trawa

Autor Wątek: Ciekawe ksiazki  (Przeczytany 18057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline seRfoN

Ciekawe ksiazki
« dnia: Lipiec 28, 2003, 07:19:38 pm »
Piszcie tytuly ciekawych ksiazek (horrorow) ktore ostatnio czytliscie.
(wraz z autorem) moje propozycje:

 1) Stephen King - Chudszy
 2) Robin Cook - Toksyna

Dwie bardzo ciekawe ksiazki - polecam przeczytac. I najlepsza:

 3) Stephen King - Creed, swietna ksiazka.
LA rOOwNoWaGi oRgAniZmu - 10 MiNuT oNaNiZmU :):)
fAcEci BiErZmY "sPrAwE" w sWoJe rEcE :):)

Offline Kormak

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2003, 11:29:17 pm »
seRfoN, co ci pisałem o poprawianu własnych postów, a nie pisaniu następnego?

Ostatni horror jaki czytałem: Kathe Koja "Zero". Bardzo polecam.

Offline seRfoN

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2003, 11:40:56 pm »
Zapomnialem, ze mozna poprawiac  :oops:
A o czym jest ta ksiazka?? tzn.
Kathe Koja "Zero".
LA rOOwNoWaGi oRgAniZmu - 10 MiNuT oNaNiZmU :):)
fAcEci BiErZmY "sPrAwE" w sWoJe rEcE :):)

Offline Kormak

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2003, 08:24:14 am »
W pewnym domu w jednym z pomieszczeń w podłodze pojawia się dziura. Fascynuje ona i przyciąga dwójkę bohaterów. Wrzucają do niej różne rzeczy, które dziwnie się w niej zmieniają. Wszystko się zacznie tak naprawdę, kiedy do środka zostanie wpuszczona kamera wideo a główny bohater włoży za nią rękę... co pojawi się na tej ręce i co zarejestrowała kamera wideo?

Książka ma świetny klimat, właściwie cały czas czytając ją czujemy się nieswojo, tak jakby coś bez przerwy uwierało.

Offline seRfoN

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2003, 05:15:15 pm »
Heh..bede musial sobie ja przeczytac..Nie wiesz czy latwo ja dostac w bibliotekach. :?:
LA rOOwNoWaGi oRgAniZmu - 10 MiNuT oNaNiZmU :):)
fAcEci BiErZmY "sPrAwE" w sWoJe rEcE :):)

Offline Kormak

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2003, 10:20:03 pm »
Nie wiem jak z bibliotekami, ja ją kupiłem za mniej niż 10 zł na kiermaszu książek.

Offline seRfoN

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2003, 04:21:00 pm »
No ale takie kiermasze nie trafiaja sie codziennie ... Moze w biblitekach bedzie pujdzie sie i zoba3..
LA rOOwNoWaGi oRgAniZmu - 10 MiNuT oNaNiZmU :):)
fAcEci BiErZmY "sPrAwE" w sWoJe rEcE :):)

Offline Kurczaczek

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 31, 2003, 11:55:13 pm »
Ostatnio z racji przygotowywania artykułów o LXG czytam klasykę i mogę śmiało polecić "Niesamowita historia Dr Jekylla i Pana Hyde", "Psa baskervillów", "Frakenstaina" i "Niewidzialnego".

Niby historie znane, ale kto z Was je przeczytał?
...

Offline Daleth

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2003, 09:08:47 am »
Moje najlepsze horrory jakie czytalem to:

1.Nekroskop - Lumley
2.Przypadek Charlesa Dextera Warda - Lovecraft
3.Wywiad z wampierm - Rice

To sa najlepsze pozycje z horrorow jakie do tej pory przeczytalem. Jest jeszcze wiele innym fajnych ksiazek ktorych nie czytalem wiec pewnie cos sie jeszcze zmieni ale puki co ograniczam sie do tych 3 miejsc :) Jesli "Kraine Chichow" mozna zaliczyc do horrorow to bedzie na 4 miejscu  8)
ampir jest tylko wampirem i nie mozna uwazac go za nic innego, tylko za najmniej sympatycznego towarzysza czlowieka.

                                                 H.P. Lovecraft
           "Sen o poszukiwaniu nieznanego Kadath"

Anonymous

  • Gość
Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2003, 02:39:56 pm »
off: to ja polece najnowsza ekranizacje Hound of the Baskervilles (BBC, 2002),
aktor grajacy Holmesa niezbyt porywajacy, ale caloksztalt jest smakowy

Offline BobGray

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2003, 04:35:01 pm »
Ostatnio przeczytałem "Letnią noc" Dana Simmonsa. Szarpnałem się z kasą, bo zachęciła mnie recenzja Kinga na tylniej stronie. Ale ksiązka jest świetna. Podobna trochę do "To", ale też zupełnie inna. Polecam, tyle, że w bibliotekach może jej jeszcze nie być.

Offline cierzy

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2003, 08:41:22 am »
A ja (z ciekawych, ale nie najlepszych) horrorow przeczytalem ostatnio "Pasozyty umyslu" Colina Wilsona. Cytujac zajawke:

"[autor] w mistrzowski sposób połączył mroczną fantazję H.P.Lovecrafta, siłę perswazji H.G.Wellsa i swą oryginalną interpretację dziejów ludzkości [autor jest filozofem] w cudowną, zniewalającą, pełną wyobraźni, ale i przerażającą powieść."

Tadeusz Zysk porownuje w poslowiu te powiesc do gatunku uprawianego przez Lema. Filozofowanie przy pomocy tla s-f. I faktycznie "Pasozyty..." to horror s-f, gdzie punktem wyjscia sa swietnie zinterpretowane pomysly Lovecrafta. Pojawia sie Kadath, Pradawni itd. Niestety od polowy zaczyna sie juz takie pranie mozgu na tematy egzystencjalne, fenomenologicznem, psychoanalityczne, ze traci sie przyjemnosc z obcowania z groza  :lol:

Offline khele

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2003, 06:03:18 pm »
Ja Wilsona czytalem ostatnio "Philosophers Stone" ( polskiego wydania nie widzialem). Nawet fajna transhumanistyczna opowiesc, czerpiaca minimalnie z Lovecrafta. Rzekomo jest to horror, ale w praktyce blizej jest tej powiesci do zbeletryzowanego traktatu filozoficznego na temat ludzkiej ewolucji.

Co moge polecic? Imajice Barkera. Taka mroczna, pokrecona basn, rzecz warta uwagi. Tak samo Wielkie Sekretne Widowisko, tego samego autora. Lektury obowiazkowe :)
 I am the Black Pharaoh, manlings.  Look into my eyes and behold the heart of Chaos.
- Yes sir.  I'm afraid you're going to have to leave the mall.  There's no unspeakable evil permitted.  Shouldn't be summoning in here anyway.

Offline BobGray

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2003, 07:03:40 pm »
W ogóle Barker jest genialny. Przy pomocy niewielu środków tworzy znakomity klimat. Świetne są też "Księgi krwi" i "Cabal", trochę gorzej wyszła mu "Potępieńcza gra", ale i to dziełko super.
A co on ostatnio napisał, jakiś komiks? Nie miałem okazji znaleźć tego dziełka reklamowanego w radiu!

Offline mysz

Ciekawe ksiazki
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 20, 2003, 07:44:34 pm »
łaaaaaaaaa, jestem takim nieszczśliwym gryzoniem..ostanim dobrym horrorem była <Misery> Kinga, klasyka..no może jeszcze <Miasteczko Salem> i <Wizerunek zła>- jedyna książka Mastertona ktora zrobiła na mnie wrażenie; ale tamta pani trzyma w napięciu do samiuteńkiego końca.a czytało to wszstko wasze dziecko ze trzy lata temu...
czy może ktoś mi powiedzieć czemu wampiry są kojarzone z horrorem? dla mnie to raczej powieśc, hmmm gotycka.. romantyzm te sprawy..to chyba pytanie na oddzielnego posta ale tak pytam przy okazji

 

anything