Autor Wątek: Twórczość Anne Rice  (Przeczytany 6334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aim

Twórczość Anne Rice
« dnia: Lipiec 25, 2003, 12:00:01 pm »
napatoczyła mi się kiedyś w ręce książka A.Rice  pt. " Wywiad z wampirem " .. potem była jej "Mumia" , "Skrzypce " itd...
wciągnął mnie świat autorki .. dziwny,czasem mroczny,skomplikowany ....
ale gdy przeczytała te książki moja koleżanka (zapalona "wielbicielka "
fantasy i horroru) stwierdziła że jej się nie podobają bo są za skomplikowane , trzeba przy nich myśleć i ogólnie są dziwne..
to mnie zdziwiło..bo chyba książki sa od tego aby zmusić do refleksji,wyzwolić w człowieku jakąś reakcję,zmusić do myślenia...a może się mylę... ??? :?:
iespokojny wędrowcze , czas ruszać ...

Offline jotesx

Twórczość Anne Rice
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2003, 04:34:00 pm »
Zaprzestań kontaktów z ową koleżanką!
Jeśli ktoś mówi, że coś jest do bani, bo przy tym trzeba myśleć, to jest conajmniej dziwny. Znam wiele książek z gatunku Fantasy, ba Horrorów nawet, które zmuszają do refleksji. Pytam, więc jakie książki czyta Twoja znajoma?

Offline Spajder

Twórczość Anne Rice
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2003, 08:00:58 pm »
Zaproponuj jej Diunę Franka Herberta. Tam w sumie trzeba jedynie bardzo, bardzo uważać.

Chociaż nie, jestem złośliwy, tam też trzeba myśleć.

Biada, kto by pomyślał, że najlepsze książki są do bani bo zmuszają do myślenia :D
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Magdalaena

Twórczość Anne Rice
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2003, 11:14:54 pm »
Myślę, że Aim po prostu zaplątała sie w tym co napisała, bo nie wiadomo czy jej koleżanka to faktycznie osoba niechętna wszelkiemu wysiłkowi umysłowemu, czy tez zapalona czytelniczka fantasy, której ksiażki Rice wydały się zbyt poplątane.
agdalaena

Offline Izolda

Twórczość Anne Rice
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2003, 02:00:12 pm »
Myślę, że ta koleżanka Aim poprostu oddziela rozrywkę i wysiłek umysłowy (dla mnie jedno i drugię się łączy), a książki traktuje czysto rozrywkowo. Więc księgi poplątane, czy wymagające sporego wkładu wysiłku intelektualnego nie są rozrywką. Suma sumarum są do bani ;)
Czyń swoją wolę, niechaj będzie całym prawem"

Offline Vanin

Twórczość Anne Rice
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2003, 02:04:26 pm »
No to może niech się przerzuci na Goodkinda, Eddingsa albo nowelizacje Gwiezdnych Wojen. Skoro jest miłośniczką horroru, to się nie powinna zawieść. Jakością tych książek oczywiście. No horror po prostu.

Offline Abignale

Twórczość Anne Rice
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2003, 05:43:18 pm »
Nie rozumiem tej koleżanki. Dla mnie xiążki są do bani, kiedy nie trzeba przy nich myśleć, wszystko jest podane na tacy, a zakończenie da się przewidzieć już po kilku pierwszych rozdziałach. W czasach wczesnego dzieciństwa ulubionymi xiążkami i najlepszą rozrywką były dla mnie wszak xiążki o Panu Samochodziku, w których pociągała zagadka do rozwiązania. Tam to się trzeba było namysleć. Xiążki na pierwszy rzut oka skomplikowane, w których trzeba natężyć umysł, żeby poskładać wszystko do kupy w logiczną całość, jak np "holistyczna agencja detektywistyczna Dirka ently'ego" Douglasa Adamsa (BTW świetna xiążka - polecam) również należą do mojej ulubionej rozrywki. Nie rozumiem tej koleżanki, kompletnie nie rozumiem. Cóż, każdy ma inne priorytety jesli chodzi o dobór lektur...
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 425
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • IGN Polska - komiks
Twórczość Anne Rice
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2006, 01:01:40 am »
W nadchodzącym kwietniu pojawi się, nakładem wydawnictwa Rebis, czwarty tom z cyklu "Kroniki wampirów" zatytułowany Opowieść o złodzieju ciał.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Komiks na IGN Polska: https://pl.ign.com/komiks
- - -

Offline SirAlexander

Twórczość Anne Rice
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2006, 10:11:00 pm »
pan samochodzik rządzi ;-)

a Ann Rice to całkiem niezła pisarka - podobało mi się jej klimatyczne, delikatnie nasiąknięte erotyką spojrzenie na wampiry...
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

Offline Beryl

Twórczość Anne Rice
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2006, 10:44:15 pm »
Cytuj
Opowieść o złodzieju ciał.

Po której po prostu nie da się dalej lubić Lestata - autorka robi tam z niego takiego idiotę i naiwniaka, że po prostu się nie da. Jeśli ja z miejsca się zorientowałam, o co chodzi tamtemu facetowi, jak mógł się na nim nie poznać ktoś z tyluletnim doświadczeniem?
Cytuj
ale gdy przeczytała te książki moja koleżanka (zapalona "wielbicielka "
fantasy i horroru) stwierdziła że jej się nie podobają bo są za skomplikowane , trzeba przy nich myśleć i ogólnie są dziwne..

Poniekąd z koleżanką się zgadzam. O ile nastolatką będąc jakoś przeżyłam "Wywiad" i "Lestata", a potem jako starsza już osoba zabawiałam się ze znajomymi w grupowe polewanie ze "Śpiącej Królewny" - wbrew opini to nie jest tylko pornol, ale też książka fantasy, opowiada bowiem nie o ludziach, ale o zbliżonej rasie, nie posiadającej jednak ani ludzkich potrzeb fizjologicznych ani ludzkiej psychiki :D  - o tyle przy olejnych czesciach cyklu i innych książkach tej pani wymiękłam. Nie dlatego, ze skomplikowane i trzeba przy nich myśleć, bo kombinować lubię, tylko dlatego, ze mętne, przykre, a w przypadku Kronik również nieco powtarzalne.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Learen

Twórczość Anne Rice
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2007, 07:12:41 pm »
Ehhh... Anne Rice to zupełnie inny klimat niz "Pan samochodzic" chocby. Nad Kronikami Wampirów trzeba troszkę posiedzieć... Niestety. Albo stety. Może na poczatku ksiązki czyta sie trochę ciężko, bo i sama Rice ma nieco "ciężki" styl pisania i czasem za bardzo przynudza... Ale ogolnie bardzo ją lubię. Jestem znów świeżo po lekturze "Krolowej potępionych" i "Merric". Jestem ciekawa Waszych opini na ten temat... Ktoś czytał...?
obrzy umierają młodo.
Oto dlaczego nieśmiertelność
zarezerwowana jest dla największych
spośród złych


http://s8.bitefight.pl/c.php?uid=20882

 

anything