Autor Wątek: Zjawiska paranormalne na giełdzie  (Przeczytany 3480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Zjawiska paranormalne na giełdzie
« dnia: Czerwiec 19, 2011, 12:19:27 pm »

Ja układów planet - lub, jak to określamy, aspektów planet - używam jak zegarka. Gdy dwie planety znajdują się w określonym aspekcie, to w przeszłości działo się to i to. Na przykład cykl Saturna i Neptuna ma 67 proc. korelacji ze wzrostami i spadkami indeksu Dow Jones.


Warto wiedzieć, że to, co on pisze, jest naprawdę prawdą. Astrologia naprawdę sprawdza się na giełdzie, podobnie numerologia.

Moim wyjaśnieniem tego faktu jest tzw. samospełniająca się przepowiednia. Przykładowo, jeśli sporo inwestorów myśli, że w piątek trzynastego indeksy spadną, to zaczną tego dnia sprzedawać aktywa w obawie przed spadkami - i to sprzedawanie sprawi, że naprawdę spadną.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Zjawiska paranormalne na giełdzie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2011, 10:45:15 pm »
Nawet ciekawe, ale skąd pomysł, że licząca się większość graczy giełdowych korzysta z usług astrologicznych? A nawet jeśli, to czy wszyscy będą korzystali z tych samych?

Dla mnie to mocno naciągane, mimo, że gość zasłania się metodami statystycznymi. Że niby tylko bada korelacje i na tym zarabia. Moim skromnym dyletanckim zdaniem takie systemy, jak giełda albo gospodarka państwa należą do rodzaju tych bardzo złożonych i podlegających wpływom gigantycznej ilości czynników. Urodzaj, napięcia społeczne, historia przemian ustrojowych, bieżące działania polityczne, sytuacja międzynarodowa, krzyżujące się wpływy wszystkich sąsiadów, mody, zachmurzenie, ilość artykułów w szmatławcach o krwawych morderstwach i w końcu też wpływ Jowisza. Ale głupotą było by twierdzić, że to akurat Jowisz steruje warszawską giełdą papierów wartościowych?
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Zjawiska paranormalne na giełdzie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2011, 09:22:57 pm »
Cytuj
Nawet ciekawe, ale skąd pomysł, że licząca się większość graczy giełdowych korzysta z usług astrologicznych? A nawet jeśli, to czy wszyscy będą korzystali z tych samych?
Ależ to się naprawdę sprawdza. Na serio, w piątek trzynastego indeksy spadają. Podobnie przy określonych konfiguracjach astrologicznych. Mój profesor od zastosowań informatyki w ekonomii mi to pokazywał.

Skoro już wiemy, że jakieś zjawisko zachodzi, możemy tylko zapytać - czemu. Nie można zasłaniać oczu na rzeczywistość.

Odpowiedź mojego profesora była właśnie taka, że ludzie w to wierzą i podejmują na tej podstawie decyzje, a to się przenosi na wskaźniki giełdowe. Nie wiem, czy wszyscy inwestorzy stosują astrologię, ale widocznie jest ich na tyle dużo, że potrafią poruszyć wynikami.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

 

anything