Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roble

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1920 dnia: Październik 10, 2018, 03:41:35 pm »
Oba albumy w stanie mint, A miałem obawy bo karton wyglądał na zmęczony A styropian się mi sypal ze środka wręcz, po otwarciu tej paczki.. :smile: pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2018, 07:18:04 pm wysłana przez roble »

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1921 dnia: Październik 10, 2018, 06:47:29 pm »
Musieli mocno tym rzucać. Ale po to jest styropian by wziął na siebie najcięższe ciosy.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Deg

  • Gość
Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1922 dnia: Październik 10, 2018, 08:04:37 pm »
Dziś odebrałem. Komiksy całe, ale styropian mocno oberwał... czyli przydał się :smile:

Offline mibartek

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1923 dnia: Październik 11, 2018, 08:54:19 am »
U mnie podobnie. Ogólnie patent z narożnikami powinien każdy sklep stosować. Mi Alita od JPF twarda przyszła właśnie poobijana na narożnikach - jakby pakowali jak Michaś to nie byłoby problemu ;)

Offline pawlis

Odp: „Krakers” - „Senna zmora głodomora" ("Dream of the Rarebit Fiends") Winsor McCay
« Odpowiedź #1924 dnia: Październik 11, 2018, 08:50:30 pm »
Żartujesz z tymi kolorami, czy tak na poważnie?

A propo tych kolorów - czy w przypadku tych pasków, gdzie akwalerowe kolory zostały położone tylko częściowo - nie korciło cię, by jednak całe je pokolorować? Czy zapadła decyzja, by nie ingerować w dzieło twórcy?


PS. Skończyłem czytać komiks. Nemo bardziej mi się podobał, ale Buster też jest spoko, ma sporo zabawnych momentów i cieszę się z zakupu (mimo zastoju mój egzemplarz dotarł do mnie w stanie nienaruszonym). Jestem otwarty na potencjalny drugi tom Bustera Browna (może w przyszłości inne klasyki z początków komiksu?).
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 08:55:47 pm wysłana przez pawlis »

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1925 dnia: Październik 12, 2018, 07:18:48 am »
Zastanawiałem się nad pokolorowaniem stron czarno-białych, ale mocno wydłużyłoby to czas wydania komiksu, może nawet o rok i musiałbym znaleźć kogoś, kto by się tego podjął. A to było - nie było - aż 50 stron.
W akwarelki nie chciałem ingerować, ale podkręciłem kolory, by pożółkły papier stał się bardziej żółty, co z dodanymi białymi ramkami i dymkami chyba dobrze wygląda.
Myślałem też nad dodaniem żółtego tła do czarno-białych stron, ale ostatecznie się z tego pomysłu wycofałem, bo opóźniłoby wydanie komiksu o miesiąc (bo dymki i ramki zrobiłbym białe, a nie całe plansze).
Ostatecznie wyszło jak wyszło. Najwięcej zabawy miałem z ustalaniem dat plansz, bo do wielu nie było przypisanej żadnej daty. Z kolei dla "Sennej zmory głodomora" mam nawet za dużo danych i każdą planszę opisaną, np. odcinek 770 opisano tak:
Cytuj
770
A man is pestered by little insect-like cars.
Format: strip
San Francisco Examiner 1912, May 1
O’Sullivan 1976, cat. raisonné: missing
Compare episode #415, where traffic is airborne at a busy New York intersection.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1926 dnia: Październik 12, 2018, 04:35:15 pm »
Trzy nadesłane mailowo opinie czytelników o wydanych komiksach:

Cytuj
przesyłka doszła w poniedziałek i wszystko jest w najlepszym porządku. Kłaczki już z przyjemnością przeczytane - więcej takich niespodzianek poza klasykami.

Cytuj
Wczoraj odebrałem komiks ["Kłaczki"]. Bardzo podoba mi się to wydanie. Sztywna i kolorowa okładka ładnie się prezentuje. Jakość druku, klejenie i szycie na wysokim poziomie. Fajnym pomyslem było dodanie praktycznej zakładki :smile: Z komiksu jestem zadowolony - kawał dobrej roboty! Dziękuję serdecznie i pozdrawiam

Cytuj
Michał, znów wydałeś zacną rzecz. BRAWA. A nie myślałeś o Yellow Kid?

Myślałem, ale musiałbym zdobyć skądś odpowiednio dobrej jakości materiał. Zawsze można też połączyć go np. z drugim tomem "Bustera Browna" (jeśli wyjdzie - na razie zbieram materiały).

Do wyczerpania nakładów pozostało 5 sztuk "Kłaczków" i 12 sztuk "Bustera Browna".Poszukuję jeszcze 2 tłumaczy do komiksu "Senna zmora głodomora". Dla jednego 50 stron komiksu, dla drugiego artykuł z Wikipedii i ok. 45-46 stron komiksu.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Leyek

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1927 dnia: Październik 12, 2018, 07:53:32 pm »
Gościnny występ. Mały Nemo w Sędzi Anderson - Szambala od Studia Lain:



Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1928 dnia: Październik 13, 2018, 04:08:14 pm »
Z tego co widzę, wszystkie przesyłki dotarły już do adresatów oprócz jednej w stanie awiza przekierowanego na inną pocztę.

No i nie wiem do kogo trafił egzemplarz z solidnie potarganą kartką, który zamiast trafić z powrotem do drukarni na reklamację, niechcący wysłano do któregoś z zamawiających i nikt nie woła. Dlatego apeluję - jeśli dostaliście "Bustera" i odłożyliście na półkę bez przeglądania, albo wciąż leży nierozpakowany w pudełku - natychmiast go sprawdźcie!

Do wszystkich osób, które miały wysyłkę tego dnia, gdy mi zaginął ten egzemplarz, wysłałem maile, ale jak na razie cisza. No, chyba że trafiło na osobę co ma awizo i dziwną trasę przesyłki. Nawet by mnie to nie zdziwiło...  :badgrin:
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1929 dnia: Październik 15, 2018, 05:47:21 pm »
Wydawcy zostały do wyczerpania nakładów:
- 4 egz. "Kłaczków"
- 11 egz. "Busterów Brownów"
- 12 egz. "Małego Nemo w Krainie Snów" tom 3
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 08:33:06 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1930 dnia: Październik 17, 2018, 10:54:04 am »
Są jeszcze dwa komiksy Niny Paley, które mogę wydać w albumach, jeśli byłoby zainteresowanie.

"Przygody Niny" (niektóre odcinki były w "Krakersach") i tutaj, na forum.

"The Hots" ("Gorące") - pasek o młodym małżeństwie. Wklejam kilka odcinków poniżej, do oceny. Co o nim sądzicie?




Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline maxim1987

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1931 dnia: Październik 17, 2018, 11:20:46 am »
Przygody Niny bardzo mi się podobały (te fragmenty z Krakersa). Chętnie przytuliłbym album zbierający całość

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1932 dnia: Październik 17, 2018, 04:03:26 pm »
Jest jeszcze wiele odcinków "Przygód Niny" nieprzetłumaczonych. Całość wyszłaby na ok. 124 strony (trochę mało). Z kolei "Hots" zmieściłby się na 104 stronach (też mało), ale w jednym albumie byłoby to 224 strony, więc jakby to kiedyś wydać, to w jednym albumie. Ale priorytetem jest nowy komiks McCaya.

Wydawcy zostały do wyczerpania nakładów:

- 3 egz. "Kłaczków"
- 10 egz. "Busterów Brownów"
- 12 egz. "Małego Nemo w Krainie Snów" tom 3
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 04:37:57 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1933 dnia: Październik 17, 2018, 05:11:28 pm »
Właśnie odkryłem, że w Komiksiarnia.pl mają jeszcze resztki "Krakersów" nr 1 (37) 2004, 38/2012, 44/2015 i nr 45/2016. Z tego co widzę, tom 3"Małego Nemo w Krainie Snów" zeszły im całkowicie, bo wcześniej był na stanie a teraz nie ma. Co ciekawe, nr 44 i 45 nie było a teraz są (pewnie zawieruszyły im się w magazynie i teraz znaleźli)
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 05:17:19 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Sybirak

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1934 dnia: Październik 17, 2018, 05:41:26 pm »
chętnie przytulę obie pozycje Niny Paley :)

 

anything