trawa

Autor Wątek: Słuchawki  (Przeczytany 19229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radan

Słuchawki
« dnia: Czerwiec 21, 2011, 02:55:08 pm »
Witam.

Mam pytanie: Czy byłby mi ktoś w stanie polecić jakieś dobre słuchawki spełniające poniższe warunki:

- Cena do 100zł (aczkolwiek jeśli słuchawki będą tego naprawdę warte, mogę wydać i 200 zł). I dobry stosunek cena-jakość.
- Wolałbym słuchawki "nauszniki" (nie znam "fachowych" pojęć, ale chyba wiecie, o co mi chodzi). Wciskanie końcówek do uszu nie jest ani przyjemne ani higieniczne.
- Wytrzymałe. Nie jestem typem użytkownika, który delikatnie obchodzi się ze sprzętem.
- Sprofilowane raczej do słuchania muzyki niż do gier, czy filmów.
- Łatwo dostępne, a przynajmniej umiarkowanie łatwo dostępne. Ideałem byłoby, gdyby dało się je dostać w jakimś Saturnie, czy Empiku, choć nie jest to konieczne.

Słyszałem też o takich słuchawkach, do których dołączane jest oprogramowanie. Można je zainstalować np. na laptopie i oprogramowanie to "zastępuje" słuchawkom kartę graficzną. Taka opcja też by mi się podobała, choć nie wiem, czy 200 zł to nie za mało na takie numery.

Jeśli ktoś zna się na tego typu sprzęcie i widzi, że nie zwróciłem uwagi na jakieś ważne kwestie, albo napisałem jakieś bzdury, to jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Radan

Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2011, 01:29:49 pm »
Ludzie... na pewno ktoś tu ma pojęcie o słuchawkach.

Pomóżcie...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2011, 02:02:14 pm »
http://www.koss.com/koss/kossweb.nsf/p?openform&pc^pt^PORTAPRO i powinny być w Saturnie : ) Słuchawki te mam od wielu lat. Ostatnio kabelek mi się popsuł przy końcówce, ale to z mojej winy, bo głupi nosiłem MP3ke i się zaginał. Cena w granicach 100-120 PLN.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2011, 04:45:20 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Ryceros

Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2011, 02:33:18 pm »
Pomogę bo się na tym akurat k**wa znam.
 
Nauszniki w sensie tłumiące dźwięk tak? Tzw. "zamkniete" (okalające i przykrywające całe uszy).
Jeśli interesuje Cię kupno słuchawek dobrych i nie chcesz wydać góry szmalu (widziałem słuchawy np. za 5k) to spokojnie moge polecić jakieś dość stare, ale aktualne jakościowo produkty firm:
 
- Sennheiser modele HD (głównie HD-201, HD-202, HD-203, HD-205, HD-205ii lub mniejsze, ale również zamknięte: HD-218, HD-228, HD-238). Te są od 80zł do 250zł. Jeśli chcesz ciut droższe to kupujesz wyższy model np. HD-555 za 3 stówki z kawałkiem i masz zajebiste granie. HD-555 to bardzo znany model i chyba najczęściej kupowany ze wszystkich zamkniętych sennheisera.
- AKG modele k (głównie k77, k518, k420, jeśli jesteś w stanie wydać ponad 3 stówki to zajebiste słuchawki to k540, starsznie dużo ludzi z nich teraz słucha)
- KOSS modele ur (ur29 i ur40 - takie cenowe i dźwiękowe minimum dla dobrego odbioru muzyki w audio, chyba mniej więcej 100pln kosztują, ur55 - nie wiem czy w Polsce dostępne; kosztują 50 dolców + dowózka z USA, ur55studio - młodsza siostra też za 50 dolców i też nie wiem czy w Polszy je znajdziesz. Obydwa modele są dobre, ale własnie z dostępem ciężko).
Wyżej wymienione to są słuchawki zamknięte.
 
Zależy jednak stary na czym Ci zależy. Jeśli na bardzo dobrej jakości dźwięku kosztem braku tłumienia odgłosów z zewnątrz (słuchanie muzy w domu i w cichych miejscach - środki komunikacji raczej odpadają, chyba że lubisz jak jakiś spoko ambient'cik miesza się z odgłosami miasta), to ja z całego serca polecam Sennheisery z serii PX.
Ja słucham z PX-100 i są zajebiste, ale senn wydał teraz PX-200, które mają identycznie zajebistą jakość dźwięku, ale są o wiele bardziej wytrzymałe (te co ja mam - już 4 lata - trochę się poluzowały ale graja cały czas świetnie, natomiast te nowe, gwarantuję że wytrzymają drugie tyle bez uszkodzeń).
Te o których mówię teraz to słuchawki "otwarte".

KOSS wydał też dobry model słuchawek otwartych, niewiele tańszy od sennheisera, który nazywa się Porta-pro.
Wilk Stepowy je ma :smile:
Bardzo dużo osób z nich słucha i chwalą to, że mają one dożywotnią gwarancję.
Na przeróżnych forach internetowych ludzie do dzis dzień toczą wojny, które słuchawki są lepsze PX sennków czy Porta-pro KOSS'a. Raczej PX wygrywa, ale KOSS ma też wielu swoich zwolenników mówiących, że nie wyprodukowano dotąd lepszych słuchawek otwartych.
Moje zdanie jest takie, że obydwa modele są zajebiste i cenowo bardzo atrakcyjne, tyle że KOSS jest po prostu mniej ładny :cool:
 
Tłumienie dźwięków w słuchawkach zamknietych to pi****lenie w bambus. Tłumią one zaledwie 30%-50% dźwięków z otoczenia.
Ja korzystam w cichych miejscach z otwartych, a w głośnych z "niehigienicznych" z sylikonowymi wkładkami do wkładania w kanaliki :wink:

Elo!
 
ed:
 
jak coś to wal z pytaniami to postaram się coś jeszcze pomóc.

 
ed:
 
jeszcze jedno!
Omijaj szerokim łukiem wszystkie firmy robiące oprócz słuchawek jakieś golarki, czajniki, tostery i pralki!
Żaden Philips, JVC, Panasonic, Aiwa itd.
Sony ostatecznie bo też coś wypuszcza i niekiedy są to dobre rzeczy, ale dobre słuchawki Sony to myślę, że od 400zł najmarniej i raczej są to profesjonalne słuchawki studio/DJ.
 
yo!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2011, 03:30:42 pm wysłana przez Ryceros »

Offline Radan

Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2011, 08:41:33 pm »
Dzięki za pomoc :-)

Wybiorę któreś z tych, które wymieniliście. Wygląda na to, że spełniają moje wymagania.

Teraz tylko czekać na koniec sesji, żebym miał się kiedy do sklepu wybrać...

Offline Ryceros

Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2011, 07:27:36 pm »
Źle Ci napisałem.
Ja słucham z PX100, ale senheiser wypuścił tera PX100ii i to są najlepsze słuchawki do słuchania audio w tej cenie, ale pamietaj, że nic nie tłumią i jak ustawisz na połowę mocy to ludzie trochę słyszą czego słuchasz. Ja mam wyjebane...
 
PX200 i PX200ii nie są tak warte uwagi.
Choć też są słuchawkami dość dobrymi.

Offline Radan

Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2011, 10:14:28 am »
Ok. Ostatecznie nabyłem Sennheisery PX100. Przymierzałem się do PX100II, ale coś nie mogłem ich znaleźć w okolicznych sklepach, a nie chciało mi się pięć razy za słuchawkami jeździć.

Tak, czy owak, różnica pomiędzy PX100, a wszelkimi słuchawkami/głośnikami, jakich używałem do tej pory jest miażdżąca. Niesamowita sprawa! Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Nawet cena była dosyć przystępna (129 zł).

Jeszcze raz dzięki za rady.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2011, 10:45:49 am »
A ja niedawno kupiłem sobie AKG GHS-1 i jestem bardzo zadowolony. Jak na słuchawki za swoją cenę grają po prostu bosko i świetnie izolują od otoczenia. Mikrofon kierunkowy sprawuje się bez zarzutu, a całość jest bardzo solidnie wykonana. Trochę brakuje możliwości regulacji tego jak słuchawki uciskają głowę, ale izolacja od dźwięków zewnętrznych nie może być za darmo : )

Offline Ryceros

Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2011, 02:32:22 pm »
Cytat: Wilk Stepowy
Jak na słuchawki za swoją cenę grają po prostu bosko i świetnie izolują od otoczenia.
Ile kosztowały?
 
Z wyglądu kozackie :biggrin:
 
Cytat: Radan
Ok. Ostatecznie nabyłem Sennheisery PX100. Przymierzałem się do PX100II, ale coś nie mogłem ich znaleźć w okolicznych sklepach, a nie chciało mi się pięć razy za słuchawkami jeździć.

Tak, czy owak, różnica pomiędzy PX100, a wszelkimi słuchawkami/głośnikami, jakich używałem do tej pory jest miażdżąca. Niesamowita sprawa! Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Nawet cena była dosyć przystępna (129 zł).
Gratuluję dobrego wyboru! :smile:
Ja mam swoje 4lata - oprócz tego, że regulacja działa już za luźno są w doskonałym stanie.
pozdro
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2011, 02:36:17 pm wysłana przez Ryceros »

Offline Girwan

Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2011, 09:09:05 pm »
Faktycznie te AKG nieźle wyglądaja


A co myślicie o słuchawkach Microsoftu? Na razie ogólnie :)







Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2011, 08:34:33 am »
Kosztowały trochę ponad 300 pln.

Offline Ryceros

Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2011, 02:50:49 pm »
@Wilk
no za 300 zł, to nie ważne czy kupisz AKG, sennheisera, Kossa i tak będzie b. dobrze grało :wink:
Choć zdarzają się nieudane modele.
Te AKG co masz wyglądają b. ładnie. Powiedz coś więcej o tłumieniu w mieście, może obalisz moją tezę, że słuchawki kryte tłumią w b. głośnych miejscach.
Chodzi mi o całkowite tłumienie. Bo mając na uszach słuchawki z sylikonowymi wkładkami (douszne) nie słyszę metra wcale, a w krytych zawsze trochę słychać.
 
@Girwan
Daj linka do słuchawek microsoftu.
Kwestią rozróżnienia dla mnie czy słuchawki są dobre to przede wszystkim:
Ohmy
Pasmo (dolna granica mniej ważna od górnej - poniżej 25k to już c**jnia imho bo wysokie soprany brzmią dla mnie jak midi). Warto dodać, że słuchawki zamknięte zawsze mają trochę mniej "góry".
Zniekształcenia jest to sprawa nader ważna. Wysokie zniekształcenia są domeną słuchawek zamkniętych. Duże zniekształcenia np. ujednolicają bas robiąc z niego charakterystyczne buczenia (część osób uważa, że to znaczy że bas jest wtedy dobry). To samo się tyczy sopranów.
 
Oczywiście po obejrzeniu takich statystyk trzeba się wybrać i posłuchać z takiego sprzętu. Na papierze może być ładnie, a potem okaże się, że jest kupa i np. membrany nie wyrabiają przy głośnym słuchaniu, co przesądza ich krótkowieczność.
 
edit:
Matko Chrystusowa!!
http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=2776
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2011, 03:06:19 pm wysłana przez Ryceros »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2011, 03:35:41 pm »
A ja pier.... jakie pasmo przenoszenia Oo

A wracając do tłumienia, to to są tylko słuchawki zamknięte nauszne, więc nie tłumią całkowicie. Nie testowałem ich też poza domem. W każdym razie samo ich założenie daje efekt jakbyś zakrył uszy dłońmi, ale ich nie dociskał mocno. Do dousznych z wkładkami nie ma co ich porównywać. W każdym razie coś za coś - normalne na pewno są zdrowsze dla słuchu.

Offline Ryceros

Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2011, 04:06:09 pm »
No te douszne tłumią bardzo, ale i bardzo zniekształcają dźwięk - też coś za coś. Słychać w nich, jakby dźwięk dochodzł z łazienki :p

Offline Fresca

Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2012, 08:06:56 pm »
O słuchawkach powiem ci tyle. Nie warto w nie inwestować zbyt wiele bo do 100 zł nic naprawde dobrego nie kupisz.