Autor Wątek: Czytniki e-booków  (Przeczytany 15595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Girwan

Czytniki e-booków
« dnia: Lipiec 13, 2011, 07:56:32 am »
Macie jakieś doświadczenia z takimi czytnikami? Co o nich myślicie? Z jakich modeli korzystacie?
Jakie mają wady/zalety? W moje ręce wpadł ostatnio iriver i całkiem toto niezłe ustrojstwo.



Offline Radan

Odp: Czytniki e-booków
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2011, 03:05:23 pm »
Też ostatnio mnie zainteresowały czytniki e-booków. Ale osobiście czekam, aż wyjdą w końcu te z kolorowymi wyświetlaczami (i zdążą trochę stanieć, ofcoz). Jednak kolor jest potrzebny, jeśli czyta się np. jakiś podręcznik akademicki z rysunkami, wykresami, itp...

Tu jest trochę na ten temat:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8921001,CES_2011__Kolorowy_e_papier___Hanvon_kontra_Mirasol.html

Offline Girwan

Odp: Czytniki e-booków
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2011, 03:10:20 pm »
Ok, tylko ile takich podręczników czytasz? :)


Czytnik ebooków powinien mieć długą baterię - kolorowy ekran tego nie zapewni. Poza tym po doświadczeniach z iRiver Story HD mogę powiedzieć, że ważniejszy jest dobry kontrast na ekranie - bez odpowiednio dobranego szybko będzie się męczył wzrok



Offline Radan

Odp: Czytniki e-booków
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2011, 08:02:01 pm »
Jakiś czas temu doszedłem do przerażającej konkluzji, że na moich studiach jedyny sposób, aby ZROZUMIEĆ materiał, to czytanie podręczników. Nawet slajdy z wykładów nie pomogą. Więc trochę tego czytać muszę.

I właśnie też dlatego myślałem o czytniku. Na komputerze ciężko się czyta (bo zbyt łatwo kliknąć w ikonkę Firefoxa, czy jakiejś gry komputerowej, poza tym "normalny" monitor męczy oczy bardziej niż e-ink). A drukowanie tego, co się naściągało i noszenie tego ze sobą np. na uczelnię mija się z celem.

Oczywiście, i tak częściej będzie się korzystało z czytnika do czytania beletrystyki. Ale tutaj kolor też nie będzie jakoś specjalnie przeszkadzał. A na jakiejś mega wytrzymałej baterii mi nie zależy. Nie wybieram się w najbliższym czasie na pieszą wycieczkę po Saharze, czy Antarktydzie, więc nie będzie problemów z podładowaniem urządzenia :-) . A jeśli chodzi o kontrast: tutaj trudno się nie zgodzić. Ale podejrzewam, że w tych kolorowych czytnikach nie będzie najgorszy.

Offline Girwan

Odp: Czytniki e-booków
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2011, 07:01:58 am »
no na razie mam tylko doświadczenie z iriver story HD i jak dla mnie jest b.dobry. Niedługo doświadczenia się powiększą o kolejny więc będę mógł powiedzieć więcej.


Na dziś iriver jest dla mnie naprawdę dobry - choć cena mnie trochę załamuje



Offline Virtualo

Odp: Czytniki e-booków
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2013, 12:24:02 am »
Od ostatniego komentarza minęło tutaj sporo czasu, dlatego chcemy odświeżyć ten wątek :) Jak to teraz jest u Was z e-bookami i e-czytnikami? :) Rynek e-czytelnictwa coraz bardziej się rozwija, księgarnie internetowe oferują ciekawe promocje, dzięki którym e-booki i e-czytniki można kupić w naprawdę atrakcyjnych cenach :) Nie pozostaje nic innego jak czytać :)

Offline Pandora

Odp: Czytniki e-booków
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2014, 04:34:27 pm »
Ja używam kindle. :smile:

Offline LuckyB

Odp: Czytniki e-booków
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2014, 02:07:32 pm »
Mam i używam ale nazwa wyleciała mi z głowy :P Kupiłam go w RTV euro AGD :)

Offline Krwawygosc

Odp: Czytniki e-booków
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2014, 11:25:52 am »
Mocno zastanawiam się nad kupnem czytnika. Jak na razie wykorzystuje do tego smartfona, ale nie ukrywam, że na dłuższą metę nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Prawdopodobnie skuszę się na któregoś Kindla.

Offline Konik89

Odp: Czytniki e-booków
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:30:12 am »
Mocno zastanawiam się nad kupnem czytnika. Jak na razie wykorzystuje do tego smartfona, ale nie ukrywam, że na dłuższą metę nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Prawdopodobnie skuszę się na któregoś Kindla.
Wiesz co miałem kindla starej generacji, zamieniłem na szczęście na IPada nowego, nie do porównania, masz maszynkę do zabijania z GPS i innymi gadżetami za troszkę więcej kasiory ;)

Offline maniek31

Odp: Czytniki e-booków
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2014, 11:05:33 am »
Czytnik jest fajny i tańszy od tableta ale skierowany do konkretnego odbiory o okrojonych możliwościach. Ja mam jakiś czytnik Trek i w zupełności mi wystarcza.

Offline ghost36

Odp: Czytniki e-booków
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2014, 10:33:23 am »
Czytnik jest tańszy. Jeśli chodzi Ci tylko o czytanie e-booków to jest to najlepsze rozwiązanie