Autor Wątek: MyComicCollector  (Przeczytany 52392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline silent.bob

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 17, 2016, 11:34:31 am »

[v2.4 2016-04-17]
- dodano wielowierszowy opis (Edycja -> Edytor zakładek -> pokaż rozszerzony opis)
- drobne usprawnienia

Offline pokia

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 17, 2016, 11:56:07 am »
Może jest, a o tym nie wiem, ale fajnie by było gdybyś dodał opcję rankingu.
Takie od 1 do 10. Do tego jeszcze opcja notatki / opisu do danego tytułu.

Offline silent.bob

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 17, 2016, 12:14:56 pm »
Może jest, a o tym nie wiem, ale fajnie by było gdybyś dodał opcję rankingu.
Takie od 1 do 10. Do tego jeszcze opcja notatki / opisu do danego tytułu.

Pole 'Opis' powinny wystarczyć na krótką notatkę.
Na ranking można wykorzystać pola Extra1, Extra2

Offline silent.bob

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 16, 2016, 08:20:41 am »

[v2.5 2016-05-16]
- dodano Szybki filtr (Grupowanie, Status: Off)
- CTRL+W przywraca aktualnie wczytany filtr użytkownika
- drobne usprawnienia


Offline kenji

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 13, 2016, 08:00:00 pm »
ehhhhhh ... znów ten sam problem , czyli wywaliło mi wszystkie okładki ze spisu. WTF?
SilentBob - ratuj!


Nie chce mi się po raz kolejny dodawać ręcznie każdej okładki do listy - która bądź co bądź jest coraz większa:), a nie mam pewności, że znów ją strace...


Dobra. Namierzyłem w którym momencie się to stało.
Zawsze po dodaniu czegoś do listy - używałem ikony "zapisz zmiany" która jest w prawym dolnym rogu.
Jednak tym razem użyłem z rozwijanego paska w lewym górnym rogu plik>zapisz jako

Zrobiłem teraz próbę i za każdym razem gdy używam " zapisz jako" okładki znikają mi z listy ...

Silent - czy coś u mnie jest nie tak? jak  i czy w ogóle jestem w stanie odzyskać wcześniej zapisane okładki? Co robić aby znów nie zrobić sobie dodatkowej , czasochłonnej pracy?

dzięki
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2016, 08:05:13 pm wysłana przez kenji »

Offline rand34

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 13, 2016, 10:02:56 pm »
Szczerze mówiąc, dzięki temu że podbiłeś temat dowiedziałem się o tym programie.
Problem miałem podobny. Dodawałem powoli nowe komiksy i po jakimś czasie zapisałem i wprowadziłem nową nazwę pliku. Okazało się że wszystko co było zapisane straciło okładki, tylko nowo dodane komiksy miały okładki. Okazuje się że jeżeli zmieniasz nazwę podczas 'zapisywania jako' tworzy się oddzielna baza z nowym folderem na okładki. Nie musiałem nowo ich wgrywać wystarczyło przekopiować to co jest w katalogu img do katalogu img_nowa nazwa. Wszystkie okładki znów wpadły na swoje miejsce.


W sumie równie też mam pytanie, czy w jakiś sposób można zaznaczać komiksy przeczytane i nieprzeczytane?
Najlepiej w podobny sposób jak to jest z zaznaczaniem statusu, ale w sumie jakkolwiek by było pomocne.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 13, 2016, 10:13:18 pm »
W sumie równie też mam pytanie, czy w jakiś sposób można zaznaczać komiksy przeczytane i nieprzeczytane?
Najlepiej w podobny sposób jak to jest z zaznaczaniem statusu, ale w sumie jakkolwiek by było pomocne.
Na takie pytania silent.bob zwykle odpowiada, że dostępne są pola extra, które możesz zagospodarować wg własnej inwencji.

Offline kenji

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 14, 2016, 07:47:27 pm »
rand34- dzieki wielkie. Wiszę Ci piwo. Dzieki Tobie zaoszczędziłem kilka godzin klikania, jesli podjąłbym sie ponownie wprowadzać okładki do swojej listy.


Offline silent.bob

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 14, 2016, 08:46:53 pm »
Przy zapisaniu bazy z nową nazwą, pliki okładek się nie kopiują.
Okładki zostają w poprzednim katalogu.Moje niedopatrzenie, poprawię to.

Co do informacji (przeczytane/nieprzeczytane) to tak jak kukioktopus słusznie zauważył.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2016, 09:28:34 pm wysłana przez silent.bob »

Deg

  • Gość
Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 14, 2016, 09:01:34 pm »
Co do informacji (przeczytane/nieprzeczytane) to tak jak kukioktopus słusznie zauważył.
Mnie to akurat nieszczególnie potrzebne, dodaję komiksy dopiero po przeczytaniu, ale z ciekawości - czy dużym problemem byłoby wstawienie możliwości edytowania / dodawania statusów?

Offline silent.bob

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 14, 2016, 09:52:08 pm »
Mnie to akurat nieszczególnie potrzebne, dodaję komiksy dopiero po przeczytaniu, ale z ciekawości - czy dużym problemem byłoby wstawienie możliwości edytowania / dodawania statusów?

Status opisuje stan posiadania. Do zapisywania informacji o komiksie służą inne pola.


Dostępna poprawiona wersja:
[v2.51 2016-06-14]
- poprawiono błąd brakujących okładek po zapisaniu bazy z nową nazwą



Offline rand34

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 15, 2016, 08:24:22 am »
rand34- dzieki wielkie. Wiszę Ci piwo. Dzieki Tobie zaoszczędziłem kilka godzin klikania, jesli podjąłbym sie ponownie wprowadzać okładki do swojej listy.
:-) nie mna problemu, sam musiałem pare zakładek powtórnie dodać zanim załapałem co jest nie tak ;-)


Status opisuje stan posiadania. Do zapisywania informacji o komiksie służą inne pola.
Dostępna poprawiona wersja:
[v2.51 2016-06-14]
- poprawiono błąd brakujących okładek po zapisaniu bazy z nową nazwą


Ok dzięki za informacje. U mnie akurat stan posiadania to wszystko co wpisuje więc to zaznaczanie chętnie bym wykorzystał w inny sposób, zwłaszcza że planowanych zakupów też nie wpisuje.


Pewnie jest możliwość zmienić opisy statusów dla poszczególnych kolorów gdzies w kodzie ;-)
Jak będę w domu to poszperam, ale faktycznie jakby każdy mógł wprowadzić własne oznaczenia byłoby bardzo przydatne. Każdy mógłby na swój sposób oznaczyć u mnie by były posiadane/przeczytane; posidane nieprzeczytane; przeczytane ;-)
Do ocen poszczególnych komiksów pewnie użyję jednego z tych dodatkowych pól.


Generalnie świetna robota i dziwie się jak bez tego mogłem do tej pory żyć :-)




Offline silent.bob

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 15, 2016, 08:48:59 am »
Pewnie jest możliwość zmienić opisy statusów dla poszczególnych kolorów gdzies w kodzie  :wink:
Jak będę w domu to poszperam...
Kod jest po obfuskacji  :wink:

Offline rand34

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 15, 2016, 09:14:02 am »
Kod jest po obfuskacji  :wink:

Ok, czyli tu nic nie poradzę. A jest możliwość dodania edycji statusów, w sensie ich nazw? Bo może to jest coś co w miarę prosto można byłoby wprowadzić ;-)

Offline silent.bob

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 15, 2016, 01:35:16 pm »
Ok, czyli tu nic nie poradzę. A jest możliwość dodania edycji statusów, w sensie ich nazw? Bo może to jest coś co w miarę prosto można byłoby wprowadzić ;-)

W wolnej chwili się temu przyjrzę. Program ma już kilka lat i czasem szybciej jest napisać coś od nowa
niż dodawać rzeczy, które nie były zaplanowane od początku. Niewykluczone jest powstanie aplikacji UWP.

 

anything