Autor Wątek: Fantasy czy Science-Fiction?  (Przeczytany 28162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline goldlady

Odp: Fantasy czy Science-Fiction?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 25, 2012, 03:48:26 pm »
Fantazy jest bajkowe, a SF jest naukowe bez bajki :)
Ja jestem fanka obu. Oba są rulez :)
"Też bym chciał, żeby ktoś kiedyś tak niecierpliwie na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty aż nie mógłby usnąć"

Offline vault_boy

Odp: Fantasy czy Science-Fiction?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 04, 2017, 11:06:58 pm »
Cytuj
A ja czasami miewam problem z rozgraniczeniem tych gatunków.
/dlatego uważam, że oba są rulez, choć dzika fanką nie jestem

Nic w tym dziwnego, w końcu oba te gatunki przenikają się nawzajem. Ja swój głos oddałem na science-fiction. Ale głosując na sci-fi, miałem na myśli bardziej coś w stylu Star Treka, niż Star Wars. Pociągała mnie zawsze wizja naszej przyszłości i wszelkie spekulanctwo odnośnie kierunku, w jakim zmierza świat. Sci-fi to nie tylko okazja do zaprezentowania interesujących widoków, ale także dobre miejsce na komentarz i prognozy społeczne. Fantasy też lubię, ale fantastyka jest terminem na tyle niekonkretnym i szerokim, że ciężko mi się jest zaszufladkować w jakimś konkretnym rejonie. Za to mogę na pewno powiedzieć, że ciężko trawię klasyczne fantasy z czarodziejami i smokami. Choć muszę przyznać że z biegiem lat (głównie dzięki Wiedźminowi) stopniowo się do niego przekonuje.

Offline ninken

Odp: Fantasy czy Science-Fiction?
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 06, 2017, 07:48:04 am »
;d;d;d;d;d;d

Offline bognaw

Odp: Fantasy czy Science-Fiction?
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 29, 2018, 04:05:06 pm »

Cześć wszystkim Fanatystom i fanom SF!
Razem z grupą przyjaciół-pasjonatów realizujemy film post-apo o sztucznej inteligencji. Zależy nam, żeby film dotarł do jak największej grupy fanów! Bo to właśnie dla nich robimy ten film. Wpadnijcie na stronę i dowiedźcie się więcej.
https://www.angel-a-sfmovie.info/
P.S Jeśli zostawicie maila, dostaniecie od nas spory pakiet bonusów oraz, co najważniejsze, będziecie mieli wpływ na ostateczną wersję filmu (chcemy go zrobić razem z Wami)!






Offline 1964Katarzyna

Odp: Fantasy czy Science-Fiction?
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 04, 2018, 09:16:57 pm »
Osobiście wolę Science-Fiction. Bardziej mnie wciągają:)

 

anything