Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 113819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mkolek81

• Radca bracki
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #795 dnia: Grudzień 05, 2018, 06:54:39 am »
jesteś w ogromnym błędzie!
Zanim napisałem wyżej to co napisałem, sprawdziłem wpisy tu na forum. W temacie dotyczącym europejskich komiksów nie ma nic o autorze ani o komiksie "Scenki z życia osiedla". Jest tylko tutaj w temacie wydawnictwa. Na wszystkie wypowiedzi są 2 dłuższe "recenzje" i dłuższa dyskusja dotycząca zawartości albumu i tego, że autor jest/nie jest lewakiem (przynajmniej ja to tak odebrałem). I wiem, że komiks ma wysokie oceny na http://lubimyczytac.pl ale większości bez uzasadnienia, a na sklepie gildii natomiast żadnej. Więc zanim coś napisałem to sprawdziłem w kilku miejscach, aby nie walnąć jakieś głupoty. I pewnie zarzucisz mi, że są opinie o nim na masie blogów komiksowych, być może, ale najwidoczniej nie na tych które śledzę.
w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"

Offline tucoRamirez

• Pisarz bracki
  • Hijo de una gran puta!
« Odpowiedź #796 dnia: Grudzień 05, 2018, 04:44:03 pm »
Zanim napisałem wyżej to co napisałem, sprawdziłem wpisy tu na forum. W temacie dotyczącym europejskich komiksów nie ma nic o autorze ani o komiksie "Scenki z życia osiedla". Jest tylko tutaj w temacie wydawnictwa. Na wszystkie wypowiedzi są 2 dłuższe "recenzje" i dłuższa dyskusja dotycząca zawartości albumu i tego, że autor jest/nie jest lewakiem (przynajmniej ja to tak odebrałem). I wiem, że komiks ma wysokie oceny na http://lubimyczytac.pl ale większości bez uzasadnienia, a na sklepie gildii natomiast żadnej. Więc zanim coś napisałem to sprawdziłem w kilku miejscach, aby nie walnąć jakieś głupoty. I pewnie zarzucisz mi, że są opinie o nim na masie blogów komiksowych, być może, ale najwidoczniej nie na tych które śledzę.
nie miałem na myśli ilości ani jakości recenzji i opinii na temat komiksu. chodziło mi o sam komiks, wg mnie to jedna z najlepszych rzeczy, jaka wyszła u nas w tym roku; fakt - niemłoda i część tematów, poruszanych w komiksie, pewnie się zdezaktualizowała, a część nas nigdy nie dotyczyła, żyjemy w innych warunkach niż Francuzi w latach '70.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline kenji

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #797 dnia: Grudzień 06, 2018, 09:07:50 pm »
Przygody Mikołajka - powiem tak jestem bardzo pozytywnie zaskoczony komiksem. Zaznaczę także na wstępie, że nie znam historii wydanych na początku lat 2000 i sam komiks zakupiłem raczej z myślą jako prezent dla 5-latki. Zaskoczeniem było dla mnie, że sam komiks nie posiada dialogów, ale historia jest tak wyraźnie opowiedziana rysunkiem, że w sumie ich nie potrzeba. Samo wydanie prezentuje się bardzo dobrze, 3 historie w twardej oprawie, w formacie książeczki dla dzieci, co wg mnie jest dużą zaletą. Zdecydowanie polecam.

wracając do tego tematu, ja natomiast na razie jestem mega negatywnie zaskoczony...

Jakiś czas temu kupiłem na allegro komiksy wydane przez Twój Komiks -( czyli 4 tomy Przygód Mikołajka za około 20 zł - i polecam to KAŻDEMU kto ma dzieci poniżej 10 roku życia.)i te komiksy są GENIALNE.
Wraz z 3 letnim synem i 5 leniom córką oglądamy je bardzo często. Są świetnie narysowane, fajnie pokolorowane i ogólnie historie się "kleją". Natomiast to co wydał KURC jest przeciwieństwem tego co właśnie napisałem... Kreska podobna, ale... jakaś pikseloza. Kolory całkowicie inne niż w tomach które wydał TK. O formacie nie wspomnę ...

NIe twierdzę że komiks Kurca jest źle wydany... tylko że historie które wydał TK są genialne i polecam je każdemu. Natomiast te które dziś zobaczyłem i przeczytałem ( opowiedziałem) dzieciom wyglądają całkowicie inaczej...

Offline adam and arluk

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #798 dnia: Grudzień 06, 2018, 09:41:57 pm »
wracając do tego tematu, ja natomiast na razie jestem mega negatywnie zaskoczony...
Jakiś czas temu kupiłem na allegro komiksy wydane przez Twój Komiks -( czyli 4 tomy Przygód Mikołajka za około 20 zł - i polecam to KAŻDEMU kto ma dzieci poniżej 10 roku życia.)i te komiksy są GENIALNE.
Wraz z 3 letnim synem i 5 leniom córką oglądamy je bardzo często. Są świetnie narysowane, fajnie pokolorowane i ogólnie historie się "kleją". Natomiast to co wydał KURC jest przeciwieństwem tego co właśnie napisałem... Kreska podobna, ale... jakaś pikseloza. Kolory całkowicie inne niż w tomach które wydał TK. O formacie nie wspomnę ...
Ponieważ do Mikołajka wydanego przez Twój Komiks scenariusz pisał Trondheim.

Offline kenji

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #799 dnia: Grudzień 07, 2018, 08:28:04 am »
wiem, ale tutaj najbardziej mi przeszkadza kreska. taka komputerowa...