Autor Wątek: Ciekawe ksiazki  (Przeczytany 18014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Solitaire

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 30, 2003, 09:26:27 pm »
Cytat: "khele"

Barker pisze horror bardzo... organiczny, brudny i pokrecony. Kumpel kiedys zazartowal ze King moze by tak pisal gdyby mial jaja, a Masterton gdyby mial wyobraznie ;)

Barkera mozesz wlasciwie kupowac wszystko w ciemno. Ksiegi krwi (6 tomow opowiadan) sa genialne. Perelki naprawde skrzywionej tworczosci - makabra tak pomyslowa i oryginalna ze czlowieka czasmi zatyka. Tak samo powiesci. Wielkie Sekretne Widowisko, Cabal, Potepiencza Gra, Imajica - wszystko trzyma poziom. Moze Everville (sequel WSW) jest troche slabsze

Ciekawe...
Miałem kiedyś wątpliwą przyjemność poznać Księgi Krwi i muszę powiedzieć, że z trudem przedarłem się do końca. Do sprawności Kinga temu panu bardzo daleko.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Daleth

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 30, 2003, 10:47:01 pm »
Zalezy kto co lubi :) Kazdy ma swojego faworyta jesli chodzi o pisanie i kazdy bedzie go bronil wiec nie ma co sie sprzeczac :) Ja uwielbiam Anne Rice pomimo tego ze pewnie wielu jej nie lubi ale to jest moje zdanie 8)
ampir jest tylko wampirem i nie mozna uwazac go za nic innego, tylko za najmniej sympatycznego towarzysza czlowieka.

                                                 H.P. Lovecraft
           "Sen o poszukiwaniu nieznanego Kadath"

Offline BobGray

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 31, 2003, 03:32:15 pm »
Cytat: "Solitaire"
Miałem kiedyś wątpliwą przyjemność poznać Księgi Krwi i muszę powiedzieć, że z trudem przedarłem się do końca. Do sprawności Kinga temu panu bardzo daleko.


Ale to zupełnie inna klasa pisarzy. Barker pisze przy pomocy ograniczonych srodków, stawia bardziej na dosłownośc, obraz i to jest jego atut.. Z pewnością warsztatowo jest słabszy od Kinga, ale myslę, że wielką siłą Barkera są pomysły. On nie czepia się archetypów horroru, tylko wymyśla najbardziej dziwaczne i nieprawdopodobne rzeczy. Ale jeden i drugi wart jest uwagi- Barker za pomysły, a King za styl i psychologię.

Offline Azel

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 03, 2003, 01:27:04 pm »
Świat byłby jednak nudny, gdyby istnieli tylko pisarze pokroju Kinga.

U Barkera chłodzi właśnie o jego makabryczną dosłowność - facet nie owija w bawełnę. A niektóre jego pomysły (np. mistyf z Imajici) powalają, zniesmaczają, ale również porażają.
url=http://www.carpenoctem.pl][/url]

www.muzyka.pl

Offline Daleth

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 14, 2003, 12:35:20 pm »
Polecam kazdemu fanowi horroru ksiazke A. Rice pt. "Wampir Vittorio". Jesli mialbym ja okreslic jednym slowem to powiem ze jest wspaniala. Naprawde ksiazka ta ma w sobie tyle akcji ze nie znalazlem jej wiecej w zadnej z dotychczas czytanych przezemnie kronik wampirzych :) Jest tez przepelniona mrokiem co widac na kazdej stronie ktora sie czyta. Jest to naprawde wspanialy horror w ktorym znalazlo sie miejsce i na watki milosne, religijne i na wartka akcje. Polecam ja kazdemu kto jej jeszcze nie przeczytal 8) Ksiazka ta ma ponad 230 stron ale jest naprawde warta tych pieniedzy jakie sie na nia wyda :)
ampir jest tylko wampirem i nie mozna uwazac go za nic innego, tylko za najmniej sympatycznego towarzysza czlowieka.

                                                 H.P. Lovecraft
           "Sen o poszukiwaniu nieznanego Kadath"

Offline khele

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 07, 2003, 09:15:06 pm »
Cytat: "Solitaire"
Ciekawe... Miałem kiedyś wątpliwą przyjemność poznać Księgi Krwi i muszę powiedzieć, że z trudem przedarłem się do końca. Do sprawności Kinga temu panu bardzo daleko.


W sensie? Bo jesli chodzi o strone jezykowa to czytajac w oryginale i Barkera i Kinga jakiejs wielkiej roznicy jakosciowej nie zauwazylem. A King po prostu przynudza. Powtarza sie niemilosiernie. Moze i ma wypracowana jakas swoja technike tworzenia klimatu ale sam klimat to mnie juz dawno przestal straszyc.

Barker za to ma pomyslow na peczki i nie obawia sie ich przekladac na slowo pisane w sposob, ktory niejednokrotnie wrecz krzywdzi umysl czytelnika. Warsztat ma odpowiedni do tej odmiany grozy - trzeba tylko lubic bardziej ekstremalne klimaty.
 I am the Black Pharaoh, manlings.  Look into my eyes and behold the heart of Chaos.
- Yes sir.  I'm afraid you're going to have to leave the mall.  There's no unspeakable evil permitted.  Shouldn't be summoning in here anyway.

Offline Ellasar

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 09, 2003, 04:09:12 pm »
King - desperacja
to ostatnio.
Ogolnie to king, koontz oraz czasem masterton...
Teraz czytam bastion.....
an

Offline radoslaw

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 30, 2003, 07:58:21 pm »
Ja polecam:
Graham Masterton - Wyklęty
Graham Masterton - Drapieżcy
Graham Masterton - Zaraza (to raczej zalicza się do s-f, ale też dobra)
Graham Masterton - Syrena
Graham Masterton - Bezsenni
Stephen King - TO
Stephen King  - Lśnienie
Stephen King - Christine
Lovecraft - Przypadek Charlesa Dextera Warda
Lovecraft - Historie Necronomiconu
Lovecraft - Coś na Progu
Nekroskop (Autora już nie pamiętam) :twisted:
efore you could "Scream"
     and way before "Last Summer..."
The Scariest name in Horror
                    was on "Elm Street"

Offline darksphere

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 01, 2004, 01:42:18 pm »
INFO:
Nekroskop - Brian Lumley

Offline Macias

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 10, 2004, 07:31:55 pm »
nie przepadam za horrorami,ale ostatnio lyknalem "Bezsennych" i "dziecko ciemnosci" Mastertona. 1szy tytul mi przypasil, bo fajny pomysl wyjsciowy, wartka akcja (choc koncowka spier...olona dokumentnie) i ciekawe posatcie. "dziecko..." jest juz gorsze,ale calkiem ciekawie autor przedstawia realia polski polowy lat 90

Offline Majkell

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 17, 2004, 05:40:51 pm »
King jest świetny, ale chyba jednak wolę Barkera- za nie uznawanie granic.
Polecam "Galilee" Clive'a - doskonała powieść - ale czy to jeszcze horror??
A co sądzicie o "Kobiercu" ??
ie ma to jak w letniej porze....

Offline Gryf z Angost

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 06, 2004, 03:37:24 pm »
wlasnie skonczylem pierwsza w swoim zyciu powiesc mastertona, nazywala sie "trans smierci"...kiczowaty tytul, kiczowata okladka... ale cos mnie podkusilo i...

 tresc niestety tez byla kiczowata :/

obecnie nadrabiam klasyke i czytam sobie swiezutki egzemplarz "zew cthulhu" Lovecrafta (ostatnie wznowienie... niech ja kiedys dorwe tego pacykarza co szate graficzna zaprojektowal... :wall:).
..you shall hear nothing, you shall see nothing, you shall think nothing, you shall be nothing...

Offline śmigło

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 06, 2004, 04:06:05 pm »
wracajac do barker vs king. no coz, jestem wielkim fanem barkera, tak jakos od 12 roku zycia. kinga tez sporo czytalem, ale jego horror byl zawsze dla mnie przewidywalny, mocno wtorny, i ten rozwlekly lekko psychologiczny styl tez mi nie odpowiadal. king zawsze kojarzyl mi sei bardziej z amerykanska zasciankowoscia, problemami nastolatkow i ludzi po przejsciach. barker natomiast (pomimo , moze i faktycznie slabszego warsztatu, a moze poprsotu innego???) wciaga, wciaga niesamowicie, w sowj chory i pozbawiony sumienia swiat. barker stworzyl cos naprawde zlego, cos co niepokoi, przeraza i obrzydza. jesli ktokolwiek kiedykowliek powiedzialby ze king jest mistrzem urban-horroru, to barker musialby zostac nazwany jego absolutnym krolem. pomysly barkera sa swieze, i tak dziwne i odmienne od tego co w horrorze znane, ze wlasnie to staje sie ich sila. barker stworzyl horror (pieklo) , w ktorym nigdy nikt z nas nie chicialby sie znalezc, ale moze dlatego jesli mialbym znalezc sie w piekle, to chialbym juz trafic do dobrego piekla - barkerowskiego piekla. jak dla mnie zdecydowanie najbardziej oryginalny i wybitny tworca horrorow.
z innych - lubie ostatnio lulmleya, za kicz, proste pomysly i dziwny sposb w jaki ten pan potrafi polaczyc to wszystko w niezwykle strawne danie.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Freudstein

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 13, 2005, 09:44:02 pm »
Powiem szczerze, że nie czytuję zbyt wielu książek, nawet o horrorach, ale nawet mi się to przydarzyło.
Wybrałem w miarę niedługą i pozytywnie się zaskoczyłem.

Tytuł: "Carmilla". Autor: Joseph Sheridan LE FANU.

Historia o ******* (nie chce psuć komuś czytania), tocząca się gdzieś w Styrii, na odludziu. Mimo iż zawiera około 150 stron, to jest dość rozbudowana pod względem liczby postaci. Najciekawsze jest to, że nie wiemy co dokładnie się dzieje. Możemy się tylko domyślać. Oczywiście na końcu dowiadujemy się wszystkiego.
W 1990 roku nakręcono na jej podstawie film "CARMILLA", dość ciekawy, ale czas projekcji (52 minuty) i mały budżet sprawiły, że nie można tego nazwać jakimś specjalnym osiągnięciem. Książka na pewno jest lepsza od filmu. Polecam, ale nie oceniam w swojej skali, bo za mało książek w życiu przeczytałem.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Angelus

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 15, 2005, 11:26:06 am »
Mastertona przerabiałam bardzo dawno temu.Potem była fascynacja Kingiem i Koonzem, która zresztą pozostała do dziś.Następny był Lumley i Nekroskop no i obecnie czytam tom 7 Nekroskopa!Cieszę sie jak gwizdek bo tom 6 zakończyli w brutalny sposób i zżerała mnie ciekawość co bedzie dalej...Poza Lumleyem wymieniłąbym Lofecrafta-ten to dopiero miał wizje!Przerazające!Szczerze mu współczuję. ;)

Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

 

anything