Autor Wątek: DMP 2011  (Przeczytany 97686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
DMP 2011
« dnia: Marzec 01, 2011, 06:05:49 am »
http://www.wh40k.pl/index.php?name=Forums&file=viewtopic&p=327579#327579 TEMAT DO DYSKUSJI (ale imho dyskusję można [a nawet powinno się] prowadzić również tutaj. na GV [no offence] utoniemy zaraz w offtopie0

http://www.wh40k.pl/index.php?name=Forums&file=viewtopic&p=327598#327598 TEMAT DO ZGŁASZANIA DRUŻYN

http://syrenkaturniejowa.blogspot.com/2011/02/otwarte-druzynowe-mistrzowstwa-polski.html REGULAMIN

(mam nadzieję, że orgowie nie mają nic naprzeciw, że postawiłem tu powyższy temat)
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2011, 10:57:32 am wysłana przez Eman »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: DMP 2011
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2011, 06:30:55 am »
po wstępnym rzuceniu okiem nie mam zastrzeżeń, prócz jednej kwestii:

Cytuj
Dopuszczone są:
(...)
- jednostki z książek Imperial Armour 5,6,7,8,9,10 oraz IA Apo 1,2 i IAUP3, zasady eksperymentale o ile nie zostaną nadpisane przez IA11 przed datą DMP.
- nie można dublować jednostek z IA w jednej armii ( jeden unit/szwadron ). Różne rodzaje tej samej jestnostki ( Landrider Achilles i Prometheus ) są traktowane jako jedna dla celów dublowania.
- W wypadku IA obowiązują zawsze najnowsze zasady dla danej jednostki

1. turniej DMP to turniej całego środowiska. i jako taki powinien moim zdaniem odzwierciedlać to, jak się gra w całej Polsce. IA to nie jest coś, co jest akceptowalne i dopuszczane wszędzie (nie mówię oczywiście o popularnym zapisie o IAup), wręcz przeciwnie - najczęściej jest to rzecz, która jest niechciana i unikana.
organizatorzy największych turniejów lokalnych w Polsce (miszczu w Krakowie, Trójmiasto, Poznań, a żeby nie szukać daleko od Was - również Czajnik w Warszawie) nie są temu zbyt przychylni i dopuszczają IA niezwykle rzadko (lub w ogóle).

2. dopuszczanie na turniej tej klasy i rangi wszelkiej maści SuperHeavy mija się kompletnie z celem. spodziewałbym się, że to niedopatrzenie, ale skoro regulamin powstawał tak długo, to domyślam się, że wszystko jest dokładnie przemyślane.

3. informowanie o dopuszczeniu IA na 2miesiące przed turniejem jest zagraniem bardzo nie fair wobec graczy z całej Polski. oczywistym jest, że wielu graczy nie jedzie na DMP tylko się bawić, ale zależy im na pewnej nobilitacji, jaką daje osiągniecie (ba, o pucharze nie wspomnę) dobrego wyniku na Drużynowych Mistrzostwach Polski.
sytuacja, w której gracze mają tylko 2miesiące na
-uzbieranie funduszy
-zamówienie
-sklejenie i pomalowanie
modeli jest daleka od doskonałej. gdyby (i nawiązuję tu do punktu 1) IA było szeroko propagowane w Polsce i gracze posiadaliby w swoich kolekcjach te modele, nie byłoby takiego problemu.
niemniej z posiadanych przeze mnie danych modele z IA popularne są właściwie tylko w Warszawie i tylko tam znajduje się spora liczba graczy posiadających ww. zabawki.

doskonale rozumiem chęć dopuszczenia IA (sam jestem zwolennikiem tych książek), niemniej na turnieju tej rangi i klasy powinniśmy sobie tego typu wycieczki odpuścić.


Emeryt, kapitan drużyny "D'EMERIT'Z BOYZ", fan i posiadacz sporej ilości zabawek z IA.

Offline e_M

Odp: DMP 2011
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2011, 07:19:32 am »
Cytuj
organizatorzy największych turniejów lokalnych w Polsce (miszczu w Krakowie, Trójmiasto, Poznań,


Poznań prosiłby o nie wypowiadanie się w naszym imieniu  :wink:  U nas każdy org ma swoje preferencje na ten temat.
Mi osobiście pomysł się podoba, tak samo jak zwiększenie ilości Speciali w drużynie. W sumie to w tym regulaminie nie podoba mi się tylko termin  :razz:
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 10:20:39 am wysłana przez e_M »

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: DMP 2011
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2011, 10:14:43 am »
Cytat: Amdor na Glorii
Skąd wzięło się 300 zł za ekipe? Miejsce jest "prawie darmo" nie ma noclegowni... no chyba że mamy wliczone obiady na dwa dni Drwiący

http://www.wh40k.pl/index.php?name=Forums&file=viewtopic&p=327665#327665

Dla tych którzy nie zaglądają na ligową ani na GV.

Offline metalfan

Odp: DMP 2011
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2011, 12:57:27 pm »
SW / GK / BA

Offline Nazroth

Odp: DMP 2011
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2011, 06:50:59 pm »
No - 60zł za wjazd, 30zł za nocleg - ja pierdziu to się robi 450/team, przecież to jakaś paranoja - owszem trzeba za tą przyjemność zabulić, ale to już przesada 20 teamów to 9000zł... "DMP 40.000zł"
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline metalfan

Odp: DMP 2011
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2011, 07:23:13 pm »
Możesz sobie sam załatwić tańszy nocleg... Kasę płacisz w hotelu a nie nam do łapy, więc nie wiem z jakiej paki doliczasz to do jakiejś wyimaginowanej puli. Zapomniałeś o litrze i sześciopaku na głowę BTW. To znacznie podnosi koszty  :roll:

Cena wjazdu jest dyskutowana, jak będzie to możliwe, to może będzie niższa. Skoro to taki zajebisty turniej, na który wszyscy czekają cały rok, to wydaje mi się, że warto wydać na niego więcej niż na lokala. Ostatnio w Toruniu zostawiłem co najmniej 150zł, a to 'tylko' challenger.

Sala szkolna odpowiednich rozmiarów z noclegiem w Warszawie wyniosła by pewnie tyle samo na głowę, a tu jest w cenie super miejscówka (osoby, które był na DMW zapewne potwierdzą) w komfortowych warunkach i do tego nocleg, dzięki któremu można zaoszczędzić na żarciu.

Wydaje mi się, że jak na początek, to tych wjazdów jest już trochę za dużo. Potem będą same zachwyty, ale smród pozostanie. Czy Polacy zawsze muszą tak marudzić na temat wszystkiego?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 07:30:35 pm wysłana przez metalfan »
SW / GK / BA

Offline Hem'Ahn

Odp: DMP 2011
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2011, 07:35:47 pm »
Skoro to taki zajebisty turniej, na który wszyscy czekają cały rok, to wydaje mi się, że warto wydać na niego więcej niż na lokala.
Na pewno każdy chętnie wyda więcej kasy, jeśli będzie ona przeznaczona na polepszenie samego turnieju, a nie na podreperowanie budżetu.
Michałku
PKGB Sztab

Offline Nazroth

Odp: DMP 2011
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2011, 07:53:44 pm »
metalfan ty chyba nie czaisz bazy. Grupa, która jeździ ze mną na turnieje wie, że wywalam średnio 500zł na wyjazd... nie straszne mi ani 60, ani tym bardziej 30 skoro wywalam po 200 na noclegi... po prostu pomnożyłem sobie waszą propozycję x ilość osób (taką potencjalną) i opadła mi fajka.

Hmm może ta kwota jest dla sędziów, przydało by się ich więcej na takim turnieju...

PS: Do litra i sześciopaku dorzuć paczkę fajek - ale nie mierz wszystkich swoja miarą, nie każdy na takie rzeczy przeznacza kasę. Nie trzeba jechać na turniej, żeby móc się napić. Ja tam jadę grać.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline metalfan

Odp: DMP 2011
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2011, 08:12:28 pm »
To nie moja miara, ale nie wiem czemu doliczasz koszt noclegu i mnożysz to przez ilość graczy. Tak naprawdę to nas nie powinno obchodzić kto gdzie spędzi noc. Miejsce, które znalazłem jest najlepszym z możliwych w tym terminie. Jak ktoś nie będzie chciał, to sobie załatwi po swojemu.

Nie ja szacowałem koszt wejściówki i sam się nad tym zastanawiam, ale trochę wyluzujcie. Są 2 miesiące, miał być regulamin, więc wisi - wszystko jeszcze musi się dotrzeć. Drożej na pewno nie będzie, a jak się da, to będzie taniej. Zresztą o tym, że w Warszawie będzie to kosztować właśnie tyle pisane było na początku roku (na ligowym chyba). Za lokale w tym miejscu nie dajemy kasy, ale przy tak dużej imprezie wygląda to zupełnie inaczej.

Tak naprawdę to każda kwota przemnożona przez 140 przewidywanych osób będzie spora, a poniżej pewnych kosztów zejść się nie da i czy to będzie 40 czy 50zł, to i tak w sumie wyjdzie sporo.

Jeśli ktoś ma zastrzeżenia, to powinien je słać na PM - może Zły odpisze, bo na forum to się robi niefajnie. Na pewno będzie super i na pewno nikt nie będzie żałować, że przyjechał. Jest sporo czasu i każdy może się postarać odłożyć trochę więcej na wszelki wypadek ;-)
SW / GK / BA

Offline Mistrz wałków :)

Odp: DMP 2011
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2011, 11:02:22 pm »
Metal fun:
Cytuj
Tak naprawdę to każda kwota przemnożona przez 140 przewidywanych osób będzie spora, a poniżej pewnych kosztów zejść się nie da i czy to będzie 40 czy 50zł, to i tak w sumie wyjdzie sporo.
Cała bajka polega na tym ze te pewne koszty są stałe niezalżnie od ilości osob. Czyli sala, blaty etc. Co w naturalny sposób wprzypadku tak licznego turnieju (100+) powinno odbijać spadkiem wejściówki a nie jej podwyższaniem

Kamil. (miszczu)

Offline Hem'Ahn

Odp: DMP 2011
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2011, 07:35:46 am »
Zresztą o tym, że w Warszawie będzie to kosztować właśnie tyle pisane było na początku roku (na ligowym chyba). Za lokale w tym miejscu nie dajemy kasy, ale przy tak dużej imprezie wygląda to zupełnie inaczej.
Ale my tylko chcemy wiedzieć za co tyle płacimy. Skoro nie ma noclegu, salę macie za darmo, to dlaczego taka kwota?!
Michałku
PKGB Sztab

Offline afruniu

Odp: DMP 2011
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2011, 07:40:55 am »
niesamowicie fajne nagrody, albo szampan, dziwki, strzelaniny na players party :wink:
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline HugeBastard

Odp: DMP 2011
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2011, 08:16:53 am »
A kto Wam powiedzial,ze sala jest za darmo??????

W przypadkow lokali JEDNIODNIOWYCH Mediateka nie przyjmuje gotowki,ale za wejsciowke kupowane sa figurki,farbki itd na zajecia dla dzieciakow.

W przypadku lokalu dwudniowego trzeba dodatkowo oplacic  obsluge calej biblioteki ktora standardowo w niedziele jest nieczynna.W inne koszta nie jestem wtajemniczony,ale za darmo to tam nic nie ma.

Offline Hem'Ahn

Odp: DMP 2011
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2011, 08:59:32 am »
Cytat: metalfan na Glorii
Miejsce nie jest 'prawie darmo'. Po prostu nie mogą przyjąć kasy w czystej formie

tak jakoś sobie wywnioskowałem...
Michałku
PKGB Sztab

 

anything