trawa

Autor Wątek: Age of Empires Online  (Przeczytany 3005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

Age of Empires Online
« dnia: Sierpień 24, 2011, 09:22:04 pm »
Gra miala oficjalny start ze dwa tygodnie temu i poki co recenzje sa dosc pozytywne (najwieksza wada to mikrotransakcje - w szczegolnosci cywilizacje "premium").


Gra ktos? Warto (biorac pod uwage fakt ze gra jest darmowa to raczej na pewno tak)?

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Age of Empires Online
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2011, 10:00:47 am »
Nawet chciałem się zainteresować ALE...
- Gra wcale nie jest darmowa. Płaci się za misje, jednostki, cywilizacje. W sumie liczą sobie sto baksów za cały kontent z tego sezonu. Bez tego gra wydaje się być cokolwiek okrojona.
- Niezbyt mam czas i ochotę na grindowanie, szczególnie w modelu 'pay to win'. Tym bardziej, że bez fabuły samo grindowanie to dla mnie sztuka dla sztuki.
- Na dodatek drażni mnie grafika, bo byłem wielkim fanem oryginalnego 'quasirealistycznego' AoE.


Bardzo chętnie wysłucham argumentów za, bo przyznam, że trochę się rozczarowałem.
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline DARKMAN

Odp: Age of Empires Online
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2011, 04:04:28 pm »
Podstawowa czesc gry jest darmowa -> dwie cywilizacje (Grecja i Egipt) z kampaniami sa darmowe, ale faktycznie te dodatki typu cywilizacje premium daja spore bonusy to raczej nie ma sensu grac w darwmoe multi (chyba ze z innymi ludzmi bez dodatkow).


W weekend powinienem miec troche czasu to mam zamiar sam sprawdzic.

Offline DARKMAN

Odp: Age of Empires Online
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2011, 10:03:51 pm »
Ok, obecnie jestem na 10 poziomie i nie powiem nie jest tak zle.


Cywilizacje premium sa glownie nastawione na PvP. Troche irytujace jest to ze grajac w wersji darmowej nie mozemy wybudowac czesci budynkow w glownym miescie przez co niektore misje sa niedostepne (w misjach sa dostepne wszystkie). Podobnie jest tez z niektorymi artyfaktami (wszystkie najpotezniejsze artyfakty sa dostepne jedynie w wersji Premium).


Wersja darmowa nadal ma cala mase questow. Za przejscie misji (+zabijanie przeciwnikow/niszczenie budynkow podczas misji) dostajemy punkty doswiadczenia ktore to zwiekszaja nasz poziom ktory to daje nam punkty umiejetnosci (wykorzystujac te punkty odblokowujemy se nowe budynki/jednostki/ulepszenia). Przy 10 poziomie dopiero odblokowalem 3 ere (4 era jest dostepna od 20 poziomu). Grafika IMHO nie jest taka zla - styl moze sie podobac lub i nie (wg mnie wyglada calkiem fajnie).

 

anything