Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 240193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 79ers

• Młodszy Mistrz
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2235 dnia: Czerwiec 12, 2018, 08:20:07 pm »
Odtwórca roli Lando Calrissiana (Donald Glover) w Han Solo: Gwiezdne wojny - historie(2018) utrwalił mi się niedawno jako Childish Gambino "This is America" (wideo nie dla dzieci) i jak tu ze spokojem oglądać teraz graną przez aktora postać ???

Offline laf

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2236 dnia: Czerwiec 14, 2018, 07:02:05 am »
To nie do końca odpowiedź na Twoje pytanie, ale może Cię zainteresować. Geoff raczej w najbliższym czasie niczego dla DC nie stworzy, przerzucił się na filmy i nadzór nad DCEU w charakterze scenarzysty/producenta. Taki ichni Kevin Feige.

http://www.comingsoon.net/movies/news/951941-geoff-johns-leaves-dc-entertainment-for-bigger-dceu-role

Ciężko powiedzieć, czy to dobrze, czy źle. Jak dla mnie, to raczej taki krzyk rozpaczy z DCEU i ostatnia deska ratunku, której chwytają się kurczowo.
W uzupełnieniu do Twojej wiadomości na temat Johnsa właśnie przeczytałem coś takiego - http://www.filmweb.pl/news/Id%C4%85+zmiany+w+kinowym+uniwersum+DC+Comics-128631
Zmiany w DCEU to już jakaś słaba komedia.

A na dodatek kolejny news dotyczący DCEU - http://www.filmweb.pl/news/Affleck+do+odstawki%2C+Batman+b%C4%99dzie+znowu+m%C5%82ody-128658

Offline Jaxx

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #2237 dnia: Czerwiec 14, 2018, 08:16:40 am »
Jak dla mnie, to chłopaki z Warner Bros nie ogarniają tematu tego universum. Pełno chaotycznych, bezsensownych i dezorientujących decyzji (dwa filmy o Jokerze? jeden w DCEU, drugi nie?), ciągłe zmiany planów, scenarzystów, reżyserów, to anulowanie produkcji, to przywracanie, spektakl "Affleck odchodzi vs Affleck zostaje". Z tego raczej nic dobrego nie wyjdzie, a tym bardziej, jak chcą uruchomić drugie, równoległe universum. Mroczna tonacja była fajną rzeczą, która odróżniała ich styl od Marvela i to raczej nie ona decydowała o negatywnym odbiorze filmów, a teraz chcą z niej rezygnować na rzecz konkurencyjnego luzu. No i chwytanie się brzytwy w postaci Johnsa, który może i jest zacnym scenarzystą komiksowym, ale wcale nie oznacza, że odniesie takie same sukcesy jako twórca filmowy. Feige jest fanem i to widać, ma do tego dystans i wie, jak przełożyć na język filmowy to, co kocha; Johns może nie czuć różnicy medium, jako człowiek "ze środka" i tworzyć albo coś bardzo hermetycznego lub po prostu niestrawnego. Ja im życzę jak najlepiej, niech się ogarną, uporządkują bałagan i zbudują coś fajnego, ale szczerze nie wierzę, aby udało im się przeskoczyć poprzeczkę zawieszoną przez Marvela. Ani nawet się do niej znacząco zbliżyć. Swój czas przegapili i na to już nic nie poradzą.

Offline Antari

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2238 dnia: Czerwiec 14, 2018, 08:30:42 am »
Nie stawiajmy jeszcze kreski na nazwisku Johnsa jeżeli chodzi o filmowe uniwersum DC. Ciekawią mnie jego Zielone Latarnie. Johns podobnie jak Feige jest fanem i zna to uniwersum jak własną kieszeń. Zwłaszcza Green Lantern, gdzie stworzył jeden z lepszych i równiejszych runów w całym gatunku SH.
Mnie też szkoda, że rezygnują z mroczniejszego podejścia do klimatu. BvS miało kilka świetnych scen w mrocznej stylistyce. Trochę już rzygam tym głupowato wesolutkim przepełnionym pseudo deadpoolowymi żarcikami uniwersum Marvela. Ale parcie ze strony entuzjastów Marvela jest zbyt duże, więc chcą się dopasować. Próbowali z Ligą (która była całkiem spoko) ale się nie udało.

Online isteklistek

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2239 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:06:29 am »
Mi się podoba opcja z istnieniem kilku uniwersów na ekranie, gdzie funkcjonuje kilka linii czasowych. To może zaskoczyć, ale przede wszystkim to muszą być dobre filmy. Może być tak, jak w nowo zapowiadanym DC Black Label, że wszystko da się wsadzić, czyli w jednej linii trochę żarcików, a w drugiej mroczne niecenzurowane historię.

https://www.cbr.com/batman-white-knight-black-label-sex-scene/