trawa

Autor Wątek: 22. MFKiG 2011  (Przeczytany 50618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
22. MFKiG 2011
« dnia: Marzec 30, 2011, 06:27:29 pm »
Październik niedługo więc i temat warto założyć :smile:

Na początek mała sensacyjka: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,9349298,Radni_zdecydowali__2_mln_zl_wiecej_na_lodzkie_festiwale.html

Mam nadzieję, że budżet MFKiG zostanie powiększony.

A tu jeszcze tak uzupełniając temat: http://m.lodz.gazeta.pl/lodz/1,106512,9343394,Za_malo_pieniedzy__Jakie_festiwale_straci_Lodz_.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2011, 06:42:16 pm wysłana przez CD Jack »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Michał Siromski

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2011, 06:54:59 am »

Siet, bez takich dowcipów! Zawału można dostać...
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2011, 04:58:45 pm »
Łódzcy radni podjęli ostateczną decyzję dotyczącą dofinansowania   miejskich imprez kulturalnych. Po burzy w radzie miasta i ponownym   podziale środków zdecydowano, że tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi zostanie łącznie dofinansowana kwotą 330 tys. zł, czyli o 130 tys. więcej niż przyznano wcześniej.

W tym roku impreza odbędzie się w dniach 30 września - 2 października 2011 roku.

Zainteresowani udziałem w konkursie tutaj znajdą: Regulamin konkursu na krótką formę komiksową.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2011, 01:00:41 am »
Przedstawiamy pierwsze informacje o XXII Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, który odbędzie się w dniach 30 września - 2 października bieżącego roku. Wśród gości zagranicznych będą m.in. Eduardo Risso i Brian Azzarello. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Quithe

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2011, 01:35:07 am »
Kurna, wtedy trzeba będzie dłubać nad wykończeniówką domku loretańskiego na drugim końcu Polski... Jeśli uda mi się wyrwać, to będę.

Offline mackey

Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Julek_

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2011, 08:50:38 pm »
Trochę na Gildii podpromuje Kolorowe, bo chyba jako pierwsi donieśliśmy o tym, dzięki sokolemu wzrokowi Łukasza Mazura, że na tegorocznej MFKa pojawi się... Simon Bisley!
http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2011/08/833-komix-express-101.html
Pomimo dość nieszczególnej atmosfery w komiksowie na przełomie lipca/sierpnia ukazało się całkiem sporo premierowego materiału.

Offline Thiago

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2011, 01:54:01 pm »
Hej mamy prawie wrzesień, czytam i czytam że dostaliście więcej kasy na festiwal i że będzie dwóch takich wspaniałych gości... Ale szczerze mówiąc Ci dwaj panowie, to jak na tej rangi festiwal, naprawdę troszkę mało... Mam nadzieję że lista gości będzie ciekawsza. Bo już w zeszłym, słabszym 21. wydaniu (w porównaniu do fenomenalnego roku 2009 - 20. festiwalu) było ciekawiej już na poziomie samych zapowiedzi. A pamiętam jeszcze wielkie obietnice z roku 2009, że jak Polska przejmie prezydencję w UE to będą cuda-wianki podczas 22. edycji festiwalu... A tu specjałów nie widać  :sad:

Offline skil

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2011, 04:53:27 pm »
Jeszcze nie przyzwyczaiłeś się do tego, że program festiwalu poznajemy dwa dni przed terminem?
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Thiago

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2011, 09:52:35 pm »
No wiesz to jest impreza dotowana przez miasto, na ponad 300 tysięcy złotych. Czyli tyle, ile w kilka lat nie zarobię, i chciałbym wiedzieć - co za to jako odbiorca dostanę - dodatkowo płacąc 15 złotych za wjazd na dwa dni, jak nie więcej bo inflacja i takie tam... Wobec czego czy warto ruszać cztery litery - kupować jeden, drugi bilet, nocleg, i zbierać kasę... Czy może lepiej kupić nowości MFK w sklepie gildii i czekać na foto relację? Oszczędzając sporo kasy przy okazji.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2011, 01:42:43 am »
Wiesz Thiago, że piszesz głupoty. Ja na MFK nie jeżdżę dla nazwisk, ale po to, żeby spotkać się ze znajomymi komiksiarzami z całej Polski. Gdańsk, Rzeszów, Poznań, Słupsk, Wrocław, Warszawa etc etc wybierają kierunek Łódź. I o to w tym tak naprawdę chodzi.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

mxztplx

  • Gość
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2011, 08:46:37 am »
Zapewne nie wszyscy przyjeżdżający mają znajomych komiksiarzy, dla spotkania z którymi, udają się na MFK.

Offline Julek_

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2011, 09:41:02 am »
Hej mamy prawie wrzesień, czytam i czytam że dostaliście więcej kasy na festiwal i że będzie dwóch takich wspaniałych gości... Ale szczerze mówiąc Ci dwaj panowie, to jak na tej rangi festiwal, naprawdę troszkę mało... Mam nadzieję że lista gości będzie ciekawsza. Bo już w zeszłym, słabszym 21. wydaniu (w porównaniu do fenomenalnego roku 2009 - 20. festiwalu) było ciekawiej już na poziomie samych zapowiedzi. A pamiętam jeszcze wielkie obietnice z roku 2009, że jak Polska przejmie prezydencję w UE to będą cuda-wianki podczas 22. edycji festiwalu... A tu specjałów nie widać  :sad:

LOL

Jeszcze nie ma września, a już wiadomo, że na MFK wpadną Brian Azzarello, Eduardo Risso, Simon Bisley, Grzegorz Rosiński, Zbigniew Kasprzak i Graza, Akira Yamaoka, Ramon Perez, stawiam też że duż rodzimych twórców się pokaże - Skutnik, Szłapa, Podolec, Stefaniec w związku z premierami swoich nowych rzeczy. To wg Ciebie mało?

Ja myślę, że często problemem festiwalu jest zdążyć na wszystkie spotkania, a nie ich domniemana ubogość.

Offline Death

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2011, 09:44:18 am »
MFK to jest coś, na co się o prostu czeka. Pod koniec sierpnia (czyli teraz), chcesz żeby był już koniec września.
Czekanie na fotorelacje ssie.

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 27, 2011, 10:09:58 am »
Wiadomo coś więcej o udziale Yamaoki? Tzn.: ma grać podczas gali, wystąpić na osobno biletowanym koncercie, czy po prostu sobie pogada jak to fajnie jest robić muzykę do gier?

 

anything