Autor Wątek: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów  (Przeczytany 198672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

• Szafarz bracki
  • Old spice.
Odp: Filmy/seriale fabularne na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1725 dnia: Lipiec 17, 2017, 10:39:08 am »
To, że Marvel ma prawa do drużynowych wystepów Hulka a Universal do solowych to powszechnie znany fakt. Sony dogadało się z Marvelem w kwestii Spidermana, z Universalem nie. Ruffalo nie powiedział nic nowego w tej kwestii.

Offline laf

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #1726 dnia: Lipiec 17, 2017, 11:17:24 am »
Sony dogadało się z Marvelem w kwestii Spidermana
i Ghost Ridera

z Universalem nie.
Ale dogadali się, żeby Hulka z E. Nortonem włączyć do MCU. Mnie wydaje się, że nie ma większej woli ze strony Marvela / Disney'a na wykładanie większej kasy na prawa do solowego Hulka, bo tak naprawdę ciężko zrobić o nim film fabularny. Chodzi mi o to, że Hulk powinien być w zdecydowanej większości Hulkiem (wytworzonym komputerowo), a nie Bannerem, a to wpływa na koszty produkcji. No i z historią też są problemy, bo osobiście nie widzę jakiejś sensownej opowieści, w której Hulk mógłby zagrać główną rolę. O tym jak Ross ganiał go po całych Stanach już było (nawet podwójnie).
Osobiście marzy mi się taki plan: w ramach MCU zrobić kreskówkę o przygodach Hulka na planecie Saakar. Ale to już niestety musztarda po obiedzie, bo jak wiemy w trakcie Wojny Domowej Hulk trafił do Asgardu.

Offline Kijanek

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #1727 dnia: Lipiec 17, 2017, 11:28:44 am »
i Ghost Ridera
Ale dogadali się, żeby Hulka z E. Nortonem włączyć do MCU. Mnie wydaje się, że nie ma większej woli ze strony Marvela / Disney'a na wykładanie większej kasy na prawa do solowego Hulka, bo tak naprawdę ciężko zrobić o nim film fabularny. Chodzi mi o to, że Hulk powinien być w zdecydowanej większości Hulkiem (wytworzonym komputerowo), a nie Bannerem, a to wpływa na koszty produkcji. No i z historią też są problemy, bo osobiście nie widzę jakiejś sensownej opowieści, w której Hulk mógłby zagrać główną rolę. O tym jak Ross ganiał go po całych Stanach już było (nawet podwójnie).
Osobiście marzy mi się taki plan: w ramach MCU zrobić kreskówkę o przygodach Hulka na planecie Saakar. Ale to już niestety musztarda po obiedzie, bo jak wiemy w trakcie Wojny Domowej Hulk trafił do Asgardu.
Mamy Banera - Azzarello, tylko że to film na pożegnanie postaci.

Offline isteklistek

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #1728 dnia: Lipiec 17, 2017, 12:10:29 pm »
Bardzo dobry Hulk zrobił Ang Lee i wydaje mi się, że w tym stylu ten film trzeba zrobić. Mam wersję DVD z wyciętymi scenami i wygląda rewelacyjnie.

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #1729 dnia: Lipiec 17, 2017, 12:15:49 pm »
Ja osobiści widzę kolejny film o Hulku tylko w celu wprowadzenia do MCU She Hulk i to miałoby sens.
skończyło mi się miejsce na komiksy :(

Offline laf

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #1730 dnia: Lipiec 17, 2017, 12:25:07 pm »
O tym też myślałem. Albo Amadeusa Cho, skoro Rufallo stwierdził, że już długo w tej roli nie pociągnie.

Bardzo dobry Hulk zrobił Ang Lee i wydaje mi się, że w tym stylu ten film trzeba zrobić. Mam wersję DVD z wyciętymi scenami i wygląda rewelacyjnie.
Nie oglądałem tego filmu z wyciętymi scenami, ale ogólnie uważam go za ... hm ... bardzo słaby film.

Osobiście marzy mi się taki plan: w ramach MCU zrobić kreskówkę o przygodach Hulka na planecie Saakar.
http://www.filmweb.pl/film/Hulk+na+obcej+planecie-2010-547668 Ktoś czyta mi w myślach  :badgrin: . Jeszcze niech włączą to do MCU i stwierdzę z pełną świadomością, że marzenia się spełniają.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2017, 12:31:40 pm wysłana przez laf »

Offline chmiel

• Redakcja KZ
  • Terminator
  • *
« Odpowiedź #1731 dnia: Lipiec 18, 2017, 08:24:40 am »
"Chodzi mi o to, że Hulk powinien być w zdecydowanej większości Hulkiem (wytworzonym komputerowo), a nie Bannerem, a to wpływa na koszty produkcji. No i z historią też są problemy, bo osobiście nie widzę jakiejś sensownej opowieści, w której Hulk mógłby zagrać główną rolę. O tym jak Ross ganiał go po całych Stanach już było (nawet podwójnie)."

Bzdura. Wystarczyłoby przenieść na wielki ekran znakomitą historię Bruce'a Jonesa (z lat 2001-2004 bodajże). Hulka i Bannera tam było mniej więcej po równo.

Offline laf

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #1732 dnia: Lipiec 18, 2017, 11:31:49 am »

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #1733 dnia: Lipiec 18, 2017, 11:42:10 am »
jemu chodzi chyba o run z The Incredible Hulk vol. 3 #34–76 (w zbiorczych to jest Hulk: Boiling Point, Hulk: Abominable, Hulk: Big Things i coś jeszcze nie pytaj posiłkowałem się amazonem)

Offline chmiel

• Redakcja KZ
  • Terminator
  • *
« Odpowiedź #1734 dnia: Lipiec 18, 2017, 12:30:08 pm »
Dokładnie. Bardzo polecam. Kawał znakomitego niestety niedocenionego komiksu.

Offline kas1

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #1735 dnia: Lipiec 18, 2017, 02:49:43 pm »
Potwierdzam. Dla mnie chyba najlepszy run z sałatą w roli głównej.

Offline laf

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #1736 dnia: Lipiec 21, 2017, 07:23:21 am »
Efektowny zwiastun drugiej części Kingsman http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+2-43503. Przypomnijcie mi, czy ktoś ma to w najbliższym czasie wydać w wersji komiksowej?

I jeszcze drugi zwiastun Inhumans http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+2+IMAX-43515. Wszyscy wieszają na tym projekcie psy, ale mnie tam się podoba

Offline mkolek81

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #1737 dnia: Lipiec 21, 2017, 07:28:21 am »
Efektowny zwiastun drugiej części Kingsman http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+2-43503. Przypomnijcie mi, czy ktoś ma to w najbliższym czasie wydać w wersji komiksowej?
Mucha ma wydać komiks, który była zekranizowany jako część pierwsza (Tajne Służby). Druga część czyli Złoty Krąg nie ma odpowiednika komiksowego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2017, 07:39:23 am wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #1738 dnia: Lipiec 21, 2017, 07:35:28 am »
Chodziło mi właśnie ogólnie o ten komiks, a nie konkretnie o komiksową wersję kinowej "dwójki".
Dzięki za info.

Offline Jaxx

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #1739 dnia: Lipiec 21, 2017, 09:07:20 am »
I jeszcze drugi zwiastun Inhumans http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+2+IMAX-43515. Wszyscy wieszają na tym projekcie psy, ale mnie tam się podoba

Kurcze, a myślałem, że jestem jedyny :) też uważam, że nie jest tak źle i cały ten ogrom krytyki jest sporo przesadzony. Moim zdaniem większą wtopą będzie brak konkretnych powiązań z "Agentami..." niż krytykowane kostiumy czy efekty. Wówczas całe to szumne mówienie o spójności MCU poleci do kosza i ostatecznie pogrąży wizerunek universum i tak już mocno chwiejącego się po serialach Netflixa.