trawa

Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #645 dnia: Marzec 17, 2016, 09:48:49 am »
Dziękuję Ci za sugestie kolorystyczne, w próbnym wydruku ta czerwień wyszła bardzo ładnie i należy Ci się pochwała.
Ale prosilem takze abys nie bral pod uwage mojej propozycji kolorystycznej, w koncu to zywcem wyjete z mojego projektu. Uszanujesz?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #646 dnia: Marzec 17, 2016, 09:51:43 am »












Cytuj
Ale prosilem takze abys nie bral pod uwage mojej propozycji kolorystycznej, w koncu to zywcem wyjete z mojego projektu. Uszanujesz?

Uszanuję Twoją prośbę i wybiorę inne odcienie kolorystyczne z palety barw. W sumie to nie wiem czy kolory są te same, bo nie podałeś mi danych CMYK czy RGB i próbowałem odtworzyć je na własną rękę. Na pewno użyłem innego różu ("spłowiały róż" z Corela), a czerwień - popracuję nad innym odcieniem, może będzie trochę jaśniejszy lub ciemniejszy, może wezmę purpurę. Pokombinuję. Aby uniknąć zatargu, proszę abyś podał jakich kolorów użyłeś, bym mógł je wykluczyć z palety barw kolorów, które będę rozważać.

W każdym razie dziękuję za wskazanie pewnej drogi kolorystycznej - tzn. użycia ciemniejszych barw.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2016, 10:02:28 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline peta18

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #647 dnia: Marzec 17, 2016, 10:01:36 am »
Dzieki, ale chodzi mi generalnie o koncept, a nie o same kolory.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #648 dnia: Marzec 17, 2016, 10:57:25 am »
Twój koncept to:
- nisko umieszczone logo wchodzące prawie na grafikę (na pierwszej próbie umieszczone trochę pod rysunkiem)
- numer w środku litery "o"
- kolory z radialną tonacją (radialną tonację podpowiadał ktoś na tym forum)
- "Krakers" nie-centralnie, przesunięty do prawej strony okładki

Mój koncept to:
- czarno-białe grafika
- numer tomu częścią litery "o"
- tytuł i autor nad grafiką (jedna z opcji to nazwisko autora z lewej nad "Mały") i wysoko umieszczone
- "Krakers" i numer centralnie pod obrazkiem
- pasek boczny (pisałem że jest konieczny, a Ty zrobiłeś, inni wydawcy też to stosują).

Choć logo z okładki nr 3 bazuje na projekcie "Dream another dream" a nie Twoim, to dla świętego spokoju zrezygnuję z niej i pozostaje okładka nr 1. Zadowolony?

Na tym forum poddawałem pod ocenę projekty okładek, aby osoby życzliwe, którym leży wydanie komiksu na sercu, mogły coś z życzliwości doradzić i podpowiedzieć. Po co cokolwiek doradzałeś, skoro teraz chcesz by z tych rad nie korzystać?

Jeśli na moim projekcie zostało coś, co było na Twoim, a co sam wymyśliłeś, a nie było na moich wcześniejszych, napisz, a natychmiast usunę lub zmienię, bo nie chcę się z Tobą kłócić.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline peta18

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #649 dnia: Marzec 17, 2016, 11:21:15 am »
Radialna tonacje ja podpowiadalem na tym forum, juz od samego poczatku jak pokazales 3 okladki z wybranymi rysunkami (to zreszta tez podpowiadalem).

Wszelkie moje propozycje byly tworzone z dobrej woli, bo nie moglem patrzec na to jak masakrujesz ten komiks projektami okladek. Oczywiscie przy tworzeiu swoich projektow inspirowalem sie tym co juz zostalo w tym temacie zrobione przez innych wydawcow, co zawsze podkreslalem.
Myslalem, ze moje propozycje pokaza Ci wlasciwy kierunek. Ale niestety zawsze probowales zdyskredytowac moja prace i nie sadze, ze moje propozycje byly w ogole brane pod uwage. Zatem nie widze sensu zebys wykorzystywal jakikolwiek moj koncept i do niego nawiazywal.

To byly moje wyjsciowe koncepcje, sam ocen, co zostalo przez Ciebie wykorzystane, a co nie:

I ostatnia z nowa winieta.


UPDATE (po namysle): uzywaj mojego konceptu (kolorystycznego) do woli, skoro potencjalnym czytelnikowm wstepnie sie podobalo. Ja tylko po cichu licze, ze jednak dopracujesz winiete, zeby nie wygladala jak do komiksu militarnego, czy westernu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2016, 11:41:03 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline gobender

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #650 dnia: Marzec 17, 2016, 11:48:32 am »
.... i trudno było się nie domyślić, jak to się dalej potoczy ;)

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #651 dnia: Marzec 17, 2016, 12:28:33 pm »
Kurcze, jak w przedszkolu. Ale skoro się obraziłeś, to ok, peta18, podejmuję "zabawę":



Jak widać, z Twojego projektu - w którym są też moje pomysły - nic nie zostało i mam nadzieję, że jesteś zadowolony? Taka chyba będzie okładka, chyba że zezwolisz na użycie tego czerwonego koloru, który poronowałeś (źle bym się czuł gdybym użył tej barwy przy Twoim sprzeciwie).
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2016, 12:37:15 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline peta18

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #652 dnia: Marzec 17, 2016, 12:35:52 pm »
Mnie najbardziej zastanawia, po co byla ta cala szopka, ze bedziesz bral moj pomysl pod uwage? Przeciez od razu mozna bylo wyczuc z Twoich wpisow, ze nie bedziesz...

Pomijam juz inne kwestie, wystarczy poczytac Twoje wpisy, raz pisales jedno, po czym w nastpnym wpisie temu zaprzeczales - chociazby kwestia wyboru okladki przez zamawiajacych.

UPDATE: Teraz dopiero przeczytalem, ze sie niby obrazilem, nic bardziej mylnego. Nie lubie po prostu jak ktos cos udaje. Ja lubie prosto z mostu, bez owijania. Jak ktos kombinuje to ja porzucam projekt,  nie trace czasu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2016, 12:45:06 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #653 dnia: Marzec 17, 2016, 12:51:55 pm »
Twój projekt brałem pod uwagę a decyzja miała zapaść w czerwcu, gdy temat się "uleży" i spojrzę na niego z nowej perspektywy, świeżym okiem (robią tak pisarze, gdy coś napiszą, odkładają do szuflady i wyjmują np. po miesiącu i czytają od nowa nanosząc poprawki). Celowo odroczyłem decyzję na wiele miesięcy, by nie podejmować decyzji pochopnie, pod wpływem chwili lub nastroju, aby mieć czas na przemyślenie wszystkich "za" i "przeciw". Obrażając się na moje poprawki i wycofując projekt, pozbawiłeś mnie właściwie wyboru, bo została jedna okładka. Nic nie było przesądzone.

Kwestia głosowania - rozważałem to w chwili, gdy miało być 5 okładek do wyboru, a gdy liczba skurczyła się do 2 - byłoby albo głosowanie (gdybym miał wątpliwości) albo moja decyzja (gdybym wątpliwości nie miał). Głosowania przeprowadzam wtedy, gdy mam problem z podjęciem decyzji. Oceniłeś mnie niesprawiedliwie, a szopki żadnej nie było, sam ją teraz zrobiłeś. Poczułem się jak w przedszkolu, gdy dzieci kłócą się w piaskownicy "Biorę swoje zabawki i idę do innej piaskownicy". Tragedia.

Nie zamierzam się z Tobą kłócić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2016, 12:59:43 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline peta18

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #654 dnia: Marzec 17, 2016, 12:55:18 pm »
Tez nie zamierzam sie klocic i na tym koniec.
I powtarzam: nie obrazilem sie, zniechecilem - to bardziej odpowiednie slowo.

Przeczytaj uwaznie moje wczesniejsze wpisy, a uzyskasz odpowiedz w kwestii kolorow.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline starcek

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #655 dnia: Marzec 17, 2016, 01:00:16 pm »
Na przykładzie okładki widać jak lepsze jest wrogiem bardzo dobrego.
Peta zrobił ciekawy projekt, no to żeby nie być gorszym wydawca zaczął taniec chocholi, "poprawiając" propozycję.

Zupełnie jak u mnie w robocie.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #656 dnia: Marzec 17, 2016, 01:09:18 pm »
@peta18

OK, przeczytałem jeszcze raz. Skoro kolory nie są dla Ciebie problemem, to użyję tej czerwieni.

Dziękuję za Twoje rady, sugestie i barwę.

@starcek

Może i masz rację. Tak to jest, gdy kilka osób ma różne wizje i próbują coś z nich zrobić, co zadowoli wszystkich, a potem wychodzi coś, co nie zadowala nikogo. Nazywa się to "kompromisem".
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline gobender

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #657 dnia: Marzec 17, 2016, 01:30:28 pm »
Zupełnie jak u mnie w robocie.  :badgrin:

Zupełnie jak u KAŻDEGO w robocie.  :)

Offline starcek

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #658 dnia: Marzec 17, 2016, 01:40:53 pm »
Zabawa z wariacjami na bazie cudzej propozycji to jest zawsze równia pochyła względem wyjściowego projektu. I to właśnie udowodniłeś swoją wyśnioną twórczością. Jak również to, że kompromis jest dobry w życiu, ale nie w projektowaniu.

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #659 dnia: Marzec 17, 2016, 03:21:52 pm »
Myślę, że ten sen udowodnił że można przeczuwać przyszłe zdarzenia, że coś się wydarzy. Śniła mi się jedna okładka, nie minął dzień i jest jedna. Mam wrażenie, że zainterweniowała jakaś siła wyższa, albo okładka sama się wybrała. Widocznie tak miało być.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh