Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 798052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mkolek81

• Radca bracki
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5565 dnia: Lipiec 17, 2018, 10:45:36 am »
marudzenie o SC/HC - check
marudzenie o braku miejsca na półkach - check
wyciąganie trupa z szafy - check
marudzenie o błędach w druku - .......

Czy ktoś z obecnych tu czytał Wampiry, które wydała Mucha? Po opiniach znalezionych w sieci, które są dobre, zastanawiam się czy go nie zakupić.

Co u Egmont ostatnio podrożało przez słabą sprzedaż? DC Deluxe w OHC.
A nie podrożało to czasem przez to, że są problemy z drukiem DC Deluxe w takim formacie. Ktoś kiedyś o tym wspominał. Zaznaczam DC Deluxe jest drukowane w innej drukarni niż komiksy Muchy (a patrząc jakie były problemy z wydrukiem ostatniego tomu Nemo w krainie snów przez Krakersa, to bym się wcale nie zdziwił, że tak jest przyczyna).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2018, 10:52:29 am wysłana przez mkolek81 »
w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"

Offline midar

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #5566 dnia: Lipiec 17, 2018, 10:47:01 am »
Przyjemność identyczna w obu przypadkach bo komiks w środku taki sam  :smile: Scream wszystko wydaje "pięknie i ekskluzywnie" i widać co się dzieje. To jest mega niemądre żeby wszystko jak leci wydawać w ten sposób.

Co się dzieje? Ludzie chętnie kupują Manarę w tym formacie, czekają na Białego Lamę i 2 tom Technokapłanów, o Incalu nie wspominając. Tempo siadło przez kilka słabszych tytułów i rzucanie się ciągle na nowe tytuły, zamiast kończenia zaczętych. Zgoda, że nie wszystkie tytuły się nadają i są godne OHC, ale to co robi Mucha bardzo mi się podoba, zwłaszcza jak daje całość w jednym tomie (niestety rzadko).

Egmont od dawna wie co z czym się je i teraz idealnie wydają SC/HC  :smile: Co u Egmont ostatnio podrożało przez słabą sprzedaż? DC Deluxe w OHC.
Skąd wiesz, że przez słabą? A może przez dobrą? Może zweryfikowali kalkulację cenową z zupełnie innego powodu.
Takie Vertigo zdecydowanie wolałbym w większym formacie (Hellboya i BBPO też).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2018, 10:52:50 am wysłana przez midar »

Offline laf

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #5567 dnia: Lipiec 17, 2018, 10:53:05 am »
@LucasCorso
Zapewne masz rację pisząc, że
Nie każdy OHC to ozdoba kolekcji. Nie każdy jest klejnotem godnym ekspozycji.
choć trzeba pamiętać, że jest odczucie subiektywne. Bo np. Ty stwierdzisz, że Iron Fist Brubakera takim klejnotem jest, a Dziedzictwo Jowisza już nie, a ktoś inny stwierdzi zupełnie odwrotnie. Ja tam się cieszę, że Mucha daje obecnie sporo OHC (zaczęło się chyba od Sprawiedliwości) i liczę na więcej.

Poza tym trzeba pamiętać o jednej rzeczy: według Muchy format OHC nie ma wpływu na cenę, więc dlaczego nie wrzucić danego komiksu w OHC.

Offline JanT

• Steward
« Odpowiedź #5568 dnia: Lipiec 17, 2018, 11:36:19 am »
A nie podrożało to czasem przez to, że są problemy z drukiem DC Deluxe w takim formacie.
A wcześniej tych problemów nie było?  :smile:

Skąd wiesz, że przez słabą? A może przez dobrą? Może zweryfikowali kalkulację cenową z zupełnie innego powodu.
Było też o tym że Catwoman i WW nie są "gorące"  :smile: I już tu chyba nie będziemy dostawać mniej popularnych postaci chyba że coś w stylu tego Planetary.

Też się przy tym nie chcę jakoś upierać ale jedyne co tak widocznie podrożało u Egmont to DC Deluxe w OHC.

Takie Vertigo zdecydowanie wolałbym w większym formacie (Hellboya i BBPO też).
Ja tam się bardziej rozpisuję o SC/HC bo jak już "musi" być ten HC to niech i będzie to "O" wcześniej  :smile:
Hellboya też żałuję że nie jest choć taki jak DC Deluxe.

Poza tym trzeba pamiętać o jednej rzeczy: według Muchy format OHC nie ma wpływu na cenę, więc dlaczego nie wrzucić danego komiksu w OHC.
Ale druk może być droższy tylko Mucha nie zwiększa ceny.

Czy ktoś z obecnych tu czytał Wampiry, które wydała Mucha? Po opiniach znalezionych w sieci, które są
To i Twierdzi Pereira to są jedyne tytuły jakie opuściłem od Muchy w ostatnich latach  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2018, 11:53:56 am wysłana przez JanT »

Offline 79ers

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #5569 dnia: Lipiec 17, 2018, 11:39:06 am »
Ja się w żadnym wypadku nie podpisuję pod jęczeniem odnośnie półek... Cchesz być kolekcjonerem, to ponoś wszelkie tego konsekwencje.

... a jak ktoś cche być tylko zwyczajnym szarym komiksiarzem czytaczem-zbieraczem, który do podziwiania malarstwa nie potrzebuje podpisanych obrazów Durera, Malczewskiego czy Turnera na ścianie w gościnnym?
Był taki czas, że komiksy kupowałem sporadycznie(obowiązkowo nowy Thorgal + okazje) a większość sił i wolnych środków szło na ccg. W tamtej "społeczności", z którą się nie utożsamiałem ale byłem przez ten nałóg zmuszony żeby w jej ramach funkcjonować, wszystko musiało być w stanie mint/near mint, foil, full art, limited, exclusiv i nie dotykać, za długo nie oglądać .... Tam to dopiero była przestrzeń dla januszobiznesów, sprzedajesz = a to szmata, wycieruch, karta bez wartości, kupujesz = od nas towar ekstra, x10,x100. Dlatego obecnie wkurza mnie nawet folia na komiksach = komiks kupiony i postawiony na półce, jeszcze w folii ??? Albo jeszcze lepsze - "raz czytany" - to po ponownej lekturze blaknie? Byćmoże to co nazywamy błędem drukarskim w rzeczywistości jest efektem wyczytania  :shock: :shock:   Dla manii komiksowej mam jednak więcej wyrozumiałości i częściowo ją rozumiem.

Gdyby tak Mucha wprowadziła chociaż jeden ze swoich tytułów na listę lektur  :wink: , w miejsce Kartoteki Różewicza albo Sklepów cynamonowych Schultza  :idea:

Offline pocztar

• Pisarz bracki
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
« Odpowiedź #5570 dnia: Lipiec 17, 2018, 11:45:54 am »
Czy ktoś z obecnych tu czytał Wampiry, które wydała Mucha? Po opiniach znalezionych w sieci, które są dobre, zastanawiam się czy go nie zakupić.
Podrzucam moją opinię:
https://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/wampiry-recenzja-komiksu/
Myślę, że warto spróbować dla samej kreski. Fabularnie jest bardzo dobrze w pierwszej połowie, w kolejnej nieco gorzej, ale nadal na wysokim poziomie. Ciekawy mix motywów, niejednoznaczne zakończenie, kontekst historyczny, który warto zgłębić. Generalnie wszystko na plus :) Polecam, Iza Małysz

Offline Antari

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #5571 dnia: Lipiec 17, 2018, 12:27:16 pm »
Ale druk może być droższy tylko Mucha nie zwiększa ceny.
Tak? Czyli dokładają do OHC? A może Egmont też dokładał do DC Deluxe i ta twoja "podwyżka" z uwagi na słabą sprzedaż wcale nią nie jest, tylko po prostu brakiem dokładania?  :lol: Tyle warte takie gdybanie  :cool:

Offline JanT

• Steward
« Odpowiedź #5572 dnia: Lipiec 17, 2018, 12:30:56 pm »
Tak? Czyli dokładają do OHC? A może Egmont też dokładał do DC Deluxe i ta twoja "podwyżka" z uwagi na słabą sprzedaż wcale nią nie jest, tylko po prostu brakiem dokładania?  :lol: Tyle warte takie gdybanie  :cool:
Ale bzdura  :biggrin:

Się zdziwisz jak się Egmont zacznie wycofywać z DC Deluxe i na to miejsce puści Old DC cześć w zwykłym HC a część w SC. Albo będzie tak: Batman, Batman, Kryzys, Batman, Batman, Batman  :biggrin:

Jeszcze przypomnę wypowiedź TK z marca jakbyś liczył w DC Deluxe na nie wiadomo co:

"- WW i CW – robimy całego Brubakera i Ruckę, potem raczej koniec (i żebyście Państwo mieli jasność – te doskonałe komiksy nie są, że tak to ujmę, najgorętszymi tytułami w linii DL. To tyle w temacie eksperymentów i mniej popularnych postaci)"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2018, 12:47:20 pm wysłana przez JanT »

Offline Antari

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #5573 dnia: Lipiec 17, 2018, 01:05:07 pm »
Ale bzdura  :biggrin:

Zgadzam się, taka sam bzdura jak to, że Mucha dokłada do OHC, byle ceny nie zmienić. Cieszę się, że to zauważyłeś i o to mi chodziło.

O DC Deluxe była już dyskusja nie raz w odpowiednim do tego temacie i żadnych nowych argumentów jak widać nie masz. Bez sensu było wchodzenie w serie w ramach tej linii o czym pisałem nieraz. Podajesz zawsze argument Catwoman i WW. Odnieś się do innych Deluxe, które nie były tasiemcami, Nowa Granica, Kryzysy, Azyl, Rok Pierwszy itd. Egmont sam przestał inwestować w tę linię dokładając jedynie nowe tomy długich tasiemców, więc nawet niska sprzedaż w ostatnich latach tej linii jest tylko i wyłącznie winą słabej selekcji, nie formatu czy jego kosztów produkcji, co na każdym kroku sugerujesz.

Offline JanT

• Steward
« Odpowiedź #5574 dnia: Lipiec 17, 2018, 01:11:55 pm »
Zgadzam się, taka sam bzdura jak to, że Mucha dokłada do OHC, byle ceny nie zmienić.
Napisałem "może" i trochę inaczej.

Poczekajmy co tam zapowiedzą z DC Deluxe i ile we wrześniu.

Offline Murazor

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #5575 dnia: Lipiec 17, 2018, 02:20:50 pm »
Zgadzam się, taka sam bzdura jak to, że Mucha dokłada do OHC, byle ceny nie zmienić.
Wydaję mi się, że Mucha nie dokłada do OHC, ale bardziej drukarnia daję w tej samej cenie większy format. Może Mucha nie ma możliwości zejść z ceną (bo drukarnia nie pozwala), ale wynegocjowali większy format za to. Drukarnia dalej ma ten sam zysk (bo np papier kupili w promocji czy cokolwiek innego i mogą drukować większe), a Mucha ma dobrą cenę na OHC (a na zwykłym HC już by można mówić, że drogo).

Offline Dembol_

• Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
    • Evil Manga
« Odpowiedź #5576 dnia: Lipiec 17, 2018, 02:42:49 pm »
To i Twierdzi Pereira to są jedyne tytuły jakie opuściłem od Muchy w ostatnich latach  :smile:
Nie ma się z czego cieszyć. Pereira to jeden z ciekawszych komiksów, jakie przeczytałem w tym roku. I do tego przepięknie narysowany. W sumie tu jeszcze nie wklejałem recenzji, więc proszę: http://kzet.pl/2018/07/recenzja-twierdzi-pereira.html

« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2018, 09:46:15 pm wysłana przez graves »
http://evilmanga.tumblr.com/ - manga dla dojrzałego czytelnika

Offline -gościu-

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #5577 dnia: Lipiec 17, 2018, 02:45:49 pm »
Nie ma się z czego cieszyć.
O tak, zdecydowanie. Ja co prawda jestem dopiero w trakcie lektury, ale już w połowie mogę spokojnie stwierdzić, że warto sięgnąć po Pereirę.