Autor Wątek: Ciekawe ksiazki  (Przeczytany 18065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline smiglowa

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 15, 2005, 05:57:02 pm »
Czytałam większość "straszności" Kinga dziecięciem będąc i wspominam jego stare horrory bardzo dobrze. Ostatnio miałam okazję poczytać nowsze pozycje i faktycznie King trochę przynudza, ale styl ma świetny, nie ma co się sprzeczać.
Co do Barkera, to uważam, że jest genialny, bo ma rewelacyjne pomysły, nie tylko w Księgach Krwi, ale i w powieściach. Może i bywa dosłowny, nie jest to jednak dosłowność prostacka, tylko zwyczajne "nie owijanie w bawełnę". Polecam "Sekretne Widowisko" i "Everville" - na granicy horroru, ciekawy pomysł.
Za Lumleyem nie przepadam, mam złe wspomnienia "Nekroskopowe" - jeżeli ktoś zarzuca Barkerowi niedociągnięcia warsztatowe, niechaj poczyta Lumleya ;)
Poza tym Lovecraft - czytajcie wszystko, co wpadnie w ręce.

Offline Macias

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 15, 2005, 06:01:07 pm »
Morrela katuje i stwierdzam,ze facet swietnie pisze. KSiazki wciagaja jak cholera ( zaczn czytac o 24, patrze na zegarek a tu 4 rano. a ze na 6 musze wstac to wypadaloby przespac choc te 2 godziny.ale mozejeszcze jeden rozdzialik....)

Offline biolog

Odp: Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 10, 2008, 08:03:30 pm »
Polecam miłośnikom ssaczy - Charliego Houstona - Already dead i No dominion, a tym, którzy lubią się bać realnych strachów - Deadliest of the species Michaela Oliveriego. Ten drugi jednak dość mało dostępny. Jakoś nie chce się wznowić, a powieść, choć dostała Stokera za debiut wyszła w mini oficynie w mini nakładzie. Dla maniaków.