Autor Wątek: Czy kupujesz pirackie płyty DVD?  (Przeczytany 13946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adiego

Czy kupujesz pirackie płyty DVD?
« dnia: Lipiec 25, 2003, 06:44:38 pm »
Ankieta jest w 100% anonimowa, zaś jesli ktoś chce wypowiedzieć się na ten temat - zapraszam, nic nie stoi na przeszkodzie;-)

Ja np. nie kupuję pirackich płyt DVD i nie ruszają ,mnie tłumaczenia typu, że taniej itp...
Piractwo, to piractwo - kradzież. Zresztą piraci nas tylko oszukują, wydając badziewne edycje filmów na DVD, gdy te jeszcze lecą w kinach... Często też bywa iż jakość jest porównywalna z DiVXem.

A więc czy się opłaca kupować pirackie kopie?
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline wurmfang

Czy kupujesz pirackie płyty DVD?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2003, 09:32:03 am »
Nie nie kupuje pirackich DVD wlasciwie z dwoch powodow.

1. Jestem snobem i jesli juz kolekcjonuje swoje ulubione wyjatkowo filmy na DVD to chce miec oryginaly:) mam 6 jak do tej pory co z jednej strony moze swiadczyc o tym jak malo filmow mi sie podoba badz tez sugerowac stan moich finansow:)

2. Na poczatku pojawiania sie pirackich DVD paskudnie sie naciolem dwa razy - Nie wiem jakim cudem teoretyczne DVD z Mumia 2 bylo zwyczajnym camem z kina azjatyckiego - nie wiem czy takie wpadki sie teraz zdarzaja ale ,mi sie juz nie chce lazic na bazar po zwroty.

Offline Voytek

Czy kupujesz pirackie płyty DVD?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2003, 05:35:33 pm »
A ja w ogole nie kupuje plyt dvd ale moja starsza kupuje  VIVE , GALE,NA ZYWO ,NAJ, TWOJ STYL i a sam od czasu do czasu kupie FILM idzieki temu mam mnostwo orginalnych DVD!! :D  :)  :lol:  8)

wurmfang wymien te 6 plyt z twojej priv kolekcji!Ciekawosc mnie z zera!!!
Robie zaklad ze jest tam Fight Club no bo jak byc go nie moze?!
ex, Drugs & CS!

Offline wurmfang

Czy kupujesz pirackie płyty DVD?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2003, 05:44:14 pm »
HA zostałem rozgryziony:) ok wymieniam DVD z mojej kolekcji:)

1. Matrix
2. Fight Club
3. 8 Obcy Pasażer Nostromo
4. Aliens
5. :) Bezsenność w Seatlle :)
6. Władca Pierścieni - Drużyna Pierścienia - Edycja Specjalna

Kolejność wypisywania nie oznacza kolejności lubienie:) choc może?

Nigdy więcej Ikei w domu:)
I pirackich DVD - pirat zje twój komputer i matke i babke - kupując piraty sponsorujesz terrorystów i prezydenta Busha - piraty śmierdzą, brudzą i zabijają i... kłamią:)

Offline Zibi

hmm
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2003, 08:41:11 pm »
"Kto kupuje plyty u zlodzieja, niechaj w piezdziec wypierdziela" - Kazik Staszewski. Madra mysl (choc nie wiem, czy czegos nie przekrecilem) :)

Offline apaczu

Pirackie DVD są beznadziejne!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2003, 07:31:52 am »
Nie wiem jak to się ma z piratami starszych filmów, ale z ciekawości pożyczyłem od znajomego pirackie DVD filmu Terminator 3. Wrażenia są takie, że już nigdy nie chcę mieć z tym nic wspólnego! Obraz beznadziejny, dźwięk też! Byle jakie VCD wypada lepiej niż to co widziałem. Podobno film taki jest wersją ściągniętą z netu i taka sama piracka wersja lata na VHS. Jeszcze się dowiedziałem, że kosztowało to 25 zł! To za tyle już można czasem trafić oryginalny, dobry, starszy film! Ludzie, wystrzegajcie się pirackich płyt! Złodzieje zarabiają na tym krocie... czysty zysk. Produkt marny! Naiwność ludzka nie zna jednak granic... A przysłowie mówi, że biednemu zawsze wiatr w oczy... to niech biedny nie kupuje lipnych płyt, bo taniej... Tyle...

Offline Gollum

Czy kupujesz pirackie płyty DVD?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2003, 08:15:56 am »
Mam DVD od tygodnia, więc jeszcze nie kupiłem żadnego pirata. Ale z pełną premedytacją będę kupował. Z tego samego powdu, dla którego spora część płyt CD ma pirackie pochodzenie; nie mam zamiaru przyczyniać się do nabijania kiesy wszelkiej maści pośrednikom.

Offline Azel

Czy kupujesz pirackie płyty DVD?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2003, 12:31:39 pm »
Od dwóch lat mam dvd i jeszcze żadnego pirata nie mam (nie mówię o svcd z sieci :D ). nie wiem czy jakościowo są identyczne do tych ze sklepów (dzwięk, obraz, dodatki). jesli nie to chrzanię piratów
url=http://www.carpenoctem.pl][/url]

www.muzyka.pl

Offline Gollum

Re: hmm
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2003, 01:19:32 pm »
Cytat: "Zibi"
"Kto kupuje plyty u zlodzieja, niechaj w piezdziec wypierdziela" - Kazik Staszewski.

Jeśli by płyty Kazika nie były tak drogie jak są, to by nie musiał używać takich słów. A skoro są, to już jego problem. Mój problem polega na tym, by nie przepłacać.

Offline Kormak

Czy kupujesz pirackie płyty DVD?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2003, 01:52:30 pm »
Gollum, problem w tym że to co ci piraci sprzedają jako DVD nie ma wcale jakości DVD! Ani dźwięku, ani obrazu.

Moja "kolekcja" DVD wygląda, nie powiem, imponująco! Cała jedna płyta! Z jednej strony wynika to z tego, że nie stać mnie na kupowanie DVD, a z drugiej odtwarzacz mam tylko u siostry na kompie :D

Ale gdybym miał kupować częściej, to tylko oryginały.

Mav82

  • Gość
Re: hmm
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2003, 02:54:58 pm »
Cytat: "Gollum"
Cytat: "Zibi"
"Kto kupuje plyty u zlodzieja, niechaj w piezdziec wypierdziela" - Kazik Staszewski.

Jeśli by płyty Kazika nie były tak drogie jak są, to by nie musiał używać takich słów. A skoro są, to już jego problem. Mój problem polega na tym, by nie przepłacać.


od kazika sie prosze odwalic, bo tanszych plyt niz te kazika raczej nigdy nie bedzie, przyklad: 2-plytowy "wystep" za 30 zeta

Offline hajoo

Swobodne dywagacje...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2003, 03:38:39 pm »
Oczywiście najmniejszemu podważeniu nie podlega fakt, że oryginały są lepsze od piratów. Zastanawia mnie tylko fakt, że nasi rodzimi dystrybutorzy również łupią nasze kieszenie, z tą różnicą, że łup ten jest rynkowo usprawiedliwiony. A więc uprawiają korsarstwo :) a nie piractwo.  Najgorsze jest to, że nie łupią tylko naszych kieszeni (porównajcie ceny krajowe z cenami ze sklepów na zachodzie), ale również i zmysły (zwróćcie uwagę na wydania tamte i nasze, polecam LOTR-a czteropłytowego). To tyle...
Życie jest jak pudełko czekoladek..."

Offline Azel

Czy kupujesz pirackie płyty DVD?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 05, 2003, 07:27:12 pm »
kormak - no własnie, więc po co kupować pirackie dvd jesli nie spełnia ono wymagań krążka. chyba o to chodzi by obraz i dzwięk mieć w idealnej jakości. jesli nie to można równie dobrze kupić kasete video.

hajoo - fakt. w niemczech jest tyle wydań specjalnyuch, ze to sie w głowie nie mieści (spidey na 3 płytach, tomb raider na 3 płytach, kilka różnych wersji Dune i wiele wiele innych)
url=http://www.carpenoctem.pl][/url]

www.muzyka.pl

Offline apaczu

A kupujcie se piraty!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 05, 2003, 11:20:55 pm »
Ludzie... a pirat to nas nie okrada? Nie dość, że sprzedaje bubel, który ma praktycznie za darmo (100% zysku! bo nośniki tanie. Natomiast w sklepie kupujemy ze stertą podatków - państwo nas okrada) to jeszcze radość z tego niewspółmierna do oryginału. Równie dobrze mogę sobie w radiu posłuchać koncertu, bo po co będę płacić za bilet... złodzieje te zespoły. To chyba trzeba mieć krakersa zamiast mózgu... Mam się cieszyć tanią płytą, która nie daje nawet 1/100 tego co oryginalna? Tak jest w przypadku DVD... A pirat... no cóż... cieszy się. Część to mafia rosyjska, część polska. Jeszcze część to zwykli biznesmeni domowi. Łebskie jednostki. Ja im kieszeni nie będę nabijał... A Kazik jest spoko i płyty jego tanie... mimo, że sprzedawane w sklepie z podatkiem i z zyskiem i z opłatą za studio, promocję... wszystko!! Pirat natomiast całe 30 zł bierze dla siebie! (liczę wydania 2xCD). Kto tu kogo oszukuje? Chyba sami siebie oszukujemy! A to Polska właśnie.

Mav82

  • Gość
Czy kupujesz pirackie płyty DVD?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2003, 09:15:04 am »
zamiast kupowac pirackie dvd wolalbym jush pozyczyc od jakis qmpli divx'a - wrazenia estetyczne podobne a zdecydowanie taniej
ceny oryginalnych filmow faktycznie wolaja o pomste do nieba, ale to jush temat na inna dyskusje
ja posiadam naped dvd jush od prawie 6 lat (chwale sie  :D ), moja kolekcja fimow nie jest moze imponujaca (matrix, przyczajony tygrys, zabojcza bron 1-4, mumia, gladiator, maverick, swordfish, czyli w sumie 10 filmow, w wiekszosci kupionych na allegro) , ale sklada sie z samych originalow i jestem z niej dumny  :D  :D  :D

 

anything