Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 266762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
  • Moja strona: Komiks.ovh
    • "Krakers"
Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1845 dnia: Maj 17, 2018, 09:18:37 am »
"Buster Brown" - 95 egz. (brakuje zamówień 5 egz. do ceny minimalnej)
"Kłaczki" ("Fluff") - 43 egz. (brakuje zamówień 7 egz. do minimalnego planowanego nakładu)
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #1846 dnia: Maj 21, 2018, 06:59:49 pm »
"Buster Brown" - 97 egz. (brakuje zamówień 3 egz. do ceny minimalnej)
"Kłaczki" ("Fluff") - 43 egz. (brakuje zamówień 7 egz. do minimalnego planowanego nakładu)

Dziś naniosłem literki na pierwsze 5 stron "Bustera Browna" i wiem już, że będą trochę większe niż w "Małym Nemo".
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2018, 07:05:01 pm wysłana przez Michaś P. »

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #1847 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:21:00 am »
Dzisiaj ukazał się obszerny artykuł z historią komiksu "Buster Brown" przetłumaczony dla "Krakersa". Udostępniam go w sieci w celach promocyjnych. Artykuł można bez ograniczeń rozpowszechniać w sieci pod warunkiem zamieszczenia linka do strony wydawcy. Przeczytacie go tutaj:

https://wolnemedia.net/buster-brown-niepoprawny-kawalarz/

Aktualne prace: mam już większość tłumaczeń od tłumaczy i nanoszę literki. Obawiam się tylko, że w tym tempie (bo ciągle jakieś nieprzewidziane sprawy rodzinne i osobiste mi wyskakują), może być opóźnienie o ok. 2 tygodnie (ale i tak zmieścimy się we wrześniu, tylko zamiast na początku wyjdzie na końcu). Postaram się jednak nadrobić termin by komiks wyszedł na początku roku szkolnego.

Postanowiłem tym razem, ze względu na to, że skany pochodzą głównie z zagranicznych albumów wydawanych offsetem, usunąć raster (nie byłby oryginalny) by uniknąć mory (czyli takich brzydkich ukośnych pasemek kolorów i rozetek, trochę rastra i tak zostanie, bo nie dam rady usunąć całego, ale nie powinno być mor). Kolory powinny wyjść płynne. Tak mniej więcej będzie wyglądać jakość kolorów materiałów do druku.

Aż chciałoby się powiedzieć, patrząc na ten obrazek: "Buster Brown NADCHODZI!!!"

Aktualne stany zamówień (jakby stanęły w miejscu - zachęcam do zamawiania):
"Buster Brown" - 97 egz. (brakuje zamówień 3 egz. do ceny minimalnej 100 zł)
"Kłaczki" ("Fluff") - 44 egz. (brakuje zamówień 6 egz. do minimalnego planowanego nakładu w cenie 60 zł i 56 egz. do ceny minimalnej 50 zł)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2018, 09:38:08 am wysłana przez Michaś P. »

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #1848 dnia: Czerwiec 10, 2018, 05:27:45 pm »
Aktualne stany zamówień:
"Buster Brown" - 98 egz. (brakuje zamówień 2 egz. do ceny minimalnej 100 zł)
"Kłaczki" ("Fluff") - 45 egz. (brakuje zamówień 5 egz. do minimalnego planowanego nakładu w cenie 60 zł)

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #1849 dnia: Czerwiec 13, 2018, 07:19:22 am »
Aktualne stany zamówień:

"Buster Brown" - 100 egz. - cena komiksu wyniesie 100 zł.

"Kłaczki" ("Fluff") - 45 egz. (brakuje zamówień 5 egz. do minimalnego planowanego nakładu w cenie 60 zł)

Prace nad "Busterem Brownem" w wydawnictwie na razie przebiegają bez większych zakłóceń. Policzyłem, że brakuje jeszcze tłumaczeń na 41 stron z ok. 158.

Przy okazji przedstawiam jedną planszę komiksu przetłumaczoną na język polski (przed korektą). Przetłumaczoną planszę można rozpowszechniać w internecie bez ograniczeń pod warunkiem, że nie zostanie usunięta informacja wydawcy:

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2018, 07:37:54 am wysłana przez Michaś P. »

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #1850 dnia: Lipiec 15, 2018, 08:50:34 am »
Przyszedł mi dziś do głowy pomysł by zrobić film dokumentalny o małym Nemo (by wrzucić potem na YouTube), bazujący np. na gotowym artykule + np. wypowiedzi komiksiarzy. Ale potrzebowałbym pomocy osób, które mają doświadczenie w takich produkcjach. Mógłbym rozplanować wszystko, pozyskać zgody (np. na wykorzystanie fragmentów materiałów wideo powiązanych z komiksem), ale potrzebowałbym lektora z głosem i kogoś kto zna się na efektownym montażu. Produkcja byłaby niekomercyjna, fanowska. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie, ale jakby ktoś chciał pomóc, proszę o kontakt.

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #1851 dnia: Lipiec 21, 2018, 06:16:26 am »
Kurcze, właśnie znalazłem 23 nowe odcinki "Bustera Browna" w wysokiej rozdzielczości i chyba warto by je dodać do albumu. Wtedy zamiast 160 stron będzie ok. 180 (prawie tyle co jeden tom "Małego nemo"). Ale i cena wzrośnie ze 100 zł do 105 zł, a data wydania wydłuży się o ok. 3 tygodnie.
Jak sądzicie, dodać te plansze do albumu by był grubszy, czy raczej zacząć je odkładać by wydać kiedyś tom 2 (ale to może trwać latami zanim uzbiera się 164 stron)?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2018, 08:14:17 am wysłana przez Michaś P. »

Offline mkolek81

• Radca bracki
« Odpowiedź #1852 dnia: Lipiec 21, 2018, 07:39:21 am »
Ja jestem ZA. Ale może lepiej puścić oficjalnego maila do wszystkich zamawiających z zapytaniem. Wydłużenie daty publikacji tylko 3 tygodnie to wg mnie najmniejszy problem.
w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"

Online -gościu-

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #1853 dnia: Lipiec 21, 2018, 07:51:58 am »
Też jestem za.

3 tygodnie, to nic, można zgonic winę na zalana drukarnię  :wink:

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #1854 dnia: Lipiec 21, 2018, 08:12:21 am »
Policzyłem, wydłuży się czas wydania o 25 dni. Dałem już te nowe strony tłumaczowi i powinien wyrobić się w 14 dni. Oficjalnego maila wyślę po południu lub jutro.

Właściwie sytuacja jest następująca:

1. Tłumaczenia
- brakuje mi jeszcze 16 stron od tłumacza nr 1
- tłumacz nr 2 skończył pracę dawno- tłumacz nr 3 przyjął tłumaczenie nowych stron (w sumie będzie ich 23) i zacznie dziś pracę nad nimi

2. Skład do druku
- naniosłem już literki do wszystkich stron, jakie miałem przetłumaczone. Wczoraj nanosiłem na ostatnich 2 stronach.- dzisiaj będę składać drugi artykuł - biografię autora.- literki na kolejne strony będę nanosić w miarę otrzymywania reszty tłumaczeń

3. Nowe plansze
- przez 5 dni będę retuszować nowe plansze

4. W przestoju zajmę się korektą "Kłaczków" i ich składem do druku. Jakieś 7 dni pracy.

Wygląda na to, że komiksy zamiast we wrześniu ukażą się w październiku. Czyli będzie ok. miesiąc opóźnienia.
Cena będzie musiała wzrosnąć ze 100 zł do 105 zł z powodu dodatkowych stron (miało być 160 stron, będzie ok. 180), które podrożą koszty wydawnicze i druku.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2018, 08:15:51 am wysłana przez Michaś P. »

Offline Bartek Gawron

• Czeladnik
« Odpowiedź #1855 dnia: Lipiec 21, 2018, 10:35:47 am »
Myśle, ze osoby zainteresowane kupnem powyzszych tytulow, w tym ja, nie przywiazuja wagi do roznicy rzedu +5zł, a wrecz po podaniu info o tych dodatkowych stronach byłyby zawiedzione, gdybys ich z jakichs powodow teraz nie dołożył. Dlatego wzbogacenie wydania o te dodatkowe strony jest jak najbardziej pożądane.

Zatem ja rowniez jestem jak najbardziej ZA.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Online Bobo

• Czeladnik
« Odpowiedź #1856 dnia: Lipiec 21, 2018, 11:00:25 am »
Jestem za dodaniem nowych plansz

Offline LucasCorso

• Pisarz bracki
  • I am... The Watcher.
« Odpowiedź #1857 dnia: Lipiec 21, 2018, 12:49:25 pm »
Jestem za dodaniem nowych stron, chyba że spowoduje to, że przestaniesz szukać kolejnych na drugi tom.
W takim wypadku zostaw je niewydane jak wyrzut sumienia motywujacy Cię do pracy nad tomem 2 ;)
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Michaś P.

• Zbrojmistrz bracki
    • "Krakers"
« Odpowiedź #1858 dnia: Lipiec 21, 2018, 03:15:22 pm »
Nie przestanę szukać. Narysowano chyba ok. 1000 odcinków "Bustera". Problemem jest tylko zdobyć odpowiednio dobre skany. Wydania książeczkowe nie objęły pełnej kolekcji, a zaledwie ok. 250 plansz, z których 170 plansz będzie w moim wydaniu (w tym plansze, których nie było w książeczkach). Przede mną jeszcze sporo pracy "archeologicznej". Właściwie mam chyba wszystkie odcinki, ale w jakości skanów ksero niskiej rozdzielczości (zawsze to jakaś podstawa do poszukiwań).

Online mibartek

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #1859 dnia: Lipiec 21, 2018, 07:41:55 pm »
ja też jako jeden z zamawiających jestem zdecydowanie ZA dodaniem nowych plansz ;)