trawa

Autor Wątek: "Lincoln"  (Przeczytany 38151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sokratesik

Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 20, 2014, 12:29:35 am »
Oczywiście - moje jest po prostu kapinkę bardziej zniuansowane. I tyle. :smile:
Tak, tak, a świstak siedzi i zawija

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 20, 2014, 03:36:08 pm »
Tak, tak, a świstak siedzi i zawija
Metoda elenktyczna w dyskusji, rozumiem. :roll:

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 25, 2014, 02:29:14 pm »
autorzy Lincolna gośćmi KW 2015 klik klik
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline maximumcarnage

Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 26, 2014, 09:50:10 am »
W ramach nadrabiania zaległości, przeczytałem trzeci tom Lincolna. Obawiałem się trochę po wcześniejszych nieprzychylnych opiniach na jego temat. Jak się okazuje, całkiem niepotrzebnie. Bardzo dobry tomik. Może trochę słabszy od drugiego ale nie jest to jakaś rażąca różnica. Nastąpiło po prostu przesunięcie akcentów. Mniej wstawek komediowych i żartów sytuacyjnych, historia zrobiła się trochę bardziej poważna. W niczym to nie przeszkadzało, a wręcz wprowadziło jakieś ożywienie. Podobało mi się też zestawienie Lincolna i Palomy, postaci tak do siebie podobnych, a równocześnie tak różnych. Żałuję, że nie zdecydowano się na kontynuowanie tego wątku. Myślę, że mogłoby być ciekawie.
Teraz zastanawiam się nad zakupem czwartego tomu. Jak kupię, to pewnie od razu przeczytam bo Lincoln to jedna z tych serii, których nie odkładam na później. A w 2015tym ma nie być Lincolna, więc po przeczytaniu kolejnego tomu powstanie spora wyrwa. Nie wiem więc czy nie odłożyć zakupu na później żeby ta wyrwa była mniejsza i łatwiejsza do zniesienia.

Offline Sokratesik

Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 28, 2015, 01:34:17 am »
Metoda elenktyczna w dyskusji, rozumiem. :roll:
Dopiero teraz zauważyłem Twoją odpowiedź...  :smile:
Cóż, ja tylko zauważyłem, że każdy z nas ma swoje własne wyczucie absurdu w Lincolnie i ciężko będzie nam znaleźć wspólny mianownik, Ty natomiast na koniec ponownie nie mogłeś sobie odmówić wartościowania mojego wyczucia. Metoda majeutyczna przestała mieć sens  :sad:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 02, 2015, 03:32:56 pm »
Dopiero teraz zauważyłem Twoją odpowiedź...  :smile:
Mam nadzieję, że to, o czy pisałem wcześniej, też w końcu zauważysz w komiksie.

Cóż, ja tylko zauważyłem, że każdy z nas ma swoje własne wyczucie absurdu w Lincolnie i ciężko będzie nam znaleźć wspólny mianownik, Ty natomiast na koniec ponownie nie mogłeś sobie odmówić wartościowania mojego wyczucia.
Poetyka absurdu w "Lincolnie" po prostu powinna trzymać się pewnej logiki, musi być w tym konsekwencja. Zabrakło jej. W tym momencie moje wyczucie bije na alarm. Twoje nie. Trudno uciec w takiej sytuacji od "wartościowania".

Offline Sokratesik

Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 03, 2015, 01:14:57 pm »
Twój błąd polega na tym, że usiłujesz pojęcie absurdu w jakiś "zniuansowany" sposób połączyć z zasadami logiki. Sytuacja absurdalna ma być z założenia sprzeczna z logiką. Może Ci się coś nie podobać, ale jeśli w krytyce używasz słów nadając im nowe znaczenie, taka krytyka się nie obroni. Krytyka używająca słów przeinaczając ich znaczenie przestaje być merytoryczna.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2015, 01:57:42 pm wysłana przez Sokratesik »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 04, 2015, 12:35:14 pm »
Twój błąd polega na tym, że usiłujesz pojęcie absurdu w jakiś "zniuansowany" sposób połączyć z zasadami logiki. Sytuacja absurdalna ma być z założenia sprzeczna z logiką. Może Ci się coś nie podobać, ale jeśli w krytyce używasz słów nadając im nowe znaczenie, taka krytyka się nie obroni. Krytyka używająca słów przeinaczając ich znaczenie przestaje być merytoryczna.
Ale zdajesz sobie sprawę, że nie mówię o logice jako takiej, tylko o logice, jaką rządzi się świat przedstawiony w "Lincolnie"?

Offline Sokratesik

Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 05, 2015, 08:08:16 pm »
No właśnie - uważasz, że ABSURDALNY świat (już abstrahując od Lincolna) musi się rządzić "jakąś", "jakąkolwiek" logiką? Ja uważam inaczej. Zresztą, co tam ja - ogólnoludzkie pojęcie tych terminów uważa inaczej  :wink:
Piszesz, że nie mam wyczucia absurdu. To ja Ci odpiszę - by wyczuć absurd trzeba innego pojmowania, niż Twoje. Niepotrzebnie zamykasz się w narzuconych schematach. Jeśli sześć epizodów np. w Lincolnie kończy się tak, a siódmy - nagle - inaczej - świat umyka Ci spod stóp i nie możesz się odnaleźć... A absurd właśnie dlatego jest absurdem, że wychodzi poza jakiekolwiek schematy. Jeśli jakiś świat ma być absurdalny, to wręcz powinien wyjść poza wykreowaną przez ten sam świat logikę. Jeśli świat przedstawiony w Lincolnie ma rządzić się (jakąkolwiek) logiką - jest logiczny (na swój sposób). Wtedy moje wyczucie logiki tego świata może być "nie zniuansowane", absurd nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli chcesz wartościować moje wyczucie czegokolwiek - dobieraj bardziej trafnych słów, nie przeinaczając ich znaczenia. Jak się czegoś "nie łapie" - jest to głupkowate - na tym ludzkość (przez małe l) zbudowano. Konstruktywna krytyka - brawo! Recenzować to każden jeden by chciał, a zrobić to ni ma komu  :smile:
Inną sprawą jest - czy akurat w Lincolnie mamy do czynienia z absurdalnym światem...? Tego akurat nie jestem taki pewien, natomiast absurdalne wydarzenia są tym co ta seria ma najlepszego. 
 
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2015, 08:13:31 pm wysłana przez Sokratesik »

Offline Koalar

Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 15, 2016, 09:12:03 pm »
Łyknąłem 4 tomy Lincolna i najbardziej podobał mi się 3, który był dla mnie najzabawniejszy i najciekawszy. Pozostałe tomiki na podobnym, średnim poziomie, liczyłem na więcej humoru. Końcówka 4 tomu to chyba takie symboliczne zakończenie serii,
Spoiler: pokaż
bo Bóg nie zerwał umowy i pewnie po jakimś czasie Lincoln mógł się z mogiły wygrzebać.

Może jednak jeszcze coś powstanie, w końcu
Spoiler: pokaż
Bogowi nie udało się sprawić, aby Lincoln odnalazł szczęście
. Mógłby mu więc ze swoim synalkiem jeszcze trochę potruć cztery litery.
W polskim wydaniu zabrakło mi oryginalnych okładek parzystych tomów - wyglądają fajnie i wolałbym je od gościnnego jednego czy nawet dwóch rysunków. Wolałbym też trochę gorsze wydanie (cieńszy papier), a nieco tańsze.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline blackwaterpark

Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 25, 2016, 09:18:52 pm »
Właśnie skończyłem drugi tom - jestem mocno zaskoczony; komiks w ogóle nie jest tym, czym być się wydawał.
Gratulacje dla tłumacza - dialogi są naprawdę mocne, nie rzadko siarczyste.  :lol: Z marszu zabieram się za tom trzeci (czwarty też już czeka).

Podziękowania dla użytkownika Death, który wystawił kiedyś Lincolnowi niezłą laurkę (i dzięki temu komiks zakupiłem).

Offline Death

Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 25, 2016, 09:36:51 pm »
Heh, bardzo mi z tego powodu miło <skromny> ;)
Ale jeszcze nie dotarłeś do tych, które tak wychwalałem. Bo głównie trójkę i czwórkę. :)

Offline gobender

Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 26, 2016, 07:08:46 am »
"Podziękowania" dla użytkownika Death że po powyższym zajrzałem i okazało się, że fajny środek, i kolejna kasa do wydania.  :evil:  ;-) Na szczescie pierwszy mimo, ze OOP jeszcze do dostania w rozsądnej cenie. :P

Super rysunek, mam nadzieję, że treść równie fajna.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2016, 07:12:01 am wysłana przez gobender »

Offline Damian xyz

Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 26, 2016, 08:34:00 am »
Ja się dziwię, że są ludzie na tym forum, którzy jeszcze Lincolna nie zakupili :)

Offline gobender

Odp: "Lincoln"
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 26, 2016, 10:02:26 am »
Mam się wypisać w ramach pokuty?