Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bluebeery

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1035 dnia: Listopad 15, 2016, 03:38:42 pm »
Nie mogę się już doczekać mojego egzemplarza :)

Offline Death

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1036 dnia: Listopad 15, 2016, 04:10:14 pm »
No, jak nawet nie wiedziałem, że będę miał egzemplarz, a się okazuje, że zamówiłem, bo tak fajnie wygląda i też nie mogę się doczekać. Komiks idealny na święta.

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1037 dnia: Listopad 16, 2016, 07:30:27 am »
Będzie 1-dniowy poślizg. Komiks w nocy miał trafić do drukarni, a trafi dopiero dzisiaj w nocy. Powód - wczoraj poprawiałem czernie na skanach (żeby czarne plamy były czarne a nie z białym śnieżkiem - niedodrukami powstającymi, gdy farba podczas druku się nie dociśnie lub jest jej za mało) do 2.00 w nocy i wyrobiłem 122 strony. Zostało mi jeszcze 66, więc dziś powinienem się wyrobić. No i jeszcze muszę sprawdzić poprawność dat pod planszami, żeby nie było np. 42 maja.  :badgrin: Wydanie tego komiksu jest wyjątkowo trudne, od samego początku aż do końca, trzeba angażować się co najmniej 4 razy bardziej, niż przy zwykłym komiksie (ale jak znam życie, i tak pojawią się osoby niezadowolone, które będą się czepiać każdego detalu, np. że komiks jest za chudy, bo wyjdzie z okładką 15-16 mm grubości. No, ale po wydaniu przygotuję się na krytykę zaopatrując w nerwosol, czy co tam teraz mają w aptece  :roll: ).

Wczoraj pojawiły się, a nawet dzisiaj w nocy, kolejne zamówienia. Właściwie wysyp zamówień się zrobił i przybyło dodatkowe 15 sztuk nakładu. Jak ktoś jeszcze nie zamówił, może jeszcze zamówić. To ostatnia chwila. Będzie też z 10 sztuk nadwyżki na wypadek reklamacji, która zostanie sprzedana w przyszłości.

« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2016, 07:36:50 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

fragsel

  • Gość
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1038 dnia: Listopad 16, 2016, 08:13:20 am »
Wczoraj pojawiły się, a nawet dzisiaj w nocy, kolejne zamówienia. Właściwie wysyp zamówień się zrobił i przybyło dodatkowe 15 sztuk nakładu.

Zaufaj mi, to nie jest pierwszy i pewnie nie ostatni raz, gdy obserwujemy, jak wpis Death'a ma taki wpływ na użytkowników tego forum...
Jakbym nie był jednym z pierwszych zamawiających to byś miał dodatkowe 16 zamiast 15 sztuk...

Offline chch

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1039 dnia: Listopad 16, 2016, 09:11:20 am »
Death wczoraj na FB Kult Kultury Komiksu wkleił link do info o komiksie. Pewnie stąd wysyp zamówień. Tam sporo osób nie lubi gildii i tu nie zagląda.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

fragsel

  • Gość
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1040 dnia: Listopad 16, 2016, 09:41:20 am »
No tego nie wiedziałem, bo z kolei ja nie lubię KKK i się wypisałem stamtąd...
Jakby nie było, czy tu czy tam, wpisy Death'a mają pozytywny wpływ na promocję komiksu i książek o komiksach.
Jest to jednak marka i ludzie mu ufają. Ja ufam.

Offline Death

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1041 dnia: Listopad 16, 2016, 10:22:38 am »
O Jezu, dziękuję za miłe słowa. Jestem teraz cały czerwony na twarzy.  :oops:  Faktycznie wiem, że kilka osób wczoraj zamówiło, bo mi napisały na fejsie priva, ale ja tylko linka dałem i tak trochę napisałem dlaczego warto to kupić, nic wielkiego nie zrobiłem. Ale teraz jak im się nie spodoba, to będą mnie gonić z widłami. :)
Patrząc na ten wydrukowany egzemplarz, to może się udać nawet w tym A4.
Mnie przekonała plansza z Mikołajem. Aż poczułem te święta i to jak bardzo chcę mieć ten komiks na Mikołajki. Michaś to dobrze wykombinował z tymi Mikołajkami:)

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1042 dnia: Listopad 17, 2016, 08:32:40 am »
Dzięki za nagłośnienie. Jak na początku zamówienia ledwo ciurkały i trwała walka o każdy egzemplarz, tak nagle przed drukiem pojawiło się 25 nowych zamówień. Do 4 sklepów (Debeata, KiK, Komiksiarnia, Komikslandia) pójdzie 60. Cena w nich jest uzgodniona, że nie będzie niższa niż 99 zł, ale może być droższa.

Do 3 w nocy tym razem siedziałem przed kompem i poprawiałem te czernie, by były czarne a nie z białymi kropeczkami. Pliki wgrane już do drukarni. Dzisiaj przejrzę jeszcze PDF-y do druku strona po stronie, by sprawdzić, czy się coś nie sypnęło, oraz sprawdzę daty pod planszami, czy są prawidłowe i można drukować. Czekam jeszcze na wycenę ostatecznego nakładu z drukarni.

Jak się nakład się u mnie wyczerpie, będę odsyłać do 4 sklepów, które zamówiły. Do sklepów pójdzie prawie 60 egzemplarzy.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Itachi

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1043 dnia: Listopad 17, 2016, 08:44:19 am »
Czekamy na Mikołaja!

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1044 dnia: Listopad 17, 2016, 08:54:57 am »
Przy okazji "Nemo" czytelnicy domawiają też "Krakersy" (oszczędzają na wysyłce). Został już ostatni egzemplarz "Krakersa" 45 w którym jest m.in. pełna wersja komiksu o obłędnym rycerzu (ze starych "Krakersów" + komiksy fantastyczno-przygodowe - i nie tylko - z USA z czasu II wojny światowej i przedwojenny hiszpański science-fiction z 1936 r.).

"Krakersa" 44 z "Przygodami Juana i Luisa" już nie ma - można go jeszcze zdobyć w sklepie Komiksiarnia.pl i w Debeata na Allegro, które mają po kilka sztuk, bo te dwa sklepy zawsze u mnie zamawiają "Krakersy". Jak tam nie ma jakiegoś numeru, to nakłady są wyczerpane i praktycznie nie do zdobycia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2016, 09:00:03 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1045 dnia: Listopad 17, 2016, 10:07:05 am »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1046 dnia: Listopad 17, 2016, 03:42:10 pm »
Pierwszy tom "Małego Nemo w Krainie Snów" oficjalnie trafił dzisiaj do drukarni. Teraz wszystko w rękach drukarza.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1047 dnia: Listopad 17, 2016, 07:04:49 pm »
Jak ktoś przegapił termin zamawiania komiksu o Nemo, to w giełdzie komiksów na Forum Gildii wrzuciłem przed chwilą ogłoszenie ważne tylko dla jednej osoby.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2016, 07:11:06 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline parsom

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1048 dnia: Listopad 17, 2016, 07:55:14 pm »
Jak tak zobaczyłem te plansze, to jakbym nie zamówił wcześniej, to w ciemno zrobiłbym to teraz. Ależ cudnej urody jest ten komiks. Aż mi się w pale nie mieści, że nikt go wcześniej u nas nie wydał.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline bluebeery

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1049 dnia: Listopad 17, 2016, 08:45:55 pm »
Pierwszy tom "Małego Nemo w Krainie Snów" oficjalnie trafił dzisiaj do drukarni. Teraz wszystko w rękach drukarza.
Trzymam kciuki, by wszystko poszło sprawnie. :)