Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 259282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

• Szafarz bracki
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1470 dnia: Grudzień 14, 2018, 08:46:16 am »
Tak tu tylko to zostawię:

Tak zablokujesz wyświetlanie postów jednego takiego:
Profil > Modyfikuj Profil > Lista znajomych/ignorowanych > Edytuj listę ignorowanych

Online -gościu-

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #1471 dnia: Grudzień 14, 2018, 09:12:47 am »
Fakt, po przejęciu WK przez Prószyńskiego, a ściślej, po ich rozstaniu rok, czy półtora później, wszystko się spieprzyło. Wielka szkoda, bo przez te kilka lat swojej prężnej działalności wydali dużo dobra, szybko stając się jednym z moich ulubionych wydawnictw.

Offline keram

• Czeladnik
« Odpowiedź #1472 dnia: Grudzień 14, 2018, 05:03:09 pm »
A może problemem nie jest to, że WK zrezygnowało z wydawania komiksów na licencji (na których się nawet  przejechali), a to że polskie komiksy mało kto czyta. Może uważają te komiksy za gorszy sort. Ludzie kupują masowe komiksy super bohaterskie, ale pamiętam jak próbowałem na jednej z grup FB poruszyć temat polskich superbohaterów to temat zdechł, nikt nic nie potrafił napisać konkretnego. Mam wrażenie także, że zachłysnęli się Image i Vertigo i jakie te komiksy przełomowe i jakie poważne tematy poruszają, a kiedy wychodzą polskie komiksy, które nie są proste w odbiorze to są dla nich bleee. Najlepszy przykład komiks takiego to Stolp od WK, który zdecydowanie został przez komiksiarzy prawie zgnojony przez niezrozumienie (tak miał kilka dobry recenzji, ale w większości jednak, była krytyka), a w środowisku poza komiksowym był doceniany dużo bardziej.

Bo co tak naprawdę u nas się z polskiego komiksu sprzedaje? Klasyka i komiksy dla dzieci.
Helena Wiktoria.

Warto jednak zwrócić uwagę, że w WK komiksy polskie były (moim zdaniem) zupełnie różne od francuskich.
"Rani", "Comanche", "Wieże B-M" to realistyczne komiksy przygodowe, natomiast ich polskie tytuły to zupełnie inna bajka. Gdyby WK zaapelowało do twórców: "chcemy od was realistycznych przygodówek" to ja byłbym tym zachwycony i z niecierpliwością czekałbym co z tego wyniknie czy i jakie tytuły się pojawią, czy polscy autorzy dadzą radę. Zamiast tego dostaliśmy coś co określono mianem "nowy komiks polski", a co mnie zupełnie nie interesuje.
Oczywiście nie mam pojęcia czy to by się udało, czy byłoby opłacalne, po prostu dziwi mnie zupełna odmienność komiksów polskich i francuskich w ofercie WK.

Online robbirob

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #1473 dnia: Grudzień 15, 2018, 05:51:14 am »
To z kolei moje gdybanie...
Ale wydaje mi się że Szot teraz realizuje w WK to, co go interesuje i co chciał zawsze wydawać.
We współpracy z Prószyńskim dostali kasę to zainwestowali w kilka serii z zachodu ale z miernym skutkiem. Może brak chęci na promocję, może faktycznie nie szły te komiksy. Nie dziwię się że większy partner zrezygnował skoro nie było wyników.

Teraz WK nadal nie ma wyników ale przynajmniej -podejrzewam - że satysfakcja jest. Ciekawe tylko jak długo.

Online -gościu-

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #1474 dnia: Grudzień 15, 2018, 08:24:15 am »
Nie. Przecież w tytuły z zachodu inwestowali zanim połączyli siły z Prószyńskim, w tej współpracy kontynuowali to co robili wcześniej - komiksy polskie, powieści graficzne, frankofony, Hermann...