trawa

Autor Wątek: Co nowego do Cthulhu  (Przeczytany 4569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wolvie

Co nowego do Cthulhu
« dnia: Listopad 04, 2002, 12:24:28 pm »
Hej!

Do rozwazenia jest powazna kwestia. Na dniach (naprawde na dniach  :) ) mam zamiar wreszcie zreorganizowac dzial Cthulhu. Jest to jednak srednio mozliwe bez waszej pomocy.
Dlatego tez zwracam sie z prosba o komentarze i pomysly dotyczace rozowoju tego dzialu. Co chcielibyscie tam przeczytac, zobaczyc, pomacac...  :D
Moze jakis maly konkursik byscie chcieli?
A tak w ogole to czy ktos czyta ten dzial?

Offline Joil Bregg

Co nowego do Cthulhu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2002, 12:31:07 pm »
Oczywiście ,że czyta.
Z ankietą miałem niemały problem, chciałbym aby w dziale ZC pojawiły się wszystkie  wymienione przez Ciebie możliwości. Jednak najbardziej brakuje mi (i to nie tylko na Nowej Gildii, tylko na całym RPG-owym internecie) artykułów odnośnie prowadzenia, tworzenia klimatu w czasie sesji itp. itd.

Co do konkursów to jestem jaknajbardziej za :)
--
JB

Offline Wolvie

Co nowego do Cthulhu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2002, 12:36:10 pm »
Nie sprecyzowalem pytania i to moja wina, przyznaje sie bez bicia.
Pytanie powinno brzmiec, co chcialbys NAJBARDZIEJ, zobaczyc w dziale Cthulhu :)

A czy na przyklad takie pamietniki graczy z sesji jakie zamieszczam od jakiegos czasu (dotyczace kampanii Gory Szalenstwa) maja sens czy lepiej z nich zrezygnowac?

Co do tekstow dotyczacych kilmatu i prowadzenia to ciezko napisac cos odkrywczego. Kazdy ma swoj styl prowadzenia i swoje techniki. Moze bardziej by sie sprawdzilo cos w rodzaju forum wymiany technik prowadzenia. Kazdy zainteresowany moglby napisac jak on to widzi.

Kurcze potrzebuje pomyslow...

Offline Joil Bregg

Co nowego do Cthulhu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2002, 12:43:02 pm »
Hej, przecież nie trzeba pisać nic odkrywczego... Czasem po prostu warto poznać pomysły inncyh ludzi na prowadzenie danego systemu. Co do forum to czemu nie...

Pamiętniki graczy były w porządku, po pierwsze to pomysły na własne sesje a po drugie czytajac je człowiek wpada od razu w odpowiedni Cthulhu-Klimat :)

Może cykl artykułów o Urban Legends? Ktoś rzucił taki temat na Gildii Tajemnic, przedstawić cykl artykułów opisujących współczesne miejskie legendy, a do tego kilka linijek jak wykorzystać to w ZC...
--
JB

Offline Wolvie

Co nowego do Cthulhu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2002, 12:48:06 pm »
Co do Urban Legends to jesli napisze, ze jestem do tego nastawiony sceptycznie to jest to malo powiedziane...
Osobiscie nie czuje tego typu klimatow (kurcze jak to brzmi), niemniej mam w sumie pod reka jedengo wariata, ktory moze sie tym zajac.
Jezeli beda nadsylane tego typu teksty to z pewnoscia wydziele im miejsce w dziale Cthulhu, tyle, ze ich selekcja zajmie sie juz kto inny... (tak Rork jak juz przychodzisz do mnie do pracowni to sie mozesz na cos przydac  :twisted: ).

Offline Abito_Galou

Co nowego do Cthulhu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2002, 02:23:59 pm »
a ja lubie klimat Urban Legends ale uważam ,że nie potrzebny chyba by był taki cykl artykułów. Dlaczego? Ano jak kogoś to intersuje to polecam Podręcznik Narratora do Wilkołaka Apokalipsy ,który chyba wyczerpuje ten temat.
Za to mnie np. bardzo by interesowało coś w stylu Cthulhu PL. Przecież mamy nasze piękne słowiańskie legendy ,zapomnianych bogów i zakazane obrzędy ,może gdzieśw głuszy ,w dzikich ostępach żyją jeszcze wyznawcy prastarych bóstw. To byłoby coś...
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline Wolvie

Co nowego do Cthulhu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2002, 04:18:20 pm »
Wykorzystanie Wilkoklaka (nie popelnilem literowki) wymagaloby posiadania takowego podrecznika. Mysle, ze jezeli ktos chcialby o tym pisac to mozliwosci i miejsce zawsze sie znajda.
Co do Cthulhu PL to pomysl ten krazy juz od dawna po wszelakich listach dyskusyjnych i na razie efektem jest nic czyli zero.
Dla mnie mocno Cthulhowa jest ta dziwaczna figurka stojaca przed Kosciolem Mariackim w Gdansku. Ciekawe czy to Wileki Cthulhu :)

Offline Abito_Galou

Co nowego do Cthulhu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2002, 07:09:32 pm »
Cytat: "Wolvie"
Wykorzystanie Wilkoklaka (nie popelnilem literowki) wymagaloby posiadania takowego podrecznika. Mysle, ze jezeli ktos chcialby o tym pisac to mozliwosci i miejsce zawsze sie znajda.
Co do Cthulhu PL to pomysl ten krazy juz od dawna po wszelakich listach dyskusyjnych i na razie efektem jest nic czyli zero.
Dla mnie mocno Cthulhowa jest ta dziwaczna figurka stojaca przed Kosciolem Mariackim w Gdansku. Ciekawe czy to Wileki Cthulhu :)


tu (miejsce zaznaczone podkreśleniem) też nie? :wink:
a to szkoda ,że efektem jest nic czyli zero. Ja się nie podejme bo mam mnóstwo innych rzeczy na głowie (m.in PBEM i prowadzenie e-zina) ,ale jakby kto co czy co t jestem za a nawet przeciw  :lol:
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline Kastor Krieg

Ja chcę...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 05, 2002, 10:11:52 am »
... DELTA GREEN!  :twisted:
astor Krieg
<caern.gildia.com>

Offline Wolvie

Co nowego do Cthulhu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2002, 11:21:43 am »
A konkretniej?

Offline Kret

Co nowego do Cthulhu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 05, 2002, 04:23:22 pm »
A co to jest Pokethulhu?

Kret

Offline Wolvie

Co nowego do Cthulhu
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2002, 05:09:26 pm »
Jak ktos nie wie co to jest Pokethulhu to zapraszam

http://www.cumberlandgames.com

Do sciagniecia 3 edycja :)

Offline rorkboy

Co nowego do Cthulhu
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2002, 05:18:27 pm »
oczywiście moge zająć się selekcją wstępną nadesłanego shitu ale nie wiem czy zdążę coś napisać chociaż w sumie bym chciał. co do delty green polecam to co było w ostatnich paru inkluzach ale się zareklamowałem o ho ho ho ho ho
ttp://pocztowki.blox.pl

Offline Hex

Co nowego do Cthulhu
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2003, 12:30:06 pm »
Parę dobrych przygód bym tu widział .... i nowych magicznych przedmiotów... a najlepiej byłoby zobaczyć dodatkowo opis krajów jak India, Ameryka południowa (np. Amazonka), Londyn, Australia itp. w latach 20 (1920r.) ... Chętnie bym napisał na temat inteligencji i jakąś przygodę ( to 2 wolno idzie)  :D  :D  :D  :)
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"