Ankieta

Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?

Chciałbym zachować obecne forum, jestem gotowy wspierać forum np. w sfinansowaniu kosztów utrzymania
73 (51.8%)
Chciałbym zachować obecne forum, ale dokładać nie mam zamiaru
30 (21.3%)
Mam zamiar przenieść swą aktywność na inne fora
18 (12.8%)
Mam zamiar przenieść swą aktywność na portale społecznościowe
5 (3.5%)
Mam zamiar przestać dyskutować o komiksach w internecie
4 (2.8%)
Zamknięcie forum Gildii jest dla mnie bez większego znaczenia
11 (7.8%)

Głosów w sumie: 140

Autor Wątek: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?  (Przeczytany 9425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

• Szafarz bracki
    • "Paradoks"      "DC Multiverse"
Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 06, 2018, 10:14:57 am »
Antari: "dział komiksowy został niezbyt ciepło przyjęty przez resztę forum"

Przywykną. Nie pozostawimy im innego wyboru :)

Offline jeanvanhamme

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 06, 2018, 10:29:26 am »
Ja używam tego forum bardzo długo, niestety po utracie pierwotnego maila w domenie onet.pl utraciłem również to konto. Dlatego wyłączenie forum będzie dla mnie bardzo dotkliwe i już podjąłem pierwsze kroki w celu pełnej substytucji.
Mnie najbardziej zależy na informacjach związanych z promocjami/wyprzedażami oraz komentarzami do nich, działem o nowościach z USA oraz wątkami największych wydawnictw. W sumie to nie tylko największych - każdych. Kłótnie o tym czy LOW jest komiksem chukowym, czy wybitnym (mimo, iż biorę w nich spontanicznie udział) są moim zdaniem rakiem tego forum.
Dlatego podjąłem następujące działania:
1. Polubiłem wszystkie fp interesujących mnie wydawnictw
2. Dołączyłem do grup Kolekcjonerzy Komiksów Sekcja Pro, żeby mieć wgląd w informacje o promocjach i nowościach
3. Dołączyłem do grupy Komiksy TM Semic, bo jest tam fajnie
4. Dołączyłem do Komiksomaniaków, żeby móc czasami zadać pytanie o szczegół związany z cyklem wydawniczym, czy prosić o pomoc w znalezieniu tytułu
5. Opuściłem rakowisko Komiksy Bez Granic oraz grupę dla początkujących rysowników i fanów samochodzików z Batmanem, czyli KKK - na dłuższą metę obie te grupy do wall reklamowy blogów o recenzjach niskiej jakości, przerywane shitstormem o seksizmie w komiksie, gdzie adminki banują każdego kto nie jest feminazi
6. Zapewne dołączę do kolejnych grup, fp, bardziej wyspecjalizowanych np. o komiksie frankofońskim, albo o imprezach komiksowych, jeśli/kiedy takie powstaną.
7. Dołączyłem do grup sprzedażowych jak Giełda Komiksów, Omnibusy..., Kup pan komiks

Jestem gotowy na gildiapokalipsę

Offline LordDisneyland

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 06, 2018, 04:34:43 pm »
Czyli opcja "cała naprzód na fb", dla mnie nie do przyjęcia, nie byndę na fejsbuku, póki sił na opór starczy...  ;-)

Zastanawiam się, czy przypadkiem nie dublować niektórych wiadomości na filmożercach, ale muszę to jeszcze dobrze przemyśleć...

Offline Bartek Gawron

• Czeladnik
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 06, 2018, 06:37:35 pm »
(...) Kłótnie o tym czy LOW jest komiksem chukowym, czy wybitnym (mimo, iż biorę w nich spontanicznie udział) są moim zdaniem rakiem tego forum.
Jeszcze nie tak dawno dyskusje (a nie kłótnie) o tym, czy przysłowiowy "LOW jest komiksem chukowym, czy wybitnym" były uważane za esencję tego forum. Myślę, że to m.in. fakt, że od pewnego czasu dyskusje takie mogą być postrzegane jako "rak tego forum" albo przynajmniej jako całkowicie zbędne, było powodem, dla którego wielu użytkowników, którzy onegdaj mieli wiele interesującego do powiedzenia na temat komiksów, zafundowało sobie gildiapokalipsę już jakiś czas temu i nawet tutaj nie zaglądają. 
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline R~Q

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 08, 2018, 01:08:31 pm »
Czyli opcja "cała naprzód na fb", dla mnie nie do przyjęcia, nie byndę na fejsbuku, póki sił na opór starczy...  :wink:

Zastanawiam się, czy przypadkiem nie dublować niektórych wiadomości na filmożercach, ale muszę to jeszcze dobrze przemyśleć...
Fejbukowe grupki i funpagi nie nadają się do niczego, do czego służy forum dyskusyjne. Może ew. do biezących informacji o wyprzedażach, jeśli ktoś regularnie wrzuca. Ale tu też trzeba mieć na uwadze, że fb wyświetla ci te posty, które chce a nie wszystkie

Offline misiokles

• Szafarz bracki
  • Old spice.
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 08, 2018, 01:18:59 pm »
Na fb grupach są długie dyskusje o takiej samej długości i częstotliwości co i tutaj. Nie demonizujmy ani for ani FB - dla chcącego nic trudnego.

Offline R~Q

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 13, 2018, 07:07:17 am »
Na fb grupach są długie dyskusje o takiej samej długości i częstotliwości co i tutaj. Nie demonizujmy ani for ani FB - dla chcącego nic trudnego.
Ale nie da się potem ich znaleźc, nie są poukładane w kategorie, nie ma formatowania itd.
"Dyskusje" na grupkach pojawiają się, odbywają się a potem spadają w dół i w zapomnienie

Offline misiokles

• Szafarz bracki
  • Old spice.
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 13, 2018, 08:32:25 am »
Dlatego pisałem o braku potrzeby demonizowania. Forum mimo formatowania czy podzielenia na katalogi i tematy w praktyce nie różni się od grup na FB. Ludzie są leniwi i wolą napisać po raz n-ty zapytanie niż przejrzeć temat kilkanaście postów wstecz.

Offline nori

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
    • 8studs
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 13, 2018, 09:16:53 am »
Zapisałem się do paru grup na FB, zaglądam co prawda rzadko, wciąż mam problem z przyzwyczajeniem się do tych mechanizmów, ale jak coś wrzucam (cykl zdjęć z TM-Semic, czy ostatnio opracowania na temat Marvel NOW) to odzew jest bardzo pozytywny, co naprawdę jest budujące. Dłuższe notki wrzucam na Filmozerców, i tu już jest rożnie, ostatni temat brak odzewu, ale za to dostałem sporo nawiązujących do tematu PW - w sumie dziwne, czemu nie komentarze  w temacie, ale cóż... Z czasem liczę, że to forum się rozrusza.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach