Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #585 dnia: Marzec 14, 2016, 08:27:34 am »
@Michaś, po ściśnięciu fontów one tracą charakter, tego sie nie powinno robić, dodatkowo outline'y i kolory nie pomagają.

W kwestii bardziej stonowanych kolorów zobacz jak to fajnie wyszło u peta18, osobiście nie kombinowałbym ze zmniejszeniem słowa Mały) ale i tak jest to już bardzo fajnei.

Offline peta18

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #586 dnia: Marzec 14, 2016, 08:59:46 am »
osobiście nie kombinowałbym ze zmniejszeniem słowa Mały) ale i tak jest to już bardzo fajnei.
Dzieki : )
Mały bo Nemo jest mały i od strony techniczno-estetycznej odciaza troche dosc spore NEMO. Jakby byly tej samej wielkosci to wygladaloby to slabo. A tak rozlozylem akcenty.
No ale to i tak wszystko zalezy od Michasia. Ja tylko przedstawiam swoje wizje, moga mu sie sodobac lub nie, ja na wspolprace jestem otwarty : )
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2016, 09:06:45 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #587 dnia: Marzec 14, 2016, 10:04:51 am »
@gobender

Wiem, że się nie ściska, ale wtedy postać lecącego Nemo byłaby większa od napisu. Pomyślę, co można z tym zrobić. Poeksperymentuję w wolnym czasie.

@peta18

Twój projekt jest jakimś pomysłem, choć na razie to raczej szkic. Okładka musi być powtarzalna 3 razy także rysunkowo. Napisy niespecjalnie mi podchodzą z powodu kroju czcionki, która nie pasuje do tego komiksu (zwłąszcza nazwisko autora i "w Krainie Snów"). Nie wiem też, czy "kraina snów" powinna być pisana z dużych liter, jako nazwa własna kraju, czy z małych, dlatego zrobiłem w nowszych wersjach cały tytuł wielkimi literami. Anglicy nie mają problemu, bo całe tytuły piszą dużymi (za wyjątkiem spójników), inaczej niż u nas. Ściągnę plik Twojego projektu i zobaczę, jak będzie to wyglądać po podmianie czcionki i obrazka (bo nie może być łóżko na wszystkich trzech częściach, a musi to wyglądać dobrze na wszystkich częściach). Poeksperymentuję i zobaczymy.

Spróbuję też użyć na moim projekcie małego napisu "Mały" przed "Nemo" i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Teraz kolejna porcja komiksów w odcinkach:











Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #588 dnia: Marzec 14, 2016, 11:19:52 am »
Poeksperymentowałem z Twoją wersją, wyszło mi tak:



A tu ze sceną łóżkową:



Chyba źle to wygląda, zwłaszcza że musiałem gdzieś upchnąć logo "Krakersa", a nad tytułem nazwisko nie wyglądało zbyt dobrze (ani w miejscu "Krakersa"). Mam wątpliwości, napisy mnie przytłaczają, mniejsze nie wyglądałyby dobrze, i jakby przebajerowane).

Dla łatwiejszego porównania wrzucam jedną z poprzednich wersji (zrobiłem jej wydruk próbny na kolorowej laserówce, wygląda całkiem dobrze):



@Koalar

Może masz rację ws. lecącego Nemo - z drugiej zamawiający czytelnicy znają tytuł na pamięć więc nie będą mieli problemu z odczytaniem (co innego, gdyby komiks miał trafić do księgarń, a nie trafi)  - dlatego jeśli w finale będzie powyższy wzór okładki - dam to pod głosowanie zamawiającym czytelnikom.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2016, 12:28:35 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline peta18

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #589 dnia: Marzec 14, 2016, 01:18:53 pm »


A kroj i uklad czcionki inspirowany tym:


A cala reszta inspirowana tym, co juz zostalo wypracowane i najbardziej mi sie podobalo.

Niestety, te nowe propozycje nie podobaja mi sie kompletnie - poczawszy od kroju i ukladu liternictwa po kompozycje. Lepiej wiec zamilkne.

« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2016, 01:30:43 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #590 dnia: Marzec 14, 2016, 01:56:49 pm »

Niestety, te nowe propozycje nie podobaja mi sie kompletnie - poczawszy od kroju i ukladu liternictwa po kompozycje. Lepiej wiec zamilkne.
Dlaczego milkniesz? Jak dla mnie, to do tej pory najlepsze propozycje; przy czym poprzednia czcionka przy nazwisku autora i dopisku "w krainie snów" - zdecydowanie bardziej wyrazista.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline peta18

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #591 dnia: Marzec 14, 2016, 02:03:22 pm »
Dlaczego milkniesz? Jak dla mnie, to do tej pory najlepsze propozycje; przy czym poprzednia czcionka przy nazwisku autora i dopisku "w krainie snów" - zdecydowanie bardziej wyrazista.

Milkne, bo nie mam dobrych slow o projektach Michasia, a czasem lepiej zamilknac, niz powiedziec cos niemilego.

Dzieki serdeczne za dobre slowo nt. projektow, tamta czcionka tez mi sie podoba bardziej i wprowadza troche oddechu do tytulu. Wersja druga nawiazuje do kroju pisma z kalendarza. Tam caly tytul jest pisany ta sama czcionka (poza "S").
 
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Kris1982

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #592 dnia: Marzec 14, 2016, 02:07:36 pm »
Te 3 okładki Pety18 zdecydowanie najlepsze. Świetna robota.

Offline gobender

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #593 dnia: Marzec 14, 2016, 02:09:32 pm »
Dlaczego milkniesz? Jak dla mnie, to do tej pory najlepsze propozycje

Pełna zgoda.

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #594 dnia: Marzec 14, 2016, 02:57:27 pm »
No nie wiem, nie podoba mi się bo:

- napis jest wg mnie przebajerowany i wciąż nie podoba mi się czcionka, prościej byłoby odtworzyć napis którym się inspirowałeś, a w literce "O" dodać "w krainie snów" i cyferkę - wtedy okładka by się uprościła pod względem ilości napisów i byłaby lżejsza. Zobaczę, czy dam radę zrobić taki napis i w razie czego pokażę.

- logo "Krakers" na formacie A4 ma 3,5 mm wysokości i 25 mm szerokości, malutkie strasznie, i umieszczone jest jakby w przypadkowym miejscu (bo zepchnął go wąski rysunek, a w kolejnych okładkach tak zostało). Okładka jest lekka dla oka - to plus - ale mam wrażenie, że brakuje jej równowagi optycznej.

- sam rysunek łóżka nie pasuje w tej kompozycji okładek - jest wąski, potem są szersze obrazki, nie o to chodzi w powtarzalności 3 okładek, jeśli jeden obrazek jest wąski, to na wszystkich okładkach taki powinien być.

Pokombinuję na bazie Twojej propozycji (spróbuję ją odtworzyć z poprawkami) i zobaczymy co mi wyjdzie.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Itachi

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #595 dnia: Marzec 14, 2016, 03:24:39 pm »
Ja również dołączę do osób chwalących projekty pety18. Logo Krakersa po prawej stronie pasuje, nie rzuca się zbytnio w oczy, ale jest na okładce. Trzeci projekt można delikatnie rozciągnąć, albo przesunąć aby był bliżej środka. I co najważniejsze kolory nie są zbyt jaskrawe.

Offline m010ch

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #596 dnia: Marzec 14, 2016, 03:38:41 pm »
Zgadzam się ze słowami pochwały w stronę kolegi peta18 - świetny, czytelny, oszczędny kolorystycznie, minimalistyczny, lekki i "płaski" design. Oby efekt końcowy na papierze był zbliżony do tego projektu.

Offline peta18

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #597 dnia: Marzec 14, 2016, 04:11:04 pm »
- napis jest wg mnie przebajerowany i wciąż nie podoba mi się czcionka, prościej byłoby odtworzyć napis którym się inspirowałeś, a w literce "O" dodać "w krainie snów" i cyferkę - wtedy okładka by się uprościła pod względem ilości napisów i byłaby lżejsza. Zobaczę, czy dam radę zrobić taki napis i w razie czego pokażę.
Prosta czcionka, nawet przerobiona przeze mnie zeby ja uproscic jeszcze bardziej, kompozycja stabilna tak zeby nieprzeciazal zaden z elementow.

- logo "Krakers" na formacie A4 ma 3,5 mm wysokości i 25 mm szerokości, malutkie strasznie, i umieszczone jest jakby w przypadkowym miejscu (bo zepchnął go wąski rysunek, a w kolejnych okładkach tak zostało). Okładka jest lekka dla oka - to plus - ale mam wrażenie, że brakuje jej równowagi optycznej.
Logo Krakersa nie jest w przypadkowym miejscu - dopasowany wlasnie do prawej krawedzi, ktora wyznacza winieta. Logo potraktowane jest jak logotyp wydawcy i niekoniecznie wzorowalem sie na wielkosciach jak w HUMANOIDS : )

- sam rysunek łóżka nie pasuje w tej kompozycji okładek - jest wąski, potem są szersze obrazki, nie o to chodzi w powtarzalności 3 okładek, jeśli jeden obrazek jest wąski, to na wszystkich okładkach taki powinien być.
A tu nie wiem, co odpowiedziec, otworze tylko usta szeroko : O

Ale generalnie z mojej strony to byla zbawa, skoro Wydawcy sie nie podoba, to trudno, co zrobic... przeciez faktury nie wystawie, zamowienia nie bylo :P

« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2016, 04:15:27 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline AvengerGT

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #598 dnia: Marzec 14, 2016, 04:34:23 pm »
Nie będę się rozpisywał - według mnie projekt pety18 jest bardzo dobry. Zdecydowanie miły dla oka.

Offline Michaś P.

Odp: "KRAKERS". Wkrótce "Mały Nemo w krainie snów" - MOŻNA ZAMAWIAĆ!
« Odpowiedź #599 dnia: Marzec 14, 2016, 04:42:07 pm »
@peta18

Nie chciałem Cię urazić. Wszelkie uwagi są mile widziane, nawet te które mi się nie podobają (szczere opinie potrafią wstrząsnąć i zmusić do spojrzenia na projekt z innej perspektywy, a tym samym skłonić do inspiracji i zmiany na lepsze)

To co napisałem poprzednio, to zrobiłem - czyli spolszczyłem logo z "Little Nemo. Dream another dream" (na razie to wariacja, bo trzeba by zapytać autora angielskiego logotypu o zgodę) z uwzględnieniem sugestii okładkowej Peta18 (w tym wypadku użyłem tylko jaśniejszej czerwieni, żeby czarny tytuł był widoczny). Miałem tylko problem, gdzie wcisnąć cyferkę z numerem tomu (może zrobić na dole taki jakby owal czarny, wydłużenie z kółka 2, w którym można umieścić "Krakers"?). Zrobiłem wersję z lecącym nemo i bez.





A tu, jakby zgody na logotyp nie udało się uzyskać, w kolorach tła i logo peta18

« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2016, 07:10:25 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

 

anything