trawa

Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 304181 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline adam and arluk

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1755 dnia: Luty 23, 2018, 04:12:41 pm »
@Michaś P.
No te żeś mnie nie przekonał.
Dokładnie. Znajdź rozwiązanie pośrednie. Widziałbym tak, zmieniona okładka, a reszta jak w pierwszym wydaniu.
I nie ma sensu fantazjować o setce chętnych, może 20 się znajdzie.

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1756 dnia: Luty 23, 2018, 06:37:31 pm »
Jeśli byłaby zmieniona okładka dla kilku sztuk, rodzi to problem z egzemplarzami obowiązkowymi dla Bibliotek. Szkoda mi też marnować numer ISBN specjalnie dla kilku sztuk komiksu. Bez ISBN koszt VAT dla druku wzrasta z 5 do 23% VAT, a to przy małym nakładzie mocno zawyża cenę. Na dodatek trzeba wysłać egzemplarze gratisowe dla bibliotek, a to znowu podwyższa cenę, bo z czegoś trzeba je sfinansować. Mi niespecjalnie zależy. Dużo zabawy, niewielkie zyski. Jeśli to ponownie zostanie wydane, a nie jest to wcale takie pewne, to albo jako ukłon w stronę kolekcjonerów, którzy chcą uzupełnić kolekcję "Krakersa" (inna okładka to nie jest uzupełnianie kolekcji, tylko produkowanie białych kruków), albo jako zupełnie nowe wydanie, by dać zarobić wydawcy.

Jeśli chodzi zaś o nr 39 z "Fluffem" - wyjaśnię dlaczego jest to najrzadziej spotykany "Krakers". Bo nakład wyniósł 100 egz. i był rozdawany darczyńcom portalu "Wolne Media". Do komiksiarzy trafiło ok. 50 egz. a reszta nakładu rozmyła się poza środowiskiem komiksowym (wiele egzemplarzy mogło trafić do dzieci, które je zniszczyły, a potem na makulaturę). Więc szansa, że ktoś to upoluje na Allegro jest bliska zeru, a jeśli już to raczej nie za grosze (gdy któryś z kolekcjonerów sprzeda kolekcję).

Na razie są 2 chętne osoby plus jedna, która napisała mi że weźmie 2 sztuki, jeśli zmienię okładkę. Ale z powodu komplikacji z ISBN i bibliotekami nie zmienię okładki dla mikronakładu. Są dwie opcje - albo dodruk nr 39 w śladowej ilości i bez większych zmian (jedynie korekta), albo nowe wydanie z nakładem minimum 50 egz. (obojętnie czy z twardą okładką czy z miękką).
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2018, 06:57:28 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1757 dnia: Luty 23, 2018, 07:16:58 pm »
Zrobiłem dla ciekawości symulację okładki bez winiety Krakersa, ale badziewnie wyszło, bo potencjalny tytuł źle się komponował z rysunkiem (mało miejsca na napis tytułu i autora, na dodatek wchodzący na bąbelki). Dopiero pomniejszenie grafiki by dodać tło dla napisów miałoby sens, ale to wymagałoby już całkowicie nowego wydania, bo okładkę trzeba robię od nowa, a rysunek wyedytować i "domalować" tło i grafikę na margines na spad u dołu. Tutaj wklejam symulację "jak by to wyglądało, gdyby było nowe wydanie" i dla porównania dotychczasową okładkę.« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2018, 07:26:26 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline roble

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1758 dnia: Luty 23, 2018, 10:10:16 pm »
ja nowe wydanie fluffa na twardo bym wzial chetnie, bustera tez zamowie tylko ogarne program pocztowy bo mi sie posypal. pozdr.

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1759 dnia: Luty 24, 2018, 07:16:04 am »
"Buster Brown" - minimum zamówień już zebrano, na chwilę obecną - biorąc pod uwagę liczbę zamówień - nakład wyniesie 50. Jak będą kolejne zamówienia, nakład wzrośnie.

"Fluff" - czyli "Puch" - jest na razie 3 chętnych (a z Roble - 4 egz., ale musiałbyś Roble oficjalnie wpisać się na listę). Będę musiał chyba puścić mailing z informacjami o cenach "Bustera" + zachęcenie do zamawiania "Puchu".
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2018, 07:21:26 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

mkolek81

  • Gość
Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1760 dnia: Luty 24, 2018, 07:36:49 am »
1
"Fluff" - czyli "Puch" - jest na razie 3 chętnych (a z Roble - 4 egz., ale musiałbyś Roble oficjalnie wpisać się na listę). Będę musiał chyba puścić mailing z informacjami o cenach "Bustera" + zachęcenie do zamawiania "Puchu".2
Czyli Co? Będzie jednak zmiana? Nie będzie Krakers 39, tylko Puch? Bo wtedy biorę tak jak pisałem.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2018, 12:54:45 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1761 dnia: Luty 24, 2018, 10:12:41 am »
Możesz się zapisać z warunkiem, że bierzesz jak będzie nowe wydanie albumowe. Chciałeś 2 egz. to byłoby już 6 + 1 gratis dla mnie i 2 dla bibliotek, wyjdzie nakład 9. Do minimalnego nakładu 50 egz. trzeba by wtedy uzbierać jeszcze 41 zamówień. Myślę, że to realne, jeśli pomożecie to nagłośnić i zachęcić innych. Za jakiś czas puszczę też mailing w tej sprawie i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ja generalnie wolałbym nowe wydanie niż dodruk, bo lubię robić coś nowego, a komiks można postawić na półce obok "Nemo" i "Bustera" i będzie dobrze wyglądać. Nie wszyscy też mają "Fluffa", a myślę że choć to pasek komiksowy, to dobrze się czyta, bo bywają w nim dłuższe cykle fabularne sprawiające wrażenie nowelek komiksowych.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2018, 10:31:46 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Itachi

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1762 dnia: Luty 24, 2018, 11:56:55 am »
Jestem zainteresowany. Pomysł z napisaniem wiadomości do wszystkich kupujących Małego Nemo to dobry plan. Może warto również zaproponować pakiet Fluff + BB? Za wysyłkę zapłaci się raz, a być może część osób która zamówiła już BB skusi się na Fluffa?

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1763 dnia: Luty 24, 2018, 02:17:24 pm »
Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij maila lub PW z danymi zamawiającego, to dopiszę do listy i będzie 10.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline 2rcfrt

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1764 dnia: Luty 25, 2018, 06:23:13 pm »
Jeśli byłaby zmieniona okładka dla kilku sztuk, rodzi to problem z egzemplarzami obowiązkowymi dla Bibliotek.
Jeśli zachowasz rodzaj oprawy to nie.

Cytuj
Ta sama książka wydawana w dwóch odmiennych formach produktowych (np. książka w oprawie twardej i broszurowej) powinna być oznaczana odrębnymi numerami ISBN.


Jeśli natomiast ta sama książka w tej samej formie produktowej, w tej samej oprawie – np. książka w oprawie broszurowej ze skrzydełkami posiada dwa układy graficzne – np. okładkę „filmową” w przypadku ekranizowanych powieści oraz zwykłą okładkę, to nie ma konieczności nadawania odrębnych numerów ISBN.
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/start/poco.html

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1765 dnia: Luty 25, 2018, 06:39:47 pm »
Nie rozumiesz. Nr 39 wydał portal "Wolne Media" a wznowienie nowy wydawca (Wydawnictwo JJ). Nr 39 był bez ISBN (22% VAT wyszło za druk), a nowe wydanie musiałoby mieć ISBN (by wyszło 5% VAT). Nowy wydawca nie wyda komiksu z danymi poprzedniego wydawcy. Poza tym byłoby to nagięcie przepisów, bo zmieniłby się tytuł z "Krakers 39" na "Fluff".

Oficjalna wiadomość:

Tak wyglądają ceny orientacyjne dla "Fluff" - "Puchu":
Nakład min. 50 egz. - 60 zł za 1 egz.
Nakład ok. 75 egz. - 55 zł za 1 egz.
Nakład ok. 100 egz. - 50 zł za 1 egz.
Istnieje możliwość mniejszego nakładu, ale wtedy cena musiałaby wzrosnąć (jeśli nie uda się zebrac minimum 50 egz., wtedy będzie cena konsultowana z zainteresowanymi osobami).

Na chwilę obecną nakład wynosi 10 egz., więc trzeba zebrać jeszcze chętnych na 40 egz.

Komiks można już oficjalnie zamawiać u wydawcy. Data wydania: razem z "Busterem Brownem", czyli wrzesień, by czytelnicy zamawiający oba tytuły mogli oszczędzić na kosztach wysyłki.

Jeśli liczba chętnych będzie mizerna, albo wzrośnie cena, albo wydawca zrezygnuje z wydania "Puchu", albo wyznaczy dalszy termin wydania.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2018, 08:14:56 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline parsom

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1766 dnia: Luty 25, 2018, 07:45:21 pm »
Podaj jakieś szczegóły tego "Fluffa" - liczba stron, jaki układ pasków na stronie, czyli ile pasków itd.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1767 dnia: Luty 26, 2018, 07:12:13 am »
Dane o komiksie "Puch"

- komiks składa się z 585 pasków, które dokładnie mieszczą się na 144 stronach (wszystkie odcinki komiksu, pełna seria)
- publikacja będzie mieć 148 strony (bo dojdą strony tytułowe i redakcyjna)
- twarda, kolorowa, foliowana okładka - z tyłu notka biograficzna o autorce
- druk czarno-biały
- papier offsetowy
- klejenie grzbietu wachlarzowe (mocne klejenie) lub szycie nićmi z tasiemką-zakładką lub bez (wszystko zależy od finalnego nakładu i cen w drukarni - wydawca będzie tak kombinować, by był jak najwyższy standard a zarazem by zmieścić się w budżecie i zarobić parę groszy na podatki, składki i takie tam)
- cena orientacyjna: od 50 do 60 zł
- po 3 i 4 paski na stronie (2 paski wyższe + 1 pasek niższy, lub 4 paski niższe) by wyglądało jak plansza A4 (układ taki jak w "Krakersie 39", ale bez napisów "Krakers" i górnych napisów). Tak to wyglądało w "Krakersie 39":Pojawiły się kolejne 2 zamówienia "Puchu" i mamy 12. Do minimalnego nakładu trzeba jeszcze uzbierać 38. Zachęcam Was do pomocy w rozpowszechnieniu tej informacji. Im więcej chętnych uda się zebrać, tym niższa będzie cena i wyższy standard druku. "Fluff" - "Puch" to mało znany pasek komiksowy, ale jak widzieliście choćby po odcinkach na tym forum, jest fajny, dobrze się czyta i humor też całkiem, całkiem...
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2018, 08:13:58 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1768 dnia: Luty 27, 2018, 07:01:56 pm »
Przed chwilą rozesłałem mailing do czytelników "Krakersa" ws. "Puchu" + informacje o "Busterze". Jeśli ktoś nie dostał, niech sprawdzi zakładkę ze spamem.

Obecnie liczba zamówień "Bustera" wynosi 57 (mam nadzieję, że uda się dozbierać do 100) a "Puchu" 17 (do minimalnego nakładu 50 egz. jeszcze brakuje 33 egz. - lub 31, bo jedna osoba napisała mi na PW że chce 2, ale jeszcze nie złożyła formalnego zamówienia).

Niektóre osoby zamawiają tylko "Bustera" inne tylko "Puch", ale w większości zamówienia są łączone.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2018, 06:20:14 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1769 dnia: Luty 28, 2018, 06:34:27 am »
Zastanawiam się, czy "Puch" to dobre tłumaczenie "Fluff". Na winiecie tytułu widać czochrające się koty.

Słowo "Fluff" ma kilka znaczeń:
- puch
- puszek
- meszek na sukni
- czochranie
- otrzepywanie piór/włosów
- wyszlifować skórę

Od siebie dodałbym, że może dobry tytuł to byłby "Kłaki"? Bo tu chodzi o sierść powstającą podczas drapania się kotów, czyli kłaki sierści.

Według słownika języka polskiego, kłaki to:

- nieforemny, zmierzwiony pęczek, strzęp puszystego materiału

- zmierzwione, pozlepiane włosy lub sierść

Czyli pasowałoby. Co o tym myślicie?
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2018, 06:40:32 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh