Autor Wątek: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl  (Przeczytany 59534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline juve9le

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 20, 2011, 12:52:29 am »
1. Czy masz jakiś sprawdzony sposób na radzenie sobie ze stresem podczas gry czy wszystko stało się już rutyną?
2. Czy trudno było połączyć csa z życiem prywatnym?

Offline kosal

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 20, 2011, 03:23:33 pm »
 Łukasz
 Czy warto teraz zaczynać grac w c-s'a, bardziej wiążąc z nim przyszłość pieniądze sława itp ??  Gra na poważnie  Tak naprawdę to na waszej złotej piątce wszytko powstawało cały E-sport w Polsce wy gracie od początku kiedy gra powstała mieliście równy poziom z innymi drużynami na świece a teraz my próbujemy gonić wasz poziom dorównać  wam czy warto ?? zaczynać ?

HaaYaargh

  • Gość
Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 20, 2011, 05:17:02 pm »
Sam w CS'a wiele nie grałem, i jakoś growa rywalizacja na wysokim poziomie mnie nie pociąga, ale jak jest możliwość zadania pytania to czemu nie?


1. Jak to było na początku? Czy kiedyś tak po prostu zasiadłeś do CS'a zaliczyłeś kilka headshotów i uświadomiłeś sobie "Hej, jestem w to zajebisty", czy przeciwnie, początki były trudne?

Offline pawlo1997@interia.eu

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 20, 2011, 07:44:14 pm »
1.Luq co myślisz o powrocie do cs`a. Us Straciło gracza potrzebują 1 zawodnika.zgodziłbyś się gdyby dali ci propozycje zagrać  w Universal Soldiers.
2.Luq jaka jest twoja forma z awp??Wymiatasz tak jak zawsze:D??

Pozdrawiam :>

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2011, 12:02:48 am »
Pierwsza seria pytań dobiegła końca. Jutro wieczorem (lub we wtorek rano) poznacie odpowiedzi na pytania które zostaną przesłane do LUQa. Pamiętajcie o drugiej serii która odbędzie się we środę!
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2011, 06:23:19 am wysłana przez Gabriel »
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2011, 07:02:21 pm »
Z powodu małych problemów technicznych ze strony LUqa, odpowiedzi na pytania zamieścimy jutro. Jednak nie martwcie się. Grafik pozostaje niezmieniony. Już w środę startujemy z drugą turą pytań!
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 23, 2011, 08:35:43 am »
Niestety w dalszym ciągu czekamy na Cybersport na przesłanie odpowiedzi od LUqa. Tym samym dzisiejsza seria pytań zostaje przesunięta na inny termin. Za niedogodności przepraszamy.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 23, 2011, 07:26:48 pm »
Nadeszła pora na odpowiedzi od LUQa, które przed chwilą trafiły na mojego maila. Jednocześnie aby nie przedłużać zapraszamy od razu do zadawania pytań z rundzie drugiej. Z racji opóźnienia pytania można zadawać do jutra do godziny 20:00

Kamilos999:
•   LUq - nie tęsknisz na CS'em? Za tymi emocjami na turniejach, „napinkami” na vt, nagrodami, wyjazdami na lany, za dawnymi czasami np. w mYm?

Tęsknię za CS’em, treningami za emocjami i adrenaliną, ale to już zamknięty rozdział w moim życiu. Dzięki CS’owi przeżyłem naprawdę dużo wspaniałych chwil, nie zawsze były to tylko miłe rzeczy, czasem ciężkie i stresujące sytuacje które sporo mnie nauczyły. Z drugiej strony przy wszystkich zaletach CS’a poświęcałem mu strasznie dużo czasu przez co nie miałem go na rozwój samego siebie naukę nowych rzeczy i możliwość sprawdzenia się w czymś innym.

Odpowiadając na twoje pytanie tak tęsknie za csem ale w chwili obecnej nie żałuje ze dalej nie gram.


felipe:
•   Czy  wiesz jak zmotywować się do gry, w momencie w którym nie sprawia już ona tyle  przyjemności co kiedyś? Jeżeli miałeś takie momenty w swojej karierze, to jak  próbowałeś się "nakręcić"?

Kiedy brakowało mi motywacji myślałem o tych wszystkich fajnych chwilach i momentach które przeżyłem dzięki CS’owi, znajomościach, wygranych turniejach, meczach, o fajnych akcjach, czasem puszczałem sobie filmiki CS’owe, to też daje dobrego powera :). Możliwość wyjazdów na polskie i zagraniczne eventy tez była bardzo motywująca.


Dazo:
•   Jak było z pieniążkami kiedy wygrywaliście jakiś event? Czy pieniądze, które zdobywaliście dzieliliście na 5, czy może część sumy trafiała do organizacji i jeszcze w jaki sposób były te pieniądze wypłacane, wiem, że często mieliście problemy z otrzymaniem zdobytych  pieniędzy i do dzisiaj ich nie otrzymaliście.

Są to rzeczy o których nie mogę mówić ze szczegółami, ale był ogólny podział procentowy tego co dostaje drużyna i tego co dostaną gracze. Innymi słowy jeśli  z turnieju wypłacali nagrody (a często tego nie robili) dostawaliśmy większą część. Przeważnie oczekiwanie na kasę za turniej zagraniczny  to ponad rok, w międzyczasie ktoś ogłaszał bankructwo, inny zaś znikał bez śladu. Do tej pory nie otrzymaliśmy nagród np. z Kode5 i ESWC 2008, DH Winter 2008.

Gabriel:
•   Co porabiasz na codzień? Jak wygląda taki "typowy dzień z życia LUqa"?

Jak grałem w CS’a to jeśli nie miałem porannych treningów krav-magi / kickboxingu  spałem do 12-13, później grałem albo spotykałem się ze znajomymi a od 17 / 18 do 24 mieliśmy trening Cs.

•   Nie tylko e-gamingiem człowiek żyje. Jaki jest LUq poza sceną e-sportową? Czy masz jakieś inne hobby poza graniem?

Teraz moje życie wygląda dość standardowo (nie licząc weekendów :)), chodzę do pracy na rano wracam jak już jest ciemno, później dalej praca albo znajomi / komp.


 Daga:
•   Czy to nie jest nielegalne tak dobrze wyglądać?

Mam wrażenie że się znamy… :P

bluu:
•   Czy gra była dla ciebie priorytetem?
 
Oczywiście ze gra była dla mnie priorytetem. Poświęciłem bardzo dużo swojego czasu który mogłem przeznaczyć na znajomych, szkołę czy rozwój a nie granie w CS’a. Nie - nie oznacza to ze żałuję swojego wyboru.

•   Czy to że kiedyś "grałeś" przyczyniało się do życia prywatnego? Mniej imprez itp?

Może trochę, grając też imprezowaliśmy zwłaszcza na zagranicznych ventach ^^.

pAC:
•   Czy byłbyś wstanie poprowadzić młody zespół, jako menager?

Umiejętnościami i doświadczeniem które mógłbym im zaoferować CS’owym zespołom na pewno bym się sprawdził, problem leży raczej w kwestii znalezienia wolnego czasu.

vezgu:
•   Luq jak wspominasz same początki grania? Po jakim czasie uświadomiłeś sobie że możesz coś osiągnąć w tej grze?

Po kilku miesiącach od wyjścia gry i po pierwszej lidze CS’a organizowanej przez counter-strike.pl wiedziałem ze może być dobrze, zaczęło się od topowania stat z ffa (kiedyś staty były w modzie) i oprawianiu ludzi z kafejki w której graliśmy, później trochę wyjazdów zagranicznych, po których okazało się że z dobrym składem i determinacją możemy cos osiągnąć. To właśnie ten moment po stworzeniu teamu i wyjazdu do Czech na Invex Cup, w którym urosła we mnie świadomość że jesteśmy całkiem nieźli.

•   Jakie wskazówki dałbyś dla młodych graczy którzy mają duże ambicje ale szukanie odpowiedniej drużyny zajmuje im mnóstwo czasu?

Play hard go pro albo Spray and Pray :) Tak na poważnie żeby osiągnąć sukces w CS’ie potrzeba dużej dawki wytrwałości, trochę szczęścia, determinacji i bardzo ciężkiej pracy nad samym sobą i warsztatem tj. swoim sillem (mecze, ffa, dema)

pawlo1997:
•   Luq co myślisz o powrocie do CS`a. US straciło gracza potrzebują, 1 zawodnika. Zgodziłbyś się gdyby dali ci propozycję zagrać  w Universal Soldiers.

Uważam ze jest już dla mnie za późno na powrót do zawodowego grania. Lubię CS’a, oglądanie pojedynków czy śledzenie eventów, podoba mi się komentowanie i rola eksperta w temacie w którym notabene osiągnąłem bardzo dużo i na którym zajebiście się znam, roczna przerwa w zawodowym graniu to jednak bardzo dużo – za dużo! :)

•   Luq jaka jest twoja forma z awp? Wymiatasz tak jak zawsze :D?

Będę szczery - dawno nie grałem z awp, ale jeszcze kilku Lolków bym ustrzelił :)
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2011, 12:21:33 pm wysłana przez Gabriel »
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline felipe

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 23, 2011, 07:44:13 pm »
Hej LUq

Czy nie  wydaje ci się że na polskiej scenie, wśród młodych graczy, panuje dziwna mentalność? Czasem można odnieść wrażenie, że zajmują się oni wszystkim w koło, prócz stricte graniem. Wiadomo że każdy chcę osiągnąć "status-pro". Ale jak to jest, że większość młodych osób zamiast grać, spędza czas np.na pisaniu durnych komentarzy, zamiast poświęcić ten czas grze?




     Czy  mógłbyś powiedzieć coś więcej o wspólnym projekcie twoim, i zibiego, o którym wspominałeś w jednym z wywiadów?

Offline RDk

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 23, 2011, 07:49:41 pm »
1. Te pytanie pojawiało się już bardzo często, ale chciałbym uzyskać jasnej odpowiedzi. Czy jeśli dostałbyś naprawdę ciekawą ofertę, stały kontrakt i zgrany team, to mógłbyś jeszcze zawirować sceną esportu, czy jednak to już zamknięty temat i wiesz, że już na pewno nigdy do tego nie wrócisz?

2. Jakie plany na rok 2011 ? Chciałbyś gdzieś pojechać, coś zwiedzić  ?

Pozdrawiam

Offline blindftw

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 23, 2011, 07:58:28 pm »
1.Witam Luq'u , mam pytanie odnośnie e-sportu w polsce . Czy uważasz ,że poświęcenie się w dzisiejszych czasach cs'owi , tak jak robiłeś to kiedyś ma jakiś sens? Czy e-sport w polsce jest na tyle pewny że można zacząć myśleć o karierze gracza i tylko tym sie zajmować aż do perfekcji i nie przejmować się tym , "czy będę miał jutro na chleb"czy było by to opłacalne i pewne , czy złudnicze.? proszę odpowiedz

2.Czy frag executors bez ciebie też zdobędą tytuł MŚ? czy dobrze trenują, nie brakuje im ciebie w teamie. Ty tam bułki dobre dawałeś. XD Może dlatego ,że odszedłeś lub "zostałeś wykopany ze stada" nie wygrywają tyle co kiedyś.

Brakuje Ciebie w e-sporcie... :sad:


« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2011, 09:21:14 pm wysłana przez blindftw »

Offline Kamilos999

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 23, 2011, 08:23:31 pm »
LUq:
1. czy jak jesteś na mieście to zaczepiają cię jacyś ludzie i proszą o autograf albo wspólne zdjęcie ? (bo ja bym takie chciał ! :D)

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 23, 2011, 08:53:21 pm »
blindftw: zadajemy nie więcej niż dwa pytania. Zrewiduj swojego posta. W przeciwnym wypadku weźmiemy pod uwagę tylko pierwsze dwa z zadanych.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

HaaYaargh

  • Gość
Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 23, 2011, 09:01:58 pm »
(Gabriel) moderated... bo ci osta strzelę ;P
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2011, 09:40:07 pm wysłana przez Gabriel »

Offline Lajq

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 23, 2011, 09:03:06 pm »
Siemka oto pytanka

1.czy mixowanie to dobry sposób na poprawę skilla i znalezienie jako tako stałego teamu i a propo jak wy jako 5 sie odnalezliscie?po prstu jak zaczac :F słyszałem również ze mixujesz czasami i ze mozna cie trafic na mircu czy to prawda ?
2.W wywiadzie z morgenem na cybersport wspomniałeś cos o szkółce jak bd to na jakiej zasadzie tak ja GAD za kaskę czy PP czy za darmo ?

ps. mam nadzieje ze obejrzymy jakiś mecz z toba jak komentującego(a tym bardziej jako gracza) :smile:

a co do fajnie ze cos takiego urządzacie

chciałbym zadac wiecej pytania ale z tego co wiadomo max 2 :F
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2011, 03:03:18 pm wysłana przez Lajq »

 

anything