można się spodziewać?

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #667 dnia: Marzec 18, 2016, 06:26:07 pm »
Na chwilę obecna tej, ale mogą nastąpić poprawki (np. może zniknąć numer "Krakersa").

« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2016, 06:56:49 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline pokia

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #668 dnia: Marzec 18, 2016, 06:58:03 pm »
Michaś, jeśli pytasz nas o zdanie, to czasami też je uwzględniaj. Jeśli nie masz zamiaru tego robić (uwzględniać głosu forum), to zrób co chcesz tam zrobić i nie siej fermentu, nie pytaj nas o zdanie. Takim zachowaniem raczej zniechęcasz potencjalnych chętnych.

Naprawdę, mój stosunek do Nemo po początkowym entuzjazmie, jest już raczej pełen obaw.

A to że robienie po Twojemu nie zawsze wychodzi na dobre, widać na wspieram.to


Offline peta18

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #669 dnia: Marzec 18, 2016, 08:06:38 pm »
Peta18 przedstawił projekt licząc, że przyjmę go od ręki, jak jest, ale nie przewidział, że nie spodoba mi się w 100% i będę chciał poprawek. Nie potrafiliśmy się dogadać z powodu różnicy gustów, i tyle.
Taka sytuacja moglaby miec miejsce (tzn. robie projekt, wnosisz uwagi, robie poprawki) w przypadku zawiazania sie wspolpracy. Ale zadnej wspolpracy de facto nie bylo, zatem to byla tylko zabawa (przynajmniej z mojej strony). To tak slowem wyjasnienia i tylko tyle.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #670 dnia: Marzec 19, 2016, 06:54:31 am »
@peta18

Zgadza się. Choć zdanie "To moje ostatnie słowo" (przy prezentacji Twojej drugiej propozycji okładki) i nasza wymiana zdań mogły być odebrane przez innych, jak spór negocjacyjny.

Cieszę się, że nie czujesz urazy a mój prezent-bonus w podziękowaniu za inspirację Ci się spodobał.

@pokia

"Michaś, jeśli pytasz nas o zdanie, to czasami też je uwzględniaj."

Przecież to robię. Chyba, że miałeś na myśli "uwzględniaj je zawsze" a nie "czasami". Przecież pod wpływem zdań czytelników odszedłem od wydania czarno-białego na rzecz kolorowego, odszedłem od okładki typowej dla "Krakersa" i jest teraz albumowa, z okładki może zniknąć krakersowy numer (będzie głosowanie czytelników), zmienił się wygląd okładki względem pierwotnego projektu (wystarczy porównać). Jeśli to nie jest uwzględnianie opinii czytelników, to co to jest?

Ludzie mają różne gusty, opinie i oczekiwania, dlatego nie da się wszystkim dogodzić. To normalne i można to tylko zaakceptować. Nie naraża się nikomu ten, co nic nie robi.

Skoro mowa o zbiórce na nr 45 (którą zrobiłem na próbę, aby w przyszłości "nie wdepnąć" i sprawdzić jak działa mechanizm zbiórkowy od środka), to wiem już, że nie będę zbierać na "Małego Nemo", bo nie sprawdzi się w moim modelu biznesowym. Powody: 1) bo w zbiórce biorą udział osoby, które znajdują się na liście dotychczasowych zamawiających "Krakersy" i gdy biorą udział w zbiórce wpłacając tę samą kwotę to wydawca ma o 12,4% mniej pieniędzy niż zwykle (to marża platformy zbiórkowej), 2) w cenie "Małego Nemo" nie ma 40-49% marży hurtowej (cena jest od razu najniższa), którą mógłbym podarować zamawiającym aby kusić ich dużym rabatem. Musiałbym świadomie zawyżyć cenę do 150 zł by potem kusić ich ceną 100 zł, a to byłoby nie fair. Pomysł zbiórki "na próbę" uważam za trafny. Celem nie była udana zbiórka (choć byłoby miło) lecz sprawdzenie techniczne jak to działa, bo to co działa u innych - u mnie nie musi, i na odwrót. Ostrożnie podszedłem do tematu i nie widzę w tej przezorności nic złego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2016, 10:39:57 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #671 dnia: Marzec 19, 2016, 07:56:19 am »
















Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #672 dnia: Marzec 20, 2016, 06:37:23 am »










Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #673 dnia: Marzec 21, 2016, 06:13:50 am »










« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2016, 06:18:49 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #674 dnia: Marzec 22, 2016, 07:10:38 am »










Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

 

anything